Piotrkowianin – Chrobry 33:34 (koniec)
Piotrkowianin Piotrków Tr.
33:34 (14:22)
KGHM Chrobry Głogów
Niedziela 26.02.2017, 18:00 • Hala Relax, Piotrków Trybunalski • Orlen Superliga mężczyzn • 19. kolejka

Po raz drugi w czasie tego weekendu będziemy relacjonować spotkanie piłki ręcznej z piotrkowskiej Hali Relax. W meczu 19. kolejki męskiej PGNiG Superligi Piotrkowianin podejmie Chrobrego Głogów.

Piotrkowska drużyna chce zrehabilitować się za porażkę z poprzedniego tygodnia z Zagłębiem Lubin.

Piotrkowianin, mimo iż był faworytem meczu z Miedziowymi, przegrał 27:28 i spadł na ostatnie miejsce w tabeli grupy pomarańczowej. Zdecydowała nieskuteczność oraz nierówna gra.

- Popełniliśmy całą masę prostych błędów. Niestety w końcówce popełnili je doświadczeni zawodnicy. Porażka boli i biorę ją na siebie. Wydawało się po pierwszej połowie, że przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. W niedzielę gramy kolejny mecz u siebie, tym razem z Chrobrym Głogów i musimy poszukać w nim punktów. Spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli – mówi Zbigniew Markuszewski, szkoleniowiec Piotrkowianina.

Podobnie twierdzi najskuteczniejszy strzelec Piotrkowianina w spotkaniu z Zagłębiem, zdobywca siedmiu bramek Mateusz Góralski.

- Gramy nierówno. Mamy momenty naprawdę fajne, a później przeplatają się one z fragmentami gdzie oddajemy inicjatywę. Musimy poprawić naszą grę, zagrać skoncentrowani przez całe 60 minut i powinno być dobrze – dodaje Góralski.

Początek niedzielnego spotkania w piotrkowskiej Hali Relax o 18:00. Zapraszamy na relację Live. Mecz poprowadzi międzynarodowa para sędziów – Bogdan Lemanowicz z Płocka i Marek Baranowski z Warszawy.

Witamy Państwa z piotrkowskiej Hali Relax. Za niespełna godzinę początek spotkania Piotrkowianin – Chrobry Głogów. Drużyny powoli rozpoczynają przedmeczową rozgrzewkę.

W zespole Chrobrego dwaj byli wieloletni zawodnicy Piotrkowianina – Arkadiusz Miszka i Dominik Płócienniczak.

40 minut do rozpoczęcia spotkania. Kibice powoli wypełniają miejsca na trybunach.

Kibicom, którzy będą śledzić naszą relację, przypomnę, że to spotkanie kończy 19. kolejkę sezonu zasadniczego.

Kwadrans do rozpoczęcia – za chwilę początek meczowej prezentacji.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

3
    Wynik spotkania otworzył Marek Świtała. (0:1)

4
    Bramka za bramkę – Marek Świtała i Piotr Swat. (1:2)

4
    Do wyrównania doprowadził trafieniem z dystansu Sebastian Iskra. (2:2)
    6
    Z karnego skutecznie Arkadiusz Miszka. (2:3)

6
    Dwie minuty kary dla Arkadiusza Miszki. (2:3)
    7
    Bramka dla Głogowa Dominika Płócienniczaka. (2:3)

9
    Seria bramek gości – Marek Świtała, Dominik Płócienniczak i z rzutu karnego ponownie Marek Świtała. Piotrkowianin gra bardzo słabo. (2:6)

9
    Trafienie z dystansu Marcina Tórza. (3:6)
    10
    Z karnego skutecznie po raz kolejny dzisiaj Marek Świtała. (3:7)

10
    Timeout dla gospodarzy. (3:7)

11
    Pierwsze minuty zdecydowanie należą do gości. Piotrkowianin na początku spotkania popełnił kilka bardzo prostych błędów i Chrobry zbudował sobie w miarę bezpieczną przewagę. (3:7)
    11
    Gol dla Piotrkowianina – Piotr Swat. Skuteczna akcja ze skrzydła. (4:7)
    12
    W odpowiedzi po kontrze Arkadiusz Miszka. (4:8)
    12
    Ponownie kontra i ponownie w roli głównej Arkadiusz Miszka. (4:9)
    13
    Strzelecką niemoc Piotrkowianina przełamał rzutem z dystansu Sebastian Iskra. (5:9)
    13
    Z dystansu skutecznie doświadczony Mariusz Gujski. (5:10)

14
    Dwie minuty kary dla Romana Pożarka (Piotrkowianin). (5:10)
    15
    Ze skrzydła ponownie Marek Świtała. To już sześć bramek przewagi gości. (5:11)
    15
    Kontra Chrobrego i bramka Arkadiusza Miszki. Przykro momentami patrzeć na grę piotrkowskiej drużyny. (5:12)

16
    Timeout dla gospodarzy. (5:12)

16
    Już o drugą przerwę poprosił Zbigniew Markuszewski. Piotrkowski szkoleniowiec próbuje motywować swoich graczy, ale ci sprawiają wrażenie jakby się jeszcze nie obudzili. (5:12)
    17
    Z karnego skutecznie Piotr Swat. Miał przy tym trochę szczęścia, bo piłka odbiła się od poprzeczki. (6:12)
    17
    W odpowiedzi ze skrzydła Szymon Sićko. (6:13)

18
    Kara dwóch minut w zespole gości dla Damiana Krzysztofika. (6:13)
    19
    Kolejne trafienie Chrobrego – po raz kolejny Szymon Sićko. (6:14)
    19
    W Piotrkowie bramka za bramkę – Mateusz Góralski, Piotr Swat po stronie gospodarze i Szymon Sićko. (8:15)

22
    Bramkę dla Piotrkowianina rzucił Szymon Woynowski. Popisał się celnym rzutem z dystansu. (9:17)

23
    Dwie minuty kary dla Sebastiana Iskry. (9:17)
    24
    Kontra Piotrkowianina i gol Piotra Swata. (10:17)

24
    6 minut do końca pierwszej połowy. (10:17)
    25
    Skutecznie po raz kolejny dzisiaj Szymon Sićko. (10:18)
    25
    Odpowiada rzutem z dystansu Szymon Woynowski. (11:18)
    26
    Kolejne trafienie Damiana Krzysztofika. Chrobry utrzymuje wysoką przewagę. (11:19)
    27
    Ze skrzydła skutecznie Piotr Swat. (12:19)
    27
    Kołowy Damian Krzysztofik rzuca bramki dzisiaj jak chce. (12:20)
    29
    Po raz kolejny ze skrzydła Piotr Swat. (13:20)
    29
    Obrońcom z Piotrkowa urwał się Dominik Płócienniczak. (13:21)
    30
    Skuteczna akcja kołowego gospodarzy Adama Pacześnego. (14:21)

30
    Ostatnia minuta pierwszej połowy. (14:21)
    30
    Kołowy gości Damian Krzysztofik ustalił wynik pierwszej połowy. (14:22)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:22)

Fatalna pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy ręcznych Piotrkowianina. Chrobry właściwie już po kwadransie ustawił mecz, tak jak chciał. Osiem bramek przewagi wydaje być się bezpieczną przewagę, ale w piłce ręcznej nie takie przewagi już zostawały nadrabiane. Za dziesięć minut wznawiamy naszą relację.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:22)

31
    Wynik drugiej połowy otworzył Dominik Płócienniczak. (14:23)
    32
    Odpowiada skutecznym wejściem na siódmy metr Sebastian Iskra. (15:23)
    33
    Skutecznie w zespole gości Wiktor Kubała. (15:24)
    34
    Z rzutu karnego skutecznie Piotr Swat. (16:24)
    35
    Ponownie, tym razem ze skrzydła, Piotr Swat. (17:24)
    37
    Skuteczna akcja Adama Babicza, Chrobry utrzymuje bezpieczną przewagę. (17:25)
    38
    Z dystansu trafił Grzegorz Sobut. (17:26)
    39
    Z karnego po raz kolejny skutecznie Piotr Swat. (18:26)
    39
    Kontra i bramka Piotra Swata. (19:26)
    40
    Szybka kontra i gol Mateusza Góralskiego. Piotrkowianin zaczyna odrabiać straty. (20:26)

40
    Do końca spotkania 20 minut. (20:26)
    41
    Skuteczna akcja i bramka Sebastiana Iskry. (21:26)
    41
    Kontra i gol Mateusza Góralskiego. (22:26)

41
    Timeout dla gości. (22:26)
    41
    Strzelecką niemoc gości przełamał Adam Babicz. (22:27)
    43
    Trafienie z dystansu Sebastiana Iskry. (23:27)

Kontra i bramka Wiktora Kubały. (23:28)
    44
    W odpowiedzi z dystansu Sebastian Iskra. (24:28)
    45
    W zespole gości skutecznie Grzegorz Sobut. (24:29)

46
    Kwadrans do końca spotkania. (24:29)
    46
    Z 9 metra skutecznie Dmytro Zinchuk. (25:29)
    49
    Po raz kolejny dziś skutecznie Sebastian Iskra. (26:29)
    49
    Gol kołowego Damiana Krzysztofika. (26:30)

49
    Kara dwóch minut dla Jewgienija Krawczenki. (26:30)
    50
    Bramka dla gości Marka Świtały. (26:31)

50
    Bramka dla Piotrkowianina Dymytro Zinchuka. (27:31)

52
    Kolejny gol Dmytro Zinchuka. (28:31)
    52
    Bramka dla gości Dominika Płócienniczaka. (28:32)

53
    Do końca spotkania osiem minut. (28:32)
    53
    Skutecznie z biodra Szymon Woynowski. (29:32)

54
    Trafienie Dominika Płócienniczaka, kolejny rzut z dystansu. (29:33)
    54
    Ze skrzydła Mateusz Góralski. (30:33)
    57
    Trafienie Dymytro Zinchuka i tylko 2 gole straty gospodarzy. (31:33)
    57
    Niezwykle ważne trafienie Mariusza Gujskiego. (31:34)

58
    Kara dwóch minut dla Grzegorza Sobuta. (31:34)
    58
    Szymon Woynowski daje nadzieję Piotrkowianinowi. (32:34)

59
    Arkadiusz Miszka nie trafia z siedmiu metrów! (32:34)

59
    Kara dwóch minut dla Mariusza Gujskiego. 69 sekund do końca. (32:34)
    60
    Skutecznie z karnego Piotr Swat. (33:34)

60
    30 sekund do końca, czas dla trenera gospodarzy. (33:34)

Koniec meczu. (33:34)

Piotrkowianin – Chrobry Głogów 33:34 (14:22)

Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz, Zinchuk 5, Woynowski 5, Iskra 6, Swat 11/4, Góralski 3, Nastaj 1, Tórz 1, Pacześny 1, Wędrak, Pożarek, Krawczenko, Wędrak, Achruk.
    Karne: 4/5
    Kary: 8 min (Iskra, Krawczenko, Pożarek, Tórz)

Chrobry: Stachera, Rydz – Miszka 4, Płócienniczak 5, Świtała 7, Sićko 5, Babicz 3, Gujski 1, Sobut 2, Tylutki, Kapela, Krzysztofik 5, Kubała 2.
    Karne: 2/3
    Kary: 10 min (Gujski 4 min., Miszka, Sobut, Krzysztofik)

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Łąck). Widzów: 500 (20:08:23)

Tomasz Skalski

Piotrkowianin Piotrków Tr.: Procho, Banisz – Mróz, Zinchuk, Woynowski, Iskra, Swat, Góralski, Nastaj, Kravchenko, Pożarek, Achruk, Makowiejew, Tórz, Pacześny, Wędrak.
    Trener: Zbigniew Markuszewski

KGHM Chrobry Głogów: Stachera, Rydz – Miszka, Płócienniczak, Świtała, Sićko, Babicz, Gujski, Tylutki, Sobut, Kapela, Krzysztofik, Kubała.
    Trener: Jarosław Cieślikowski

Sędziowie: Bogdan Lemanowicz (Płock), Marek Baranowski (Warszawa).