SSC Napoli
Wtorek 28.02.2017, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Puchar Włoch • Półfinał

Na ten moment to już wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (22:42:25)
    Juventus bliżej awansu do finału Pucharu Włoch!

Spotkanie zakończyło się dwubramkowym triumfem Juventusu Turyn. Przypomnijmy, że dwa trafienia na koncie miejscowego zespołu zapisał Paulo Dybala, natomiast jedno – Gonzalo Higuain. Po przeciwnej stronie barykady honorową bramkę wywalczył Jose Callejon. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie SSC Napoli prezentowało naprawdę dobry futbol, ale po przerwie goście popełniali sporo prostych błędów, co zostało bezlitośnie wykorzystane przez "Starą Damę".

90+4

90+3
    Doskonale skonsolidowana jest defensywa "Starej Damy". Miejscowi nie popełniają nawet najmniejszych błędów. SSC Napoli czyni wiele starań, aby przedostać się pod pole karne "Juve", jednakże nic z tego nie wynika.
    90+2. Bohater Juventusu, a więc Paulo Dybala, który zdobył dwie bramki.

90+1
    Wiele wskazuje na to, że pierwszy półfinał Pucharu Włoch zakończy się dwubramkowym zwycięstwem Juventusu Turyn. Goście nieustannie naciskają, lecz ich starania nie przynoszą żadnego rezultatu.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

87
    Posypała się gra SSC Napoli w tej drugiej połowie. Pierwsza odsłona w wykonaniu neapolitańczyków była naprawdę dobra, ale teraz wygląda to słabo. Przyjezdni mają spory problem z wyprowadzeniem składnego ataku.

86
    Niebezpieczna akcja gości z Neapolu przerwana, bowiem w pułapkę ofsajdową złapany został Callejon. Słuszna decyzja sędziego. Po chwili wyznaczone przepisy przekroczył Piotr Zieliński.

85
    Trenerzy obu ekip wykorzystali już limit zmian. Przed nami ostatnie pięć minut rywalizacji w ramach tego pojedynku. Niebawem poznamy zwycięzcę. Przyjezdni wciąż szukają trafienia kontaktowego.

84
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Dybala, na boisku pojawia się Pjaca.

83
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Rog, na boisku pojawia się Pavoletti.

82
    Celne strzały: 7-4.
    Niecelne strzały: 2-2.

81
    Kiepskie zgranie głową zaprezentował teraz Albiol. Futbolówka powędrowała prosto w objęcia dobrze ustawionego Neto. Tymczasem szykowana jest ostatnia zmiana po stronie gości z Neapolu.

80
    Gra została przerwana, bowiem na murawie leży Khedira. Kilka chwil temu zawodnik Juventusu ucierpiał w starciu z Piotrem Zielińskim. Kiedy już podniesie się z boiska, goście będą egzekwować rzut rożny.

79
    Juventus Turyn kapitalnie organizuje się w defensywie. Gospodarze w mgnieniu oka oddalają potencjalne zagrożenia. Wysoko zawieszona poprzeczka przed SSC Napoli.

78
    Słabą postawę prezentuje dziś Mertens. Śmiało możemy stwierdzić, że znacznie lepiej spisywał się Arkadiusz Milik. Obecnie SSC Napoli próbuje zaatakować, ale nie przekłada się to na podbramkowe sytuacje.

Mateusz

Gole: 47. Dybala (kar.), 64. Higuain, 69. Dybala (kar.) – 36. Callejon

Kartki:   26. Asamoah (JUV), 40. Lichsteiner (JUV) – 21. Diawara (NEA), 38. Milik (NEA), 58. Rog (NEA)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 2:2. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 5:0. Foule: 9:17.
    Juventus FC: Neto – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichsteiner (46. Cuadrado), Pjanić, Khedira, Asamoah (74. Sandro) – Dybala (84. Pjaca), Higuain, Mandzukić.

Zmiany: Buffon – Cuadrado, Sandro, Lemina, Pjaca, Alves, Rugani, Rincon, Audero, Mandragora.

SSC Napoli: Reina – Maggio, Albiol, Koulibaly, Strinić – Rog (83. Pavoletti), Diawara, Hamsik (58. Zieliński) – Callejon, Milik (61. Mertens), Insigne.

Zmiany: Rafael – Giaccherini, Jorginho, Mertens, Maksimović, Zieliński, Chiricheș, Sepe, Ghoulam, Pavoletti, Milanese.

Sędziowie: Paolo Valeri
    Środa 05.04.2017
    Napoli - Juventus 3:2

Gole: 54. Marek Hamsik, 61. Dries Mertens, 67. Lorenzo Insigne – 32. Gonzalo Higuain, 59. Gonzalo Higuain

Kartki:   29. Koulibaly (NEA), 30. Callejon (NEA), 66. Diawara (NEA), 76. Jorginho (NEA), 80. Ghoulam (NEA), 85. Miralem Pjanic (NEA) – 26. Rincon (JUV), 30. Cuadrado (JUV), 88. Dani Alves (JUV)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.