Osasuna – Villarreal 1:4 (koniec) | FC Barcelona – Gijón 6:1 (koniec) | Celta Vigo – RCD Espanyol 2:2 (koniec)
Real Madryt – Las Palmas 3:3 (koniec) | Granada – Alaves 2:1 (koniec)
FC Barcelona
6:1 (3:1)
Sporting Gijón
Środa 01.03.2017, 19:30 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 25

Spotkanie w Barcelonie właśnie dobiegło końca! Katalończycy rozbijają rywali aż 6:1 i podbudowali się psychicznie przed nadchodzącym starciem w Lidze Mistrzów z PSG. Przyjezdni w miarę dobrze prezentowali się przed przerwą, natomiast w drugiej połowie nie mieli już absolutnie nic do powiedzenia. Dziękuję za uwagę! (21:27:54)

90+2
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska.

90+1
    Dwie minuty dolicza arbiter.

90
    Dośrodkowanie Gomesa w pole karne Sportingu, ale futbolówkę wybija Vesga.
    88. Ivan Rakitić (BAR) - 6:1

88
    Gol dla Barcelony!

Dobijają rywali gospodarze! Ładna dwójkowa akcja Sergio Roberto oraz IVANA RAKITICIA zakończona potężnym uderzeniem tego drugiego z ostrego kąta!

87
    Nieudany drybling Neymara na lewym skrzydle, ale po chwili Katalończycy z powrotem przechwytują futbolówkę.

86
    Próbowali długim zagraniem przedostać się pod bramką gospodarzy zawodnicy Sportingu, ale bezskutecznie.

84
    Paco Alcacer ostro zaatakował jednego z zawodników Sportingu i arbiter bez wahania odgwizdał rzut wolny.

82
    Po strzale Alby piłka odbiła się od słupka, ale po chwili gwizdka użył arbiter. Chwilę wcześniej jeden z zawodników gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej.

81
    Ter Stegen pewnie wyłapuje piłkę nie niezbyt udanej wrzutce w pole karne Katalończyków. Niecałe dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry.

79
    Seria rzutów rożnych dla ekipy z Katalonii. Czy doczekamy się jeszcze jakiegoś trafienia na Camp Nou?

78
    Ależ niewiele brakowało! Z większej odległości płaskie uderzenie oddał Rakitić, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców i minimalnie minęła słupek bramki Gijon!

76
    Zmiana w drużynie Sporting Gijón: z boiska schodzi Sergio Álvarez, na boisku pojawia się Mikel Vesga.

75
    Ryzykownie z ter Stegenem zagrał teraz Jordi Alba, ale ostatecznie golkiper Barcelony zdołał wybić futbolówkę.

Gole: 9. Messi, 11. Rodríguez (sam.), 27. L. Suárez, 50. Alcácer, 66. Neymar, 88. Rakitić – 21. C. Castro

Kartki:   45+1. Neymar (BAR) – 24. Burgui (GIJ), 45. C. Castro (GIJ), 55. Rodríguez (GIJ)

Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 10:3. Spalone: 4:2. Foule: 14:12.
    FC Barcelona: ter Stegen – Rafinha (74. Roberto), Mascherano, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Denis Suárez, Messi (61. A. Gomes) – L. Suárez (49. Alcácer), Neymar.
    Zmiany: Cillessen – Piqué, Iniesta, Digne, Alcácer, Roberto, A. Gomes.

Sporting Gijón: Cuéllar – Elderson, Babin, Lillo, Rodríguez – Douglas (46. V. Rodríguez), S. Álvarez (76. Vesga), X. Torres, Cases, Burgui (60. Isma López) – C. Castro.
    Zmiany: Mariño – Lora, L. Traoré, V. Rodríguez, Isma López, Vesga, Cop.

Sędzia główny: Jose Sanchez
    Asystenci: Juan Yuste, Jose Gallego Garcia
    Sędzia techniczny: Ivan Caparros