Quevilly Rouen – Guingamp 1:2 (koniec) | Avranches – Strasbourg 1:1 (6:5 po rz. karnych) | Chamois Niortais – PSG 0:2 (koniec)
Olympique – Monaco 3:4 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
Olympique Marsylia
3:4 (1:1)
AS Monaco
Środa 01.03.2017, 21:05 • Stade Velodrome, Marsylia • Puchar Francji • 1/8 finału

Po świetnym widowisku Olympique Marsylia przegrywa na Stade Velodrome po dogrywce 3:4! Pierwsza połowa rywalizacji nie zapowiadała tak wielkich emocji. Jednak po zmianie stron obie ekipy pokazały futbol na wyższym poziomie, czego efektem było doprowadzenie do dogrywki. W niej po raz trzeci goście wypracowali sobie przewagę i po raz trzeci ją stracili. Niezawodny Remy Cabella do ostatnich minut dawał nadzieję kibicom gospodarzy. Ostatnie słowo należało do Mendy'ego, który po akcji wspaniale dziś grającego Mbappe Lottina dał prowadzenie AS Monaco. Goście już go nie oddali. Ostatecznie zawodnicy Leonardo Jardima meldują się w ćwierćfinale Pucharu Francji! Dziękujemy za uwagę i do usłyszenia na kolejnych relacjach! (23:43:03)

120

120
    Strzał Payeta ze stałego fragmentu gry trafił w mur. Gospodarze maja jeszcze rzut rożny, ale centra okazała się niedokładna.

119
    W dodatku defensor gości został ukarany żółtą kartką za ten faul.

119
    Rzut wolny dla gospodarzy na dwudziestym metrze! Payet faulowany przez Fabinho! Okazja na doprowadzenie do remisu!

117
    Cabella miał okazję do hattricka. Francuz otrzymał dobre podanie ze skrzydła. Jednak zdaniem arbitra strzelec dwóch bramek dla gospodarzy był na spalonym.

116
    Tym razem do futbolówki podszedł Lemar. Strzał ze stałego fragmentu gry obok bramki Pele.

115
    Doria nieprzepisowo zatrzymał Mbappe na około dwudziestym piątym metrze! Okazja dla gości na powiększenie przewagi!
    113. Lemar (ASM) - 3:4

113
    Gol dla Monaco!
    Genialny spektakl urządzili nam zawodnicy obu drużyn! Goście błyskawicznie odpowiadają rywalom! Składna akcja na lewej flance! Znów po centrze Mendy'ego pada gol! Tym razem THOMAS LEMAR wpadł w pole karne i umieścił piłkę w bramce!
    111. Cabella (OMA) - 3:3

111
    Gol dla Marsylii!
    Olympique ponownie podnosi się i wyrównuje wynik! Sertic zgrał futbolówkę głową na wolne pole w szesnastkę De Sanctisa! REMY CABELLA wygrał pojedynek biegowy i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości! Ależ spotkanie na Stade Velodrome!

109
    Zawodnicy z Monako mogli postawić kropkę nad i. Dośrodkowanie Mendy'ego w kierunku Moutinho. Strzał głową doświadczonego Portugalczyka nad poprzeczką.

108
    Goście zamknęli rywali na ich połowie. Akcja zakończyła się niecelnym strzałem Mbappe po centrze Bakayoko.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

AS Monaco po raz trzeci wychodzi na prowadzenie, ale znów mogą je stracić. Gospodarze mają 15 minut na doprowadzenie do rzutów karnych.

105
    Pierwsza dogrywka skończona.
    104. Mendy (ASM) - 2:3

104
    Kontra gości zakończyła się trafieniem! Mbappe został świetnie uwolniony na skrzydle i popędził w pole karne Pele! Golkiper Olympique wyszedł z bramki, jednak piłkarz Monaco zgrał do BENJAMINA MENDY'EGO! Ten tylko dopełnił formalności uderzając między słupki!

Radosław Łączkowski

Gole: 43. Payet, 84. Cabella, 111. Cabella – 19. Pele (sam.), 66. Lottin, 104. Mendy, 113. Lemar

Kartki:   60. Vainqueur (OMA), 115. Doria (OMA) – 119. Fabinho (ASM)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 11:27. Strzały niecelne: 5:20. Rzuty rożne: 6:13. Spalone: 4:5. Foule: 18:9.
    Olympique Marsylia: Pelé – Sakai (97. Fanni), Sertic, Rolando, Doria, Bédimo – Vainqueur (70. Anguissa), Lopez (77. Cabella) – Thauvin, Njie, Payet.

Zmiany: Escales – Rekik, Sarr, Arguissa, Cabella, Machach, Fanni

AS Monaco: De Sanctis – Toure, Jemerson, Raggi, Mendy – Dirar (79. Silva), Moutinho, Bakayoko, Jorge (95. Lemar) – Mbappe, Germain (80. Fabinho).

Zmiany: Badiashile, Sidibé, Diallo, Fabinho, Silva, Lemar, Cardona

Sędziowie: Benoit Millot – Julien Pacelli, Alexandre Viala – Francois Letexier