Bytovia – Lechia 1:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Chojniczanka 0:3 (koniec) | Miedź – Sandecja 1:2 (koniec)
Ostróda – Górnik Z. 1:3 (koniec) | GKS T. – Cracovia 1:1 (1:4 po rz. karnych) | Pogoń – Lech P. 3:0 (koniec)
Zagłębie L. – Jagiellonia 2:1 (koniec)
Sokół Ostróda
1:3 (1:0)
Górnik Zabrze
Środa 09.08.2017, 19:00 • Stadion Miejski, Ostróda • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Świetne widowisko w drugiej połowie! Sokół walczył, jednak doświadczenie wygrało. Górnik zasłużenie zwycięża 3:1 i pewnie awansuje do kolejnej rundy. Zabrzanie musieli się nieco podenerwować, jednak z minuty na minutę się rozpędzali i w końcu pewnie pokonali rywala! (20:59:58)

90+5

90+5
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Świetna kontra zabrzan prawą stroną. W końcu odegranie futbolówki na 16 metr do RAFAŁA WOLSZTYŃSKIEGO, który pewnym strzałem po raz drugi pokonuje w dzisiejszym spotkaniu golkipera rywali.

90+4
    Kolejny korner dla zabrzan, ale tym razem Sokół w porę oddala zagrożenie!

90+3
    Kolejna akcja zabrzan. Prawą stroną zbiega Wolsztyński i dogrywa przed bramkę w poszukiwaniu Kądziora, ale nie w czas!

90+2
    Ależ gorąco po rzucie rożnym! Golkiper gospodarzy wybija piłkę z linii bramkowej! Sporo szczęścia!

90+1
    Arbiter dolicza pięć minut do drugiej części tego spotkania!

90+1
    Zabrzanie w szybkiej akcji przez środek, jednak uderzenie z 16 metra Wolsztyńskiego zablokowane i jedynie korner!

89
    Kolejna akcja Sokoła prawą stroną, ale zagranie do przodu okazuje się nieco za mocne.

88
    Sokół nieco mocniej przycisnął. Gospodarze w ostatnim czasie mocniej atakują, bo do końca coraz mniej czasu!

87
    Rzut wolny dla drużyny z Ostródy. Centra z prawej strony boiska przed bramkę, ale nieco za wysoka. Z piątego metra rozpocznie Pawłowski.

85
    Świetna kontra w wykonaniu zabrzan! Akcja lewą stroną i w końcu odegranie na 16 metr do DAMIANA KĄDZIORA, który pewnym uderzeniem pokonuje bezradnego w tym wypadku golkipera Sokoła!

84
    Po dośrodkowaniu z narożnika boiska gracze Górnika szybko oddalają zagrożenie.

83
    Gorąco pod bramką zabrzan! Centra z rzutu wolnego na piąty metr i goście zmuszeni wybijać piłkę na korner!

82
    Kontra lewą stroną boiska w wykonaniu gospodarzy, jednak Szeweluchin fauluje rywala i będzie stały fragment gry z okolic pola karnego Pawłowskiego!

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Olszewski (Górnik Zabrze).

79
    Dośrodkowanie przed bramkę do Rafała Wolsztyńskiego, ale ten nieczysto trafia w piłkę.

77
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Mykytyn, na boisku pojawia się Bieńkowski.