Wigry – Arka 0:3 (koniec)
Wigry Suwałki
0:3 (0:1)
Arka Gdynia
Wtorek 28.02.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Suwałki • Fortuna Puchar Polski • Półfinał

Co za mecz w Suwałkach! Deklasacja!

Jeszcze w pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa gości. Arkowcy prowadzili po bramce zdobytej przez Szwocha z rzutu karnego, po zagraniu Cverny piłki ręką w polu karnym, jednak Biało-Niebiescy potrafili odgryźć się groźnymi akcjami pod bramką Steinborsa.

W drugiej połowie podopiecznym Dominika Nowaka zabrakło jednak fantazji i pomysłu na rozgrywanie sytuacji na połowie rywala, co skończyło się golem Siemaszki i zamknięciem wyniku w doliczonym czasie gry przez Formellę.Wigry jadą na rewanż do Gdyni już tylko po honor.

Dziękujemy za to, że byliście z nami i zapraszamy na inne relacje na naszej stronie! (19:58:44)

90+3
    90+1. Dariusz FORMELLA - 0:3

90+1
    Gol dla Arki!
    Formella wbija gwóźdź do trumny gospodarzom. Płaska piłka wzdłuż pola karnego od Bożoka, a DARIUSZ FORMELLA pakuje piłkę do siatki z najbliższej odległości! Arka wygrywa 3:0!

90
    Sędzia Tomasz Musiał dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90
    Jeszcze uderzenie Radeckiego sprzed pola karnego. Obok bramki.

90
    Rzut wolny Wigier na połowie rywali. Dośrodkowanie Kądziora w kierunku Zapolnika, ale to było zbyt płaskie podanie aby napastnik Wigier mógł z niego skorzystać. Arkowcy się bronią.
    89.

89
    Kontratak Arki! Bożok wychodzi na sytuację sam na sam z bramkarzem Wigier, ale sędzia podnosi chorągiewkę! Pomocnik Arki był na minimalnym spalonym!

87
    Rzut wolny Wigier na połowie Arki. Dośrodkowanie w pole karne Kądziora, tam do piłki dochodzi Ryczkowski, ale uderza piłkę zbyt słabo aby zaskoczyć bramkarza rywali!

85
    Rzut wolny Arki pod polem karnym przeciwnika. Strzał Hofbauera, ale piłka przelatuje dobre dwa metry nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Podleśnego.

82
    Wigry! Dośrodkowanie Kądziora z prawej flanki, ale zbyt płaskie, aby dotarło do partnera. Arkowcy skutecznie się bronią!

80
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi da Silva, na boisku pojawia się Bozok.

77
    Seria dośrodkowań Kozaka, ale piłka nie trafia do celu.

75
    Nalepa odbiera piłkę Kozakowi przy linii bocznej. Nieudana próba rezerwowego Wigier.

75
    Do końca spotkania pozostał kwadrans. Arkowcy kontrolują już przebieg spotkania.

70
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Ryczkowski.

70
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Wroński, na boisku pojawia się Kozak.

69
    Groźny strzał da Silvy! Było blisko!

Adrian Piekarski

Gole: 37. Szwoch (kar.), 68. Siemaszko, 90+1. Formella

Kartki:   37. Cverna (SUW) – 63. Zbozień (ARK)

Wigry Suwałki: Podleśny – Karankiewicz (61' Adamek), Cverna, Radecki, Kądzior, Adu, Wroński (70' Kozak), Bucholc, Wichtowski, Zapolnik, Gąska (70' Ryczkowski).
    Zmiany: Zoch, Remisz, Augustyniak, Kozak, Bogusz, Ryczkowski, Adamek.

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Kakoko Sambea (67' Nalepa), Hofbauer – da Silva (80' Bozok), Szwoch, Formella – Barisić (61' Siemiaszko).
    Zmiany: Jałocha, Błąd, Bozok, Nalepa, Siemiaszko, Soldecki, Stolc.

Sędziowie: Tomasz Musiał (główny), Sebastian Mucha, Dawid Golis, Konrad Kiełczewski (techniczny)
    Wtorek 04.04.2017
    Arka - Wigry 2:4

Gole: 50. Szwoch (kar.), 64. Hofbauer – 21. Kądzior, 45. Zapolnik (kar.), 52. Santana, 79. Kądzior

Kartki:   10. Stolc (ARK), 84. Barisić (ARK), 90+2. Steinbors (ARK) – 48. Zapolnik (SUW), 72. Santana (SUW)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 5:6. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 2:4.