Śląsk – GKS K. 2:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:0 (1:0)
GKS Katowice
Czwartek 29.06.2017, 12:00 • Stadion przy Oporowskiej, Wrocław • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 12:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Pawelec, Celeban, Cotra – Chrapek, Madej, Riera, Pich, Kosecki – Piech.
    Rezerwowi: Budzyński, Augusto, Tarasovs, Skrzecz

GKS Katowice: Wierzbicki – Abramowicz D., Cerimagić, Frańczak, Gonczerz – Kamiński, Klemenz, Lebedyński, Midzierski, Słomka – Zejdler..

Zawodnicy obu zespołów są już na murawie, za chwilę początek spotkania we Wrocławiu!

1

2
    Niedokładne podanie jednego z gospodarzy i piłka wyszła na aut bramkowy.

3
    Piękne rozrzucenie piłki na lewą stronę do jednego z gospodarzy. Ten sięgnął futbolówkę głową i chciał zgrywać, ale pewnie interweniował golkiper z Katowic.

4
    Już lewą stroną z akcją poszli goście. Płaskie podanie w pole karne, mocny strzał, ale zablokował go jeden z defensorów miejscowych.

6
    Groźna sytuacja Śląska. Jeden z gospodarzy wybiegł prawą stroną, zagrał na lewo do współpartnera, ten oddał strzał po ziemi, ale minimalnie zabrakło celności!

10
    10 minut meczu za nami. Jak na razie nieco lepiej prezentują się gospodarze.

12
    Faulowany jeden z gospodarzy z lewej strony boiska. Śląsk będzie miał dogodną sytuację na zdobycie bramki!

12
    Płaskie zagranie z rzutu wolnego w pole karne gości w wykonaniu Picha i Ci pewnie oddalili zagrożenie.

13
    Ładna akcja gospodarzy. Najpierw futbolówka zacentrowana z prawej strony, ale jeden z defensorów rywali wybił na lewą flankę. Stamtąd ponownie miała miejsce centra i tym razem obrońcy wybili na rzut rożny.

14
    Po rzucie rożnym gospodarze nie stworzyli sobie groźnej sytuacji.

16
    Goście przechwycili piłkę na własnej połowie i rozpoczęli kontrę. W jej końcowej fazie miała miejsce centra w pole karne, po której miejscowi przechwycili futbolówkę.

17
    Próba zagrania piłki na lewą stronę do jednego z katowiczan. Ten jednak nie doszedł do futbolówki i wyszła ona na aut bramkowy.

18
    Teraz jeden z gospodarzy oddał strzał z lewej strony boiska. Minimalnie chybił.

20
    Próba prostopadłego zagrania do jednego z gospodarzy zakończyła się skutecznym odbiorem gości.

22
    Tempo meczu wyraźnie teraz zwolniło.

25
    Nieco niezrozumieli się zawodnicy Śląska w akcji ofensywnej i po podaniu futbolówka wyszła na aut bramkowy.

26
    Na pozycji spalonej złapany jeden z graczy Śląska.

27
    Riera próbował płasko zagrywać w pole karne. Podanie zostało jednak zablokowane i piłka wyszła na rzut rożny.

28
    Płaska centra w wykonaniu gospodarzy z rzutu rożnego. Rywale oddalili zagrożenie, ale tylko na chwilę. Ponownie jeden z zawodników Śląska wrzucał, ale i tym razem górą byli defensorzy z Katowic.

29
    Od dłuższej chwili jesteśmy pod bramką GieKSy. Gospodarze nie mogą jednak stworzyć sobie groźnej sytuacji.

30
    Pół godziny gry za nami. Na tablicy wyników cały czas widnieje bezbramkowy remis.

32
    Tempo gry w ostatnich minutach wyraźnie zwolniło.

34
    Faulowany jeden z katowiczan na własnej połowie. Potrzebna interwencja pomocy medycznej.

35
    Z szybką kontrą wyszli zawodnicy Śląska. W końcowej fazie akcji jeden z gospodarzy oddał strzał z około dwudziestu metrów. Jego próba została jednak zablokowana.

36
    Wypuszczony prawą stroną jeden z gospodarzy. Zdecydował się na płaską centrę w pole karne, jednak przyjezdni oddalili zagrożenie.

39
    Uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Piecha. Próba okazała się minimalnie niecelna.

40
    Faulowany na własnej połowie zawodnik z Katowic.

42
    Pierwsza groźna okazja katowiczan w tym spotkaniu. Piłka zagrana płasko w pole karne rywali, strzał oddał Cerimagić i minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką!

44
    Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony boiska. Piłk została wrzucona w pole karne, ale zabrakło strzału.

45
    W samej końcówce pierwszej części meczu mamy rzut karny dla gospodarzy! Jeden z miejscowych był faulowany w obrębie "szesnastki" i arbiter wskazał na wapno!

45
    Gol dla Śląska!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JAKUB KOSECKI.

Kosecki podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze. Oddał mocny strzał i bez szans był bramkarz gości! 1:0 przy Oporowskiej!

45

Pierwsza połowa zakończyła suę zaraz po wykorzystaniu rzutu karnego. Jak na razie Śląsk wygląda lepiej i zasłużenie prowadzi. Zapraszamy teraz na przerwę, a potem dalsze emocje związane z tym spotkaniem.

46

46
    Skład GKS-u na drugą połowę: Główka – Foszmańczyk, Garbacik, Kalinkowski, Kędziroa, Kulińksi, Mandrysz, Mączyński, Pielorz, Prokić, Szołtys

48
    Strzelcem bramki ŁUKASZ MADEJ.

Bardzo dobrze weszli w drugą połowę gracze Śląska. Pich wycofał piłkę do Madeja, ten bez zastanowienia oddał strzał i futbolówka znalazła się w siatce! 2:0 we Wrocławiu!

51
    Strzał zza pola karnego w wykonaniu jednego z zawodników Śląska. Próba była jedna niecelna.

53
    Gra toczy się teraz głównie w środku pola.

54
    Piłka wstrzelona w pole karne gospodarzy. Jedyny zawodnik przyjezdnych będący w "szesnastce" minimalnie nie siegnął futbolówki.

56
    Centra z lewej strony w pole karne gości. Zagranie byo jednak za mocne i nikt nie sięgnął futbolówki.

56
    Strzał jednego z gospodarzy zza pola karnego. Piłka poleciała jednak obok bramki.

56
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Madej, na boisku pojawia się Skrzecz.

58
    Rzut rożny dla Śląska. Centra w pole karne, ale oddalili zagrożenie goście.

59
    Leży jeden z graczy Śląska w polu karnym rywali. Potrzebna pomoc medyczna.

61
    Nieco komiczna sytuacja. Piłka prostopadle zagrana do wybiegającego zawodnika Śląska. Gdy chciał on opanować futbolówkę to...przewrócił się.

63
    Próba prostopadłego zagrania do wbiegającego w pole karne zawodnika Śląska. Podanie było jednak za mocne i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

65
    20 minut drugiej połowy za nami. Mecz aktualnie toczy się w nieco wolniejszym tempie.

66
    Kontra gości zakończona minimalnie niecelnym strzałem! Przyjezdni wyszli z szybką akcją. W jej końcowej fazie podanie za plecy dostał jeden z gości, ale zdołał zagarnąć futbolówkę i uderzyć po ziemi. Piłka przeszła tuż obok słupka!

68
    Daleki przerzut na prawą stronę do zawodnika Śląska. Ten zszedł do środka pola, oddał mocny strzał i piłka poleciała nad poprzeczką. Dobra próba zawodnika gospodarzy.

70
    Teraz próba z dystansu jednego z gości, ale świetnie interweniuje Słowik.

72
    Niedokładne rozegranie jednego z gości na skrzydło i piłka wyszła na aut.

72
    Dalekie zahranie do wybiegającego zawodnika Śląska. Ten płasko zacentrował w pole karne, tam jego współpartner oddał strzał i futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

73
    Gospodarze nie stworzyli sobie groźnej sytuacji po rzucie rożnym.

73
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Cotra, na boisku pojawia się Chrapek.

75
    Piłka przerzucona na prawą stronę. Stamtąd strzał oddał jeden z gospodarzy, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

77
    Już niespełna kwadrans do końca spotkania. Aktualnie niewiele się dzieje we Wrocławiu.

78
    Pięknie wypuszczony lewą stroną Kosecki. Wyszedł on sam na sam z bramkarzem i gdy był już w polu karnym dobiegł do niego zawodnik gości. Były reprezentant Polski upadł na murawę, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia!

80
    Rzut rożny dla gości, jednak nie stworzyli oni ciekawej akcji.

81
    Strzał z około 25 metrów oddał jeden z gości. Próba była jednak bardzo niecelna.

85
    Około 5 minut pozostało do zakończenia spotkania. Mecz toczy się już w tempie spacerowym i najprawdopodobniej wynik nie ulegnie już zmianie.

87
    Piłka przez oba zespoły rozgrywana jest w środku pola.

89
    Mamy rzut wolny dla gości z prawej strony boiska. Piłka centrowana w pole karne i tam przyjezdni wywalczyli korner.

90

Śląsk wygrywa dzisiejsze spotkanie 2:0. Było to zwycięstwo zasłużone, bowiem gospodarze zaprezentowali się znacznie lepiej od przyjezdnych.

To tyle z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na inne relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu. (13:49:55)

Kamil Kazmierczak

Gole: 45. Kosecki (kar.), 48. Madej

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Pawelec, Celeban, Cotra (73. Chrapek) – Chrapek (46. Tarasovs), Madej (56. Skrzecz), Riera (46. Augusto), Pich, Kosecki – Piech.
    Zmiany: Budzyński, Augusto, Tarasovs, Skrzecz

GKS Katowice: I połowa: Wierzbicki – Abramowicz D., Cerimagić, Frańczak, Gonczerz – Kamiński, Klemenz, Lebedyński, Midzierski, Słomka – Zejdler.
    II połowa: Główka – Foszmańczyk, Garbacik, Kalinkowski, Kędziora, Kulińksi, Mandrysz, Mączyński, Pielorz, Prokić, Szołtys.