Atletico – Bayer 0:0 (koniec) | Monaco – Man City 3:1 (koniec)
Atletico Madryt
0:0 (0:0)
Bayer Leverkusen
Środa 15.03.2017, 20:45 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału
    Oto komplet ćwierćfinalistów:

Końcowe statystyki!

Niestety, w drugiej połowie również nie doczekaliśmy się goli w stolicy Hiszpanii! Atlético Madryt pewnie dowiozło rezultat z pierwszego meczu do końca i nie było wątpliwości, która drużyna była lepsza w tym dwumeczu!
    Bayer Leverkusen przez całe spotkanie próbował odrabiać straty, ale za każdym razem brakowało wykończenia lub świetnymi interwencjami popisywał się Oblak!
    Atlético także miało kilka sytuacji i między słupkami "Aptekarzy" świetne zawody rozegrał również Leno. To był ciekawy mecz, ale niestety rezultat pozostaje bezbramkowy! (22:55:18)
    Atlético Madryt melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Nie było niespodzianki w rewanżu.

90+3

90+3
    Kibice zgromadzeni na Estadio Vicente Calderón już świętują awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! W końcu arbiter łapie za gwizdek i kończy te zawody!

90+1
    Niestety chyba nie doczekamy się goli w tym rewanżowym meczu 1/8! Zdaje się, że to dopiero pierwszy mecz, w którym nie padły żadne bramki. Ale mamy jeszcze dwie minuty, poczekajmy.

90
    3 minuty doliczone przez arbitra!

89
    Trochę brzydko kończy się to spotkanie, ponieważ piłkarze jeszcze łapią dużą ilość kartek. Arbiter zapisuje sobie Gaitána.

88
    Bellarabi rozpędza się z piłką przy nodze! Niemiec zostaje powstrzymany dopiero przy linii końcowej, ale i tak prawdopodobnie niewiele wynikłoby z tego ataku! To już ostatnie minuty, czy padnie chociaż jeden gol?!

88
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kevin Volland, na boisku pojawia się Charles Aránguiz.

87
    Hilbert już nie po raz pierwszy przewraca rywala. Niemiec dąży do żółtej kartki, ale arbiter jeszcze go oszczędza. Szykuje się ostatnia zmiana w ekipie Bayeru Leverkusen.

86
    Saúl także potrafi zagrozić. Ładne przejęcie piłki w środku pola przez Griezmanna, a całą akcję wykończył właśnie Saúl – pewnie broni Leno!

85
    Bailey decyduje się na szarżę lewą flanką, ale Jamajczyk wyprowadził futbolówkę poza linię boczną i sam zaprzepaścił atak swojej drużyny. Nic z tego nie będzie.

84
    Przyjezdni bezustannie próbują przedrzeć się przez defensywę madrytczyków. Nie jest to łatwe, tym bardziej jeśli gospodarze mają między słupkami taką ostoję!

83
    Trenerzy obu drużyn mają po jeszcze jednej zmianie do wykorzystania. Nie ma się co oszukiwać, dogrywki tutaj nie będzie na 100%. Ale kto wygra ten mecz rewanżowy? Jeszcze wiele może się wydarzyć!

81
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Javier Hernández, na boisku pojawia się Mehmedi.

80
    Gracze z Leverkusen chcą wygrać dzisiejsze spotkanie i w dalszym ciągu do tego dążą! Tym razem potężnie huknął Kampl, ale także interweniuje Oblak! Kapitalny mecz golkipera Atlético!

Wiktor Bukowski

Gole:

Kartki:   66. J. Giménez (ATM), 89. Gaitán (ATM) – 64. Jedvaj (LEV), 71. Baumgartlinger (LEV)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 4:7. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 0:0. Foule: 6:9.
    Atletico Madryt: Oblak – Vrsaljko, J. Giménez, Godin (C), Hernández – Saúl, Koke, Partey, Ferreira-Carrasco (72. Savić) – Á. Correa (65. Gaitán), Griezmann.
    Zmiany: Moyà – Gaitán, Savić, F. Torres, Juanfran, Moreno, Cerci.

Bayer Leverkusen: Leno (C) – Hilbert, Jedvaj, Dragović, Wendell – Bellarabi, Baumgartlinger, Kampl, Brandt (78. Bailey) – J. Hernández (81. Mehmedi), Volland (88. Aránguiz).
    Zmiany: R. Özcan – Aránguiz, D. da Costa, Mehmedi, Pohjanpalo, Jurczenko, Bailey.

Główny: Sergei Karasev
    Asystenci: Anton Averianov, Tikhon Kalugin
    Techniczny: Igor Demeshko
    Bramkowi: Sergei Lapochkin, Sergei Ivanov (wszyscy Rosja)
    21.02.2017
    Bayer - Atletico 2:4

Gole: 49. Bellarabi, 68. Savić (sam.) – 17. Saúl, 25. Griezmann, 59. Gameiro (kar.), 86. F. Torres

Kartki:   16. Henrichs (LEV), 58. Dragović (LEV), 64. Wendell (LEV), 73. Aránguiz (LEV) – 89. Gabi (ATM), 90. Filipe Luís (ATM)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.