Clearex – Zduńska Wola 5:1 (koniec)
Clearex Chorzów
5:1 (3:0)
Gatta Active Zduńska Wola
Sobota 18.03.2017, 17:00 • Hala Sportowa, Chorzów. • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 17

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już w najbliższą sobotę Clearex Chorzów na własnym obiekcie podejmować będzie Gattę Active Zduńska Wola. Ciężko wskazać jednoznacznie faworyta tego spotkania. Chorzowianie od pewnego czasu są na fali wznoszącej i notują bardzo zadowalające wyniki. Z kolei zduńskowolanie cały czas liczą się w walce o mistrzostwo Polski. Z pewnością licznie zgromadzeni fani chorzowskiego teamu będą głośnym dopingiem wspierać podopiecznych Mirosława Miozgi. Możemy więc spodziewać się wyrównanej i pełnej emocji do ostatniego gwizdka rywalizacji!
    Znamy już powołania na ostatni sprawdzian przed eliminacyjnymi meczami:

Clearex Chorzów:

Chorzowianie przez dłuższy czas zajmowali miejsce w dolnych rejonach ligowej tabeli obecnie jednak liczą się oni poważnie w walce o pierwszą szóstkę. Zajmują aktualnie siódme miejsce w ligowej tabeli i do wyższej lokaty tracą jedynie jedno oczko. W ostatniej kolejce Futsal Ekstraklasy podopieczni Mirosława Miozgi pokonali AZS UG Gdańsk aż 5:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Tomasz Lutecki, który zdobył w obecnych rozgrywkach aż dwanaście bramek.
    Najskuteczniejszym zespołem w tym sezonie Futsal Ekstraklasy jest Rekord:

Gatta Active Zduńska Wola:

Zespół ten w obecnych rozgrywkach broni tytułu mistrzowskiego. Aktualnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli i traci do lidera pięć punktów. Nad drugimi w klasyfikacji FC Toruń i Piastem Gliwice mają zduńskowolanie jednak aż dziesięć oczek przewagi. W ostatniej kolejce Gatta ograła na własnym parkiecie AZS UŚ Katowice 5:2. Z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Michał Marciniak. Ma on w dorobku aż piętnaście trafień.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 do naszej relacji!

1

0:45
    Rozpoczynamy już emocje w chorzowskiej hali sportowej. Licznie zgromadzeni kibice będą dzisiaj mocno wspierać swoich ulubieńców.

1:17
    Obaj szkoleniowcy mają na uwadze, że niebawem zmierzą się te teamy również w półfinale Pucharu Polski. Ten mecz odbędzie się już w najbliższą środę w chorzowskiej hali.

2:15
    Gracze gospodarzy wznawiają grę od autu. Starali się wykorzystać mały błąd w ustawieniu rywali, ale bez powodzenia.

3:00
    Daleki wyrzut piłki do przodu Słowińskiego. Nie udało się jednak jego partnerowi opanować futbolówki przed polem karnym rywali.

3:36
    Gatta za moment wykonywać będzie rzut rożny. Po wycofaniu piłki na ósmy metr mamy niecelne uderzenie z dystansu.

4:12
    Miejscowi kibice nagrodzili głośnymi brawami akcję swoich ulubieńców. Wszystko zostało sfinalizowane niecelnym uderzeniem z przewrotki.

4:15
    Gol dla Clearexu Chorzów!
    Strzelcem bramki VADYM IVANOV.

Były zawodnik Red Devils Chojnice jest w ostatnim czasie w znakomitej formie! Tym razem otrzymał on piłkę na lewej stronie boiska i odpowiednim strzałem zaskoczył Słowińskiego! Clearex obejmuje prowadzenie w tym starciu!

5:00
    Drugie przewinienie gospodarzy w tym spotkaniu. Na potężny strzał ze stałego fragmentu gry zdecydował się zawodnik Gatty, ale Krzywicki paruje piłkę na korner!

5:44
    Przyjezdny team stara się teraz przez dłuższy czasu utrzymać w posiadaniu piłki. Później po stracie źle na skrzydle zachował się Omylak.

6:23
    Niezwykle mocno w tej sytuacji uderzał zawodnik miejscowego zespołu z linii bocznej boiska, ale golkiper paruje piłkę na korner.

6:33
    Po świetnym dograniu z rzutu rożnego uderzał z woleja Mateusz Omylak, a piłka przeleciała ostatecznie tuż obok krótkiego rogu bramki gości!

6:35
    Krawczyk miał trochę miejsca za polem karnym i zdecydował się na dość zaskakujące uderzenie. Piłka w znacznej odległości mija jednak bramkę.

6:41

Ależ mecz rozgrywają dzisiaj zawodnicy Clearexu! Po składnej wymianie podań mamy uderzenie Ivanova w dalszy róg bramki i finalnie podwyższenie prowadzenia chorzowian! Były gracz zespołu z Chojnic pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam!

7:20
    Krzywicki znalazł dalekim podaniem ustawionego w polu karnym rywali Mariusza Segeta, ale ten uderzał niecelnie głową.

7:50
    Mamy chwilową przerwę w grze. Podczas interwencji w bocznej strefie boiska golkiper gości wpadł w boczne trybuny i wyraźnie ucierpiał.

8:09
    Wznawiamy już grę po krótkiej przerwie. Chorzowianie muszą sobie teraz radzić z bardzo wysokim pressingiem rywali. Po przejęciu gości mamy dobrą sytuację strzelecką po prawej stronie, ale dobrze spisał się Krzywicki.

8:30
    Strzelcem bramki TOMASZ LUTECKI.

Chyba nikt nie spodziewał się dzisiaj tak jednostronnego pojedynku! Chorzowianie z dziecinną łatwością wymanewrowali defensywę rywali i Tomasz Lutecki finalnie pakuje piłkę do siatki strzałem z linii pola karnego! Reprezentant Polski był w tej sytuacji kompletnie bez krycia!

9:17
    Trzecie przewinienie w tej odsłonie zapisują na swoim koncie gracze miejscowego teamu. Goście nadal są bez choćby jednego faulu.

9:50
    Blisko połowa pierwszej części gry za nami. Póki co wyraźną przewagę mają miejscowi piłkarze, którzy prowadzą z mistrzami Polski aż 3:0.

10:12
    Stanisławski miał okazję na zdobycie pierwszej bramki dla przyjezdnego teamu, ale przegrał pojedynek z młodym golkiperem gospodarzy!

10:44
    Michał Marciniak zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale zblokowaną piłkę bez trudu wyłapał bramkarz chorzowskiego zespołu.

11:22
    Goście w dalszym ciągu nie potrafią zbliżyć się do rywali. Łuszczek ucierpiał w starciu z przeciwnikiem.

11:49
    Doświadczony Igor Sobalczyk daje sygnał do ataku swoim partnerom z drużyny! Huknął on potężnie z prawego skrzydła, jednak nie zaskoczył dobrze ustawionego Krzywickiego.

12:00
    Chorzowianie stosują w tym meczu bardzo wysokie podejście pressingiem i przynosi to pozytywny efekt.

12:37
    Zduńskowolanie starają się przyspieszyć swoją akcję. Nie zdołał jednak minąć rywala prostym zwodem Mateusz Olczak.

13:28
    Zdecydowanie zdobyta bramka w tej połowie meczu pomogła by gościom w walce o choćby jedno oczko w starciu z Clearexem.

13:55
    Kompletnie nie klei się gra mistrzów Polski w tym spotkaniu. Nie potrafią oni przeprowadzić praktycznie żadnej składnej akcji w ofensywie.

14:10
    Gatta od pewnego czasu nie schodzi z połowy rywali. Gospodarze jednak powalczyli w odbiorze i wyprowadzili szybką kontrę! Słowiński odważnym wyjściem ratuje swój team przed utratą bramki!

14:33
    Daniel Krawczyk fauluje rywala na dziesiątym metrze przed własną bramką. Będzie to świetna okazja na uderzenie dla Roberta Gładczaka.

15:00
    Do końca pierwszej odsłony pozostaje już tylko pięć minut. Warto w tym momencie przypomnieć, że w przewinieniach akumulowanych mamy stan 4:1.

15:25
    Timeout dla gości.
    Jedna z tych ekip zmierzy się niebawem najprawdopodobniej w finale Pucharu Polski z Rekordem Bielsko-Biała:

16:11
    Faulowany był na linii środkowej boiska wyprowadzający futbolówkę Łuszczek. Później ten zawodnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam ze Słowińskim!

16:45
    Mikołaj Zastawnik otrzymuje pomoc medyczną we własnym polu karnym. Za moment jednak będzie już gotowy do gry.

17:29
    Goście cały czas szukają kontaktu z rywalami i później swojej szansy na przedłużony rzut karny. Póki co sędziowie jednak dobrze prowadzą ten mecz.

18:06
    Gracze Clearexu wywalczyli drugi z rzędu aut na wysokości pola karnego rywali. Utrzymują się od pewnego czasu przy piłce na połowie Gatty.

18:44
    Gładczak świetnie powalczył w odbiorze z Krawczykiem, ale później nie zdołał wypracować sobie pozycji strzeleckiej.

19:00
    To już ostatnia minuta tej części rywalizacji. Warto przypomnieć, że oba teamy wykorzystały już swoje timeouty.

19:11
    Piękne podanie na lewym skrzydle otrzymał jeden z graczy gości, ale później jego strzał w pełnym biegu efektownie wybronił wychodzący z bramki Krzywicki!

19:30
    Piłka odbiła się w tej sytuacji od ręki Tomasza Luteckiego i było to już piąte przewinienie gospodarzy w tej części gry.

19:33
    Bardzo mocno z dziesiątego metra uderzał Mariusz Milewski, ale odpowiednio ustawiony golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć!

19:47
    W samej końcówce swoje okazje strzeleckie mają jeszcze przyjezdni piłkarze, ale są w większości przypadków blokowani. Po prostej stracie w środku pola sytuację sam na sam zmarnował Ivanov!

20

To już koniec pierwszej odsłony tej rywalizacji. Miejscowi piłkarze prowadzą aż 3:0 z Gattą Active Zduńska Wola i są zdecydowanie bliżej zgarnięcia kompletu punktów. Bramki dla chorzowian zdobywali Vadym Ivanov (dwie) oraz Tomasz Lutecki. Goście przez dłuższy czas nie potrafili zagrozić bramce Clearexu, ale kilka razy w późniejszych fragmentach udało im się zatrudnić Krzywickiego. Młody golkiper nie dał się jeszcze pokonać i spisuje się bardzo dobrze między słupkami. Czekamy teraz na dalsze emocje w drugiej części rywalizacji!
    Jak widać futsal staje się coraz popularniejszy:

21

20:30
    Z pewnością w drugiej odsłonie tego meczu Gatta będzie musiała bardziej zaryzykować. Może nawet w dalszej perspektywie zagrać z wycofanym bramkarzem.

20:55
    Gospodarze byli w tym ataku dość mocno ograniczeni w bocznej strefie boiska i swoją akcję zakończyli niecelnym uderzeniem.

20:58
    Cały czas goście muszą radzić sobie z bardzo wysokim pressingiem miejscowej drużyny. Nie potrafią zawodnicy Gatty wyprowadzić przez to spokojnie ataku pozycyjnego.

21:35
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ ZASTAWNIK.

Były zawodnik Wisły Krakbet Kraków podwyższa prowadzenie swojego teamu! Starali się przyjezdni wyprowadzić atak pozycyjny z własnej połowy, jednak świetnym przechwytem popisał się Zastawnik i później sam potężnym strzałem zza pola karnego pokonał bezradnego Słowińskiego!

21:37
    Momentalnie po stracie gola goście zdecydowali się wycofać swojego bramkarza. Stworzyli sobie jedną groźną sytuację po kontrze, ale udanie interweniuje Krzywicki.

22:20
    Gra z lotnym bramkarzem daje momentalnie sporą liczbę sytuacji gościom. Znowu nogami po niezłym uderzeniu kapitalnie interweniuje Krzywicki!

22:48
    Gospodarze są teraz zamknięci na własnej połowie boiska. Starają się po przechwytach uderzać na pustą bramkę rywali.

23:10
    Zduńskowolanie spokojnie wymieniają podania, ale później dobrze w odbiorze spisał się Lutecki. Po jego uderzeniu piłka trafia w słupek bramki Gatty!

23:50
    Gra jest teraz zdecydowanie płynniejsza. Zależy przyjezdnym piłkarzom na jak najszybszym zdobyciu choćby jednego gola.

24:30
    Wyżej notowani piłkarze stosują teraz wyższe podejście pressingiem i zmuszają do szybkiego błędu swoich przeciwników.

25:00
    Za nami już pięć minut drugiej odsłony tego meczu. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Marciniak i piękną paradą wykazał się młody golkiper gospodarzy!

25:49
    Clearex Chorzów po dłuższym okresie gry w obronie zdołał teraz wyprowadzić kontrę i ugrać rzut rożny.

26:28
    Warto zauważyć, że w drugiej odsłonie rywalizacji nie mieliśmy jeszcze ani jednego przewinienia z obu stron.

26:33
    Po szybkiej wymianie podań na prawym skrzydle bardzo niecelnie z dość ostrego kąta przymierzył lotny golkiper gości.

27:00
    Nie przynosi póki co żadnego efektu gra gości z lotnym bramkarzem. Stwarzają sobie jednak sytuacje, tak jak teraz gdy fatalnie spudłował strzałem z bliskiej odległości Marciniak!

27:38
    Zawodnicy Clearexu gdy tylko mają taką możliwość starają się przez dłuższy czas utrzymywać w posiadaniu futbolówki.

28:11
    Coraz więcej niedokładności wkrada się w atakach przyjezdnego teamu. Już dawno nie było sytuacji, kiedy Gatta Active nie zdobyła w meczu ani jednej bramki.

28:55
    Chorzowianie po ewentualnej dzisiejszej wygranej mogą być zdecydowanie bliżej zakończenia sezonu zasadniczego w górnej połowie tabeli.

29:18
    W dalszym ciągu żadna z ekip nie przekroczyła przepisów po przerwie. Aktualny Mistrz Polski wyprowadza kolejny atak w przewadze, ale bardzo wyraźnie chybił z ostrego kąta Michał Marciniak.

29:55
    Za nami już trzydzieści minut tej rywalizacji w chorzowskiej hali sportowej. Coraz bliżej zgarnięcia kompletu punktów są miejscowi piłkarze.

29:58
    Gol dla Gatty Active Zduńska Wola!
    Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK.

W końcu akcje z lotnym bramkarzem przyniosły gościom pozytywny efekt! Po dokładnym zagraniu z lewego skrzydła znalazł się tuż przed bramką wbiegający Daniel Krawczyk i zdobywa pierwszego gola dla przyjezdnych w tym meczu!

30:19
    Wkraczamy powoli w decydującą fazę tej rywalizacji. Gospodarze od dłuższego czasu skupieni są wyłącznie na defensywie.

30:46
    Cały czas swoje akcje z lotnym bramkarzem rozgrywają przyjezdni. Znowu mogli to wykorzystać gospodarze, ale minimalnie chybił gracz Clearexu strzałem z własnej połowy boiska.

31:02
    Piotr Łopuch za przewinienie w środkowej strefie boiska zostaje ukarany żółtą kartką.

31:43
    Nie zrozumieli się w tej sytuacji przyjezdni piłkarze i piłka po ich kombinacyjnym rozegraniu wychodzi na aut.

32:33
    Uciekają kolejne cenne sekundy zespołowi gości. Szukają oni swoich szans akcjami w ataku pozycyjnym.

32:57
    Ależ sytuację miał Marciniak! Otrzymał on podanie na linii pola karnego i uderzał po przyjęciu, jednak w ostatniej chwili został zablokowany.

33:15
    Niezwykle bliscy zdobycia drugiej bramki w tym meczu byli gracze gości! Strzał z dalszej odległości trafił jednak ostatecznie tylko w słupek bramki Clearexu!

33:40
    Mariusz Milewski zagrywa teraz nieprzepisowo w środku boiska i musiał za to otrzymać od sędziego napomnienie.

34:00
    Do końca rywalizacji pozostaje już tylko sześć minut. Bramka zdobyta przez gości zdecydowanie dodała nam emocji w tym meczu.

34:37
    Warto również podkreślić, że w chwili obecnej sytuacji w przewinieniach akumulowanych wygląda następująco – 2:2.

35:00

36:17
    Kolejne próby przyjezdnego teamu nie przynoszą pozytywnego skutku. Dwa uderzenia z lewego skrzydła zostały zablokowane przez zawodników gospodarzy.

36:40
    Igor Sobalczyk dostał dość przypadkowe podanie na dziesiątym metrze i przymierzył w krótki róg bramki! Piłka mija jednak słupek o pół metra!

37:05
    Bardzo szybki zwód na skrzydle wykonał Michał Marciniak i uderzył w dalszy róg bramki, ale nie musiał w tej sytuacji nawet interweniować Krzywicki.

37:27
    Strzelcem bramki PIOTR ŁOPUCH.

Ta bramka zdecydowanie niweluje już szanse gości na odrobienie strat! Bardzo szybko z kontrą wyszli miejscowi piłkarze i w sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Łopuch! Minął o ze spokojem bramkarza gości i mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Clearexu!

38:00
    Timeout dla gospodarzy.

38:27
    Przyjezdni gracze wyraźnie stracili już wiarę w odrobienie strat. Nie ułatwiają im również sytuacji gospodarze, którzy wysokim pressingiem utrudniają im wyjście z własnej połowy boiska.

39:00
    Przez nami ostatnia minuta tej rywalizacji. Clearex Chorzów nadspodziewanie łatwo wygrywa dzisiaj z Gattą Active Zduńska Wola na własnym obiekcie.

39:22
    Goście będą jeszcze mieli szanse na drugie trafienie w chorzowskiej hali. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym mamy następnie zablokowane uderzenie z woleja.

To już koniec emocji w tym spotkaniu. Miejscowy Clearex Chorzów bardzo pewnie wygrywa na własnej hali z Gattą Active Zduńska Wola. Gole dla miejscowych zdobywa dzisiaj Vadym Ivanov (dwa), Tomasz Lutecki, Mikołaj Zastawnik oraz Piotr Łopuch. Honorowe trafienie dla mistrzów Polski było autorstwa Daniela Krawczyka. Z pewnością trzy oczka pomogą chorzowianom w walce o górną połówkę ligowej tabeli na koniec sezonu zasadniczego. Rekord Bielsko-Biała z kolei może teraz zacierać ręce i spróbować odskoczyć zduńskowolanom na dodatkowy dystans.

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (18:46:20)

Dawid Czempisz

Gole: 5. Ivanov, 7. Ivanov, 9. Lutecki, 22. Zastawnik, 38. Łopuch – 30. Krawczyk

Kartki:   32. Łopuch (CHZ) – 34. Milewski (ZDW)

Clearex Chorzów: Krzywicki (Purolczak) – Gładczak, Lutecki, Zastawnik, Seget, Omylak, Łopuch, Wojtyna, Łuszczek, Świtoń, Ficek, Ivanov.
    Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Miłosiński) – Stanisławski, Olczak, Krawczyk, Sobalczyk, Klaus, Marciniak, Kiepłpiński Milewski, Szymczak, Szypczyński.

Główny: Dominik Cipiński (Skierniewice)
    Drugi: Paweł Chrzanowski (Białystok)
    Czasowy:Piotr Koloczek (Zabrze)