Zduńska Wola – FC Toruń 6:1 (koniec) | Ruda Śląska – Red Devils 4:2 (koniec) | Słomniki – Rekord 0:6 (koniec)
AZS Gdańsk – Clearex 2:5 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
6:1 (1:0)
FC Toruń
Środa 08.03.2017, 18:00 • Hala SP6 Zduńska Wola ul. Złota 67 • Halowy Puchar Polski • Ćwierćfinał

Ćwierćfinał Pucharu Polski, dwie bardzo dobre ekipy i hala, która żywiołowo reaguje na futsal. To wszystko sprawia, że dziś będziemy świadkami sportowego święta!

Mistrz Polski podejmować będzie bardzo solidną ekipę, z którą w tym sezonie raz już przegrał na wyjeździe. Na swoim terenie popularne Kocury nie zaznały jednak jeszcze goryczy porażki.

Wiemy, że drużyna z łódzkiego przystąpi do spotkania w najmocniejszym zestawieniu. Popularnym Marchewkowy mam brak jednak kilku podstawowych graczy.

Odkąd powstały Finał Four – Gatta zawsze się w nich znajdywała. W tym sezonie spółka i związek odeszli od tej formuły na rzecz dwumeczu w finale. Jak taka zmiana wpłynie na podopiecznych trenera Sopura i czy kolejny raz z rzędu Kocury awansują do półfinału? Przekonamy się niebawem.

Zawodnicy już się rozgrzewają, Kibice szczelnie wypełniają halę – to znak, że za pół godziny rozpoczynamy mecz o półfinał Pucharu Polski!

15 minut – tyle dzieli nas aktualnie od pierwszego gwizdka w tym spotkaniu, które zapowiada się na najbardziej ciekawy pojedynek pucharowy tej serii.

Termin w środku tygodnia na pewno nie sprzyja frekwencji, jednak na hali można zaobserwować nawet kibiców z Torunia.

Sędziowie już sprawdzają techniczne przygotowanie zawodników w tunelu i... ZARAZ ZACZYNAMY!

Gatta – na Biało/Czarno. FC Toruń natomiast tradycyjnie na Pomarańczowo.

Zawodnicy już wychodzą na parkiet – zaraz zaczynamy!

Krótka przerwa spowodowana dziurą w siatce – szybko naprawiona i rozpoczynamy za minutę.

0:01

0:06
    Szósta sekunda i już pierwszy faul Kiełpińskiego.

0:21
    Kiełpiński się odegrał! Przejął piłkę i zdołał uderzyć na bramkę Naparły. Olczak dobijał.

0:36
    Goście z lotnym od początku!

0:40
    Naparło znów między słupkami ale gotowy do wejścia Mikołajewicz.

1:26
    Milewski na lewej flance jako ostatni obrońca.

1:51
    Szypczyński poturbowany w polu karnym przez Naparłę. Wstał po kilkunastu sekundach, chociaż uderzenie było bardzo mocne.

2:02
    Szymczak przeciął podanie, które otwierało drogę do bramki!

2:10
    Słupek po uderzeniu Mikołajewicza jako lotnego bramkarza!

2:47
    Szypczyński kiksował do pustej bramki!

3:35
    Miłosiński pomylił się przy wykopie futbolówki.

3:40
    Pod własnym polem karnym faulowany Kiełpiński.

4:29
    Spychalski kolejny raz bardzo brutalnie fauluje zawodnika Gatty i dostaje słowne upomnienie od sędziego Jaruchiewicza.

4:43
    Milewski obok bramki. Strzał bez większej historii.

5:46
    Naparło z trudem broni uderzenie Sobalczyka!

6:01
    Stanisławski podał do przeciwnika a ten... uderza w słupek!

6:34
    Szypczyński skupił na sobie uwagę i przedarł się skrzydłem pod bramkę.

6:43
    Naparło z największym trudem broni dwa uderzenia Marciniaka!

7:27
    Miłosiński prawie strzelił bramkę!

8:34
    Trzeci faul gości. Gatta ma na koncie 1 przewinienie.

8:44
    Gol dla Gatty Active!
    MILEWSKI z rzutu wolnego!
    Milewski uderzał w swoim stylu, czym zmylił młodego bramkarza gości. Naparło był bez szans.

Goście z lotnym bramkarzem zamykają na polu karnym Gattę.

10:57
    Trener Hirsch próbuje grać taktyką z lotnym bramkarzem. Przyniosło to jak dotąd dwa uderzenia w słupek.

11:27
    Marciniak w słupek!

11:49
    Atak Gatty zamienił się w kontrę! Bardzo szybki mecz przy Złotej!

13:15
    Wolny pośredni! Naparło trzymał piłkę powyżej 4 sekund!

13:17
    Gatta nie wykorzystała strzału.

13:53
    Kieper bardzo mocno się podpalił, ale jego uderzenie było słabiutkie – bardzo chybione.

Faule – 2:4

Timeout dla gości.

14:56
    Szymczak wybijał piłkę z linii bramkowej!

15:42
    Miłosiński wbija piłkę spod nóg, ta trafia do zawodnika gości, który na pustą bramkę strzela... w Słupek!

Dobre zawody Miłosińskiego, który popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami.

16:30
    Morozow poczuł dotyk Milewskiego i mamy 3 faul Gatty. Cztery na koncie mają zawodnicy z Torunia.

16:55
    Kiełpiński nie oszukał Naparły w walce sam na sam!

17:05
    Mikołajewicz myli się w najlepszej sytuacji dla Torunia!

17:33
    Piąty faul na koncie torunian! Kiełpiński faulowany podczas wychodzenia na pozycję.

17:34
    Naparło broni ostatkiem sił uderzenie Szymczaka!

18:20
    Stanisławski jako ostatni obrońca broni flankę Gatty.

18:34
    A teraz Szymczak!

18:58
    Szypczyński myli się na pustą bramkę ze swojego pola karnego!

20

Koniec pierwszej połowy – Gatta Active zasłużenie prowadzi 1:0. Goście byli ekipą lepszą, która dłużej posiadała piłkę i potrafiła zamienić jedną sytuację na gola. Swoje szanse miał także FC Toruń, jednak obijał słupki oraz publiczność siedzącą za bramką. Za 15 minut druga część tego bardzo ciekawego spotkania, gdzie mierzą się wyrównane ekipy!

20:00

20:02
    Gatta przy piłce.

20:19
    Kiełpiński jak rasowy Pivot – nie zdołał jednak oszukać Naparły!

21:11
    Morozow nie trafił w sytuacji, gdy Miłosiński już leżał na parkiecie!

21:40
    Toruń z lotnym bramkarzem.

22:14
    Nie było komu domknąć akcji w zespole gości!

22:31
    Milewski idealnie dograł do Kiełpińskiego a ten wywalcza rzut rożny!

22:43
    Szypczyński przerzucił sobie obrońcę Torunia i oddał bardzo groźny strzał!

23:00
    Teraz Marciniak sam na sam nie trafia do bramki!

23:39
    Kolejne bramkowe sytuacje gospodarzy! Jeżeli one się zemszczą to będzie chyba 1:10.

25:00
    Marciniak! Marciniak strzela gola Z PRZEWROTKI!

25:29
    Jak dotąd – nie mają argumentów na Gattę zawodnicy z grodu Kopernika. Mistrzowie Polski na własnej hali jako jedyni w lidze są niepokonani i udowadniają, że o jakiekolwiek zwycięstwo w tym sezonie przy ulicy Złotej będzie bardzo, bardzo trudno przyjezdnym.

25:53
    Sobalczyk sam na sam z Naparło! Znów jednak lepszy bramkarz gości!

25:58
    Marcin Kiełpiński wpisuje się na listę strzelców! Piłka jeszcze rykoszetowała i kompletnie zmyliła Naparłę!

26:45
    Od bramki z woleja w wykonaniu Sobalczyka dzielił teraz kibiców Gatty... Pośladek ostatniego obrońcy Torunia!

26:49
    Kolejny raz do bramki we własnym stylu trafia Milewski! Naparło nie ma dobrego dnia!

Wszystkimi zawodnikami na polu karnym Torunia znajdowali się przez ostatnie minuty Mistrzowie Polski.

27:36
    Szymczak w boczną siatkę!

28:03
    FC znów z wycofanym bramkarzem. Jak dotąd co prawda w takim ustawieniu bramki nie zdobyli, ale też nie stracili.

28:51
    Morozow niepotrzebnie zaognia sytuację. Najpierw podciął wstającego Stanisławskiego a następnie skierował jakieś uwagi do Marciniaka.

28:51
    Bezmyślne zagranie Elsnera, który z rzutu wolnego uderzył zanim jeszcze zabrzmiał gwizdek i nawet z pola gry odsunął się sędzia. Żółta kartka.

29:14
    Olczak centymetry obok bramki w sytuacji z wysuniętym bramkarzem!

30:30
    Gol dla FC Toruń!
    Morozow wpycha piłkę do siatki po rozegraniu całej obrony Gatty w sytuacji z wysuniętym bramkarzem. 4:1!

31:50
    Trochę obudził się na ostatnie 10 minut FC Toruń. Pytanie – czy to nie jest za późno?

32:46
    Sobalczyk ukarany kartką za zbyt wczesne ruszenie do rzutu autowego.

33:33
    W faulach remis 3:3.

34:12
    Myli się teraz Waszak w sytuacji sam na sam a Klaudiusz Hirsch bierze czas dla swojej ekipy.

34:20
    Z lotnym znów Toruń.

35:32
    Mikołajewicz myli się o futsalowe kilometry w strzale na bramkę Miłosińskiego.

36:00
    Elsner teraz w słupek!

36:19
    Sobalczyk przechwycił piłkę i uderzył z własnego pola karnego na puste słupki Torunia!

37:14
    Sobalczyk faulowany przez Del Pino... Osądzony o symulację, która i tak nic by nie dała. Czerwona kartka dla zdobywcy bramki i kapitana Gatty.

37:59
    Gatta broni się bez jednego zawodnika. Pamiętamy jednak kuriozalną sytuację z meczu ligowego przeciwko FC Toruń, gdzie Kocury broniły się... bez dwójki w polu a i tak "Marchewkowi" nie zdołali umieścić piłki w siatce!

38:41
    Miłosiński wszedł na jakiś inny poziom bramkarstwa – broni wszystko, co leci w światło bramki!

39:06
    Milewski na pustą bramkę!

39:17
    Koniec osłabienia Gatty!

39:38
    Słupek po strzale na bramkę Gatty!

Gatta Active pokonała FC Toruń 6:1 i tym samym awansowała do półfinału Halowego Pucharu Polski oraz zrewanżowała się za porażkę w lidze. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne relacje! (19:42:27)

Bartłomiej Dąbrowski

Gole: 9. Milewski, 25. Marciniak, 26. Kiełpiński, 27. Milewski, 37. Sobalczyk, 40. Milewski – 31. Morozow

Kartki:   33. Sobalczyk (ZDW) – 29. Elsner (TOR)   38. Sobalczyk (ZDW)

Gatta Active Zduńska Wola: Miłosiński (Słowiński) – Olczak, Sobalczyk, Kiełpiński, Milewski – Adamski, Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Szymczak, Szypczyński
    FC Toruń: Naparło (Wędołowski) – Pelc, Del Pino, Morozow, Elsner – Mikołajewicz, Kieper, Czyszek, Waszak, Spychalski

Sędziowie: Damian Jaruchiewicz, Piotr Koloczek