Piast – Szczecin 6:2 (koniec) | AZS UŚ – Red Dragons 6:2 (koniec) | Wieliczka – Rekord 2:5 (koniec)
Clearex – FC Toruń 3:1 (koniec) | Zduńska Wola – AZS Gdańsk 4:1 (koniec) | Głogów – Red Devils 3:2 (koniec)
MKF Solne Miasto Wieliczka
2:5 (1:4)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 22.04.2017, 18:00 • Centrum Sportowo-Szkoleniowe Rekord, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 22

Solne Miasto przegrywa na wyjeździe – w roli gospodarza – z Rekordem 2:5. To był ciekawy mecz, ale tylko dla zawodników w zielonych trykotach. Gracze z Solnego Miasta nie mieli zbyt wielu atutów i już po pierwszej połowie przegrywali 1:4. Lider tabeli dopisuje sobie trzy punkty, a Solne Miasto musi skoncentrować się na pięciu najbliższych kolejkach, jeśli myśli o utrzymaniu.

Pozdrawia redakcja LAJFY.COM! (19:44:16)

40:00

39:58
    Myszor dwukrotnie uderzał, ale Kałuża bezbłędnie broni!

39:49
    Lekki z dystansu uderzył, ale Kałuża na posterunku.

39:32
    Borowicz trafił w słupek.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej części spotkania.

37:44
    Popławski uderzył i trafił w poprzeczkę.

37:26
    Skórski był bliski pokonania Kałuży, ale bramkarz Rekordu kapitalnie interweniuje.

37:26
    Rzut wolny dla Solnego Miasta po faulu Popławskiego.

36:00
    Obie drużyny mają na swoim koncie po trzy przewinienia.

35:28
    Budniak kapitalnie kiwnął rywala i uderzył. Brzenk świetnie obronił ten strzał nogami.

35:00
    Ostatnie pięć minut spotkania.

33:57
    Odpowiedź Budniaka trafiła w boczną siatkę bramki Solnego Miasta.

33:19
    Kolejna akcja Solnego Miasta, która zaskoczyła obrońców Rekordu. Gąsior przejął piłkę zagraną lobbem i uderzył z pierwszej piłki.

32:32
    Kontra Solnego Miasta. Uderzenie Skórskiego obronił Kałuża, a próba dobitki Doroszki trafił tuż obok słupka.

31:23
    Kontra Rekordu. Franz na wślizgu i przed pustą bramką trafia w trybuny.

29:45
    Rekord wyjątkowo skrócił pole gry. Solne Miasto nie ma zbyt wiele możliwości wymiany kilku podań.

28:46
    Korner dla Solnego Miasta.

28:15
    Gol dla MKS-u Solne Miasto Wieliczka!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL. Asysta Franz. Szybka kontra. Dwa podania i do pustej bramki trafia Biel.

27:48
    Franz w idealnej sytuacji bramkowej. Zawodnik Rekordu miał piłkę na skrzydle i prawie pustą bramkę, ale w ostatnim momencie interweniował Brzenk.

27:10
    Grochalski "zatańczył" w polu karnym Rekordu, ale obrońcy bielszczan znali już "ten" układ.

25:42
    Strzelcem bramki WOJCIECH PRZYBYŁ. Błąd Vakhuli, który stracił piłkę w ataku. Futbolówka trafiła do Przybyła, który ładnym uderzeniem zmieścił piłkę w okienku.

25:00
    Po pierwszych minutach drugiej połowy tempo wyraźnie spadło. Przy piłce dłuższy czas utrzymuje się Rekord.

23:38
    Vakhula w idealnej sytuacji w polu karnym Solnego Miasta. Zawodnik lobbował Brzenka, ale piłka trafiła obok bramki.

23:12
    Korner dla Rekordu.

22:35
    Myszor ponownie przed szansą po zagraniu od Cebuli, ale weteran Solnego Miasta nie opanował piłki.

22:10
    Solne Miasto atakuje bielszczan na całym parkiecie.

21:41
    Strzał Popławskiego. Lekki zablokował uderzenie.

20:52
    Indywidualna akcja Myszora, który mógł odegrał na skrzydło do niepilnowanego partnera, ale zdecydował się uderzył. Piłkę zablokowali obrońcy Rekordu.

21

Po pierwszej połowie wyraźnie widać, która z drużyn jest lepiej dysponowana. Solne Miasto nie ma wielu argumentów w starciu z liderem Futsal Ekstraklasy.

20

19:28
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL. Strata zawodników Solnego Miasta na własnej połowie. Piłkę przejął Biel, który pięknym technicznym uderzeniem przeniósł futbolówkę nad interweniującym Brzenkiem.

18:33
    Strzelcem bramki RAFAŁ FRANZ. Zawodnik Rekordu wykonał kapitalny obrót z obrońcą na plecach i mocnym strzałem zmieścił piłkę pod poprzeczką.

18:28
    Popławski uderzył z bliskiej odległości, ale Brzenk na posterunku.

17:50
    Na koncie Solnego Miasta pięć fauli akumulowanych.

17:22
    Rzut wolny dla Rekordu w bliskiej odległości od bramki Solnego Miasta.

17:22
    Timeout dla gości.

17:22
    Żółtą kartkę otrzymuje Przybył (MKF Solne Miasto Wieliczka).

16:11
    Żółtą kartkę otrzymuje Grochalski (MKF Solne Miasto Wieliczka).

15:50
    Biel uderzył z dystansu, ale trafił obok bramki Solnego Miasta.

15:12
    Doroszko sam na sam z Kałużą. Pewna interwencja bramkarza Rekordu.

15:00
    Ostatnie pięć minut pierwszej połowy spotkania.

14:45
    Strzelcem bramki MICHAŁ SKÓRSKI. Zagranie z linii bocznej. Piłka mija obrońców i bramkarza Rekordu, a przed bramką stał Skórski, który nie miał problemu ze zdobyciem bramki.

13:25
    Solne Miast nie ma żadnego pomysłu na sforsowanie defensywy Rekordu.

12:15
    Cichy uderzył z okolic linii bocznej, ale Brzenk na miejscu.

11:46
    Timeout dla gospodarzy – Solnego Miasta.

11:46
    Strzelcem bramki RAFAŁ FRANZ. Asysta Popławski. Kolejna akcja Rekordu, która pokazuje potencjał ofensywny bielszczan. Popławski próbował uderzyć, ale został zablokowany, a następnie raz jeszcze przejął piłkę i podał do Franza, który ładnym strzałem zdobywa drugą bramkę.

10:40
    Obie ekipy mają na swoim koncie po dwa faule akumulowane.

09:40
    Kontra Rekordu. Marek zagrywał do Biela, ale we wszystko wtrącił się Brzenk.

09:15
    Próba Przybyła zakończyła się interwencją obrońców Rekordu.

08:30
    Solne Miasto nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Formalni gospodarze nie zdołali oddać strzału na bramkę rywali.

07:21
    Biel spróbował dograć piłkę wzdłuż bramki, ale żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć tego podania.

07:02
    Popławski uderzył z dystansu, ale ponownie obok bramki.

06:30
    Po pierwszych minutach spotkanie nieznacznie nabiera innego wyrazu. Rekord zwolnił, a do głosu dochodzi drużyna Solnego Miasta.

05:34

05:05
    Popławski raz jeszcze z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

05:02
    Popławski raz jeszcze z dystansu, ale bez powodzenia.

04:05
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL. Błąd zawodników Solnego Miasta, którzy stracili futbolówkę przed własnym polem karnym. Piłka trafiła pod nogi Biela, który pięknym zwodem minął Brzenka i skierował piłkę do siatki.

04:00
    Biel uderzył, ale Brzenk zablokował strzał.

03:46
    Marek uderzył kapitalnie, ale obok bramki.

03:14
    Suchan faulowany w środku pola.

02:45
    Biel uderzył z dystansu, ale wyjątkowo niecelnie.

02:00
    Pierwsze minuty dla Rekordu. Formalni gospodarze w głębokiej defensywie.

01:00
    Budniak uderzył z dystansu, ale Kurowski trącił piłkę.

00:20
    Popławski przymierzył ile sił w nodze, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

00:01
    Spotkanie rozpoczęli gracze MKF-u Wieliczka.

1

MKF Solne Miasto Wieliczka: Brzenk (Kurowski) – Doroszko, Myszor, Lekki, Cebula, Bukowiec, Gąsior, Taraszkowski, Suchan, Przybył, Skórski.

Rekord Bielsko-Biała: Kałuża (Marek) – Bernat, Łasak, Biel, Popławski, Franz, Nawrat, Polasek, Cichy, Borowicz, Vakhula, Budniak.

Sędziowie: Muszyński, Tokarewicz – Nowicki.

Trudno wyrokować kto będzie się ostatecznie cieszył w sobotni wieczór. Faworytem pozostaje lider, ale Solne Miasto argument w postaci nowego trenera i dobrych wyników. Zapraszamy na naszą relację od godziny 17:45.

Zespół z Wieliczki w ostatnich trzech kolejkach zdobył siedem punktów i wydaje się, że jest na fali wznoszącej. Dla Rekordu ostatnie trzy spotkania nie były tak udane. Po wysokiej wygranej z AZS-em Gdańsk (11-1), bielszczanie musieli przełknąć porażkę w Gattą (2-4) i remis przed własną publicznością z Piastem Gliwice (1-1).

Po zakończeniu sezonu zasadniczego w 22. kolejce nastąpi podział punktów i przed wszystkimi zespołami walka w dodatkowych pięciu kolejkach. Dla Rekordu ewentualna wpadka w meczu z Solnym Miastem nie będzie dużym kłopotem, ale dla "gospodarzy" z Wieliczki może to być spory problem.

Rekord Bielsko-Biała niezależnie od wyniku sobotniego spotkania zachowa przewagę nad drugim zespołem w tabeli Gattą Zduńska Wola. Dla Solnego Miasta dzisiejsze spotkania to gra o być albo nie być w futsalowej ekstraklasie i każdy punkt jest niezwykle cenny.

Solne Miasto Wieliczka zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, a do miejsca barażowego traci dwa punkty. Korespondencyjny pojedynek Chrobrego Głogów z Solnym Miastem będzie trwał od godziny 18:00. Zespół z Dolnego Śląska gra u siebie z Red Devils Chojnice.

MZ

Gole: 5. Biel, 15. Skórski, 26. Przybył, 29. Biel (Franz) – 12. Franz (Popławski), 19. Franz, 20. Biel

Kartki:   17. Grochalski (MKF), 18. Przybył (MKF)

Rekord Bielsko-Biała: Kałuża (Nawrat) – Bernat, Łasak, Biel, Popławski, Franz, Marek, Polasek, Cichy, Borowicz, Vakhula, Budniak.

Sędziowie: Muszyński, Tokarewicz – Nowicki