Zduńska Wola – FC Toruń 6:1 (koniec) | Ruda Śląska – Red Devils 4:2 (koniec) | Słomniki – Rekord 0:6 (koniec)
AZS Gdańsk – Clearex 2:5 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
6:1 (1:0)
FC Toruń
Środa 08.03.2017, 18:00 • Hala SP6 Zduńska Wola ul. Złota 67 • Halowy Puchar Polski • Ćwierćfinał

Gatta Active pokonała FC Toruń 6:1 i tym samym awansowała do półfinału Halowego Pucharu Polski oraz zrewanżowała się za porażkę w lidze. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne relacje! (19:42:27)

38:41
    Miłosiński wszedł na jakiś inny poziom bramkarstwa – broni wszystko, co leci w światło bramki!

37:59
    Gatta broni się bez jednego zawodnika. Pamiętamy jednak kuriozalną sytuację z meczu ligowego przeciwko FC Toruń, gdzie Kocury broniły się... bez dwójki w polu a i tak "Marchewkowi" nie zdołali umieścić piłki w siatce!

37:14
    Sobalczyk faulowany przez Del Pino... Osądzony o symulację, która i tak nic by nie dała. Czerwona kartka dla zdobywcy bramki i kapitana Gatty.

36:19
    Sobalczyk przechwycił piłkę i uderzył z własnego pola karnego na puste słupki Torunia!

36:00
    Elsner teraz w słupek!

35:32
    Mikołajewicz myli się o futsalowe kilometry w strzale na bramkę Miłosińskiego.

34:20
    Z lotnym znów Toruń.

34:12
    Myli się teraz Waszak w sytuacji sam na sam a Klaudiusz Hirsch bierze czas dla swojej ekipy.

33:33
    W faulach remis 3:3.

32:46
    Sobalczyk ukarany kartką za zbyt wczesne ruszenie do rzutu autowego.

31:50
    Trochę obudził się na ostatnie 10 minut FC Toruń. Pytanie – czy to nie jest za późno?

30:30
    Gol dla FC Toruń!
    Morozow wpycha piłkę do siatki po rozegraniu całej obrony Gatty w sytuacji z wysuniętym bramkarzem. 4:1!

29:14
    Olczak centymetry obok bramki w sytuacji z wysuniętym bramkarzem!

28:51
    Bezmyślne zagranie Elsnera, który z rzutu wolnego uderzył zanim jeszcze zabrzmiał gwizdek i nawet z pola gry odsunął się sędzia. Żółta kartka.

28:51
    Morozow niepotrzebnie zaognia sytuację. Najpierw podciął wstającego Stanisławskiego a następnie skierował jakieś uwagi do Marciniaka.

28:03
    FC znów z wycofanym bramkarzem. Jak dotąd co prawda w takim ustawieniu bramki nie zdobyli, ale też nie stracili.

27:36
    Szymczak w boczną siatkę!

Wszystkimi zawodnikami na polu karnym Torunia znajdowali się przez ostatnie minuty Mistrzowie Polski.

26:49
    Kolejny raz do bramki we własnym stylu trafia Milewski! Naparło nie ma dobrego dnia!

26:45
    Od bramki z woleja w wykonaniu Sobalczyka dzielił teraz kibiców Gatty... Pośladek ostatniego obrońcy Torunia!

25:58
    Marcin Kiełpiński wpisuje się na listę strzelców! Piłka jeszcze rykoszetowała i kompletnie zmyliła Naparłę!

25:53
    Sobalczyk sam na sam z Naparło! Znów jednak lepszy bramkarz gości!

25:29
    Jak dotąd – nie mają argumentów na Gattę zawodnicy z grodu Kopernika. Mistrzowie Polski na własnej hali jako jedyni w lidze są niepokonani i udowadniają, że o jakiekolwiek zwycięstwo w tym sezonie przy ulicy Złotej będzie bardzo, bardzo trudno przyjezdnym.

25:00
    Marciniak! Marciniak strzela gola Z PRZEWROTKI!

23:39
    Kolejne bramkowe sytuacje gospodarzy! Jeżeli one się zemszczą to będzie chyba 1:10.

23:00
    Teraz Marciniak sam na sam nie trafia do bramki!

22:43
    Szypczyński przerzucił sobie obrońcę Torunia i oddał bardzo groźny strzał!

22:31
    Milewski idealnie dograł do Kiełpińskiego a ten wywalcza rzut rożny!

22:14
    Nie było komu domknąć akcji w zespole gości!

21:40
    Toruń z lotnym bramkarzem.

21:11
    Morozow nie trafił w sytuacji, gdy Miłosiński już leżał na parkiecie!

20:19
    Kiełpiński jak rasowy Pivot – nie zdołał jednak oszukać Naparły!

20:02
    Gatta przy piłce.

20:00

Koniec pierwszej połowy – Gatta Active zasłużenie prowadzi 1:0. Goście byli ekipą lepszą, która dłużej posiadała piłkę i potrafiła zamienić jedną sytuację na gola. Swoje szanse miał także FC Toruń, jednak obijał słupki oraz publiczność siedzącą za bramką. Za 15 minut druga część tego bardzo ciekawego spotkania, gdzie mierzą się wyrównane ekipy!

20

18:58
    Szypczyński myli się na pustą bramkę ze swojego pola karnego!

18:34
    A teraz Szymczak!

18:20
    Stanisławski jako ostatni obrońca broni flankę Gatty.

17:34
    Naparło broni ostatkiem sił uderzenie Szymczaka!

17:33
    Piąty faul na koncie torunian! Kiełpiński faulowany podczas wychodzenia na pozycję.

17:05
    Mikołajewicz myli się w najlepszej sytuacji dla Torunia!

16:55
    Kiełpiński nie oszukał Naparły w walce sam na sam!

16:30
    Morozow poczuł dotyk Milewskiego i mamy 3 faul Gatty. Cztery na koncie mają zawodnicy z Torunia.

Dobre zawody Miłosińskiego, który popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami.

15:42
    Miłosiński wbija piłkę spod nóg, ta trafia do zawodnika gości, który na pustą bramkę strzela... w Słupek!

14:56
    Szymczak wybijał piłkę z linii bramkowej!

Timeout dla gości.

Faule – 2:4

13:53
    Kieper bardzo mocno się podpalił, ale jego uderzenie było słabiutkie – bardzo chybione.

13:17
    Gatta nie wykorzystała strzału.

13:15
    Wolny pośredni! Naparło trzymał piłkę powyżej 4 sekund!

11:49
    Atak Gatty zamienił się w kontrę! Bardzo szybki mecz przy Złotej!

11:27
    Marciniak w słupek!

10:57
    Trener Hirsch próbuje grać taktyką z lotnym bramkarzem. Przyniosło to jak dotąd dwa uderzenia w słupek.

Goście z lotnym bramkarzem zamykają na polu karnym Gattę.

8:44
    MILEWSKI z rzutu wolnego!
    Milewski uderzał w swoim stylu, czym zmylił młodego bramkarza gości. Naparło był bez szans.

8:34
    Trzeci faul gości. Gatta ma na koncie 1 przewinienie.

7:27
    Miłosiński prawie strzelił bramkę!

6:43
    Naparło z największym trudem broni dwa uderzenia Marciniaka!

6:34
    Szypczyński skupił na sobie uwagę i przedarł się skrzydłem pod bramkę.

6:01
    Stanisławski podał do przeciwnika a ten... uderza w słupek!

5:46
    Naparło z trudem broni uderzenie Sobalczyka!

4:43
    Milewski obok bramki. Strzał bez większej historii.

4:29
    Spychalski kolejny raz bardzo brutalnie fauluje zawodnika Gatty i dostaje słowne upomnienie od sędziego Jaruchiewicza.

3:40
    Pod własnym polem karnym faulowany Kiełpiński.

3:35
    Miłosiński pomylił się przy wykopie futbolówki.

2:47
    Szypczyński kiksował do pustej bramki!

2:10
    Słupek po uderzeniu Mikołajewicza jako lotnego bramkarza!

2:02
    Szymczak przeciął podanie, które otwierało drogę do bramki!

1:51
    Szypczyński poturbowany w polu karnym przez Naparłę. Wstał po kilkunastu sekundach, chociaż uderzenie było bardzo mocne.

1:26
    Milewski na lewej flance jako ostatni obrońca.

0:40
    Naparło znów między słupkami ale gotowy do wejścia Mikołajewicz.

0:36
    Goście z lotnym od początku!

0:21
    Kiełpiński się odegrał! Przejął piłkę i zdołał uderzyć na bramkę Naparły. Olczak dobijał.

0:06
    Szósta sekunda i już pierwszy faul Kiełpińskiego.

0:01

Krótka przerwa spowodowana dziurą w siatce – szybko naprawiona i rozpoczynamy za minutę.

Zawodnicy już wychodzą na parkiet – zaraz zaczynamy!

Gatta – na Biało/Czarno. FC Toruń natomiast tradycyjnie na Pomarańczowo.

Sędziowie już sprawdzają techniczne przygotowanie zawodników w tunelu i... ZARAZ ZACZYNAMY!

Termin w środku tygodnia na pewno nie sprzyja frekwencji, jednak na hali można zaobserwować nawet kibiców z Torunia.

15 minut – tyle dzieli nas aktualnie od pierwszego gwizdka w tym spotkaniu, które zapowiada się na najbardziej ciekawy pojedynek pucharowy tej serii.

Zawodnicy już się rozgrzewają, Kibice szczelnie wypełniają halę – to znak, że za pół godziny rozpoczynamy mecz o półfinał Pucharu Polski!

Odkąd powstały Finał Four – Gatta zawsze się w nich znajdywała. W tym sezonie spółka i związek odeszli od tej formuły na rzecz dwumeczu w finale. Jak taka zmiana wpłynie na podopiecznych trenera Sopura i czy kolejny raz z rzędu Kocury awansują do półfinału? Przekonamy się niebawem.

Wiemy, że drużyna z łódzkiego przystąpi do spotkania w najmocniejszym zestawieniu. Popularnym Marchewkowy mam brak jednak kilku podstawowych graczy.

Mistrz Polski podejmować będzie bardzo solidną ekipę, z którą w tym sezonie raz już przegrał na wyjeździe. Na swoim terenie popularne Kocury nie zaznały jednak jeszcze goryczy porażki.

Ćwierćfinał Pucharu Polski, dwie bardzo dobre ekipy i hala, która żywiołowo reaguje na futsal. To wszystko sprawia, że dziś będziemy świadkami sportowego święta!

Bartłomiej Dąbrowski

Gole: 9. Milewski, 25. Marciniak, 26. Kiełpiński, 27. Milewski, 37. Sobalczyk, 40. Milewski – 31. Morozow

Kartki:   33. Sobalczyk (ZDW) – 29. Elsner (TOR)   38. Sobalczyk (ZDW)

Gatta Active Zduńska Wola: Miłosiński (Słowiński) – Olczak, Sobalczyk, Kiełpiński, Milewski – Adamski, Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Szymczak, Szypczyński
    FC Toruń: Naparło (Wędołowski) – Pelc, Del Pino, Morozow, Elsner – Mikołajewicz, Kieper, Czyszek, Waszak, Spychalski

Sędziowie: Damian Jaruchiewicz, Piotr Koloczek