Kamerun – Australia 1:1 (koniec) | Niemcy – Chile 1:1 (koniec)
1:1 (1:1)
Chile
Czwartek 22.06.2017, 20:00 • Kazań Arena, Kazań • Puchar Konfederacji • Grupa B

Na dziś to wszystko. Dziękuje bardzo za wspólne emocje i spędzony czas. Zapraszam do śledzenia innych relacji w serwisie Lajfy.com. Dobrej nocy i do usłyszenia! (21:55:46)
    Spotkanie zakończone remisem 1:1. W drugiej połowie bez bramek. Podział punktów między Niemcy i Chile. Obydwie ekipy niemalże pewne awansu do półfinałów!

90+4

90+3
    Świetne zagranie na prawe skrzydło Mauricio Isli, ale ten znalazł się na pozycji spalonej.

90+2
    Walka o piłkę w środku boiska. Wygląda to jak gra o przetrwanie, bowiem ci którzy opanują futbolówkę, ci będą mogli jeszcze zaatakować.

90+1
    Niemcy spokojnie na połowie rywali wymieniają podania. Mają oni przebieg meczu pod kontrolą i liczą być może na jakiś błąd rywali.

90
    Irański arbiter Alireza Faghani dolicza do tego pojedynku trzy minuty.

89
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Charles Aránguiz, na boisku pojawia się Francisco Silva.

88
    Wrzut z autu wywalczyli Niemcy na lewej stronie boiska po zaciętej walce w narożniku boiska.

87
    Próbuje na lewej stronie boiska ograć dwóch rywali na raz Emre Can, ale nie udaje mu się ta sztuka i przy piłce Chile.

86
    Faul Rudego i rzut wolny mają goście.

85
    Zbyt mocne zagranie na prawą stronę boiska do Mauricio Isli. Nie zdążył do futbolówki gracz reprezentacji Chile.
    84. Dziś na trybunach Kazań Areny więcej fanów reprezetnacji Chile, ale nie brakuje też kibiców z Niemiec!

83
    Okazja dla Chile. Wbiega dynamicznie w pole karne rywali Martín Rodríguez, ale w ostatniej chwili musnął on piłkę i stracił równowagę. Niemcy w posiadaniu futbolówki.

82
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Eduardo Vargas, na boisku pojawia się Martín Rodríguez.

81
    Rzut wolny wykonali Niemcy. Piłka dośrodkowana w pole karne spada na głowę Matthiasa Gintera, ale uderzenie to szybuje nad poprzeczką.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Jean Beausejour za faul taktyczny na lewej stronie boiska.

78
    Cały czas gospodarze utrzymują się przy piłce powoli konstruując kolejny atak.

77
    Uderzenie Juliana Draxlera z narożnika pola karnego blokuje chilijska obrona.

76
    Niemcy wymieniają podania na własnej połowie. Żadnej z drużyn nigdzie się nie śpieszy.

75
    Niezbyt groźna centra w pole karne Niemców. Wyłapał futbolówkę bez problemu Marc-André ter Stegen.

74
    Wpada w pole karne rywali Lars Stindl, który decyduje się natychmiast na uderzenie i z małymi problemami, ale broni ten strzał Johnny Herrera.

73
    Dośrodkowanie Gintera z prawej strony boiska, ale obrońcy z Chile dobrze przerywają tą akcję.

72
    Teraz faulowany Lars Stindl przez Marcelo Díaza.

71
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi kontuzjowany Gary Medel, na boisku pojawia się Paulo Díaz.

71
    Przerwa w grze. Na murawie leży Gary Medel, który ma jakieś problemy mięśniowe.

70
    Z szybką kontrą wychodzi Eduardo Vargas, który otrzymał prostopadłe podanie, ale nic z tej akcji nie wynika, bowiem niemieccy obrońca poradzili sobie z nim.

69
    Dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne Chilijczyków. Mimo wszystko wykazują się sporym refleksem defensorzy Chile, którzy oddalają zagrożenie.

68
    Centra Juliana Draxlera z rzutu wolnego w pole karne Chile. Piłka po zamieszaniu opuszcza boisko i pierwszy raz w tym spotkaniu Niemcy mają rzut rożny.

67
    Faulowany jeden z Niemców na połowie gości. Będą oni egzekwować rzut wolny.

66
    Daleka piłka w kierunku Larsa Stindla, ale przerywa całą akcję jeden z chilijskich obrońców.

65
    Teraz na ofsajdzie przyłapany Sanchez.

64
    Wraca do poprzedniej akcji Alexis Sanchez i ukarał on Chilijczyka żółtym kartonikiem za faul na Leonie Goretzce.

64
    Alexis Sanchez wyłożył futbolówkę Eduardo Vargasowi, który sprytnie uderza zewnętrzną częścią stopy, ale nad bramką.

63
    Sporo podań w polu karnym Niemców wymienili goście, ale wydaje się, że przekombinowali oni w tej sytuacji i dośrodkowanie Mauricio Isli wybijają reprezentanci Niemiec.

62
    Róg dla Chile. Znów piłka szybuje do Arturo Vidala, który wysoko wyskoczył do futbolówki i uderzył głową obok bramki.

61
    Zagranie na prawą stronę pola karnego Niemców, piłkę głową zgrywa w okolice piątego metra Mauricio Isla, ale tam nie ma kto wykończyć tej akcji.

60
    Z szybką kontrą rusza Alexis Sanchez, którego wślizgiem w środku pola powstrzymuje Sebastian Rudy. Niemiec ukarany w tej akcji żółtą kartką.

59
    Centra z prawego skrzydła na dalszy słupek. Tam strzał głową, ale nad bramką oddał Arturo Vidal.

57
    Długa piłka w kierunku pola karnego Chilijczyków wyłapana przez Johnny'ego Herrerę.
    56. Tak prezentuje się dziś Arena w Kazaniu!

55
    Sebastian Rudy w środku pola na połowie rywali fauluje Eduardo Vargasa. Rzut wolny dla Chile.

55
    Składny atak Chilijczyków. Zagranie na prawą flankę do Mauricio Isli, który próbuje dośrodkowania, ale wyszedł mu z tego całkiem groźny strzał. Na szczęście dla Niemców piłka poza boiskiem.

54
    Szybka piłka na lewe skrzydło do Jeana Beausejoura, który w ostatniej chwili zdążył do futbolówki i dośrodkował, ale prosto w ręce Marca-André ter Stegena.

53
    Faulowany w środkowej strefie boiska Mauricio Isla przez Jonasa Hectora.

52
    Zbyt aktywny w ataku Alexis Sanchez wytrącił z równowagi Joshua Kimmicha. Gospodarze mają rzut wolny pod własnym polem karnym.

51
    Rzut wolny dla Niemców. Centra z prawej strony boiska w pole karne rywali, ale pewnie chwyta piłkę Johnny Herrera.

50
    Szybka akcja Chilijczyków. Ładne zagranie Arturo Vidala w kierunku wychodzącego na pozycję Eduardo Vargasa. Po drodze wślizgiem trącił futbolówkę Niklas Süle, który zmienił jej tor lotu, przez co zagrożenie zostało oddalone.

49
    Dobry powrót Marcelo Díaza. Powstrzymany na prawym skrzydle Lars Stindl i od autu zaczną Niemcy.

48
    Groźny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego z około 17. metrów Alexisa Sancheza. Dobrze podkręcona piłka mija mur i przelatuje minimalnie nad bramką!

47
    Niklas Süle dopuszcza się faulu i reprezentacja Chile wykona rzut wolny z groźnej odległości.

46

Lada moment rozpocznie się druga część tego pojedynku. Miejmy nadzieję, że zobaczymy jeszcze więcej ciekawych okazji niż w pierwszej połowie, a przede wszystkim bramki, bowiem żadna z tych drużyn nie jest z pewnością zainteresowana podziałem punktów.
    Do przerwy w Kazaniu mamy remis 1:1. To 45. minut nie było zbyt porywające. Chilijczycy mają minimalną przewagę, a Niemcy z kolei nie są zbyt chętni do ataku, bo bramkowa akcja była jedyną groźniejszą w tej połowie!

45+2

45+1
    Alexis Sanchez próbuje uderzenia sprzed pola karnego. Skutecznie jednak interweniuje Marc-André ter Stegen.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa tej potyczki.

44
    Czysto powstrzymuje Mauricio Isla na prawej stronie boiska rozpędzonego Jonasa Hectora. Znów mamy nieco większe tempo tego meczu.

43
    Zamieszanie na lewej stronie boiska. Traci jednak piłkę Jean Beausejour i muszą się cofać do defensywy Chilijczycy.

42
    Tak naprawdę to był pierwszy solidny atak Niemców w tej połowie, którzy w ten sposób pokazują, że są z kolei skuteczni.
    41. Lars Stindl (GER) - 1:1

41
    Gol dla Niemiec!
    Strzelcem bramki LARS STINDL.

Podobnie jak i w meczu z Australią ten zawodnik strzela pierwszego gola dla niemieckiej reprezentacji. Składny atak, biegnący środkiem boiska Emre Can podaje na lewe skrzydło do wbiegającego Jonasa Hectora, który podniósł głowę i spojrzał, gdzie jest kolega z zespołu, po czym bardzo mocno zagrał w kierunku LARSA STINDLA, a ten z bliska wpakował futbolówkę do siatki!

40
    Walka o piłkę w powietrzu. Zdaniem irańskiego arbitra Arturo Vidal faulował teraz Emre Cana.

39
    Po nieco dłuższej przerwie od ataków znów z szybką akcją wyszli Chilijczycy i wywalczyli oni rzut rożny.

38
    Rzut wolny dla Niemców. Centra Juliana Draxlera wybita przez obronę reprezentacji Chile.
    37. Bramka zdobyta przez Alexisa Sancheza jest czterysetnym golem w historii Pucharu Konfederacji!

36
    Joshua Kimmich centruje w pole karne rywali. Do wybitej piłki dopadł Emre Can, który huknął z daleka, ale sporo obok bramki.

35
    Charles Aránguiz fauluje teraz na lewej stronie boiska Niklasa Süle. Rzut wolny dla Niemców.

34
    Ożywiła się gra niemieckiej reprezentacji. Próbują oni wyjść spod wysokiego pressingu Chilijczyków.

33
    Gary Medel zagrywa zbyt mocno w kierunku Alexisa Sancheza. Piłka dla Niemców.

32
    Od linii defensywnej próbują konstruować atak gospodarze, ale Chilijczycy bardzo dobrze przeszkadzają im w tym.
    31. Pół godziny gry za nami i póki co oprócz akcji Chilijczyków nic większego w tym meczu się nie wydarzyło. Słabo wyglądają w ofensywie Niemcy!

30
    Faul w ataku Chilijczyków. Zderzenie Vidala z Kimmichem. Po chwili dwaj koledzy z Bayernu Monachium podnoszą się z murawy i grają dalej.

28
    Na strzał z daleka zdecydował się Mauricio Isla, ale uderzył bardzo niecelnie. Wystraszył się nieco gracz reprezentacji Chile – Sebastiana Rudy'ego, który próbował przechwycić futbolówkę wślizgiem.

27
    Składna akcja w wykonaniu Chile. Eduardo Vargas zagrywa na 20. metr do Alexisa Sancheza, ten podaje na lewe skrzydło do Jeana Beausejoura, którego dośrodkowanie powstrzymuje niemiecka defensywa.

26
    Sporo agresywnej gry pod polem karnym gości, ale prowadzący w tym spotkaniu Chilijczycy wychodzą z opresji.

25
    Teraz walka na lewej stronie boiska i Alexis Sanchez nieprzepisowo powstrzymuje teraz Joshua Kimmicha.

24
    Matthias Ginter zbyt mocno popchnął w środku pola Alexisa Sancheza i ten wywrócił się na murawę. Rzut wolny dla Chile.

23
    Mauricio Isla fauluje na prawej stronie boiska Jonasa Hectora. Rzut wolny dla reprezentantów Niemiec.

22
    Daleka piłka na prawe skrzydło do Leona Goretzki, ale Niemiec nie zdążył do tego zagrania. Chile zacznie od wrzutu z autu.
    21. A tak reprezentanci Niemiec z kadry U-21, którzy są na Mistrzostwach Europy w Polsce oglądają mecz swoich starszych kolegów. Przypomnijmy, że pokonali oni wczoraj Duńczyków 3:0!

20
    Bezczelnie Lars Stindl podcina na lewej stronie boiska Jeana Beausejoura i ogląda żółtą kartkę.
    19. Niewiele zabrakło po tym strzale Vargasa!

19
    Ależ świetna próba strzału z około 20. metrów w wykonaniu Eduardo Vargasa. Piłka odbija się od poprzeczki i wraca do gry, a w posiadaniu futbolówki są Niemcy. Brakowało w tej akcji szczęścia Chilijczykom!

18
    Niemcy uspokoili grę, cofnęli się pod własną bramką i tam próbują rozgrywać swoją akcję.

17
    Na pozycji spalonej jeden z Chilijczyków. Od rzutu wolnego wznowią grę Niemcy.

16
    Bardzo ładna, górna piłka od Draxlera do wbiegającego Kimmicha, który głową oddaje bardzo lekki i prosty do obrony strzał.

15
    Mocne i płaskie zagranie z prawego skrzydła na 16. metr. Do futbolówki dopadł Lars Stindl, który uderza, ale futbolówka pewnie wyłapana przez chilijskiego bramkarza – Johnny'ego Herrerę.

14
    Uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Marcelo Díaza, ale pewnie interweniuje Marc-André ter Stegen.

13
    Błąd niemieckich defensorów. Chilijczycy atakują dwa na dwa. Podanie Eduardo Vargasa do Arturo Vidala, który oddaje piłkę koledze, ale przerwał tą akcję obrońca.
    12. Trzeba przyznać, że otoczka dookoła Pucharu Konfederacji jest całkiem odpowiednia!

11
    Centra z narożnika boiska na głowę Pablo Hernándeza, który wyskoczył do piłki i oddał strzał, ale pewnie chwyta tą próbę uderzenia Marc-André ter Stegen.

10
    Niklas Süle zmuszony wybić piłkę na aut bramkowy i mamy rzut rożny dla Chile.

9
    Teraz prostopadłe zagranie na lewą stronę boiska do Jeana Beausejoura, który zbyt mocno centruje w pole karne rywali.

8
    Zbyt mocne podanie górą na lewe skrzydło do Jeana Beausejoura. Aut dla reprezentacji Niemiec.

7
    Próba strzału z dystansu Juliana Draxlera, ale futbolówka szybuje wysoko nad poprzeczką.
    6. Alexis Sanchez (CLE) - 0:1

6
    Gol dla Chile!
    Strzelcem bramki ALEXIS SANCHEZ.

Jako pierwsi na prowadzenie wychodzą Chilijczycy. Dobre zagranie pod pole karne Niemców, po chwili jeden z reprezentantów Chile oddaje futbolówkę do ALEXISA SANCHEZA, który uderza mocno po krótkim rogu. Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki!

5
    Bardzo ładnie lewym skrzydłem wbiega pod niemieckie pole karne Alexis Sanchez, który zszedł do środka i świetnie zakręcił obroną niemiecką, ale mimo wszystko zawodnik Arsenalu traci piłkę zbyt słabo podając w kierunku jednego z kolegów.

4
    Leon Goretzka fauluje na połowie rywali Pablo Hernándeza. Rzut wolny dla Chile.

3
    Póki co goście tego meczu wymieniają krótko podania na połowie rywali, ale Niemcy szybko doskakują do Chilijczyków.

2
    Dalekie zagrane na lewe skrzydło do wbiegającego Jeana Beausejoura, ale ten nie zdążył do piłki.

1
    Od środka rozpoczęli Chilijczycy, którzy wystąpią dziś w strojach czerwonych, a z kolei Niemcy zagrają na biało-czarno.

1

Obydwie reprezentacje właśnie pojawiły się na murawie Kazań Areny. Niebawem hymny państwowe, przywitanie zawodników oraz losowanie z udziałem sędziów i kapitanów.
    Dla przypomnienia w pierwszym meczu grupy B rozgrywanym o godzinie 17 reprezentacja Kamerunu zremisowała 1:1 z Australijczykami!

Niemcy: ter Stegen – Ginter, Mustafi, Süle – Kimmich, Can, Rudy, Hector – Goretzka, Stindl, Draxler.

Rezerwowi: Leno, Trapp – Plattenhardt, Rüdiger, Brandt, Demirbay, Henrichs, Younes, Wagner, Werner.

Chile: Herrera – Isla, Medel (C), G. Jara, Beausejour – Aránguiz, M. Díaz, P. Hernández – E. Vargas, Arturo Vidal, Alexis Sanchez.

Rezerwowi: Bravo, Toselli – P. Díaz, Mena, Roco, Fuenzalida, Gutiérrez, Silva, Puch, Rodríguez, Sagal, L. Valencia.

Sędzia:

Główny: Alireza Faghani (IRN).
    Składy Niemców i Chilijczyków na to spotkanie!

Szatnie czekają już na bohaterów dzisiejszego wieczoru!

Na relację live ze spotkania Niemcy – Chile zapraszamy w czwartek od godziny 20:00 do serwisu Lajfy.com. Kilkanaście minut przed rozpoczęciem starcia podamy wyjściowe składy obydwu ekip.
    Oto obiekt na którym w czwartkowy wieczór Niemcy podejmować będą Chile!

W swojej historii te dwie reprezentacje stawały naprzeciw siebie cztery razy. W każdym z tych pojedynków lepsi byli Niemcy, którzy wygrywali kolejno: 2:0, 1:0, 4:1 oraz 1:0. Jak będzie tym razem? Chilijczycy z pewnością będą chcieli po raz pierwszy w swojej historii urwać punkty, a nawet i wygrać z niemiecką reprezentacją.
    Gdyby nie to zwycięstwo to z pewnocią sytuacja w grupie reprezentacji Chile byłaby przed meczem z Niemcami o wiele bardziej skomplikowana!

Chile jest liderem grupy B mając również na koncie trzy oczka i zwycięstwo 2:0 z reprezentacją Kamerunu. Na bramki w tamtym pojedynku kibice czekali sporo, bo dopiero w 81. minucie Arturo Vidal zdobył gola na 1:0, a w doliczonym czasie gry, w 91. minucie starcia wynik na 2:0 ustalił Eduardo Vargas. W rankingu FIFA zaktualizowanym 1 czerwca 2017 roku Chilijczycy plasują się na 4. miejscu.
    Reprezentanci Niemiec ciężko trenują przed starciem z Chile, bo ten mecz może mieć kluczowe znaczenie w kontekście awansu do półfinału!

Niemcy w grupie B plasują się na 2. pozycji mając w dorobku trzy punkty zdobyte w pojedynku z Australią. Był to zacięty bój, którzy reprezentanci Niemiec zwyciężyli 3:2. Wówczas strzelanie rozpoczął Lars Stindl, w 41. minucie potyczki gola wyrównującego zdobył Tom Rogić. Na chwilę przed końcem pierwszej połowy arbiter główny przyznał Niemcom rzut karny, który na bramkę zamienił Julian Draxler. Do przerwy było 2:1 dla podopiecznych Löwa. Szybko po przerwie, bo w 48. minucie gola na 3:1 zdobył Leon Goretzka, a w 56. minucie spotkania rezultat tego starcia ustalił Tomi Juric i pojedynek ten zakończył się wygraną Niemiec 3:2. W najnowszym rankingu FIFA reprezentacja Niemiec plasuje się na 3. pozycji.

Puchar Konfederacji, który w tym roku rozgrywany jest na terenie Rosji trwa w najlepsze, a przed nami najciekawszy pojedynek w grupie B w którym Niemcy zmierzą się z reprezentacją Chile. Na minimalnego faworyta tego starcia wszyscy wskazują podopiecznych Joachima Löwa, którzy wydaje się, że są mocniejszą drużyną od reprezentanta Ameryki Południowej.

Adam Ka

Gole: 41. Stindl – 6. Alexis Sanchez

Kartki:   20. Stindl (GER), 60. Rudy (GER) – 64. Alexis Sanchez (CLE), 80. Beausejour (CLE)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 9:11. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 1:4. Spalone: 1:2. Foule: 13:18.
    Niemcy: ter Stegen – Ginter, Kimmich, Mustafi – Süle, Goretzka, Rudy, Draxler (C), Hector – Can – Stindl.
    Zmiany: Leno, Trapp – Plattenhardt, Rüdiger, Brandt, Demirbay, Henrichs, Younes, Wagner, Werner.

Chile: Herrera – Isla, Medel (C) (71. P. Díaz), G. Jara, Beausejour – P. Hernández, M. Díaz, Aránguiz (89. Silva) – Arturo Vidal, E. Vargas (82. Rodríguez), Alexis Sanchez.
    Zmiany: Bravo, Toselli – P. Díaz, Mena, Roco, Fuenzalida, Gutiérrez, Silva, Puch, Rodríguez, Sagal, L. Valencia.