Atletico – Bayer 0:0 (koniec) | Monaco – Man City 3:1 (koniec)
AS Monaco
3:1 (2:0)
Manchester City
Środa 15.03.2017, 20:45 • Stade Louis II, Monako • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału

AS Monaco melduje się w ćwierćfinale Champions League! Piłkarze z Księstwa pokonują 3:1 Manchester City i większą ilością bramek, zdobytą na wyjeździe eliminują rywali! Sporo emocji mieliśmy w pierwszym spotkaniu obu ekip, nie zabrakło ich i teraz! AS Monaco szybko, z nawiązką odrobiło straty i po 29. minutach gry prowadziło 2:0. Pierwsza połowa była pod absolutną kontrolą Francuzów. W drugiej, zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Obywatele, którzy za sprawą Sane w 71 minucie, przez kilka dłuższych chwil byli w piłkarskim raju, ale sześć minut później, rozstrzygające trafienie zdobył Bakayoko i to AS Monaco gra dalej! Dziękujemy za wspólne emocje! (22:36:59)

90+3

90+3
    Pół minuty – tyle nadziei pozostało przyjezdnym.

90+3
    De Bruyne dośrodkował wprost do koszyczka Subasicia. Będzie teraz celebrował wznowienie gry bramkarz AS Monaco.

90+2
    De Bruyne oszukał Lemara, który ratował się faulem. Żółta kartka, a City mają rzut wolny, około 25 metrów do bramki Subasicia.

90+1
    Za długie dośrodkowanie Sterlinga, sporo zabrakło, by Sane dopadł do futbolówki. Monaco ma problem z utrzymaniem się przy piłce.

90+1
    AS Monaco ogranicza się teraz do dalekich wykopów. City rzuca niemalże wszystko na jedną szalę. Pozostało nieco ponad 120 sekund.

90
    3 minuty dorzucone przez sędziego z Włoch.

90
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Valère Germain, na boisku pojawia się Nabil Dirar.

90
    Germain sfaulował niemalże na środkowym kole Kolarova. Żółta kartka.

90
    Subasić w angielskim stylu zagrywał do Germaina, który uprzedzony w powietrzu przez Sagnę. Obywatele mogą sunąć z kolejnym, szybkim atakiem.

89
    Uciekają cenne dla City sekundy, a za kilka chwil ostatnia roszada wśród miejscowych.

88
    City rzuca się do ataku, ale dobrze bronią się miejscowi. Teraz AS Monaco wywalczyło rzut wolny przed własnym polem karnym.

88
    Wrzutka Silvy na dwóch wchodzących w pole karne partnerów, ale tor lotu piłki pod kontrolą Subasicia, który pewnie wyłapał to zagranie.

86
    Dobra wrzutka Lemara z rzutu wolnego i odważna interwencja Caballero na przedpolu.

84
    Ładny przerzut Kolarova do Sterlinga, lecz ten w akcji jeden na jeden powstrzymany przez rywala.

Piotr

Gole: 8. Mbappé, 29. Fabinho, 77. Bakayoko – 71. Sané

Kartki:   59. Bakayoko (ASM), 90. Germain (ASM), 90+2. Lemar (ASM) – 11. Sagna (MAC), 58. De Bruyne (MAC), 75. Sterling (MAC)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 1:2. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 1:5. Foule: 12:14.
    AS Monaco: Subašić – Sidibé, Raggi (70. Tourè), Jemerson, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (C) (90. Dirar), Mbappé (80. Moutinho).
    Zmiany: De Sanctis – Dirar, Jorge, Moutinho, Diallo, Tourè.

Manchester City: Caballero – Sagna, Stones, Clichy (84. Iheanacho), Kolarov – Sané, Fernandinho, Silva (C) – De Bruyne, Agüero, Sterling.
    Zmiany: Bravo – Zabaleta, Navas, Delph, Otamendi, Y. Touré, Iheanacho.

Sędziowie: G. Rocchi
    21.02.2017
    Man City - Monaco 5:3

Gole: 26. Sterling, 58. Agüero, 71. Agüero, 77. Stones, 82. Sané – 32. Falcao, 40. Mbappé Lottin, 61. Falcao

Kartki:   35. Agüero (MAC), 35. Sterling (MAC), 40. Fernandinho (MAC), 49. Otamendi (MAC), 73. Zabaleta (MAC) – 8. Glik (ASM), 25. Sidibé (ASM), 55. Bakayoko (ASM), 67. Falcao (ASM), 76. B. Silva (ASM), 81. Fabinho (ASM)

Spudłowany karny!: 50. Falcao (ASM), bramkarz Caballero obronił

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.