Jagiellonia – Lech P. 2:2 (koniec) | Wisła K. – Termalica 1:2 (koniec) | Legia – Lechia 0:0 (koniec)
Pogoń – Korona 3:0 (koniec)
Pogoń Szczecin
3:0 (0:0)
Korona Kielce
Niedziela 04.06.2017, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • Grupa Mistrzowska
    Dobre humory na koniec sezonu w Kielcach:

Pierwsza połowa nie zwiastowała aż takiego wyniku na koniec spotkania. Korona zupełnie pogubiła się w drugich 45 minutach, a Pogoń skrzętnie to wykorzystała – strzelając 3 bramki.
    Pogoń kończy sezon na 7. miejscu, natomiast Korona pozostaje na 5. lokacie!
    Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się dzisiaj Rafał Murawski, a wynik dopełnił Obst, który zanotował debiutanckie trafienie w Ekstraklasie. (20:10:30)
    Ostatecznie 3:0 dla Pogoni!

90+3

90+2
    Atak pozycyjny gospodarzy, którzy grają już bardzo pewnie. Nie oddadzą już futbolówki kielczanom! Arbiter łapie za gwizdek i kończy to spotkanie!

90+1
    2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
    90. Robert OBST - 3:0

90
    Gol dla Pogoni!

Korona zupełnie oddaje końcówkę tego meczu! Pogoń notuje serię strzelecką i wynik będzie jeszcze wyższy! ROBERT OBST kapitalnie minął obrońcę, a następnie pokonał golkipera z Kielc!

88
    Jeszcze raz próbuje zaskoczyć Frączczak, która szuka swojego gola w tym meczu! Niestety znów ponad poprzeczką!
    Trener Bartoszek nie kończy tego sezonu w euforii.

87. Rafał MURAWSKI - 2:0

87

Pospieszyłem się z rozwojem wypadków w tym meczu! Pogoń podwyższa prowadzenie w ostatnich minutach i wyjaśnia sprawę 3 punktów na koniec sezonu! Znów na listę strzelców wpisuje się RAFAŁ MURAWSKI, który pokonuje Peskovicia!

85
    Coraz nudniejsza końcówka tego spotkania. Sporo przerw, niepotrzebnych przewinień, a także gry na czas. Chyba już nic wielkiego się tu nie wydarzy.

83
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Mate Tsintsadze, na boisku pojawia się Robert Obst.

82
    Kolejne urazy. Tym razem pomocy lekarskiej wymaga Tsintsadze, który nie wstaje z murawy. Będzie chwila przerwy.

80
    10 minut do końca, a Pogoń szuka swojego szczęścia w kolejnym już rzucie rożnym! Pesković pewnie interweniuje po uderzeniu głową Drygasa!

78
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Bartosz Kwiecień, na boisku pojawia się Adrian Bednarski.

77
    Cebula ratuje swoją ekipę kapitalnym wślizgiem przed własną bramką! Będzie tylko korner dla gospodarzy, było bardzo groźnie!

76
    Jakiegoś urazu nabawił się teraz Kwiecień, który musi opuścić murawę. Czy wróci na nią? Chyba konieczna będzie ostatnia zmiana w Koronie.

75
    Ostatni kwadrans przed nami! Czy doczekamy się kolejnych trafień? Korona z pewnością nie odpuści i będą emocje do ostatniego gwizdka sędziego!

74
    Cebula poprowadził akcję Korony, po czym oddał futbolówkę Palance! Ten decyduje się na uderzenie, ale niecelnie!

73
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Vanja Marković, na boisku pojawia się Jakub Kotarzewski.

72
    Pesković show! Świetna akcja Frączczaka, który wybiegł przed golkipera Korony! Nie ma podwyższenia wyniku w Szczecinie!

70
    20 minut do końca rywalizacji, a do kolejnego uderzenia składa się Frączczak! Niewiele nad bramką Peskovicia, to powinno skończyć się golem!

69
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi David Niepsuj, na boisku pojawia się Sebastian Rudol.

69
    To nie koniec kartek w tym spotkaniu. Niepsuj zdecydowanie przesadził z faulem na Palance i zostaje wpisany do notesu sędziego.

66
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Michał Smolarczyk, na boisku pojawia się Piotr Poński.

65
    Groźna wrzutka w szesnastkę miejscowych, ale Kowalczyk wyjaśnia wszelkie wątpliwości i ekspediuje futbolówkę poza linię boczną boiska!

64
    Korona może mieć okazję do wyrównania! Będzie stały fragment i szansa na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy!

63
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Marcin Listkowski, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.
    61. Rafał MURAWSKI - 1:0

61

Gospodarze dopinają swego i w końcu obejmują prowadzenie w tym spotkaniu! RAFAŁ MURAWSKI postanowił uderzyć zza pola karnego Korony i piłka idealnie zmieściła się tuż przy słupku! Piękny gol Pogoni!

59
    Nie będzie nic z indywidualnej akcji Frączczaka, gdyż próbę jego wrzutki skutecznie blokuje jeden z kieleckich obrońców.

58
    Kontratak kielczan, którzy stworzyli składną akcję na połowie gospodarzy! Uderzenie z dalszej odległości, ale także niecelnie! Jest dziś spory problem ze skutecznością obu ekip!

57
    Niewiele dzieje się w tej drugiej połowie. Drygas nie po raz pierwszy znalazł się w szesnastce gości, ale ponownie przestrzelił!

55
    Czekamy na otwarcie wyniku w Szczecinie! Ewentualny gol dla którejś z ekip zdecydowanie ożywiłby to spotkanie i druga ekipa musiałaby gonić rezultat!

54
    Gospodarze chcieli zbyt szybko wybiec za linię obrońców Korony. Na spalonym został złapany jeden z Portowców i z kolejnej akcji nici.

53
    Ładna interwencja Peskovicia, który paruje uderzenie Korta! To mogła być bramka dla Pogoni, zabrakło naprawdę niewiele!

52
    Kolejne nieporozumienie w szykach gospodarzy. Nunes pokazał się Słowikowi, ale golkiper Pogoni włożył w to podanie zdecydowanie zbyt wiele siły – piłka na aucie.
    Beznadziejna atmosfera na trybunach w Szczecinie.

49
    Odpowiedź ze strony Portowców i znów do uderzenia głową doszedł Frączczak! Prosto w ręce kieleckiego golkipera!

48
    Tym razem interweniować musiał Słowik! Dobra parada po zbyt lekkim uderzeniu Palanki z dystansu.

47
    Arbiter używa gwizdka po przewinieniu na Markoviciu. Nie będzie żadnego zagrożenia z rzutu wolnego, ponieważ wszystko wydarzyło się w środku pola.

46
    Gospodarze wznawiają grę po przerwie. Czy zobaczymy bramki w decydującej odsłonie? Trenerzy obu ekip nie zdecydowali się na żadne roszady.

46

Zawodnicy obu drużyn powoli wracają na murawę. Przed nami decydujące 45 minut!
    Statystyki do przerwy:

Całkiem ciekawa pierwsza połowa już za nami! Nie doczekaliśmy się goli w Szczecinie, ale kilka sytuacji pod obiema bramkami było! To Pogoń sprawia lepsze wrażenie, ale pewnie między słupkami spisuje się dzisiaj Pesković.
    Czekamy na większe emocje po przerwie, zostańcie z nami!
    Sporo walki, ale goli wciąż brak!

45+1

45+1
    Do futbolówki granej z narożnika doskoczył Fojut! Uderzenie w światło bramki, ale bardzo dobre zawody rozgrywają dzisiaj bramkarze – pewnie Pesković!

45
    Arbiter przedłuża tę połowę o 60 sekund.

45
    Szczecinianie przeprowadzają decydujące ataki! Obrońca dokłada nogę w idealnym momencie i miejscowi zyskują korner w ostatniej minucie przed przerwą!

43
    Do uderzenia głową doszedł Drygas, ale jego strzał ląduje obok słupka bramki Korony. Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się przed przerwą.

41
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej części spotkania! Czy któraś z drużyn zdecyduje się na większe ryzyko i spróbuje otworzyć wynik jeszcze przed zejściem do szatni?

40
    Pogoń zaczyna coraz mocniej faulować. Arbiter studzi emocje i tym razem wręcza kartkę Marcinowi Listkowskiemu.

39
    Oskrzydlająca akcja Markovicia, który wypatrzył podłączającego się Cebulę! Dobre podanie wgłąb szesnastki, ale zabrakło wykończenia kielczanom!

38
    Listkowski bardzo chciałby się wpisać na listę strzelców w dzisiejszym spotkaniu! Kolejne uderzenie leci sporo od bramki Peskovicia.

36
    Kolejny rzut wolny dla Korony i teraz było już naprawdę groźnie! Słowik kapitalnie wypiąstkował uderzenie Możdżenia, a do dobitki zdołał doskoczyć Aankour – minimalnie obok bramki!

35
    Mamy pierwszą kartkę dzisiejszego spotkania. Jarosław Fojut zdecydowanie przesadził ze swoją szarżą.

34
    Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po tym rzucie wolnym Korony! Uderzenie w światło bramki, ale interweniuje Słowik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości!

33
    Będzie kolejny stały fragment gry dla kielczan! Jeśli nie idzie z gry, to może uda się po rzucie wolnym? Czekamy na dośrodkowanie.

32
    Listkowski jest dziś jednym z bardziej widocznych piłkarzy! Mocna bomba leci niewiele nad poprzeczką bramki Peskovicia! To mogło zaskoczyć!

31
    Źle do strzału złożył się Drygas, który otrzymał dośrodkowanie ze skrzydła od Nunesa. Ponownie nic z tego nie będzie.

30
    Pierwsze pół godziny gry już za nami. Bezbramkowy wynik utrzymuje się również w spotkaniu Legii z Lechią, które bezpośrednio zaważy o mistrzostwie!

29
    Szczecinianie próbują dopiąć swego i objąć prowadzenie. Uderzenie Korta zza szesnastki, ale najpierw trzeba podregulować celowniki.

26
    Wciąż czekamy na gole w Szczecinie! Która z ekip otworzy wynik rywalizacji na zakończenie tego sezonu LOTTO Ekstraklasy?

24
    Kort szukał na skrzydle rozpędzonego Nunesa, ale jego dośrodkowanie było dalekie od ideału. Futbolówka ucieka poza plac gry i od bramki rozpocznie Korona.

23
    Bardzo dobra gra w defensywie Gabovsa, który prawdopodobnie uratował swoją drużynę! Kort powstrzymany zaraz przed bramką Korony!

21
    Obie drużyny próbują grać ofensywnie, chociaż do tej pory znacznie więcej działo się pod bramką Peskovicia. Czy któraś z drużyn obejmie prowadzenie w najbliższych minutach?

20
    W końcu dłuższą akcję skonstruowali kielczanie, którzy wymienili większą ilość podań w strefie gospodarzy. Niestety niewiele z tego wynikło.

19
    Korona po raz pierwszy mogła zaskoczyć Słowika! To Aankour zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, ale taki strzał nie stanowił problemów dla szczecińskiego bramkarza.

18
    Korona w dalszym ciągu ma problem z wyjściem poza linię środkową boiska. To Pogoń dominuje, chociaż właśnie szczecinianie są na dalszej pozycji w tabeli.

16
    Wrzutka z narożnika boiska spada prosto na nogę Murawskiego! Uderzenie pomocnika Pogoni sporo od bramki Peskovicia! Pogoń jest coraz bliżej otwarcia wyniku!

15
    Kwadrans spotkania już za nami, a coraz większą inicjatywę i dominację mają po swojej stronie Portowcy! Uderzenie Listkowskiego zostaje przyblokowane i miejscowi wznowią grę od rzutu rożnego!

13
    Jeszcze raz spróbowali gospodarze! Drygas kapitalnie złożył się do przewrotki na 5. metrze, ale źle trafił w futbolówkę, która ostatecznie leci nad bramką kielczan!

12
    Murawski jest dzisiaj bardzo aktywny w ofensywie. Kolejne uderzenie byłego reprezentanta Polski, ale ponownie pewnie na linii zachowuje się Pesković.

10
    Narodził się kontratak dla Portowców! Murawski znalazł sobie trochę wolnego miejsca w szesnastce gości, ale pewnie interweniuje Pesković!

9
    Będzie rzut wolny dla Korony po akcji Cebuli! Całkiem obiecujące dośrodkowanie Palanki, ale to obrońcy ze Szczecina panują we własnym polu karnym.

8
    Dobry pomysł ze strony Listkowskiego, ale przy swoich zagraniach musi się wykazać większą dokładnością. Kort nie był w stanie dobiec do futbolówki.

5
    Sporo dzieje się w okolicach szesnastek obu ekip, ale za każdym razem brakuje skuteczności i wykończenia. Tym razem to gospodarze nie potrafili zagrozić bramce Peskovicia.

4
    Odpowiedź ze strony kielczan. Dłuższe zagranie ze strony Kiełba, ale Słowik uprzedza wybiegającego napastnika i pewnie chwyta futbolówkę. Spokojny początek tego spotkania.
    Tak było tuż przed pierwszym gwizdkiem:

3
    Pierwsza próba strzelecka w dzisiejszym spotkaniu! Ciężar gry wziął na swoje barki Niepsuj, ale jego uderzenie było zbyt niecelne.

2
    Zbyt ostre wejście Frączczaka w nogi przeciwnika i arbiter natychmiast przerywa grę na połowie Korony. Dalekim wybiciem rozpocznie Pesković.

1
    Zawodnicy z Kielc rozpoczynają dzisiejsze zawody! Która z tych ekip zakończy sezon w lepszych nastrojach i z 3 punktami na swoim koncie?

1

Obie ekipy są już na murawie! Przed nami tylko przywitanie zespołów oraz losowanie stron. Czas na ostatni mecz sezonu 2016/17!
    Jeszcze raz ustawienia obu drużyn:

Do meczu niespełna 30 minut!

Pogoń Szczecin: Słowik – Nunes, Matras, Fojut, Niepsuj – Tsintsadze, Rafał Murawski – Kort, Drygas, Listkowski – Frączczak.

Rezerwowi: Henger – Rudol, Kowalczyk, Kitano, Obst, Matynia.

Korona Kielce: Pesković – Gabovs, Kwiecień, Możdżeń, Mrozik – Marković, Żubrowski – Cebula, Aankour, Palanca – Smolarczyk.

Rezerwowi: Otczenaszenko – Poński, Górski, Kotarzewski, Borczyński, Pietras, Bednarski.

Sędziowie: Wojciech Myć.
    Skład Pogoni:

Znamy już ustawienie gości:

Z pewnością oczy piłkarskiej Polski będą zwrócone na losy meczów bezpośrednio związanych z walką o mistrzostwo, ale w Szczecinie także nie powinno zabraknąć emocji.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia relacji na żywo z tego spotkania na naszym portalu!
    Sędzia Wojciech Myć zadebiutuje w Ekstraklasie!

Poprzednia kolejka

W zeszłym tygodniu obie te drużyny schodziły z boiska na tarczy. Pogoń Szczecin została rozbita w Gdańsku aż 0:4 przez miejscową Lechię, natomiast Korona Kielce uległa przed własną publicznością Legii Warszawa 0:1.

Portowcy są w jeszcze gorszej sytuacji, ale głównym celem Pogoni był awans do grupy mistrzowskiej i to się udało. Szczecinianie plasują się na 7. pozycji i mają tyle samo punktów, co ósma Bruk-Bet Termalica Nieciecza (22 pkt.). Czy będzie mobilizacja w ostatniej grze tego sezonu?
    A w taki sposób Korona żegnała trenera Bartoszka:

Kielczanie przed tą kolejką mają na swoim koncie 28 punktów, co daje im aktualnie 5. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Korona nie ma już szans wskoczyć do najlepszej czwórki, ale musi uważać, żeby na finiszu nie stracić swojej lokaty na rzecz Wisły Kraków, która traci do Korony 2 punkty.

Czas zakończyć przygodę z tegorocznym sezonem LOTTO Ekstraklasy. W ostatnich meczach grupy mistrzowskiej dojdzie do kluczowych rozstrzygnięć, w których wyłonimy mistrza Polski! Niewielki wpływ na układ tabeli będzie miało spotkanie Pogoń Szczecin – Korona Kielce.