Niemcy – Czechy 2:0 (koniec) | Dania – Włochy 0:2 (koniec)
2:0 (1:0)
Czechy
Niedziela 18.06.2017, 18:00 • Tychy • Mistrzostwa Europy U21 • Grupa C

Dziękuję za uwagę, zapraszam na kolejne relacje w naszym portalu! (19:54:10)

Niemcy świetnie rozpoczynają Euro od zwycięstwa 2:0! Reprezentanci kraju zza naszej zachodniej granicy po przerwie podwyższyli prowadzenie na 2:0 i kontrolowali mecz do ostatniego gwizdka.

Zawodnikiem meczu wybrany zawodnik reprezentacji Niemiec, Max Mayer. Zawodnik Schalke prezentował się dziś naprawdę wybornie.

90+4

90+2
    Szukają kolejnego trafienia Niemcy. Z dystansu raz jeszcze próbował Meyer, tym razem jednak ponad bramką.

90
    Cztery minuty doliczone do drugiej regulaminowego czasu gry.

88
    Żółta kartka dla Jankto za protesty.
    88. Patrik Schick (CZE)

88
    Czesi domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu piłki ręką przez Haberera, ale sędzia Manzano karze grać dalej!

86
    Schodzi z boiska kapitan Niemiec, Arnold zastąpiony przez Haberera.
    85. Niewykorzystał rzutu karnego Selke!

85
    Płaski strzał w lewy róg bramki Selke, ale świetnie interweniuje Zima!
    84. Jakub Jankto (CZE)

84
    Będzie karny dla Niemców po zagraniu ręką Jankto!

83
    Ostre wejście wślizgiem w nogi rywala przez Travnika. Sędzia Manzano po raz pierwszy wyciąga żółtą kartkę.

82
    Trzema zawodnikami w linii obronie zagrają teraz Czesi, Chory zastępue Sacka.

80
    Raz jeszcze z rzutu wolnego Travnik. Kapitan reprezentacji Czech zdecydował się bezpośrednie uderzenie na bramkę, ale pewnie interweniuje Pollersbeck.

78
    Rzut wolny dla Czechów z większej odległości. Dośrodkowanie Travnika, niepewna interwencja Pollersbecka, ale Niemcy wyprowadzają kontratak!

76
    Na drugą korektę w składzie zdecydował się również trener reprezentacji Niemiec, wchodzi na boisko Philipp.

73
    Nieco ponad kwadrans do końca meczu. Ataki Czechów zmalały na sile, ponownie kontrolują spotkanie Niemcy.
    71. Max Meyer (GER)

71
    Cerny kończy udział w dzisiejszym meczu, za niego wprowadzony na boisko Hasek.
    69. Mitchell Weiser (GER)

69
    Szykuje się kolejna zmiana w reprezentacji Czech. Trudno się dziwić trenerowi drużyny zza naszej południowej granicy. Przegrana w pierwszym meczu znacznie utrudnia awans do kolejnej rundy.

68
    Zmuszony do interwencji na przedpolu Pollerbeck. Prostopadłe podanie w kierunku Schicka zbyt mocne.

66
    Pierwsza zmiana w reprezentacji Niemiec. Kończy swój występ Dahoud, za niego na placu gry melduje się Jung.

65
    Kontra Niemców, przedzierał się prawą stroną Meyer, którzy wywalczył wznowienie spod chorągiewki.

63
    Wysoko zaatakowali pressingiem Czesi. Może to przynieść skutek, jak na razie Pollersbeck radzi sobie bardzo niepewni na przedpolu.

61
    Zamieszanie w polu karnym Niemiec. Niepewna interwencja Pollersbecka i bliski strzelenie bramki kontaktowej był Jankto.
    58. Patrik Schick (CZE)

58
    Reprezentanci Niemiec oddają powoli inicjatywę. Czesi coraz śmielej poczynają sobie przed bramką Pollersbecka.

56
    Pierwsza zmiana w reprezentacji Czech. Barak zastępuje Sevcika, który popełnił duży błąd przy drugiej bramce.

54
    Nie słabną ataki reprezentantów Niemiec. Czesi w głębokiej defensywie.

52
    W dalszym ciągu w ataku Niemcy. Tym razem z dystansu próbował Gnabry, ale wprost w Zime.
    50. Serge Gnabry (GER) - 2:0

50
    Gol dla Niemiec!
    Niemcy powiększają przewagę! Błąd we własnej "szesnastce" Saceka, wykorzystał to SERGE GNABRY, który z najbliższej odległości pokonuje Zime!
    48. Mitchell Weiser (GER)

48
    Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany w przerwie meczu.

46

Niemcy prowadzą zasłużenie do przerwy 1:0! To oni lepiej prezentowali się w pierwszej połowie tego spotkania. Czesi po dobrych kilkunastu minutach z upływem czasu oddali inicjatywę rywalom.

Czekamy na drugą połowę, zapraszamy po przerwie!

45
    44. Max Meyer (GER) - 1:0

44
    Potężny płaski strzał z dystansu MAXA MEYERA! Dość nieporadna interwencja Zimy i Niemcy wychodzą na prowadzenie!

43
    Coraz wyraźniejsza przewaga Niemców. Czesi jak na razie mają siły na dokładną grę defensywną przed własną bramką.

41
    Upada w polu karnym rywali Weiser, który walczył o pozycję z Simicem. Gwizdek sędziego jednak milczy.

39
    Dahoud kończy akcję swojego zespołu strzałem z dystansu. Piłka zamiast do siatki bramki Zimy powędrowała na górną część trybun stadionu w Tychach.

37
    Próba szybkiego wyjścia z kontrą przez reprezentantów Niemiec. Crossowe podanie do Toljana jednak za mocne, aut dla Czechów na wysokości linii środkowej.

35
    Niemcy próbują coś "stworzyć" pod bramką rywali, ale brakuje im pomysłu na stworzenie realnego zagrożenia pod bramką Zimy.

33
    Rzut wolny dla Czechów ok. 25 metrów od bramki rywali. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Luftner, ale trafia prosto w mur.

31
    Pół godziny gry za nami. Przebudzili się pod koniec drugiego kwadransa Niemcy, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Zimy, Czesi jednak w dalszym ciągu bez straty bramki.
    29. Serge Gnabry (GER)

29
    Raz jeszcze w polu karnym rywali reprezentanci Niemiec. Próbował dogrywać na 11. metr Toljan, ale zablokował jego podanie jeden z zawodników drużyny przeciwnej.

27
    Ależ było blisko bramki dla Niemiec! Świetne podanie do Selke, który z ostrego kąta trafia w słupek i piłka wychodzi poza plac gry!

25
    Przerwa w grze. Opatrywany na murawie Arnold, który ucierpiał w starciu z Cernym.

23
    Dużo strat z obydwu stron w ostatnich minutach. Gra toczy się w środkowej części boiska.

21
    Długie podanie w kierunku Selke. Nowy nabytek Bayernu Monachium nie opanował jednak futbolówki w polu karnym rywali.

19
    Reprezentanci Niemiec coraz bliżej bramki strzeżonej przez Zime. Czy zdołają sobie stworzyć dogodną sytuację na otwarcie wyniku?

17
    Niemcy przetrwali napór rywali i teraz to oni dłużej utrzymują się przy piłce. Reprezentanci Czech ustawiają się w linii środkowej boiska.

15
    Kwadrans gry za nami. Oprócz szansy Selke z pierwszych minut jak na razie nie widzieliśmy groźniejszych szans na otwarcie wyniku.

13
    W dalszym ciągu atakują reprezentanci Czech. Od dobrych kilku minut gra toczy się na połowie Niemiec.

11
    Gorszy fragment gry NIemców, którzy nie potrafią wymienić kilku dokładnych podań. Czesi w ataku pozycyjnym.

9
    Dwójkowa akcja Sevcika i Cernego na prawej stronie. Ostatecznie piłka wychodzi poza plac gry.

7
    Dużo walki w środkowej części boiska w pierwszych minutach tego spotkania.
    6. Serge Gnabry (GER)

6
    W odpowiedzi Czesi, nie utrzymał piłki w boisku Jankto. Rozpocznie od bramki Pollersbeck.

4
    Składka akcja Niemców. Bliski otworzenia wyników Selke, który świetnie przedzierał się w polu karnym rywali, ale strzał nie był już taki dokładny.

3
    Reprezentanci Niemiec grają dziś w biało-czarnych strojach, Czesi w czerwonych kompletach.

1

Pierwsze jedenastki już na murawie. Przed nami hymny państwowe!

Znamy już składy wyjściowe:

Niemcy: Pollersbeck – Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt – Dahoud, Arnold (C) – Weiser, Meyer, Gnabry – Selke.
    Rezerwowi: Schwäbe, Vlachodimos – G. Jung, Kehrer, Klünter, Tah, Amiri, Kohr, Öztunali, Philipp, Haberer, Platte.

Czechy: Zima – Sáček, Lüftner, Simič, Havel – Ševčík, Souček, Trávník (C) – Černý, Schick, Jankto.
    Rezerwowi: Macej, Vejmola – Kaša, Stronati, Barák, M. Hašek, Holzer, Hubínek, Nečas, Chorý, Juliš..

Zapraszam na relację z tego meczu do naszego portalu! Startujemy kilka minut przed 18!

Obie drużyny mierzyły się ze sobą stosunkowo rzadko w ostatnim czasie. Trzy ostatnie mecze między Czechami. a Niemcami kończyły się remisem 1:1. Jak będzie tym razem?

Czesi również nie mieli sobie równych w grupie eliminacyjnej. Drużyna zza naszej południowej granicy pokonała m.in reprezentację Belgii oraz Czarnogóry.

Reprezentacja Niemiec zdominowała swoją grupę eliminacyjną. Zawodnicy zza naszej zachodniej granicy wygrali wszystkie mecze w swojej grupie. Tak znakomita forma w meczach eliminacji jak i spotkaniach kontrolnych przed Euro stawia ich w gronie faworytów imprezy.

Mistrzostwa Europy do lat 21 trwają w najlepsze! Przed nami ostatni dzień pierwszej kolejki rozgrywek grupowych. W pierwszym niedzielnym meczu Niemcy zmierzą się z Czechami.