Indykpol – Cuprum 3:1 (koniec) | Exact – BKS Visła 3:2 (koniec) | ZAKSA – Jastrzębski 3:0 (koniec)
MKS – Stocznia 3:0 (koniec) | Resovia – Skra 2:3 (koniec)
Środa 12.04.2017, 20:37 • Hala Podpromie, Rzeszów • PlusLiga • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

0:0
    Przed nami kolejne spotkania półfinałowe w PlusLidze. Rywalizacja przenosi się do Rzeszowa. Asseco Resovia podejmie w hali Podpromie PGE Skrę Bełchatów.

0:0
    W zdecydowanie lepszej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym jest PGE Skra. Bełchatowianie w pierwszym starciu zdecydowanie pokonali rzeszowian 3:0. Co więcej, brązowi medaliści z ubiegłego sezonu w poszczególnych odsłonach wyraźnie triumfowali nad rywalami. Asseco Resovia zdołała zdobyć odpowiednio 21, 15 oraz 13 punktów. MVP starcia został wybrany Bartosz Kurek.
    0:0 Podsumowanie niedzielnego starcia.

0:0
    Warto zatem przypomnieć, jak wyglądają zasady całej rywalizacji. Asseco Resovia, aby mieć dalej szansę na awans musi triumfować za trzy oczka, a więc 3:0 lub 3:1. Przy takim stanie zostanie rozegrany złoty set do piętnastu. Każdy inne rozstrzygnięcie daje awans PGE Skrze Bełchatów.
    0:0 W poniedziałek wieczorem Przegląd Sportowy poinformował, że swoją przygodę z Asseco Resovią po tym sezonie zakończy Piotr Nowakowski.

0:0
    Czy Resovia odwróci losy rywalizacji? Przekonamy się o tym już w środę! Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 20:30 jedynie na lajfy.com!
    0:0 Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami świetnego widowiska!

0:0
    Składy wyjściowe:

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Perrin, Ivović, Schops, Drzyzga, Możdżonek, libero: Wojtaszek.

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Kurek, Kłos, Uriarte, Penczew, libero: Piechocki.

0:0

0:1
    Od zagrywki zaczyna Marcin Możdżonek. Pewnie ze środka atakuje Srećko Lisinac.

1:1
    Podbija piłkę Piechocki, ale później Nikołaj Penczew atakuje w daleki aut. Chciał Bułgar obić rzeszowski blok.

1:2
    Podwójny blok miał przed sobą Mariusz Wlazły, ale świetnie wykorzystał dziurę pomiędzy dłońmi.

2:2
    Rzeszowianie odpowiadają atakiem ze środka Piotra Nowakowskiego.

2:3
    Jedną ręką zmuszony był wystawiać Uriarte. Kiwka w ataku Lisinaca i piłka wpadła w boisko!

3:3
    Kłopoty na przyjęciu Perrina. Rzeszowianie mieli szczęście, ponieważ później błąd podwójnego odbicia popełnił Bartosz Kurek.

3:4
    Dużo grają środkiem na początku obie ekipy. Punktowy atak Karola Kłosa.

4:4
    Koncertowa akcja gospodarzy. Z szóstej strefy skutecznie zaatakował Marko Ivović.

5:4
    Piłka na prawe skrzydło do Mariusza Wlazłego, który posyła ją w aut. Pierwsze prowadzenie wicemistrzów Polski.

5:5
    Swojej szansy nie wykorzystali rzeszowianie, którzy kiepsko podbili drugą piłkę. Później udanie zaatakował Karol Kłos.

5:6
    Bartosz Kurek! Kapitalna zagrywka przyjmującego bełchatowian! Nie poradzili sobie w przyjęciu zawodnicy Asseco Resovii.

5:7
    Tym razem Kurek zwolnił rękę. Nie skończył ataku Ivović, co wykorzystali rywale, którzy skończyli kontrę.

6:7
    Kurek sprawia swoją zagrywką spore problemy rzeszowianom. Potrójny blok miał przed sobą Perrin, ale zdołał obić ręce przeciwników.

6:8
    Zagrywki rzeszowian nie sprawiają kłopotu Skrze. Z lewego skrzydła pewnie zaatakował Nikołaj Penczew.

7:8
    Pojedynczy blok miał na prawym skrzydle Jochen Schops i pewnie zaatakował.

7:9
    Zagrywka Marcina Możdżonka w siatkę.

7:10
    Kontra PGE Skry. Bardzo mocny atak z szóstej strefy Bartosza Kurka, który obija blok rzeszowian.

8:10
    Mają szczęście rzeszowianie, ponieważ siatki dotyka jeden z siatkarzy bełchatowskiej ekipy.

8:11
    Pierwszej próby nie skończył Mariusz Wlazły, ale druga okazała się już punktowa. Blok-aut.

8:12
    Fatalnie zagrywkę Nikołaja Penczewa przyjmuje John Gordon Perrin! Przerwa dla Andrzeja Kowala. Resovia w niemałych opałach!

9:12
    Tym razem Nikołaj Penczew posłał piłkę w aut.

10:12
    Wydawało się, że błąd popełnił Penczew, ale arbitrzy nakazali grać dalej. Potem Perrin świetnie obił potrójny blok bełchatowian!

10:13
    Z pojedynczym blokiem pewnie poradził sobie Mariusz Wlazły na prawym skrzydle.

11:13
    Trudną piłkę na skrzydle otrzymał John Gordon Perrin, ale świetnie wkręcił ją w blok rywali!

12:13
    Autowy atak z lewego skrzydła Bartosza Kurka. Arbitrzy wyraźnie mieli problemy z podjęciem decyzji. Mamy weryfikację!

12:13
    Decyzja utrzymana.

13:13
    Kiepskie przyjęcie Penczewa i później Bartosz Kurek atakuje w aut! Mamy remis! Przerwa dla PGE Skry Bełchatów, ależ zerwał się doping w hali Podpromie!

13:14
    Tym razem już skutecznie bełchatowianie. Atak po rękach rywali Bartosz Kurka.

14:14
    Skutecznie również rzeszowianie! Punktowy atak po skosie Jochena Schopsa!

14:15
    Było blisko, ale punkt zdobywa jednak Mariusz Wlazły! Atakujący PGE Skry obija blok rzeszowian.

15:15
    Farta mieli rzeszowianie! Rywale podbili piłkę po ataku Schopsa, ale potem fatalnie się nie zrozumieli.

16:15
    Podwójny blok! Zatrzymany na prawym skrzydle został Mariusz Wlazły. Asseco Resovia wychodzi na prowadzenie.

17:15
    Kolejna pomyłka w ekipie przyjezdnych. Atakował w siatkę lub został zablokowany Nikołaj Penczew. Przerwa dla szkoleniowca bełchatowian.

18:15
    Jeszcze jedno oczko dla rzeszowian. Kiwać z drugiej piłki chciał Uriarte, ale jego intencje świetnie wyczuł Ivović, który popisał się blokiem!

18:16
    Co za akcja! Ile było w niej zwrotów! Finalnie skutecznie kiwnął Bartosz Kurek, a rzeszowianie nie popisali się w obronie.

19:16
    Wydaje się, że autową piłkę po bloku podbił Schops. Nie przeszkodziło to Asseco Resovii w zdobyciu oczka. Potem skończył atak Marko Ivović. Na zagrywkę wszedł Dryja.

19:17
    Serwis Dawida Dryji w siatkę. Wraca na plac gry Marcin Możdżonek. Bartosz Bednorz zmienia Penczewa.

19:18
    Odrabia straty PGE Skra! Asem serwisowym popisał się Nicolas Uriarte. Sprawdza Andrzej Kowal.

19:18

19:19
    Kłopoty na przyjęciu Perrina i później na potrójnym bloku zatrzymany został Jochen Schops. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

19:20
    Nie skończył ataku Jochen Schops, a później kontrę wykorzystał Bartosz Bednorz. PGE Skra na prowadzeniu!

20:20
    Ależ było blisko! Zablokowany został Marko Ivović, ale piłka spadła na niewielki aut! Wraca na boisko Penczew. Na podwyższenie bloku wchodzi Bartłomiej Lemański.

21:20
    Podwójny blok rzeszowian! Na prawym skrzydle zatrzymany został Nikołaj Penczew.

21:21
    Zagrywka Jochena Schopsa w siatkę. Wraca na boisko Fabian Drzyzga.

22:21
    Rozrzucił blok przeciwników Fabian Drzyzga. Pewnym atakiem z lewego skrzydła popisał się Marko Ivović.

23:21
    Z zagrywką Marko Ivovicia nie radzą sobie przeciwnicy, którzy przebijają piłkę na drugą stronę w aut!

24:21
    Kontra rzeszowian! Jochen Schops na prawym skrzydle obija blok przeciwników. Piłki setowe dla wicemistrzów Polski.

25:21
    Mariusz Wlazły z prawego skrzydła atakuje w aut, ale sędziowie sprawdzają, bo nie są pewni swojej decyzji.

25:21
    To był aut. Atakujący PGE Skry posłał piłkę w aut. Pierwszy set dla rzeszowian.

25:21
    Jednak to jeszcze nie koniec! Sprawdzają jeszcze bełchatowianie dotknięcie siatki.

25:21
    Nie było dotknięcia siatki po stronie rzeszowian. Pierwsza partia dla Asseco Resovii!

25:21
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Świetne zawody w Rzeszowie! Dużo zwrotów akcji oglądaliśmy w tej partii, ale finalnie to Asseco Resovia triumfuje 25:21. Duża w tym zasługa Marko Ivovicia, który w decydującym momencie seta świetnie zagrywał.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Autowy atak Jochena Schopsa z prawej flanki. Sprawdzają jednak rzeszowianie.

1:0
    A jednak! Miał rację Andrzej Kowal. Punkt dla Asseco Resovii.

1:1
    Pomylił się w polu serwisowym Jochen Schops, który posłał piłkę w aut.

2:1
    Ależ z wysokiego pułapu atakował teraz Marko Ivović. Oczywiście udana próba Serba!

2:2
    Atak pod górę po bloku rywali Bartosza Kurka. Robili co mogli rzeszowianie, ale podbić piłkę, ale nie dali rady.

3:2
    Serwis w siatkę Srećko Lisinaca.

4:2
    Atakować po skosie próbował Bartosz Kurek, ale skierował piłkę w siatkę!

4:3
    Niewiele zabrakło. Serwis w taśmę Piotra Nowakowskiego.

5:3
    John Gordon Perrin! Świetna próba Kanadyjczyka, który przedziera się przez potrójny blok!

5:4
    Ładna akcja bełchatowian. Skuteczny atak na środku siatki Karola Kłosa.

5:5
    Mamy remis! Punktową zagrywką popisuje się Bartosz Kurek. Nieudanie przyjmował Perrin.

5:6
    Bartosz Kurek show! Tym razem reprezentant Polski ustrzelił Marko Ivovicia.

5:7
    Ponownie problemy mieli rzeszowianie. Długa akcja. Koniec końców zablokowany został na prawym skrzydle John Gordon Perrin. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

5:8
    Tym razem dobrze przyjmuje Perrin, ale zablokowany na lewym skrzydle został Jochen Schops.

5:9
    W kapitalnej dyspozycji w polu serwisowym jest Bartosz Kurek. Kolejna punktowa zagrywka tego zawodnika. Tym razem nie poradził sobie Marko Ivović.

6:9
    Ivović przyjmuje do góry. Bomba w ataku Jochena Schopsa. Rywale odbierają, ale na drugą stronę w aut.

7:9
    John Gordon Perrin odgryza się Bartoszowi Kurkowi! Kanadyjczyk trafia przyjmującego Skry serwisem!

7:10
    Mało atakował w tym secie Mariusz Wlazły. Udana próba atakującego PGE Skry.

8:10
    Zagrywka Karola Kłosa w siatkę.

8:11
    Dziurę w podwójnym bloku rzeszowian pewnie wykorzystał Nikołaj Penczew.

8:12
    Ataku nie pojedynczym bloku nie skończył Jochen Schops. Następnie za drugą próbą skutecznie zaatakował Mariusz Wlazły.

8:13
    Niedokładną piłkę otrzymał John Gordon Perrin i nie skończył ataku. Na kontrze Nikołaj Penczew obił blok. Czas dla Andrzeja Kowala.

8:14
    Przyjęcie na drugą stronę Marko Ivovicia. Punktowy atak z prawgo skrzydła Mariusza Wlazłego.

9:14
    Przełamują zła serię rzeszowianie. Piotr Nowakowski skutecznie atakuje na środku siatki.

9:15
    Z lewego skrzydła skutecznie atakuje Mariusz Wlazły.

10:15
    Autowy serwis Nikołaja Penczewa. Dobrze piłkę przepuścił Masłowski.

11:15
    Marko Ivović daje sygnał do odrabiania strat. As serwisowy serbskiego przyjmującego!

11:16
    Srećko Lisinac jest świetnie dysponowany. Punktowy atak na środku siatki.

11:17
    Kontrę bełchatowian wykorzystuje Mariusz Wlazły. Thibault Rossard zmienia Jochena Schopsa.

12:17
    Odbija blok przeciwników John Gordon Perrin na lewym skrzydle.

13:17
    Przed bardzo trudnym zadaniem stanął Bartosz Kurek, który został zatrzymany na potrójnym bloku!

14:17
    Za darmo oddaje piłkę PGE Skra. Pierwszego ataku nie skończył Możdżonek, ale poprawił John Gordon Perrin. Przerwa dla bełchatowian.

14:18
    Karol Kłos skutecznie atakuje na środku siatki. PGE Skra dalej z wyraźną przewagą.

15:18
    Autowy serwis Mariusza Wlazłego.

16:18
    Na podwójnym bloku zatrzymany został Mariusz Wlazły. Zaledwie dwa oczka zostały z przewagi bełchatowian.

16:19
    Skuteczny atak Bartosza Kurka z lewego skrzydła. Mogli sobie w obronie poradzić rzeszowianie.

16:20
    Marko Ivović przyjmuje na drugą stronę siatki. Wykorzystuje to Nicolas Uriarte!

17:20
    Pod górę po bloku przeciwników atakuje Thibault Rossard. Bliski udanej obrony był Piechocki.

17:21
    Blok-aut po próbie z lewego skrzydła Nikołaja Penczewa.

17:22
    Po ataku Thibault Rossarda świetnie podbija piłkę Mariusz Wlazły. W taki sposób, że wpadła ona w boisko po stronie rzeszowian!

18:22
    Tym razem Thibault Rossard już skutecznie. Na zagrywkę wchodzi Dawid Dryja.

18:23
    Kolejny w dniu dzisiejszym skuteczny atak Srećko Lisinaca!

19:23
    Jeszcze raz Thibault Rossard. Reprezentant Francji obija blok bełchatowian.

19:24
    Pewny atak z lewej flanki Mariusza Wlazłego. Piłki setowe dla PGE Skry Bełchatów.

19:25
    Piechocki świetnie w obronie i drugiego seta kończy skutecznym atakiem Bartosz Kurek.

19:25
    Drugi set skończony.

0:0
    Mamy remis! Tym razem lepsza okazała się PGE Skra. Ponownie oglądaliśmy ciekawą partię, jednak o zwycięstwie bełchatowian rozstrzygnęły zagrywki świetnie dysponowanego Bartosza Kurka.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Rzeszowianie podbili Lisinaca. Potem jednak John Gordon Perrin zaatakował w aut.

0:2
    Skutecznie na kontrze z lewego skrzydła Bartosz Kurek. Nieudanie odbiera piłkę Perrin.

0:3
    W aut atakuje z prawego skrzydła Thibault Rossard.

1:3
    Przełamanie rzeszowian. Marcin Możdżonek trafia w boisko ze środka.

2:3
    Marcin Możdżonek daje sygnał do odrabiania strat! Punktowa zagrywka środkowego rzeszowian!

2:4
    Bardzo mocny atak Mariusza Wlazłego. Piłka po bloku spada daleko w aut.

3:4

3:5
    Świetnie trudną zagrywkę przyjmuje Piechocki, a później udanie atakuje Bartosz Kurek.

4:5
    Z prawego skrzydła po prostej skutecznie atakuje Thibault Rossard. Odbierał piłkę Piechocki, ale nie dał rady udanie jej podbić.

4:6
    Przez ręce Fabiana Drzyzgi skutecznie atakuje Mariusz Wlazły.

5:6
    Z lewego skrzydła po skosie skutecznie zaatakował John Gordon Perrin.

5:7
    Po kiwce Perrina podbili piłkę bełchatowianie, ale to mogło być boisko! Potem skończył Penczew. Sprawdza Asseco Resovia.

6:6
    I to było boisko! Oczko dla rzeszowian.

7:6
    Kiepskie przyjęcie Bartosza Kurka i potem Nikołaj Penczew atakuje w aut.

7:7
    Serwis w siatkę Piotra Nowakowskiego.

8:7
    Z prawego skrzydła punktuje Thibault Rossard. Dobra zmiana Francuza.

8:8
    Wpierw zatrzymany został Lisinac, ale poprawił Nikołaj Penczew, który zaatakował po bloku rywali.

9:8
    Kontra bełchatowian, piłkę w górze miał Mariusz Wlazły, jednak nadział się na potrójny blok!

9:9
    Z szóstej strefy atakował Bartosz Kurek. Bliscy przebicia piłki na drugą stronę byli rzeszowianie.

10:9
    Mocny atak Thibault Rossarda z prawej flanki.

10:10
    Koncertowa akcja bełchatowian. Udany atak na środku siatki Srećko Lisinaca.

11:10
    Punkt za punkt. Tym razem z drugiej linii skutecznie John Gordon Perrin.

11:11
    Karol Kłos obija ręce rywali na środku siatki.

12:11
    Nie może wstrzelić się serwisem Mariusz Wlazły. Popsuł zagrywkę atakujący PGE Skry.

12:12
    Bartosz Kurek z lewego skrzydła! Czekamy na potknięcie jednej ze stron.

13:12
    Jeszcze jeden udany atak Thibault Rossarda. Dobrze rozrzucony został blok rywali.

13:13
    Ależ szalona akcja po obu stronach! Finalnie skończył ją kiwką Karol Kłos!

13:14
    Myli się Asseco Resovia. Piłkę w aut z lewej flanki posłał John Gordon Perrin.

13:15
    Powiększa prowadzenie PGE Skra. Srećko Lisinac zdobywa punkt ze środka siatki. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

14:15
    Thibault Rossard punktuje z prawego skrzydła. Nie do zatrzymania jest Francuz.

15:15
    Zatrzymany Bartosz Kurek, który atakował z szóstej strefy. Ponownie mamy remis!

16:15
    Blok-antenka po ataku na kontrze Thibault Rossarda! Francuz ciągnie za uszy Resovię do zwycięstwa!

16:16
    Autowa zagrywka rzeszowian.

16:17
    W końcu bełchatowianie podbili Rossarda. Kontrę wykorzystał Nikołaj Penczew.

17:17
    Ależ było blisko! Zatrzymany został John Gordon Perrin, ale piłka spadła w niewielki aut!

17:18
    Udany atak Mariusza Wlazłego z lewej flanki. Masłowski podbił piłkę, ale w trybuny.

18:18
    Wpierw udanie przyjął piłkę Marko Ivović, a następnie skutecznie obił blok przeciwników. Wchodzi na zagrywkę Dryja.

18:19
    Bartosz Kurek nie myli się na lewym skrzydle. Przyjmujący PGE Skry obija blok.

19:19
    Punkt za punkt. Marko Ivović zdobywa oczko po ataku z lewego skrzydła po skosie.

20:19
    Kto jak nie on?! Asem serwisowym popisuje się Thibault Rossard! Przerwa dla PGE Skry.

21:19
    Zagrywka po taśmie Rossarda, ale udanie przyjmuje Piechocki. W ataku przez Ivovicia został zatrzymany Mariusz Wlazły. Przerwa w grze, ponieważ problemy zdrowotne ma Kacper Piechocki.

21:20
    Ależ mogą żałować rzeszowianie! Po raz kolejny świetnie zaserwował Rossard. Skra oddała piłkę za darmo, ale Resovia nie wykorzystała swojej szansy. Później skończył Kurek.

22:20
    Autowy serwis Mariusza Wlazłego. Sprawdzają bełchatowianie.

22:20

22:21
    Świetnie Karol Kłos ucisza doping rzeszowskich kibiców. Skuteczny atak na środku siatki.

23:21
    Zagrywał Bartosz Kurek. Świetnie poradził sobie jednak Perrin z mocnym serwisem. Atak skończył Thibault Rossard.

24:21
    Zablokowany został Nicolas Uriarte, który atakował z sytuacyjnej piłki. Przerwa dla bełchatowian.

25:21
    Nikołaj Penczew został zatrzymany na podwójnym blok! Show must go on!

25:21
    Trzeci set skończony.

0:0
    Kapitalne widowisko! Hala Podpromie w Rzeszowie rozgrzana do czerwoności. Podopieczni Andrzeja Kowala wygrywają trzeciego seta i wciąż są w grze o finał PlusLigi. Gospodarzy do zwycięstwa w tej odsłonie poprowadził Thibault Rossard.