AZS Łączpol – UKS PCM 24:18 (koniec) | Zagłębie – MKS Perła 30:23 (koniec) | Piotrcovia – KPR G.K. 34:19 (koniec)
Metraco Zagłębie Lubin
30:23 (19:11)
MKS Perła Lublin
Niedziela 07.05.2017, 17:00 • Hala widowiskowo-sportowa RCS, Lubin • PGNiG Superliga kobiet • 30. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami arcyciekawe oraz arcyważne dla układu tabeli spotkanie. Już dziś naprzeciw siebie staną drużyny Zagłębia Lubin, oraz Selgrosu Lublin!
    Tabela Superligi po ostatniej kolejce:

W swoim ostatnim meczu Zagłębie mierzyło się na wyjeździe z Energą AZS Koszalin. Mecz zakończył się wygraną lubinianek 28:25. Selgros podejmował u siebie Pogoń Szczecin. Dwa punkty padły łupem MKS-u, który wygrał 25:21.
    Mecz Selgrosu z Pognią okiem kamery!

W bieżącym sezonie ekipy z Lubina i Lublina mierzyły się już trzy razy. Wówczas padały wyniki:
    MKS Selgros Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 28:22
    Metraco Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin 25:22
    MKS Selgros Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 17:19

Wagę tego meczu podkreślają wszyscy, związani z kobiecym szczypiorniakiem. Przed meczem trener Zagłębia, Bożena Karkut zapowiada, iż Miedziowe będą musiały wznieść się na wyżyny swoim umiejętności, aby pokonać rywala. – Spotykamy się z drużyną z Lublina, która będzie bardzo chciała zrewanżować się za porażkę u siebie w Globusie. Jak na razie ta porażka ich sporo kosztuje i zrobią wszystko, aby się zrewanżować. Wiemy, że to będzie ciężki mecz, mecz walki i na pewno będziemy musiały wznieść się na wyżyny – mówi.

Weronika Gawlik z Selgrosu podkreśla fakt, że Lublin znów ma wszystko we własnym rękach. – Znowu wszystko mamy w swoich rękach, ale nie sądzę, żeby miało to wielkie znaczenie. Nie możemy liczyć na to, że komuś powinie się noga. Wyniki rywalek układają się co prawda po naszej myśli, ale swoje i tak musimy zrobić. Teraz czeka nas kolejny przeciwnik, do którego trzeba się przygotować.

- Od jakiegoś czasu są na fali wznoszącej. Potwierdziły to zresztą u nas, gdzie początek może im nie wyszedł, ale swoim doświadczeniem pokonały nas w ostatnich minutach. Mamy nadzieję, że tym razem uda nam się to odwrócić. – dodaje bramkarka.

Karolina Semeniuk twierdzi zaś, że kluczem do zwycięstwa będzie skuteczna gra w obronie. – W meczach o najwyższą stawkę kluczem do sukcesu jest właśnie defensywa i liczę na nasze dobre zawody w tej formacji. – mówi rozgrywająca drużyny z Dolnego Śląska.

Przed meczem niemalże nie da się wskazać faworyta tych zawodów. Bilans meczów między Lubinem, a Lublinem, oraz atut własnego parkietu przemawiają bardziej za Zagłębiem. Selgros jednak przyjeżdża na Dolny Śląsk bardzo zdeterminowany. Każdy zdaje sobie sprawę z wagi tego meczu. To zwiastuje nam świetne widowisko!

Mecz określony mianem "Świętej Wojny" od zawsze gwarantuje kibicom wielkie emocje, oraz grę na najwyższym krajowym poziomie! Miejmy nadzieję, że tym razem będzie tak samo! Początek meczu już o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z pojedynku w portalu www.lajfy. com!

Składy obu drużyn:

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż – Kurdzielewicz, Załęczna, Grzyb, Semeniuk, Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik, Marić, Jochymek, Belmas, Malta, Milojević, Trawczyńska

MKS Selgros Lublin: Januchta, Gawlik – Bożović, Niedźwiedź, Rola, Gęga, Matuszczyk, Kozimur, Drabik, Nocuń, Charzyńska, Rosiak

Sędziowie: Marek Baranowski – Bogdan Lemanowicz.

Witam Państwa bardzo serdecznie na nieco ponad 20 minut przed rozpoczęciem szlagierowego spotkania! Zawodniczki obu ekip prowadzą coraz intensywniejszą rozgrzewkę, a my z niecierpliwością wyczekujemy pierwszego gwizdka sędziego!

Zaczynamy prezentację składów.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Rozpoczęły gospodynie (0:0)

1
    Pogubiły się w swoim ataku lubinianki i piłka w rękach Gawlik (0:0)

2
    Pierwsza interwencja Maliczkiewicz, ale rzut wolny dla gości (0:0)

2
    Piłka w rękach lubinianek teraz (0:0)

3
    Buklarewicz rzuca wysoko ponad bramką! (0:0)

3
    Z drugiej strony świetnie w bramce Maliczkiewicz! (0:0)
    3
    Po kontrze wynik meczu otwiera Grzyb! (1:0)
    4
    Świetne zagranie Niedźwiedź do koła, gdzie na piłkę czekała Drabik! Mamy gola! (1:1)
    4
    Natychmiastowa odpowiedź Milojević! (2:1)

6
    Przejęła piłkę Załęczna, zagrała do Buklarewicz, która będąc sam na sam z bramkarką wykorzystała okazję! (3:1)
    7
    Jochymek szybko podwyższa prowadzenie! (4:1)

8
    Gęga z drugiej linii w samo okienko! (4:2)

8
    Szybko miały okazję zmniejszyć straty, ale fantastycznie w bramce zachowała się Maliczkiewicz! (4:2)
    9
    Buklarewicz oddaje celny rzut z podłoża! Piłka przeleciała między nogami bramkarki prosto do siatki! (5:2)
    9
    Rola ze skrzydła! (5:3)

10
    "Żółtko" dla Załęcznej (5:3)
    10
    Błąd kroków po stronie Lublina i gol Grzyb po kontrze! (6:3)
    11
    Rola ładnym zwodem minęła rywalkę i z czystej pozycji umieściła piłkę w bramce! (6:4)

12
    W sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Grzyb! Wykorzystała ją! (7:4)

13
    Atak Selgrosu zatrzymany przez Maliczkiewicz! (7:4)
    13
    Jochymek podwyższa prowadzenie! (8:4)

13
    Tracą teraz piłkę lublinianki (8:4)
    14
    Marić wyskoczyła ponad wszystkie rywalki i nie dała szans Gawlik! (9:4)

15
    Co teraz zrobiła Jochymek! Fantastyczna, indywidualna akcja zawodniczki Zagłębia zakończona golem! (10:4)
    15
    Odpowiada Nocuń! (10:5)
    16
    Zablokowana Marić, ale dobitka tej samej zawodniczki już skuteczna! (11:5)

17
    Nieporozumienie w szeregach gości i przy piłce Miedziowe (11:5)
    17
    Buklarewicz przebiła się przez obronę i wykończyła akcję swojego zespołu! (12:5)

19
    Kompletny brak komunikacji po stronie Selgrosu! Znów tracą piłkę chwilę po stracie gola! (13:5)
    19
    I to się mści niemiłosiernie! Kolejny gol dla Lubina! (14:5)

20
    Buklarewicz z lewego skrzydła i to już 10 bramek przewagi! (15:5)
    21
    Reagują w końcu zawodniczki Selgrosu! (15:6)

21
    Rzut karny dla Selgrosu (15:6)
    21
    Kozimur wykorzystuje rzut z siódmego metra! (15:7)

24
    Niedźwiedź z czystej pozycji oddaje celny rzut! (16:9)

25
    Zablokowana Niedźwiedź, ale przy piłce wciąż przyjezdne (16:9)

26
    Dwie minuty kary dla Marić (16:9)

26
    Wąż broni rzut ze skrzydła Roli! (16:9)
    27
    Piękne trafienie Drabik z koła! Mimo, iż była odwrócona tyłem do bramki, zdołała celnie rzucić! (16:10)
    28
    Buklarewicz przełamuję trwającą kilka minut niemoc Zagłębia! (17:10)

28
    Grzyb myli się stając "oko w oko" z bramkarką! (17:10)
    29
    Zupełnie niepilnowana Belmas przebiegła z piłką pół boiska i skierowała ją do bramki! (18:10)
    29
    Kolejna kontra lubinianek, tym razem zakończona przez Jochymek! (19:10)

30
    Broni Wąż, ale mamy rzut wolny dla gości (19:10)

30
    Dwie minuty kary dla Semeniuk (19:10)
    30
    Niedźwiedź płaskim rzutem pokonuje Wąż! (19:11)

30
    Pierwsza połowa skończona. (19:11)

Po pierwszej połowie na parkiecie w Lubinie lepsze są gospodynie. Mecz obfituje w duże emocje, dużą wolę wygrania meczu przez obie drużyny. Na początku połowy Selgros miał wielkie problemy komunikacyjne, które bezpośrednio przełożyły się na wynik. Później jednak walka była bardzo wyrównana. Miejmy nadzieję, że taka będzie również w drugiej połowie! Druga odsłona meczu już za kilka chwil. Serdecznie zapraszam do dalszego śledzenia relacji w portalu www.lajfy. com!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (19:11)

31
    Drugą połowę zaczyna Selgros (19:11)

31
    Pierwsza interwencja w drugiej połowie Wąż! (19:11)

32
    Rzut wolny dla Zagłębia (19:11)

32
    Zablokowana Marić! (19:11)

32
    Fatalnie na skrzydle pomyliła się Nocuń! (19:11)

33
    Dwie minuty kary dla Gęgi (19:11)

33
    Traci piłkę Grzyb i swój atak konstruuje drużyna przyjezdna (19:11)

34
    Rzut wolny dla gości (19:11)

34
    Blokowana Rosiak, ale piłka wciąż w posiadaniu Selgrosu (19:11)
    34
    Wbiegła do koła Nocuń i tym razem się nie pomyliła! (19:12)

35
    Kapitalna parada Gawlik! (19:12)

35
    Drabik z koła obok bramki! (19:12)
    36
    Teraz kontra gości wykorzystana przez Nocuń! (19:13)

37
    Rosiak mimo tego, że była faulowana, skierowała piłkę do bramki! (19:14)

37
    Rzut karny dla Zagłębia (19:14)
    37
    Grzyb bardzo pewnie wykorzystuje rzut karny! (20:14)

38
    Rzut wolny dla Selgrosu (20:14)
    38
    Ależ bomba teraz z drugiej linii w wykonaniu Gęgi! (20:15)

39
    Rzut wolny dla gospodyń (20:15)

39
    Dwie minuty kary dla Bożović (20:15)

39
    Walka o piłkę w parterze wygrana przez zawodniczkę z Lubina (20:15)

40
    Faul w ataku, piłka dla Selgrosu (20:15)

41
    Odzyskują piłkę Miedziowe (20:15)
    41
    Gonią wynik przyjezdne! Kolejna bramka Nocuń po kontrze! (20:16)

42
    Po drugiej stronie świetnie Wąż! (20:16)

43
    Rzut wolny dla Zagłębia (20:16)
    45
    Grzyb teraz zdobywa gola dla Zagłębia! (21:16)

47
    Nieudana kontra lubinianek i znów swoją okazję mają zawodniczki Selgrosu (21:16)
    47
    Piękne trafienie Rosiak i to już tylko cztery bramki przewagi Zagłębia! (21:17)
    48
    Buklarewicz indywidualnie i skutecznie! (22:17)

48
    Faul w ataku i przy piłce zawodniczki z Dolnego Śląska (22:17)
    49
    Przedarła się przez obronę Rosiak i nie dała szans bramkarce! (22:18)

50
    Broni Wąż! Nie rzuciła jednak do pustej bramki i atak pozycyjny tworzą lubinianki. (22:18)
    51
    Długa, ale skuteczna akcja Zagłębia zakończona przez Milojević! (23:18)
    51
    Rosiak włączyła teraz piąty bieg! Jest prawdziwą podporą drużyny z Lublina! (23:19)
    51
    Odpowiada Marić! (24:19)

52
    Pogubiły się w swoim ataku przyjezdne i znów okazję mają gospodynie! (24:19)

54
    Załęczna rzutem z podłoża pokonuje bramkarkę! (25:19)

54
    Rzut karny dla Selgrosu (25:19)
    54
    Rosiak zachowała zimna krew i wykorzystała karnego! (25:20)
    55
    Milojević z koła! (26:20)

55
    Rzut wolny dla gości (26:20)
    55
    Niedźwiedź przedarła się przez obronę i z czystej pozycji pokonała Wąż! (26:21)

55
    Dwie minuty kary dla Belmas (26:21)

56
    Gawlik zatrzymuje Jochymek w sytuacji sam na sam! (26:21)

57
    Zgubiła piłkę na skrzydle Kozimur i gospodynie w ataku (26:22)
    58
    Co za gol Marić! Piękne trafienie! (27:22)
    58
    Natychmiast reaguje Niedźwiedź! (27:23)
    58
    Milojević trafia i to już jest chyba po meczu! (28:23)

58
    Dwie minuty kary dla Marić (28:23)

59
    Piłka w rękach Wąż! (28:23)
    59
    Jeszcze jedna indywidualna akcja Jochymek i kolejny gol! (29:23)
    60
    Belmas wbija gwóźdź do trumny Selgrosu! (30:23)

60
    Broni Wąż! (30:23)

60
    Nocuń ze skrzydła trafia w twarz Moniki Wąż! Z bramkarką Zagłębia na szczęście wszystko w porządku i gramy dalej! (30:23)

60
    Rzut karny dla Selgrosu (30:23)

60
    Broni Maliczkiewicz i to jest chyba najlepsze podsumowanie tego meczu! (30:23)

Koniec meczu. (30:23)

Na początku drugiej połowy Selgros stanął przed wielką szansą na dogonienie rywalek. Przez pierwszych 15 minut drugiej połowy Zagłębie zdołało rzucić tylko dwie bramki! Można powiedzieć, że do tego czasu Selgros miał szanse na korzystny wynik. Później Miedziowe "odpaliły" i spokojnie doprowadziły prowadzenie do końca. MVP meczu wybrana została Małgorzata Buklarewicz. (18:37:07)

Artur Cholewa

MKS Perła Lublin: Januchta, Gawlik – Bożović, Niedźwiedź, Rola, Gęga, Matuszczyk, Kozimur, Drabik, Nocuń, Charzyńska, Rosiak

Sędziowie: Marek Baranowski – Bogdan Lemanowicz