Atletico – Bayer 0:0 (koniec) | Monaco – Man City 3:1 (koniec)
AS Monaco
3:1 (2:0)
Manchester City
Środa 15.03.2017, 20:45 • Stade Louis II, Monako • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Czas na decydujące rozstrzygnięcie

Przed nami rewanżowe starcie 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym AS Monaco podejmie Manchester City. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano standardowo na godzinę 20:45.

Emocje sięgały zenitu

AS Monaco spróbuje odrobić straty z pierwszego starcia, w którym na Etihad Stadium musiało uznać wyższość "Obywateli" 3:5. W tym spotkaniu nie brakowało emocji, zwrotów akcji, a kibice mogli opuszczać stadion w pełni usatysfakcjonowani! W 26 minucie wynik meczu otworzył Sterling, ale później dwa gole wbili piłkarze z Księstwa (Falcao oraz Mbappe Lottin) i to oni schodzili na przerwę w lepszych nastrojach. W drugich 45 minutach "The Citizens" doprowadzili do wyrównania, by po kilku minutach za sprawą Falcao, Monaco znów mogło cieszyć się z prowadzenia. Korzystny dla francuskiej ekipy rezultat utrzymywał się do 71 minuty, ale wtedy za sprawą Serio Aguero rozpoczęła się remontada City. Argentyńczyk wyrównał na 3:3, na 4:3 trafił Stones, a ostatecznie wynik spotkania na 5:3 dla Manchesteru City ustalił Sane.

Jeszcze wszystko możliwe

Choć w pierwszym meczu padło osiem bramek, a aż pięć z nich wbili gracze Manchesteru City, to wydaje się, że sprawa awansu pozostaje ciągle otwarta. Owszem, zdecydowanym faworytem tego starcia w kontekście dwumeczu są "Obywatele", ale nie można odbierać szans ekipie gospodarzy na chociażby zwycięstwo 2:0, które w odniesieniu do trzech bramek zdobytych na wyjeździe, premiowałoby do ćwierćfinału właśnie AS Monaco.

Solidarnie bez porażki

Pierwsze spotkanie obu ekip odbyło się 21 lutego. Od tego czasu, żadna z drużyn nie zaznała porażki. AS Monaco odniosło trzy zwycięstwa (dwa w lidze, jedno w Pucharze Francji – po dogrywce). Piłkarze z Księstwa nadal są na czele Ligue 1, mając trzy oczka przewagi nad faworyzowanym PSG. Manchester City z kolei wygrał dwa spotkania w Pucharze Anglii oraz zwyciężył i zremisował w Premier League. Warto odnotować, że w ostatnich trzech meczach "Obywatele" nie stracili ani jednej bramki.

Znakomity nastolatek

W znakomitej formie strzeleckiej znajduje się Kylian Mbappe Lottin. 18-letni napastnik AS Monaco w ostatnich trzech meczach zdobył cztery bramki. Mbappe Lottin trafił również do siatki w pierwszym meczu, pomiędzy Monaco, a City. Czy i tym razem uda mu się ta sztuka? Podobną dyspozycją pochwalić może się Sergio Aguero. Argentyńczyk od 21 lutego również czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.
    W składzie AS Monaco zabrakło Kamila Glika, który pauzuje za przekroczenie limitu żółtych kartek:

AS Monaco: Subašić – Sidibé, Nguinda, Jemerson, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (C), Mbappé.
    Rezerwowi: De Sanctis – Dirar, Jorge, Moutinho, Diallo, Tourè.

Manchester City F.C.: Caballero – Sagna, Stones, Clichy, Kolarov – Sané, Fernandinho, Silva (C) – De Bruyne, Agüero, Sterling.
    Rezerwowi: Bravo – Zabaleta, Navas, Delph, Otamendi, Y. Touré, Iheanacho..

Oprócz pauzującego za kartki Glika, w ekipie AS Monaco brakuje także Radamela Falcao, którego wykluczyła kontuzja. Olbrzymie osłabienie piłkarzy z Księstwa!

Obie ekipy na murawie, rozbrzmiał hymn Ligii Mistrzów i za kilka chwil włoski arbiter rozpocznie zawody!
    Niezła oprawa miejscowych kibiców:

1

1
    Rozpoczęli gospodarze, ale szybko stracona przez nich futbolówka i w odpowiedzi za długie zagranie De Bruyne, które przechwycił Caballero.

2
    Ładny atak Monaco na prawej stronie boiska, lecz finalizowany zablokowanym dośrodkowaniem.

4
    Wrzutka De Bruyne na bliższy słupek, a tam nie było żadnego, z jego partnerów. Pewna interwencja Danijela Subašica.

5
    Fabinho podłączył się do ofensywy, ale dośrodkował wprost na głowę Kolarova.

5
    Przejęcie piłki przez The Citizens i błyskawiczna kontra przyjezdnych. Prostopadłe zagranie De Bruyne do Aguero, który złamał jednak linię ostatniego obrońcy. Odgwizdany wyraźny ofsajd.

6
    Kylian Mbappé w swoim stylu nabrał szybkości na wysokości pola karnego, po czym próbował wykładać piłkę w okolice 11. metra – został zablokowany.

7
    Ależ to mogło być otwarcie spotkania przez AS Monaco! Germain zanotował świetny przechwyt na 40. metrze, po czym błyskawicznie uruchomił Kyliana Mbappe, ale ten w sytuacji jeden na jeden przegrał pojedynek z doświadczonym Caballero! Tylko korner dla gospodarzy.

8
    Gol dla Monaco!

Monaco utrzymało się przy piłce po rzucie rożnym, a ta została zagrana w pole karne do Bernardo Silvy, który wbił ją w pole bramkowe, a tam najlepiej odnalazł się KYLIAN MBAPPÉ! Francuz otwiera wynik meczu i podtrzymuje świetną, passę strzelecką!
    8. Kylian Mbappé (ASM) - 1:0

10
    10 minut gry za nami. Monaco dostało wyraźnego wiatru w żagle.

11
    Rzut wolny dla AS Monaco, ale piłka ustawiona w dość znacznej odległości od bramki Caballero. Będzie zatem dośrodkowanie w szesnastkę Obywateli.

11
    Za głęboka wrzutka i pewna interwencja bramkarza Manchesteru City.

11
    Sagna fauluje nieopodal linii bocznej Bernardo Silvę i mamy pierwszą, indywidualną karę w dzisiejszym spotkaniu.

12
    Kylian Mbappé próbował przechytrzyć dwójkę rywali w ich polu karnym, ale bezskutecznie.

13
    Brzydki faul Jemersona na Sergio Aguero. Arbiter oszczędził środkowego defensora AS Monaco.

15
    Kwadrans gry za nami. Można rzec, że AS Monaco wykonało połowę planu. Piłkarze z Księstwa prowadzą 1:0, a ewentualny wynik 2:0 premiowałby ich do ćwierćfinału Champions League.

16
    Kylian Mbappe po raz drugi w dzisiejszym meczu pakuje piłkę do bramki strzeżonej przez Caballero. Tym razem wcześniej rozległ się gwizdek arbitra – na minimalnym spalonym młody Francuz.

17
    Manchester City próbuje wyprowadzić atak pozycyjny, ale ma z tym spore problemy. Wysokim pressingiem wychodzą miejscowi.

18
    Valère Germain pokusił się o uderzenie z 20. metra, ale przeniósł futbolówkę wyraźnie nad poprzeczką.
    Kilka ujęć z radości miejscowych po golu Mbappe:

20
    Aguero poradził sobie na prawej stronie z rywalem, ale partnera szybko zaasekurował Mendy i oddalił niebezpieczeństwo.

20
    W odpowiedzi indywidualna szarża Mbappe, który zostaje powstrzymany przez Sagnę.

22
    Rzut rożny dla AS Monaco, ale dośrodkowanie Thomasa Lemara nie było najwyższych lotów i z łatwością pika wybita z pola karnego przez Obywateli.

23
    Kolejny korner, tym razem z niczego dla AS Monaco. Źle ustawiony Kolarov nie chciał ryzykować i oddalił piłkę poza linię końcową.

23
    Kolejny raz nie udaje się zagrozić bramce Manchesteru ze stałego fragmentu gry.

25
    Monaco z wykorzystaniem Subasicia rozprowadza atak pozycyjny.

25
    Ofensywny faul piłkarzy z Księstwa. Na własnej połowie powalony David Silva.

26
    David Silva rozrzucił grę na lewą flankę do Sterlinga, lecz ten znalazł się na ofsajdzie.

28
    W ostatnich minutach gra ugrzęzła w środku pola. Przed momentem nieudana indywidualna akcja Bernardo Silvy.

28
    Niezłe podanie w pełnym biegu Sane do De Bruyne, lecz ten drugi w ostatniej chwili uprzedzony przez Sidibe.

29

FABINHO pokonuje Caballero! Po niespełna 30 minutach gry, to AS Monaco bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Ładna akcja gospodarzy na lewej stronie boiska, Lemar poklepał tam z Mendym, który wystawił piłkę na środek pole karnego do Fabinho, a ten strzałem z woleja pokonał bezradnego golkipera Obywateli!
    29. Fabinho (ASM) - 2:0

31
    Odważne wejście Aguero w pole karne. Argentyńczyk po rykoszecie uderza za linię końcową. Z rzutu rożnego wznowią The Citizens.

32
    Niezła centra Davida Silvy, ale w szesnastce najwyżej wyskoczył Tiemoué Bakayoko.

32
    Teraz na prawej stronie pograli goście, gdzie zablokowane zostało dośrodkowanie Sane.

34
    Bernardo Silva wycięty niemalże na linii bocznej. Zdaje się, że arbiter mógł sięgnąć do kieszonki po kartkę dla Clichy'ego, ale obyło się bez indywidualnej kary. Szansa na niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego.

35
    Ostro bite dośrodkowanie, z którym poradził sobie piąstkując Caballero.

37
    Kolejny raz faulowany Bernardo Silva. Świetnie panuje nad futbolówką Portugalczyk.

38
    W ostatnich minutach Manchester City zepchnięty do defensywy.

38
    Świetny balans ciałem Bernardo Silvy, lecz po minięciu dwóch rywali zabrakło precyzji, by odegrać do partnera.

39
    Caballero opuścił pole bramkowe, ale Thomas Lemar wobec ostrego kąta nie był w stanie uderzyć w światło bramki. Spory natłok graczy w szesnastce Obywateli.

40
    Jeszcze 5 minut regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie. The Citizens póki co bez widoków na gola kontaktowego.

41
    City pograło nieco piłką, ale wszystko działo się z dala od pola karnego gospodarzy.

42
    Nieporozumienie Manchesteru City na lewej flance. Na aut, zamiast do partnera zagrał De Bruyne.

44
    Mendy balansem ciała minął rywala na 25. metrze, ale później nie było już tak kolorowo – jego centra w pole karne nie znalazła adresata w postaci gracza w biało-czerwonej koszulce.

45
    Sterling pograł z Davidem Silvą przed polem karnym AS Monaco, ale ponownie zabrakło precyzji. Subasić wznowi grę sprzed własnej bramki.

45

A jednak, arbiter nie pozwolił wznowić gry i punktualnie po 45 minutach zakończył pierwszą połowę. AS Monaco prowadzi do przerwy 2:0. Piłkarze z Księstwa w niespełna 30 minut odrobili z nawiązką straty z pierwszego spotkania i to oni, w tej chwili są w ćwierćfinale Champions League! Monaco na przestrzeni pierwszej połowy było drużyną lepszą i prowadzenie gospodarzy nie podlega dyskusji. Świetne zawody rozgrywają Bernardo Silva oraz Kylian Mbappe.
    Ta mina Serio Aguero będzie najlepszym podsumowaniem pierwszej odsłony meczu, w wykonaniu podopiecznych Guardioli:

Zapraszamy za kwadrans na drugą część spotkania! Emocje gwarantowane!

Za kilka chwil ruszamy ponownie! Piłkarze gotowi do pierwszego kopnięcia futbolówki, w drugiej połowie!

46

48
    De Bruyne nieźle próbował uruchomić na prawej flance Sterlinga, ale ten uprzedzony przez Jemersona.

49
    Pozycyjny atak Manchesteru City. Wszystko dzieje się jednak z dala od bramki AS Monaco.

49
    Teraz The Citizens przedarli się pod pole karne swoich rywali, jednak odważne wejście Fernandinho zostaje powstrzymane przez Fabinho.

50
    Sane nieźle wypuszczony przez Davida Silvę, ale City zmuszeni do wycofania piłki. Świetnie ustawieni w defensywie są gospodarze.

51
    Monaco dało się nieco zepchnąć do defensywy. Subasić w ostatniej chwili uprzedza Davida Silvę, który został uruchomiony przez Clichy'ego.

52
    Sane złapany w pułapkę ofsajdową.

53
    Wreszcie jakiś atak AS Monaco, ale dośrodkowanie Mendy'ego pozostawmy bez komentarza. Futbolówka powędrowała gdzieś w górne rzędy trybun.

54
    Intensywnie grzeją się rezerwowi The Citizens. Zdaje się, że Pep Guardiola powoli szykuje roszady.

54
    Za długie dośrodkowanie Clichy'ego. City utrzymało się jednak przy piłce i już sunie kolejny atak graczy Premier League.

55
    10 minut drugiej odsłony, póki co pod absolutne dyktando podopiecznych Guardioli.

55
    Ale co z tego, skoro na tablicy nadal 2:0 dla Monaco, a przed momentem groźną kontrę wyprowadził Mbappe. Ostatecznie Francuz zablokowany przez Sagnę.

56
    Aguero mimo dwójki rywali zdołał dośrodkować z prawego skrzydła, ale w polu karnym nie było żadnego z jego partnerów.

57
    Ależ podanie De Bruyne w pole karne, gdzie sporo miejsca miał Sterling, ale zdecydował się wystawiać futbolówkę z ostrego kąta do Aguero i we wszystko wmieszał się Raggi!

58
    De Bruyne przerywa kontrę gospodarzy i ogląda żółtko.

59
    Teraz żółty kartonik dla Bakayoko.

60
    De Bruyne nieźle odegrał do Aguero, a szarżujący Argentyńczyk powstrzymany przez rywali. City miało rzut rożny, z którego nic nie wynikło.

63
    Kapitalna akcja The Citizens! Sane wdarł się w pole karne i odegrał przed pole bramkowe do Sergio Aguero, który przestrzelił! City rzucili się do ataku i są blisko gola kontaktowego!
    63. Niewykorzystana szansa Aguero

65
    Coś nieprawdopodobnego! Silva urwał się obrońcom AS Monaco i miał sporo miejsca, wziął na zamach rywala i odegrał do Sergio Aguero, który w sytuacji jeden na jeden powstrzymany przez Subasicia! Instynktowna interwencja nogą ratuje gospodarzy przed stratą gola!
    66. Niewykorzystana szansa Aguero

66
    Obywatele mieli korner, ale rzuty rożne nie są dziś mocną stroną obu ekip.

67
    Silva świetnie wypuścił w pole karne Sane, który z ostrego kąta kropnął tylko w boczną siatkę! Młody Niemiec był sam przed Subasiciem, ale miał utrudnione zadanie!

68
    Ależ nawałnica w wykonaniu City. Teraz Sterling w pole karne do Aguero, który zastopowany przez Raggiego.

70
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Andrea Raggi, na boisku pojawia się Almamy Tourè.

71
    Gol dla City!

Świetne zejście ze skrzydła w pole karne Sterlinga i po jego strzale, jak struna wyciągnął się Subasić, ale do odbitej futbolówki najszybciej dopadł LEROY SANE i kropnął pod poprzeczkę! Wzorowa dobitka i City odbijają w tej chwili ćwierćfinał z rąk Monaco!
    71. Leroy Sané (MAC) - 2:1

73
    Teraz AS Monaco potrzebuje trzeciego gola, ale póki co w drugiej połowie dzielą i rządzą gracze Guardioli.

74
    Zablokowany David Silva przez Fabinho. Korner dla Obywateli.

74
    Nieudana centra Silvy w rzutu rożnego i radzą sobie defensorzy z Księstwa.

75
    Sterling nieprzepisowo przerywa kontratak rywali. Za faul na Bernardzie Sivlie ukarany żółtkiem.

76
    Równo z ziemią wycięty teraz Fabinho. Rzut wolny dla gospodarzy i szansa na centrę przed bramkę Caballero.

77

Ależ emocje, ależ szał radości na Stade Louis II! Niezła centra Lemara z rzutu wolnego i kapitalnie na piłkę nabiegł TIEMOUÉ BAKAYOKO, który strzałem głową pokonuje Caballero!
    77. Tiemoué Bakayoko (ASM) - 3:1

78
    Cóż za rollercoaster! Teraz to AS Monaco w ćwierćfinale Champions League! Jak będzie wyglądała odpowiedź podopiecznych Guardioli? Mamy wrażenie, że ten mecz dopiero się rozkręca!

80
    Na lewym skrzydle faulowany Sane. Chwila uspokojenia gry.

80
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Kylian Mbappé, na boisku pojawia się João Moutinho.

81
    Centrostrzał Kevina De Bruyne, ale futbolówka mija bramkę w bezpiecznej odległości, kontrolowana jeszcze do końca przez Danijela Subasicia.

82
    Sunie już kolejny atak City. Całą drużyną bronią się gospodarze.

83
    Sytuacje podbramkowe 8-6 na korzyść Monaco (pierwsza połowa 6:0).

83
    Hokejowy zamek założony przez gości. Ostatecznie Silva dośrodkował na pole karne do Sane, który był na spalonym.

84
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Gaël Clichy, na boisku pojawia się Kelechi Iheanacho.

84
    Ładny przerzut Kolarova do Sterlinga, lecz ten w akcji jeden na jeden powstrzymany przez rywala.

86
    Dobra wrzutka Lemara z rzutu wolnego i odważna interwencja Caballero na przedpolu.

88
    Wrzutka Silvy na dwóch wchodzących w pole karne partnerów, ale tor lotu piłki pod kontrolą Subasicia, który pewnie wyłapał to zagranie.

88
    City rzuca się do ataku, ale dobrze bronią się miejscowi. Teraz AS Monaco wywalczyło rzut wolny przed własnym polem karnym.

89
    Uciekają cenne dla City sekundy, a za kilka chwil ostatnia roszada wśród miejscowych.

90
    Subasić w angielskim stylu zagrywał do Germaina, który uprzedzony w powietrzu przez Sagnę. Obywatele mogą sunąć z kolejnym, szybkim atakiem.

90
    Germain sfaulował niemalże na środkowym kole Kolarova. Żółta kartka.

90
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Valère Germain, na boisku pojawia się Nabil Dirar.

90
    3 minuty dorzucone przez sędziego z Włoch.

90+1
    AS Monaco ogranicza się teraz do dalekich wykopów. City rzuca niemalże wszystko na jedną szalę. Pozostało nieco ponad 120 sekund.

90+1
    Za długie dośrodkowanie Sterlinga, sporo zabrakło, by Sane dopadł do futbolówki. Monaco ma problem z utrzymaniem się przy piłce.

90+2
    De Bruyne oszukał Lemara, który ratował się faulem. Żółta kartka, a City mają rzut wolny, około 25 metrów do bramki Subasicia.

90+3
    De Bruyne dośrodkował wprost do koszyczka Subasicia. Będzie teraz celebrował wznowienie gry bramkarz AS Monaco.

90+3
    Pół minuty – tyle nadziei pozostało przyjezdnym.

90+3

AS Monaco melduje się w ćwierćfinale Champions League! Piłkarze z Księstwa pokonują 3:1 Manchester City i większą ilością bramek, zdobytą na wyjeździe eliminują rywali! Sporo emocji mieliśmy w pierwszym spotkaniu obu ekip, nie zabrakło ich i teraz! AS Monaco szybko, z nawiązką odrobiło straty i po 29. minutach gry prowadziło 2:0. Pierwsza połowa była pod absolutną kontrolą Francuzów. W drugiej, zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Obywatele, którzy za sprawą Sane w 71 minucie, przez kilka dłuższych chwil byli w piłkarskim raju, ale sześć minut później, rozstrzygające trafienie zdobył Bakayoko i to AS Monaco gra dalej! Dziękujemy za wspólne emocje! (22:36:59)

Piotr

Gole: 8. Mbappé, 29. Fabinho, 77. Bakayoko – 71. Sané

Kartki:   59. Bakayoko (ASM), 90. Germain (ASM), 90+2. Lemar (ASM) – 11. Sagna (MAC), 58. De Bruyne (MAC), 75. Sterling (MAC)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 1:2. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 1:5. Foule: 12:14.
    AS Monaco: Subašić – Sidibé, Raggi (70. Tourè), Jemerson, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (C) (90. Dirar), Mbappé (80. Moutinho).
    Zmiany: De Sanctis – Dirar, Jorge, Moutinho, Diallo, Tourè.

Manchester City: Caballero – Sagna, Stones, Clichy (84. Iheanacho), Kolarov – Sané, Fernandinho, Silva (C) – De Bruyne, Agüero, Sterling.
    Zmiany: Bravo – Zabaleta, Navas, Delph, Otamendi, Y. Touré, Iheanacho.

Sędziowie: G. Rocchi
    21.02.2017
    Man City - Monaco 5:3

Gole: 26. Sterling, 58. Agüero, 71. Agüero, 77. Stones, 82. Sané – 32. Falcao, 40. Mbappé Lottin, 61. Falcao

Kartki:   35. Agüero (MAC), 35. Sterling (MAC), 40. Fernandinho (MAC), 49. Otamendi (MAC), 73. Zabaleta (MAC) – 8. Glik (ASM), 25. Sidibé (ASM), 55. Bakayoko (ASM), 67. Falcao (ASM), 76. B. Silva (ASM), 81. Fabinho (ASM)

Spudłowany karny!: 50. Falcao (ASM), bramkarz Caballero obronił

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.