Osmanlispor – Olympiakos 0:3 (koniec) | Besiktas – Hapoel BS 2:1 (koniec) | AS Roma – Villarreal 0:1 (koniec)
Zenit – Anderlecht 3:1 (koniec) | Ajax – Legia 1:0 (koniec) | APOEL – Bilbao 2:0 (koniec)
Lyon – Alkmaar 7:1 (koniec) | Fiorentina – Borussia M. 2:4 (koniec) | Sparta – Rostow 1:1 (koniec)
Tottenham – Gent 2:2 (koniec) | Szachtar – Celta Vigo 0:2 (po dogrywce) | Kopenhaga – Łudogorec 0:0 (koniec)
Genk – Astra 1:0 (koniec)
FC Zenit Sankt Petersburg
3:1 (1:0)
RSC Anderlecht
Czwartek 23.02.2017, 19:00 • Stadion Petrovskij, Sankt Petersburg. • Liga Europy UEFA • Play-off
    Świętuje drużyna Łukasza Teodorczyka!

Po pierwszej połowie mieliśmy 1:0 dla Zenitu i wiele wskazywało na jeszcze większe emocje. Obie drużyny po przerwie dołożyły 3 trafienia i ostatecznie to Anderlecht bardzo szczęśliwie awansuje do 1/8 Ligi Europy!
    Zenit wykonał niesamowitą pracę tego wieczoru! Nie dość, że odrobił stratę z pierwszego meczu, to jeszcze wyszedł na prowadzenie 3:2 w dwumeczu! W 90. minucie wszystko wyjaśnił Kiese Thelin, który dał awans brukselczykom! (21:21:02)
    Zenit dał z siebie wszystko, do awansu zabrakło kilku minut.

90+4

90+4
    Łogydin fauluje i jeszcze zgarnia żółtą kartkę. To koniec tego meczu, arbiter używa gwizdka po raz ostatni!

90+3
    Criscito bije bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, ale piłka odbija się od muru i wypada na rzut rożny! W pole karne wbiega również Łodygin, ostatnie sekundy!

90+2
    Dendoncker fauluje rywala! Nie dość, że zgarnia żółtą kartkę, to powoduje rzut wolny kilka metrów od własnej szesnastki! Czy to będzie uderzenie na wagę awansu do 1/8?

90+1
    3 minuty dłużej potrwa to spotkanie! Zenit rusza do szaleńczego ataku!
    90. Isaac Kiese Thelin - 3:1

90
    Gol dla Anderlechtu!

Czarny sen Zenitu niestety się ziścił! Anderlecht pakuje futbolówkę do siatki gospodarzy w ostatnich minutach tego spotkania i teraz to brukselczycy meldują się w dalszej fazie Ligi Europy! ISAAC KIESE THELIN pewnie pokonał Łodygina i załamani są piłkarze Zenitu!

89
    Zmiana w drużynie RSC Anderlecht: z boiska schodzi Frank Acheampong, na boisku pojawia się Diego Capel.

89
    Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Danny, na boisku pojawia się Róbert Mak.

88
    Zakotłowało się w szesnastce Rosjan! Do uderzenia miał okazję dojść bodajże Tielemans, ale w ostatniej chwili nie trafił w futbolówkę! Było bardzo groźnie!
    Giuliano jest bardzo ważnym ogniwem Zenitu!

86
    Mogą odetchnąć gospodarze! Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostaje zatrzymane przez obrońcę Zenitu, ale wszyscy zadrżeli, gdyż sędzia mógł odgwizdać rękę i rzut karny. Nic takiego nie ma jednak miejsca.

85
    Zmiana w drużynie RSC Anderlecht: z boiska schodzi Alexandru Chipciu, na boisku pojawia się Bram Nuytinck.

84
    Jeszcze próbują coś zdziałać goście! Dośrodkowanie Acheamponga na bliższy słupek, ale jego partner nie dotrze do tej piłki! Będzie jednak kolejny korner dla Anderlechtu.

82
    Piłkarze Anderlechtu zupełnie nie wytrzymają ciśnienia tego meczu. Mieli wszystko w swoich rękach, ale sprawa awansu do 1/8 Ligi Europy znacznie się oddaliła! Zenit pokazuje dzisiaj klasę!

81
    Mamy kolejne przepychanki między piłkarzami i teraz na pewno posypią się kartki. Z trybun lecą śnieżki, a Acheampong zostaje ukarany przez sędziego.

Wiktor Bukowski

Gole: 24. Giuliano, 72. Dziuba, 78. Giuliano – 90. Kiese Thelin

Kartki:   31. Neto (PET), 41. Javi García (PET), 90+4. Łodygin (PET) – 29. Tielemans (AND), 81. F. Acheampong (AND), 90+2. Dendoncker (AND)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:0. Foule: 12:12.
    FC Zenit Sankt Petersburg: Łodygin – Aniukow, Neto, Criscito, Żyrkow – Javi García, Giuliano, Maurício – Danny (C) (89. Mak), Dziuba, Kokorin.
    Zmiany: Baburin – Lombaerts, Jusupov, Mak, Callagov, Hernani, Ivanović.

RSC Anderlecht: R. Martínez – Najar, Spajić, Deschacht, Obradović – Stanciu (73. Bruno), Dendoncker, Tielemans (C) – Chipciu (85. Nuytinck), Kiese Thelin, F. Acheampong (89. Capel).
    Zmiany: Boeckx – Bruno, Nuytinck, Capel, I. Doumbia, Sowah.

Sędziowie: Tasos Sidiropoulos (Grecja)