Besiktas – Lyon 2:1 (6:7 po rz. karnych) | Schalke 04 – Ajax 3:2 (po dogrywce) | Genk – Celta Vigo 1:1 (koniec)
Man Utd – Anderlecht 2:1 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
Manchester United
2:1 (1:1)
RSC Anderlecht
Czwartek 20.04.2017, 21:05 • Old Trafford, Manchester • Liga Europy UEFA • Ćwierćfinał

To już wszystko z czerwonej części Manchesteru. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzone z nami chwile. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com! Spokojnej nocy. (23:40:06)
    W fenomenalnej formie jest Rashford, choć trzeba przyznać, że to nie był dla niego łatwy wieczór.

Gospodarze w najlepszej czwórce Ligi Europy!

Ostatni gwizdek Alberto Undiano Mallenco oznacza koniec rywalizacji na Old Trafford! Po kapitalnym spotkaniu, pełnym emocji, dramaturgii oraz zwrotów akcji "Czerwone Diabły" wygrywają 2:1 i meldują się w półfinale Ligi Europy. Manchester od samego początku dominował na murawie, lecz rozregulowane celowniki podopiecznych Mourinho nie pozwoliły miejscowym na szybsze rozstrzygnięcie sprawy awansu. Anderlechtowi należą się brawa za waleczną postawę, ale to okazało się dziś za mało, by spełnić marzenia.

120

119
    Mocna wrzutka na "szesnastkę" Manchesteru. Tam na dalszym słupku znów pokazuje się Acheampong. Strzał głową i przenosi piłkę nad poprzeczkę Romero!

118
    Cudowna akcja Mkhitaryana z Martialem! Francuz staje sam na sam z golkiperem przyjezdnych i od razu uderza. Piłka ląduje w siatce, ale sędzia pokazuje, że był offside!

117
    Kolejne zamieszanie w "szesnastce" gospodarzy. Dalekie dośrodkowanie na pole karne. Kiksuje Bailly i jeszcze uderzenie Acheamponga! Nad poprzeczką.

116
    Desperacko rzuca się do piłki na piątym metrze Acheampong. Ghańczyk trąca futbolówkę głową! Instynktownie broni Romero! Ależ dramaturgia w Manchesterze.

115
    Przyjmuje trudną piłkę na połowie przeciwnika Mkhitaryan. Wycofanie do Valencii, a ten podaje aż do Romero. Boją się zaatakować zawodnicy "The Special One".

114
    Nie potrafią skonstruować akcji ofensywnej przyjezdni. Dojrzały futbol prezentują z kolei piłkarze 20-krotnego Mistrza Anglii – nieustanna wymiana piłki na połowie rywala.

113
    Mają korner gospodarze. Dobra wrzutka na pole karne, jednak odważną decyzję o wyjściu z bramki podejmuje Martinez. Pewny chwyt i rozpoczęcie kontry Belgów.

112
    Próbują utrzymać piłkę na własnej połowie zawodnicy Mourinho. Bardzo mądre rozegranie akcji przez piłkarzy "Czerwonych Diabłów".

111
    Wychodzą z kontrą gracze prowadzeni przez Weilera. Zagranie do środka, gdzie już rozpędza się Fellaini. Rozszerzenie w kierunku Pogby i płaksie uderzenie! Cudownie broni Martinez.

110
    Próbuje uspokoić swoich kolegów Tielemans. Na pewno nie warto, by Anderlecht grał teraz na aferę. Wciąż przyjezdni mają czas na skonstruowanie skutecznej akcji ofensywnej.

109
    Idą teraz va banque piłkarze przyjezdnych. Dalekie dośrodkowanie na pole karne Manchesteru. Nie udaje się dojść od uderzenia piłkarzom w fioletowych strojach.
    107. Marcus Rashford (MAN) - 2:1

107
    Gol dla United!

Nareszcie dopinają swego zawodnicy "Czerwonych Diabłów"! Kolejne mocne dośrodkowanie na pole karne, gdzie tym razem czysto wygrywa starcie w powietrzu Fellaini. Zgranie do MARCUSA RASHFORDA, który bierze na zamach obrońcę i płaskim strzałem pokonuje Martineza! 2:1 i szaleństwo na Old Trafford!

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.
    Nadal bez zmiany wyniku na Old Trafford.

Zakończyła się pierwsza odsłona dogrywki w Manchesterze. Obraz gry jest właściwie niezmienny. Wciąż mają wyraźną przewagę gracze prowadzeni przez Jose Mourinho. Dalekie wrzutki na pole karne gości nie przynoszą jednak spodziewanego efektu, zwłaszcza że na murawie nie ma już Ibrahimovicia. Jak rozegrają ostatni kwadrans obie ekipy? Czekamy!

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105
    Długo prowadzi piłkę na połowie przeciwnika Tielemans. Belg potężnie strzela z ponad dwudziestu metrów. "Wypluwa" piłkę przed siebie Romero, ale nie zdążył dobiec Kiese Thelin!

104
    Próbują jeszcze coś zmienić gracze "Czerwonych Diabłów". Dalekie dośrodkowanie na "szesnastkę". Tam jednak pewnie Spajić głową zgrywa do swojego golkipera.

103
    Rewelacyjne podanie dostaje teraz od Martiala Pogba. Zagranie do najdroższego piłkarza w historii Manchesteru jest jednak mocno niecelne i akcja spaliła na panewce.

102
    Wciąż przy linii dyryguje swoim zespołem Jose Mourinho. Mają wyraźną przewagę jego piłkarze, lecz nadal nie potrafią znaleźć drogi do siatki.

101
    Niezła centra na piąty metr, gdzie trącił piłkę Fellaini. Nabiega Pogba i pakuje futbolówkę do siatki! GOL! Nie! Sędzia dopatrzył się faulu Belga na polu karnym przeciwnika.

100
    Jeszcze jeden korner dla miejscowych. Tym razem bierze na siebie odpowiedzialność Mkhitaryan. Centra na bliższy słupek i znów pewnie wybija pierwszy ustawiony obrońca.

99
    Centra na "szesnastkę" z rzutu wolnego. Do strzału na czwartym metrze dochodzi rozpędzony Fellaini! Jak teraz nie trafił do bramki Belg?! Nad poprzeczką przeniesiona piłka.

98
    Żółta kartka dla Appiaha za to przewinienie na młodym Angliku. Musiał podjąć taką decyzję hiszpański arbiter.

97
    Rzut rożny dla piłkarzy Mourinho. Dośrodkowanie spod chorągiewki na pole karne. Piłka spada na dalszy słupek, gdzie próbuje mijać Appiaha Rashford – jest faul.

96
    Dalekie podanie do Fellainiego, który już czyha w "szesnastce" przyjezdnych. Belg przegrywa walkę w powietrzy ze Spajiciem.

95
    Starają się przyspieszyć grę na prawej stronie boiska zawodnicy z Manchesteru. Podanie do Pogby, lecz ten nie zauważył nadbiegającego Tielemansa i mamy stratę.

94
    Na przebój idzie środkiem pola Obradović. Lewy defensor przyjezdnych rozpędza się i holuje futbolówkę kilkanaście metrów. Wreszcie strzał! Piłka niecałe pół metra obok bramki.
    93. Wciąż efektownie, ale nie efektywnie "Czerwone Diabły".

93
    Ależ efektowna akcja Manchesteru. Dośrodkowanie krzyżakiem w wykonaniu Rashforda. Piłka spada na siódmy metr, gdzie z przewrotki Pogba! Wybija sprzed bramki Spajić.

92
    Otrzymuje potężny cios w bark Fellaini. Belg chwilę leży na murawie, a na twarzach kibiców miejscowych przerażenie. Na szczęście po chwili podnosi się charakterystyczny piłkarz.

91
    Kontuzji w ostatniej akcji drugiej połowy doznał Ibrahimović. Nie jest w stanie grać dalej Herrera, dlatego na boisku pojawia się Martial. To olbrzymie osłabienie dla gospodarzy.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
    Dzielna postawa Belgów i mamy dogrywkę!

Za nami druga połowa spotkania na Old Trafford. Przed nami jednak wciąż spora masa emocji, bowiem czeka nas dogrywka! Zdecydowaną przewagę w drugiej odsłonie mieli gracze Manchesteru, lecz podopieczni Mourinho nie byli w stanie wykorzystać wielu stwarzanych okazji. Zobaczymy jak fizycznie wytrzymają trudy dogrywki piłkarz obu drużyn.

90+3
    Druga połowa skończona.

90+2
    Starcie w "szesnastce" gości pomiędzy Shawem a Acheampongiem. Sędzia odgwizduje przewinienie gracza "Czerwonych Diabłów". Tu już się nic nie wydarzy.

90+1
    Na przebój rusza Acheampong. Minięcie dwóch przeciwników i jest już przed polem karnym. Później brak decyzji o strzale, co skutkuje stratą.

90
    Sto dwadzieścia sekund dzieli nas od dogrywki!

89
    Kapitalna akcja w ofensywie w wykonaniu Anglików. Mkhitaryan uruchamia Pogbę, a ten piętą w kierunku Ibrahimovicia. Podanie górą do Rashfora i strzał! Tylko boczna siatka.

88
    Widać już spore zmęczenie z obu stron. Nie jest w stanie przyjąć dokładnie Rashford. To na pewno pierwszy zawodnik do zmiany w obozie miejscowych.

87
    Gra już wznowiona. Szybkie podanie do Rashforda, który decyduje się na drybling. Nie jest w stanie minąć przeciwnika młody Anglik.

86
    Stanciu dostaje kopniaka w udo i zwija się z bólu. Nie wygląda na to, by miał udawać zmiennik w obozie belgijskim. Znów chwila przerwy.

85
    Rewelacyjne zagranie do Rashforda, który wychodzi sam na sam z bramkarzem. Już chce uderzać Anglik, jednak sędzia podnosi chorągiewkę – mamy offside.

84
    Wychodzą z kontrą Belgowie. Sprytne podanie do Tielemansa. Ten zmuszony wycofać bowiem brakuje wsparcia kolegów na połowie przeciwnika.

83
    Krótka pomoc medyczna dla zawodnika gości. Wygląda na to, że będzie w stanie kontynuować swój występ 23-letni Ghańczyk.

82
    Leży na murawie Acheampong. Łapią skurcze zawodnika z Brukseli, jednak limit zmian został już wykorzystany. Musi pozbierać się skrzydłowy gości.

81
    Ileż sytuacji potrzebują dzisiaj Anglicy?! Carrick wypatruje Ibrahimovicia i zagrywa na dziewiąty metr. Szwed mocno uderza na bramkę! Panu Bogu w okno.

80
    Centra z prawej strony ze stałego fragmentu gry w pole karne gospodarzy. Znów nie mają nawet szansy na powalczenie w powietrzu gracze przyjezdnych. Pewnie chwyta Romero.

79
    Ostatnia korekta w składzie Belgów. Występ kończy Teodorczyk, którego zastąpi Kiese Thelin.

78
    Ależ marnuje okazję Pogba! Dośrodkowanie na pole karne z narożnika boiska. Futbolówka spada pod nogi Francuza, który uderza z piątego metra! Piłka ląduje w trybunach.

77
    Długie podanie z lewej strony od Rashforda. Futbolówka spada na jedenasty metr, gdzie na rzut rożny wybija Mbodji. Będzie kolejna szansa dla gospodarzy.

76
    Jak się okazuje w sytuacji z Ibrahimoviciem sędzia popełnił błąd. Wyraźnie faulowany był Szwed w polu karnym przyjezdnych – powinni dostać rzut karny miejscowi!

75
    Rzut rożny dla Manchesteru. Do narożnika podbiega Rashford, który notuje kolejne fatalne dośrodkowanie. Spokojnie ratują się gracze z Brukseli.

74
    Próbuje przejąć inicjatywę ekipa prowadzona przez "The Special One". Całą drużyną na własnej połowie ustawili się teraz przyjezdni. Czekamy na to, co wydarzy się w końcowym kwadransie.

73
    Pogba rusza na przebój środkiem boiska. Minięcie Tielemansa i bardzo niedokładne zagranie na lewą stronę. Ratuje piłkę Rashford, lecz chwilę później Anglik notuje stratę.

72
    Dalekie podanie do Ibrahimovicia, a ten przyjmuje z obrońcą na plecach i pada na murawę. Arbiter natychmiast pokazuje, że o rzucie karnym nie może być mowy.

71
    Tym razem dość przypadkowo ma przed sobą tylko bramkarza Ibrahimović. Piłka spada pod nogi Szweda, a ten od razu uderza. Prosto w Martineza!

70
    Niewiarygodną sytuację marnuje teraz Rashford! Fatalny błąd popełnia Appiah, który kiksuje na własnej połowie. Piłkę przejmuje snajper Manchesteru stając oko w oko z Martinezem. Minięcie bramkarza gości, ale za daleko wypuścił futbolówkę Anglik i zdołali wrócić obrońcy Anderlechtu!

69
    Rzut rożny dla brukselczyków. Wrzutka na pierwszy słupek w wykonaniu Chipciu. Piłka spada na jedenasty metr, gdzie spokojnie wybija Bailly.
    Dobre spotkanie rozgrywa dziś Pogba.

67
    Dalekie dośrodkowanie na "szesnastkę" w wykonaniu Rashforda. To nie była dobra próba młodego piłkarza "Czerwonych Diabłów". Spokojnie wyłapuje Martinez.

66
    Cofnął się w okolice koła środkowego Teodorczyk. Polak wymusza faul w wykonaniu Fellainiego. Sprytne zachowanie snajpera Anderlechtu i będzie szansa na centrę.

65
    Miał teraz dość szeroko korytarz do oddania strzału Rashford. Wygrywa starcie w powietrzu "Ibra". Zgranie do Anglika, a ten strzela! Kilka centymetrów obok lewego słupka!

64
    Podwójna zmiana w barwach brukselczyków. Pole gry opuszczają Hanni i Chipciu. Ich zastępcami są odpowiednio Stanciu oraz Bruno.

63
    Korner dla Anglików. Wrzutka na dalszy słupek, wysoko zawieszona piłka. Uderza Fellaini, jednak zabrakło siły Belgowi. Z łatwością interweniuje Martinez.

62
    Ładne przyjęcie Ibrahimovicia. Snajper gospodarzy zagrywa do Fellainiego. Ten w ostatniej chwili chowa nogę w obawie przez zderzeniem z Spajiciem.

61
    Kolejne bezsensowne wejście Appiaha. Obrońca Anderlechtu nieudolnie drybluje na połowie przeciwnika. Znów traci futbolówkę Francuz.

60
    Druga korekta w ustawieniu gospodarzy. "Zluzowany" zostaje Lingard, a pół godziny szansy dostaje Fellaini.

59
    Zupełnie niepotrzebne zachowanie w wykonaniu Appiaha. Prawy defensor przyjezdnych wchodzi między dwóch przeciwników i nagle zwalnia akcję – strata i ratuje się faulem Francuz.

58
    Do końca walczy na lewej stronie Dendoncker. Pomocnik RSC na pełnej szybkości wrzuca sprzed końcowej linii boiska. Pewnie chwyta wychodzący z bramki Romero.

57
    Zbyt mocne podanie od Pogby. Francuz zupełnie nie porozumiał się teraz z Ibrahimoviciem. Bije brawo na zachętę swoim podopiecznym Jose Mourinho.

56
    Wypuszcza Ibrahimovicia z prawej strony Valencia. Świetne prostopadłe zagranie między dwóch stoperów. Były snajper m.in. PSG jest jednak na spalonym.

55
    Dalekie podanie z pominięciem środka pola do Ibrahimovicia. Szwed zgrywa do Rashforda, jednak wcześniej przy piłce jest wychodzący z bramki Martinez.

54
    I jedziemy w drugą stronę! Podanie na lewą stronę i natychmiastowy przerzut na przeciwległą flankę. Dośrodkowanie Obradovicia i strzał głową Teodorczyka! Prosto w środek.

53
    Rozpędza się na lewej stronie Rashford. Próbuje rozerwać szyki obronne reprezentant Anglii, lecz skutecznie w obronie gra Appiah. Tylko aut dla Manchesteru.

52
    Długo rozgrywają piłkę na połowie rywala piłkarze Anderlechtu. Piękna sztuczka Obradovicia i podanie do Chipciu. Uderzenie na dalszy słupek! Mocno niecelnie.

51
    Wyraźnie brakuje tempa Teodorczykowi. Polak znów notuje nieskuteczne przyjęcie futbolówki. Jego podanie do Hanniego również jest mocno spóźnione.

50
    Cóż za akcja Shawa! Lewy defensor Manchesteru wchodzi w pole karne i jest już przy bramce. Wysunięcie na drugi metr, gdzie nabiega Lingard! Ratuje swój zespół interweniujący Obradović!

49
    Wychodzą ze szybką kontrą piłkarze Weilera. Zagranie do Teodorczyka, który holuje futbolówkę kilka metrów i podejmuje decyzję o strzale zza "szesnastki"! Trafia prosto w Blinda "Teo".

48
    Niezła centra z lewej strony w wykonaniu Rashforda spod chorągiewki. Futbolówka spada na piąty metr, gdzie skutecznie interweniują brukselscy stoperzy.

47
    Spokojne zagranie na prawą stronę do Mkhitaryana. Tam mija bez najmniejszego problemu Obradovicia Ormianin. Wślizg Spajicia i będzie korner.

46
    Po raz pierwszy od ponad 5h Manchester skapitulował dziś przed własną publicznością.

Wciąż nie możemy być pewni kto zagra w półfinale LE - do przerwy remis w Teatrze Marzeń!

Koniec pierwszej części spotkania na Old Trafford. Za nami bardzo ciekawe i żywe trzy kwadranse, w których na brak emocji narzekać nie mogliśmy. Po mocnym początku gospodarzy udokumentowanym bramką Mhkitaryana do pracy wzięli się Belgowie, którzy odpowiedzieli trafieniem Hanniego. Teraz gra mocno się zazębiła i każdy czuje ile znaczyć może ewentualny błąd. Przy takim rozstrzygnięciu czekać nas będzie dogrywka, jednak wydaje się pewne, że nikt nie ma zamiaru przespać drugiej odsłony rywalizacji.

45+3

45+2
    Nie ma łatwego życia Teodorczyk. Polak teraz pojawił się na lewej stronie, jednak natychmiast zostaje podwojony. Kolejna strata naszego reprezentanta.

45+1
    Ależ sprytnie chciał teraz zagrać Hanni! Dość przypadkowe zagranie od Chipciu z prawej strony. Piłka spada na piąty metr, gdzie zdołał trącić ją przed Romero kapitan Anderlechtu! Ta wychodzi jednak poza plac gry.

45
    Dwie minuty dorzuca hiszpańskie sędzia.

44
    Piłka od Pogby do niezwykle aktywnego dziś Mkhitaryana. Szybko chce wrzucić skrzydłowy miejscowych, lecz to kończy się blokiem Obradovicia – akcja spaliła na panewce.

43
    Ekwilibrystyczne przyjęcie futbolówki przez Mkhitaryana na skraju pola karnego gości. Ormianin bez namysłu decyduje się na uderzenie z woleja z lewej nogi! Kiks i piłka w trybunach.

42
    Świetne zagranie na prawe skrzydło. Tam na przebój rusza Mkhitaryan. Dośrodkowanie sprzed końcowej linii, jednak spóźniony nabiega Ibrahimović.

41
    Nikt nie chce zaryzykować w końcówce pierwszej odsłony. Teraz zrównoważona gra z wykonaniu obu ekip. Brak ryzyka i mało odważne rozgrywanie futbolówki.

40
    Pierwszy raz od dobrych paru minut są przy piłce gracze prowadzeni przez "The Special One". Dobrze przesuwają się jednak formacjami brukselczycy.

39
    Posiadanie futbolówki oscyluje już przy remisie.

Manchester United F.C. 50% – 50% RSC Anderlecht

38
    Błyskawicznie bez gwizdka próbowali zaskoczyć miejscowi. Szybkie podanie do Mkhitaryana, który jednak znajdował się na offsidzie.

37
    Stosuje przywilej korzyści Undiano Mallenco po faulu na Ibrahimoviciu. Po chwili jednak cofnięcie gry na dwudziesty metr i będzie szansa dla zawodników w czerwonych strojach.

36
    Sporo chaosu w środkowej strefie boiska. Wyraźnie widać, że teraz brzemię odpowiedzialności po obu stronach jest naprawdę spore. Każdy błąd może kosztować życie.

35
    Dośrodkowanie z narożnika boiska na "szesnastkę" gości. Dobrą piłkę posyła Rashford, jednak nie są w stanie dojść do uderzenia zawodnicy "Czerwonych Diabłów".

34
    Próbują wrócić do prowadzenia gospodarze. Zagranie na lewą flankę. Kapitalnie drybluje na dwóch przeciwnikach Rashford. Zabrakło jednak dokładnego ostatniego podania.

33
    Irytują się piłkarze Mourinho. To skutkuje niepotrzebnym faulem Pogby w strefie środkowej – mamy "żółtko".
    31. Sofiane Hanni (AND) - 1:1

31
    Gol dla Anderlechtu!

I stało się to co przepowiadaliśmy! Wchodzą na połowę przeciwnika zawodnicy z Brukseli. Mamy potężne uderzenie na bramkę Acheamponga i rykoszet – poprzeczka! Piłka spada pod nogi Teodorczyka, ale ten nie potrafi skierować jej do siatki. Polaka wyręcza kapitan gości – SOFIANE HANNI i wszystko zaczyna się od początku – 1:1!

30
    Pozwalają rywalom na coraz więcej zawodnicy Manchesteru. Wydaje się, że za mocno cofnęli się Anglicy. Anderlecht w ataku.

29
    Ustawia piłkę do stałego fragmentu Tielemans. Belg uderza nad murem, jednak zabrakło mocy w tej próbie. Bez żadnego problemu wyłapuje futbolówkę golkiper Manchesteru.

28
    Powalony na dwudziestym piątym metrze jest rozpędzony Tielemans. Będzie szansa dla Anderlechtu na bezpośrednie zagrożenie bramce Romero.

27
    Ruszyli do przodu Belgowie. Szybkie rozegranie na prawej stronie w wykonaniu gości. Piłka trafia do Chipciu, a ten płasko uderza! Tuż obok lewego słupka.

26
    Faulowany w środkowej strefie boiska jest Chipciu. Goście domagają się kartki dla Rashforda, lecz hiszpański arbiter jest innego zdania.

25
    Mają problemy z rozegraniem futbolówki przyjezdni. Tym razem piłka wycofana aż do Martineza, który długim wykopem stara się przetransportować ją na połowę przeciwnika.

24
    Zniesiony na noszach Rojo. Jego obowiązki przejmuje Blind. Oby ze zdrowiem Argentyńczyka było jak najlepiej.

23
    Nie jest w stanie kontynuować gry Rojo. Położył się na murawie Argentyńczyk, a jego oczy zalały się łzami. Nie wygląda to dobrze.

22
    Zdecydowanie częściej mają piłkę przy nodze piłkarze Mourinho.

Manchester United F.C. 63% – 37% RSC Anderlecht
    21. Marnuje "setkę" Acheampong!

21
    Momentalnie urywa się defensorom na lewej stronie Acheampong. Skrzydłowy Anderlechtu wykorzystuje niezdecydowanie stoperów Manchesteru i wpada w "szesnastkę". Mamy uderzenie! Tylko boczna siatka!
    Uwielbia grać w Europie Ormianin.

19
    Już rusza na rozgrzewkę Blind. Tymczasem Argentyńczyk wciąż jest opatrywany przez medyków z Old Trafford. Czekamy na decyzję o możliwości gry Rojo.

18
    Cierpi na murawie Rojo. Wszystko po starciu z Chipciu. Żaden z graczy nie chciał odpuścić w walce o piłkę, co gorzej skończyło się dla stopera gospodarzy.

17
    Jak na razie w celnych strzałach wyraźne prowadzenie Manchesteru.

Manchester United F.C. 3 – 0 RSC Anderlecht

16
    Drybluje na dwudziestym metrze od bramki rywala Pogba. Nie przedziera się jednak Francuz przez szczelną defensywę przeciwnika. Grają spokojnie miejscowi.

15
    Długo utrzymuje się przy piłce na połowie rywala Hanni. Wreszcie dobry przerzut na lewą stronę do Chipciu, który popełnia błąd techniczny w przyjęciu, co pomaga Romero w interwencji.

14
    Kolejny raz ratuje swój zespół golkiper z Brukseli! Mocno spóźnieni z kryciem są piłkarze "Paarswit". Znalazł miejsce na skraju pola karnego Lingard i techhnicznie strzela na prawy słupek. Ależ parada Martineza!

13
    Nie odpuszczają piłkarze Mourinho! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pole karne przyjezdnych. Tam najwyżej skacze Pogba, który uderza głową. Sparuje piłkę nad poprzeczkę Martinez!

12
    Kartka dla Tielemansa, który atakiem dwoma nogami powala Rashforda. To oznacza, że pomocnika Anderlechtu zabraknie w półfinale w przypadku awansu gości.
    10. Henrich Mchitarjan (MAN) - 1:0

10

Szybko otwierają wynik tego spotkanie 20-krotni Mistrzowie Anglii! Wychodzą z kontrą piłkarze miejscowych, a po dobrej centrze kiksuje na własnej połowie Mbodji. Natychmiast płaskie zagranie od Rashforda do HENRICHA MCHITARJANA. Ormianin decyduje się na płaskie uderzenie i piłka ląduje tuż przy lewym słupku bramki Martineza! 1:0!

9
    Stosują pressing zawodnicy RSC i mają problemy z rozegraniem akcji piłkarze Mourinho. Bezmyślne podanie Lingarda do przodu i łatwa strata.

8
    Starają się wyjść z własnej połowy Belgowie. Podanie do Teodorczyka, który sprintem biegnie w kierunku Romero. Spokojnie wznawia grę golkiper "Czerwonych Diabłów".

7
    Bardzo ostre wejście Carricka w środkowej strefie boiska. Kapitan gospodarzy powala Hanniego. Sędzia nie decyduje się chociażby na użycie gwizdka.

6
    Przejmuje piłkę na lewej stronie Mkhitaryan. Ormianin za długo jednak zwleka z jej oddaniem. Skutecznie naprawia swój wcześniejszy błąd Tielemans.

5
    Dynamicznie próbują od samego początku grać podopieczni Jose Mourinho. Dalekie podanie do wychodzącego Ibrahimovicia. Nie zdążył do piłki Szwed.

4
    Cóż za uderzenie Dendonckera! Belg bez namysłu decyduje się na potężne kropnięcie z ponad trzydziestu metrów. Futbolówka łapie rotację i przechodzi niecałe pół metra nad poprzeczką!

3
    Od razu kapitalne zagranie od Carricka do Lingarda. Anglik jest już w polu karnym i płasko podaje na dalszy słupek. Skutecznie interweniuje Mbodji.

2
    Od pierwszych minut musi być czujny Obradović. Podanie do Mkhitaryana, a ten nie dochodzi do piłki i wybija na aut obrońca gości.

1

Wychodzą na murawę bohaterowie tego wieczoru! Za chwilę zaczynamy, mamy nadzieję, wielki spektakl.
    Kilka ujęć z przyjazdu "Czerwonych Diabłów" na stadion.

Trwa właśnie rozgrzewka przyjezdnych u których od początku zagra Łukasz Teodorczyk!

W porównaniu do pierwszego starcia u gospodarzy zamiast Darmiana na placu gry pojawi się Shaw.

Niemal godzinę przed pierwszym gwizdkiem podajemy Państwu wyjściowe składy!

Manchester United F.C.:
    Romero – Valencia, Bailly, Rojo, Shaw – Lingard, Carrick, Pogba – Mkhitaryan, Ibrahimović, Rashford

RSC Anderlecht:
    Ruben – Appiah, Mbodji, Spajić, Obradović – Tielemans, Dendoncker, Hanni – Chipciu, Teodorczyk, Acheampong

Pierwszy gwizdek hiszpańskiego arbitra zabrzmi punktualnie o godzinie 21:05. Mamy gorącą nadzieję na Państwa obecność na lajfy.com! Liczymy na wybitne przedstawienie w Teatrze Marzeń.

Bukmacherskie typy

Zdecydowanym faworytem czwartkowego pojedynku według bukmacherów są gospodarze. W przypadku zwycięstwa "Czerwonych Diabłów" wygrane wypłacane będą po niskim kursie wynoszącym 1,25 zł. Remis i być może dogrywkę buki typują na 1:6. Z kolei za każdą postawioną na RSC złotówkę można zdobyć równe 15 zł.

Historia stawia na Manchester

W całej historii obu drużyn zmierzyły się one ze sobą już siedmiokrotnie. Pierwszy raz miał miejsce we wrześniu 1956, kiedy to Manchester wygrał w Belgii 2:0. Prawdziwą remontadę Anglicy przypuścili jednak w rewanżu, gdzie "Czerwone Diabły" zmiażdżyły Anderlecht w stosunku aż 10:0! Od tamtej pory Wyspiarze wygrali jeszcze z RSC dwa spotkania i tak samo często musieli uznać wyższość rywala. Jedyny remis w meczach brukselsko-manchesterskich padł dopiero w minionym tygodniu.
    Z kolei Belgowie w środowy wieczór stawili się na lotnisku.

Swoje nadzieję mają też zawodnicy najbardziej utytułowanego belgijskiego klubu. Na własnym podwórku Anderlecht jest na prostej drodze do 34 triumfu, jednak do tego wszyscy w Brukseli zdążyli się już przyzwyczaić. Teraz "Paarswit" po cichu snują marzenia o powtórzeniu sukcesu z roku 1983, kiedy to RSC triumfował w rozgrywkach o Puchar UEFA. Zadanie będzie niezwykle trudne, ale z całą pewnością przyjezdni nie mają nic do stracenia. Pierwszym celem graczy René Weilera jest strzelenie bramki, która może znacznie ułatwić drogę Belgów do grona półfinalistów. Gości liczyć będą przede wszystkim na Łukasza Teodorczyka, który zapewne wystąpi w pierwszym składzie, choć ostatnio ma problemy z pokonywaniem bramkarzy rywali. Polak może jednak odpalić w każdej chwili, czego my jako rodacy mocno mu życzymy.
    Tak swoją sytuację kadrową relacjonował portugalski szkoleniowiec.

Manchester United F.C.

Podopieczni Jose Mourinho podchodzą do czwartkowego pojedynku w bardzo dobrych nastrojach. Zaufanie Manchesteru mocno wzrosło po niedzielnym triumfie ligowym nad prowadzącą w tabeli Chelsea. Dzięki temu "Czerwone Diabły" zachowały szansę na miejsce w pierwszej czwórce Premier League, a na dodatek "The Special One" utarł nos byłemu pracodawcy. Gospodarze nie przewidują innego scenariusza niż kontynuację dobrej passy i mają ku temu powody. W tym sezonie w europejskich pucharach 20-krotni Mistrzowie Anglii wygrali wszystkie pięć spotkań – przy takim rozstrzygnięciu miejscowi mogą być pewni awansu. Problemem Manchesteru jest liczba kontuzji. Z gry wciąż wykluczonych jest kilku piłkarzy, a to oznacza nieustanną eksploatację pierwszego składu.

Pierwsze starcie na remis

Dwumecz obu ekip od samego początku zapowiadany jako hit tej fazy rozgrywek, czego potwierdzeniem było ubiegłotygodniowe starcie w stolicy Belgii. Spotkanie od samego początku stało na wysokim poziomie, jednak dało się zauważyć optyczną przewagę Wyspiarzy. Jej potwierdzenie przyszło wraz z trafieniem do siatki w 37 minucie. Druga odsłona rywalizacji wyglądała bardzo podobnie, a gospodarze mieli coraz większe problemy ze stwarzaniem okazji. Wybawieniem okazała się 86 minuta, gdy Anderlecht oddając jedyny celny strzał w meczu doprowadził do wyrównania budując emocje przed rewanżem!

Po więcej szczegółów dotyczących meczu na Constant Vanden Stock Stadium zapraszamy do odnośnika po prawej stronie panelu.

Znamy już wszystkich półfinalistów Ligi Mistrzów, a teraz bez chwili odpoczynku przenosimy się do rozgrywek Europa League. Tu skupimy się na najciekawiej zapowiadającym się pojedynku w Manchesterze. Na Old Trafford "Czerwone Diabły" zmierzą się w rewanżowym starciu z brukselskim Anderlechtem.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Mariusz Nyka

Gole: 10. Mchitarjan, 107. Rashford – 31. Hanni

Kartki:   33. P. Pogba (MAN) – 12. Tielemans (AND), 98. D. Appiah (AND)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 10:6. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 12:6. Spalone: 4:1. Foule: 15:11.