Piotrkowianin – Chrobry 33:34 (koniec)
Piotrkowianin Piotrków Tr.
33:34 (14:22)
KGHM Chrobry Głogów
Niedziela 26.02.2017, 18:00 • Hala Relax, Piotrków Trybunalski • Orlen Superliga mężczyzn • 19. kolejka

Piotrkowianin – Chrobry Głogów 33:34 (14:22)

Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz, Zinchuk 5, Woynowski 5, Iskra 6, Swat 11/4, Góralski 3, Nastaj 1, Tórz 1, Pacześny 1, Wędrak, Pożarek, Krawczenko, Wędrak, Achruk.
    Karne: 4/5
    Kary: 8 min (Iskra, Krawczenko, Pożarek, Tórz)

Chrobry: Stachera, Rydz – Miszka 4, Płócienniczak 5, Świtała 7, Sićko 5, Babicz 3, Gujski 1, Sobut 2, Tylutki, Kapela, Krzysztofik 5, Kubała 2.
    Karne: 2/3
    Kary: 10 min (Gujski 4 min., Miszka, Sobut, Krzysztofik)

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Łąck). Widzów: 500 (20:08:23)

Koniec meczu. (33:34)

60
    30 sekund do końca, czas dla trenera gospodarzy. (33:34)
    60
    Skutecznie z karnego Piotr Swat. (33:34)

59
    Kara dwóch minut dla Mariusza Gujskiego. 69 sekund do końca. (32:34)

59
    Arkadiusz Miszka nie trafia z siedmiu metrów! (32:34)
    58
    Szymon Woynowski daje nadzieję Piotrkowianinowi. (32:34)

58
    Kara dwóch minut dla Grzegorza Sobuta. (31:34)
    57
    Niezwykle ważne trafienie Mariusza Gujskiego. (31:34)
    57
    Trafienie Dymytro Zinchuka i tylko 2 gole straty gospodarzy. (31:33)
    54
    Ze skrzydła Mateusz Góralski. (30:33)

54
    Trafienie Dominika Płócienniczaka, kolejny rzut z dystansu. (29:33)
    53
    Skutecznie z biodra Szymon Woynowski. (29:32)

53
    Do końca spotkania osiem minut. (28:32)
    52
    Bramka dla gości Dominika Płócienniczaka. (28:32)

52
    Kolejny gol Dmytro Zinchuka. (28:31)

50
    Bramka dla Piotrkowianina Dymytro Zinchuka. (27:31)
    50
    Bramka dla gości Marka Świtały. (26:31)

49
    Kara dwóch minut dla Jewgienija Krawczenki. (26:30)
    49
    Gol kołowego Damiana Krzysztofika. (26:30)
    49
    Po raz kolejny dziś skutecznie Sebastian Iskra. (26:29)
    46
    Z 9 metra skutecznie Dmytro Zinchuk. (25:29)

46
    Kwadrans do końca spotkania. (24:29)
    45
    W zespole gości skutecznie Grzegorz Sobut. (24:29)
    44
    W odpowiedzi z dystansu Sebastian Iskra. (24:28)

Kontra i bramka Wiktora Kubały. (23:28)
    43
    Trafienie z dystansu Sebastiana Iskry. (23:27)
    41
    Strzelecką niemoc gości przełamał Adam Babicz. (22:27)

41
    Timeout dla gości. (22:26)
    41
    Kontra i gol Mateusza Góralskiego. (22:26)
    41
    Skuteczna akcja i bramka Sebastiana Iskry. (21:26)

40
    Do końca spotkania 20 minut. (20:26)
    40
    Szybka kontra i gol Mateusza Góralskiego. Piotrkowianin zaczyna odrabiać straty. (20:26)
    39
    Kontra i bramka Piotra Swata. (19:26)
    39
    Z karnego po raz kolejny skutecznie Piotr Swat. (18:26)
    38
    Z dystansu trafił Grzegorz Sobut. (17:26)
    37
    Skuteczna akcja Adama Babicza, Chrobry utrzymuje bezpieczną przewagę. (17:25)
    35
    Ponownie, tym razem ze skrzydła, Piotr Swat. (17:24)
    34
    Z rzutu karnego skutecznie Piotr Swat. (16:24)
    33
    Skutecznie w zespole gości Wiktor Kubała. (15:24)
    32
    Odpowiada skutecznym wejściem na siódmy metr Sebastian Iskra. (15:23)

31
    Wynik drugiej połowy otworzył Dominik Płócienniczak. (14:23)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:22)

Fatalna pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy ręcznych Piotrkowianina. Chrobry właściwie już po kwadransie ustawił mecz, tak jak chciał. Osiem bramek przewagi wydaje być się bezpieczną przewagę, ale w piłce ręcznej nie takie przewagi już zostawały nadrabiane. Za dziesięć minut wznawiamy naszą relację.

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:22)
    30
    Kołowy gości Damian Krzysztofik ustalił wynik pierwszej połowy. (14:22)

30
    Ostatnia minuta pierwszej połowy. (14:21)
    30
    Skuteczna akcja kołowego gospodarzy Adama Pacześnego. (14:21)
    29
    Obrońcom z Piotrkowa urwał się Dominik Płócienniczak. (13:21)
    29
    Po raz kolejny ze skrzydła Piotr Swat. (13:20)
    27
    Kołowy Damian Krzysztofik rzuca bramki dzisiaj jak chce. (12:20)
    27
    Ze skrzydła skutecznie Piotr Swat. (12:19)
    26
    Kolejne trafienie Damiana Krzysztofika. Chrobry utrzymuje wysoką przewagę. (11:19)
    25
    Odpowiada rzutem z dystansu Szymon Woynowski. (11:18)
    25
    Skutecznie po raz kolejny dzisiaj Szymon Sićko. (10:18)

24
    6 minut do końca pierwszej połowy. (10:17)
    24
    Kontra Piotrkowianina i gol Piotra Swata. (10:17)

23
    Dwie minuty kary dla Sebastiana Iskry. (9:17)
    22
    Bramkę dla Piotrkowianina rzucił Szymon Woynowski. Popisał się celnym rzutem z dystansu. (9:17)

19
    W Piotrkowie bramka za bramkę – Mateusz Góralski, Piotr Swat po stronie gospodarze i Szymon Sićko. (8:15)
    19
    Kolejne trafienie Chrobrego – po raz kolejny Szymon Sićko. (6:14)

18
    Kara dwóch minut w zespole gości dla Damiana Krzysztofika. (6:13)
    17
    W odpowiedzi ze skrzydła Szymon Sićko. (6:13)
    17
    Z karnego skutecznie Piotr Swat. Miał przy tym trochę szczęścia, bo piłka odbiła się od poprzeczki. (6:12)

16
    Już o drugą przerwę poprosił Zbigniew Markuszewski. Piotrkowski szkoleniowiec próbuje motywować swoich graczy, ale ci sprawiają wrażenie jakby się jeszcze nie obudzili. (5:12)

16
    Timeout dla gospodarzy. (5:12)
    15
    Kontra Chrobrego i bramka Arkadiusza Miszki. Przykro momentami patrzeć na grę piotrkowskiej drużyny. (5:12)
    15
    Ze skrzydła ponownie Marek Świtała. To już sześć bramek przewagi gości. (5:11)

14
    Dwie minuty kary dla Romana Pożarka (Piotrkowianin). (5:10)
    13
    Z dystansu skutecznie doświadczony Mariusz Gujski. (5:10)
    13
    Strzelecką niemoc Piotrkowianina przełamał rzutem z dystansu Sebastian Iskra. (5:9)
    12
    Ponownie kontra i ponownie w roli głównej Arkadiusz Miszka. (4:9)
    12
    W odpowiedzi po kontrze Arkadiusz Miszka. (4:8)
    11
    Gol dla Piotrkowianina – Piotr Swat. Skuteczna akcja ze skrzydła. (4:7)

11
    Pierwsze minuty zdecydowanie należą do gości. Piotrkowianin na początku spotkania popełnił kilka bardzo prostych błędów i Chrobry zbudował sobie w miarę bezpieczną przewagę. (3:7)

10
    Timeout dla gospodarzy. (3:7)
    10
    Z karnego skutecznie po raz kolejny dzisiaj Marek Świtała. (3:7)

9
    Trafienie z dystansu Marcina Tórza. (3:6)

9
    Seria bramek gości – Marek Świtała, Dominik Płócienniczak i z rzutu karnego ponownie Marek Świtała. Piotrkowianin gra bardzo słabo. (2:6)
    7
    Bramka dla Głogowa Dominika Płócienniczaka. (2:3)

6
    Dwie minuty kary dla Arkadiusza Miszki. (2:3)
    6
    Z karnego skutecznie Arkadiusz Miszka. (2:3)

4
    Do wyrównania doprowadził trafieniem z dystansu Sebastian Iskra. (2:2)

4
    Bramka za bramkę – Marek Świtała i Piotr Swat. (1:2)

3
    Wynik spotkania otworzył Marek Świtała. (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Kwadrans do rozpoczęcia – za chwilę początek meczowej prezentacji.

Kibicom, którzy będą śledzić naszą relację, przypomnę, że to spotkanie kończy 19. kolejkę sezonu zasadniczego.

40 minut do rozpoczęcia spotkania. Kibice powoli wypełniają miejsca na trybunach.

W zespole Chrobrego dwaj byli wieloletni zawodnicy Piotrkowianina – Arkadiusz Miszka i Dominik Płócienniczak.

Witamy Państwa z piotrkowskiej Hali Relax. Za niespełna godzinę początek spotkania Piotrkowianin – Chrobry Głogów. Drużyny powoli rozpoczynają przedmeczową rozgrzewkę.

Początek niedzielnego spotkania w piotrkowskiej Hali Relax o 18:00. Zapraszamy na relację Live. Mecz poprowadzi międzynarodowa para sędziów – Bogdan Lemanowicz z Płocka i Marek Baranowski z Warszawy.

Podobnie twierdzi najskuteczniejszy strzelec Piotrkowianina w spotkaniu z Zagłębiem, zdobywca siedmiu bramek Mateusz Góralski.

- Gramy nierówno. Mamy momenty naprawdę fajne, a później przeplatają się one z fragmentami gdzie oddajemy inicjatywę. Musimy poprawić naszą grę, zagrać skoncentrowani przez całe 60 minut i powinno być dobrze – dodaje Góralski.

- Popełniliśmy całą masę prostych błędów. Niestety w końcówce popełnili je doświadczeni zawodnicy. Porażka boli i biorę ją na siebie. Wydawało się po pierwszej połowie, że przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. W niedzielę gramy kolejny mecz u siebie, tym razem z Chrobrym Głogów i musimy poszukać w nim punktów. Spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli – mówi Zbigniew Markuszewski, szkoleniowiec Piotrkowianina.

Piotrkowska drużyna chce zrehabilitować się za porażkę z poprzedniego tygodnia z Zagłębiem Lubin.

Piotrkowianin, mimo iż był faworytem meczu z Miedziowymi, przegrał 27:28 i spadł na ostatnie miejsce w tabeli grupy pomarańczowej. Zdecydowała nieskuteczność oraz nierówna gra.

Po raz drugi w czasie tego weekendu będziemy relacjonować spotkanie piłki ręcznej z piotrkowskiej Hali Relax. W meczu 19. kolejki męskiej PGNiG Superligi Piotrkowianin podejmie Chrobrego Głogów.

Tomasz Skalski

Piotrkowianin Piotrków Tr.: Procho, Banisz – Mróz, Zinchuk, Woynowski, Iskra, Swat, Góralski, Nastaj, Kravchenko, Pożarek, Achruk, Makowiejew, Tórz, Pacześny, Wędrak.
    Trener: Zbigniew Markuszewski

KGHM Chrobry Głogów: Stachera, Rydz – Miszka, Płócienniczak, Świtała, Sićko, Babicz, Gujski, Tylutki, Sobut, Kapela, Krzysztofik, Kubała.
    Trener: Jarosław Cieślikowski

Sędziowie: Bogdan Lemanowicz (Płock), Marek Baranowski (Warszawa).