Szczecin – Głogów 4:3 (koniec) | Rekord – AZS Gdańsk 11:1 (koniec) | Piast – AZS UŚ 1:1 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
4:3 (2:2)
Euromaster Chrobry Głogów
Niedziela 19.03.2017, 13:00 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 17

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:34:50)

Przełamanie Pogoni 04 Szczecin po trudnym meczu. Dopiero w efekcie wymiany ciosów w drugiej połowie gospodarze pokonali 4:3 Euromastera Chrobrego Głogów. Autorem dwóch goli Daniel Maćkiewicz. Wariant z wycofaniem bramkarza nie przyniósł gościom korzyści w końcówce meczu.

40:00

39:35
    Strzał Grzegorza Nowaka z dystansu prosto w plecy futsalisty w granatowo-bordowej koszulce. Duże nerwy w obozie Pogoni.

38:32
    Żółta kartka dla Niedźwieckiego za powstrzymanie, dość ostre, kontrataku Pogoni.

37:45
    Ostatnie w tym pojedynku szanse gości na wyrównanie. Grają z wycofanym bramkarzem i rozgrywają wysoko na obrzeżach pola karnego Pogoni.

37:15
    Grzegorz Nowak wbiegł już na boisko jako lotny bramkarz. Przyjezdni stawiają wszystko na jedną kartę.

36:59
    Przerwa na żądanie trenera Euromastera Chrobrego Głogów. Chce, by przyniosła taki skutek jak poprzednia.

36:05
    Pogoń traciła już w rundzie wiosennej prowadzenie w ostatnich sekundach. Nie chce dopuścić do powtórki, więc nie rezygnuje z atakowania.

35:20
    Mocne uderzenie i futbolówka wypadła z dłoni Długosza. Zdążył się sam zaasekurować i nie ma piątego gola dla Pogoni.

34:37
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ.

Dwóch futsalistów Pogoni miało przed oczami tylko bramkarza gości i swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Maćkiewicz po wypieszczonym podaniu od Kubika!

33:40
    Maćkiewicz mógł zdobyć gola podobnego do tego Dominika Soleckiego, ale tym razem piłka uciekła potencjalnemu strzelcowi z pola widzenia.

32:54
    Gol dla Euromastera!
    Strzelcem bramki KAMIL ŁĘTKOWSKI.

Po raz drugi w tym meczu Euromaster Chrobry wyrównał. Autorem gola na 3:3 strzałem z bliska Łętkowski j będzie gorąca końcówka w Szczecinie!

31:20
    Lasik przypilnował krótkiego słupka i nie pozwolił na zmianę wyniku. Przewaga jego zespołu wciąż nie jest jednak bezpieczna.

30:40
    Oktawian Solecki pojawił się na boisku i miał szansę na zdobycie gola po ataku dwójkowym ze swoim bratem Dominikiem.

29:45
    Długi wykop Długosza za plecy ostatniego zawodnika w granatowo-bordowym pasiaku. Jego drużyna miała w tej sytuacji korner.

29:05
    Euromaster Chrobry Głogów reklamował zagranie ręką Lasika poza własnym polem karnym. Sędzia widział tę sytuację inaczej, ale goście mocno go pressują.

27:45
    Więcej fauli niż w pierwszej połowie, ale jeszcze żadna drużyna nie jest zagrożona przekroczeniem limitu.

26:31
    Zmienia się sytuacja w tym spotkaniu. Teraz goście muszą atakować. Ostatnie uderzenie z dystansu oddał Koryciński prosto w defensora.

26:03
    Bezpardonowe przewinienie Konopackiego i wydłuża się lista kartkowiczów.

25:51
    Strzelcem bramki DOMINIK SOLECKI.

Dominik Solecki urwał się obrońcom i zaatakował wślizgiem piłkę po mocnym wstrzeleniu Maćkiewicza. Pogoń odzyskała prowadzenie!

25:16
    Żółta kartka dla Geperta za ostre przewinienie na Nowakowskim.

24:55
    Pokazał się na połowie przedostatniego zespołu w tabeli Michał Kubik. Kapitan Pogoni poczęstował Długosza uderzeniem z dystansu. Interwencja bez zarzutu!

23:15
    Pogoń nie zdominowała gości po przerwie. Pobudzeni i mobilni są głogowianie po powrocie z szatni. Czują, że mogą zwyciężyć.

22:42
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego zakończone strzałem jednego z głogowian kilka metrów nad bramką Pogoni. Kontrolował to Lasik.

21:55
    Sebastian Szala nie przechytrzył Lasika swoim uderzeniem ze skrzydła. Po chwili ponowienie Nowakowskiego i Euromaster Chrobry ma korner.

21:43
    Potężne uderzenie Mateusza Geperta z dystansu, ale w sam środek bramki. Długosz miał czas, żeby ustawić się i sparować piłkę nad poprzeczkę.

21:20
    Pojedynek blisko linii bocznej. Sędzia ma sokole oko i zauważył, że zawodnik w pomarańczowej koszulce wybiegł poza boisko.

21

Kompromisowe 2:2 po 20 minutach gry w Szczecinie. Do półmetka rządziła na boisku Pogoń, ale krótko po przerwie na żądanie, Euromaster Chrobry odpowiedział dwoma golami i wyprowadził gospodarzy z równowagi. Ci zdążyli tylko wyrównać i druga połowa zapowiada się pasjonująco.

20:00

19:10
    Ostatnie akcje przed przerwą. Pogoń próbowała coś zdziałać atakiem pozycyjnym, ale jedyne, co wywalczyła, to korner.

18:29
    Drugie przewinienie Euromastera Chrobrego. Ciekawe, że po dwóch faulach gości były trzy kontuzje granatowo-bordowych.

18:02
    Cztery faule szczecinian wobec jednego przewinienia Euromastera Chrobrego. Coraz bliżej koniec pierwszej części.

17:11

Bardzo mocne uderzenie Maćkiewicza, który pomknął ile sił w płucach po prawym skrzydle. Piłka odbiła się od obramowania zanim zatrzepotała w siatce!

16:45
    Jurczak w pojedynku jeden na jednego z Długoszem. Nie pozwolił na uderzenie bramkarz w białym kostiumie i wygarnął piłkę spod nóg przeciwnika.

16:05
    Długie podania w pole karne Euromastera Chrobrego. Ciasno ustawieni przyjezdni kontrolują ostatnie zrywy wicemistrza Polski.

14:56
    W tej sytuacji trener Łukasz Żebrowski postanowił zaprosić swoich podopiecznych na rozmowę.

14:20
    Bardzo owocna przerwa na żądanie głogowian, po której przejęli inicjatywę na boisku. Pogoń w tym czasie chyba próżnowała.

13:35
    Strzelcem bramki MICHAŁ BARTNICKI.

Błyskawicznie drugi cios dostała Pogoń. Miękkie podanie do ustawionego przy słupku Bartnickiego, który mimo powrotu gospodarzy, dopełnił formalności!

13:04
    Strzelcem bramki KACPER KONOPACKI.

Po powrocie na boisko Konopacki doprowadził do remisu 1:1. Podobne trafienie do tego szczecinian, ponieważ gracz z Głogowa dobił piłkę po interwencji Lasika!

12:17
    Trener Euromastera Chrobrego postanowił zażądać przerwy i porozmawiać z podopiecznymi.

12:15
    Gra wznowiona po kontuzji, której nabawił się Kamil Lasik. Nie musiał wchodzić na boisko drugi bramkarz Pogoni.

11:47
    Nowakowski lekko się zagotował, więc sędzia postanowił utemperować go żółtym kartonikiem.

10:50
    Strzelcem bramki ARTUR JURCZAK.

Najlepszy strzelec Pogoni przyczaił się w polu karnym Euromastera Chrobrego i w odpowiednim momencie dobił uderzenie Kubika sparowane nie idealnie przez Długosza!

10:15
    Półmetek pierwszej części. Optycznie lepsze wrażenie sprawia Pogoń, ale wszystkie jej uderzenia broni Długosz, więc obie drużyny są równie blisko zwycięstwa.

09:25
    Drugi faul Pogoni i niezłe rozegranie rzutu wolnego. Blisko zmiany wyniku był Koryciński po mocnym wstrzeleniu piłki na drugi słupek!

08:50
    Chwila odpoczynku dla Długosza, ponieważ głogowianie wywalczyli korner. Miękkie dośrodkowanie przechwycił Lasik.

08:15
    Zarysowała się wyraźna przewaga Pogoni, a bramkarz gości musi uwijać się jak w ukropie. Szczecinianie nie wierzą, że interweniował we wszystkich sytuacjach.

06:44
    Długosz w coraz większych tarapatach. Przed momentem doświadczony bramkarz sparował piłkę po uderzeniu Dominika Soleckiego!

06:05
    Świetna akcja indywidualna Geperta zakończona podaniem na skrzydło. Niewielu przyjezdnych pozostało przed linią piłki, więc sytuację musiał reanimować bramkarz.

05:15
    Marek Bugański strzelił z powietrza i gdyby nie interwencja Długosza, padłaby piękna, ekwilibrystyczna bramka w Szczecinie.

04:55
    Lasik wyczekał do końca na nogach i zamiast efektownego loba futsalisty z Głogowa, wyszła nędzna podcinka w dłonie bramkarza Pogoni.

04:05
    Michał Bartnicki zdecydował się na solowy atak i zatrzymał go dopiero ostatni zawodnik w granatowo-bordowym pasiaku.

03:20
    Przerwa w grze spowodowana urazem Dominika Soleckiego. Reprezentant Polski potrzebuje wsparcia medycznego, ale pewnie wróci do rywalizacji.

02:25
    Głogowianie nie pchają piłki nerwowo do przodu, a próbują rozsądnie rozgrywać ją z wykorzystaniem własnego bramkarza Długosza.

01:50
    Przewinienie Jurczaka na Nowakowskim i Euromaster Chrobry miał szansę, by zaskoczyć Pogoń z rzutu wolnego. Zorientowali się w porę szczecinianie.

00:50
    Dynamicznie pomknął lewym skrzydłem Mateusz Gepert. Zabrakło mu boiska, więc drużyna z Głogowa wznowiła grę od autu.

00:35
    Punktualnie zaczął się mecz w Azoty Arenie. Pierwsze rozegranie Pogoni zostało skasowane w zarodku przez przyjezdnych.

1

Pogoń w granatowo-bordowych pasiakach, natomiast Euromaster Chrobry w pomarańczowych koszulkach i czarnych spodenkach.

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Bugański, Gepert, Jurczak, Kubik – Maćkiewicz, D. Solecki, Jonczyk, Cymański, O. Solecki, Czepielewski, Kawczak.

Euromaster Chrobry Głogów: Długosz (Tyźlik) – Nowakowski, Niedźwiedzki, Konopacki, Koryciński, Bartnicki, Nowak, Szala, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski.

Sędziowie: Muszyński, Baryczkowski – Nowicki, Zięba.

Zapraszamy na relację na żywo ze Szczecina. Wicemistrz Polski chce poprawić swoją sytuację w tabeli. Jego przeciwnikiem będzie Euromaster Chrobry Głogów. Początek meczu w niedzielę o godzinie 13.

Pogoń nie wygrała żadnego z czterech poprzednich meczów. Wypadła za burtę Pucharu Polski i straciła przewagę nad klubami z dolnej połowy tabeli. W niedzielę chce wrócić do tego, co było dobre w jej grze. Euromaster Chrobry Głogów nie zamierza jej niczego ułatwiać.

Granatowo-bordowi chcą powalczyć o medale mistrzostw Polski. Przed meczem z Euromasterem Chrobrym Głogów są na 7. miejscu w tabeli, a tylko sześć klubów wystąpi w grupie mistrzowskiej. Drużyna z Dolnego Śląska plasuje się na przedostatniej lokacie i czeka ją walka o utrzymanie.

Pogoń przegrała poprzedni mecz 1:4 z Rekordem Bielsko-Biała z powodu nędznej gry w pierwszej połowie. Euromaster Chrobry Głogów został tydzień temu pokonany przez FC Toruń 1:3. O tym, że głogowianie mogą być groźni dla każdego, przekonali dwa tygodnie temu. Ich zwycięstwo w hali Rekordu było największą sensacją sezonu.

W rundzie jesiennej zero-czwórka zwyciężyła w Głogowie 6:2. Po ostatnich występach nie może być jednak pewna swego. Euromaster Chrobry również ma swoje cele i chce sprawić niespodziankę.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 11. Jurczak, 18. Maćkiewicz, 26. Dominik Solecki, 35. Maćkiewicz – 14. Konopacki, 14. Bartnicki, 33. Łętkowski

Kartki:   26. Gepert (SZC) – 12. Nowakowski (GŁO), 27. Konopacki (GŁO), 39. Niedźwiecki (GŁO)

Euromaster Chrobry Głogów: Długosz (Tyźlik) – Nowakowski, Szala, Niedźwiecki, Konopacki – Koryciński, Bartnicki, Nowak, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski.

Sędziowie: Muszyński, Baryczkowski – Nowicki, Zięba