3:3 (1:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piątek 25.08.2017, 20:45 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Już dzisiaj o godzinie 20:45 zapraszamy do relacji live spotkania pomiędzy czwartą, a szesnastą ekipą Nice 1 Ligi czyli GKS-em Tychy oraz Podbeskidziem Bielsko Biała, które odbędzie się w Tychach.

Podbeskidzie Bielsko Biała

To nie jest udany początek sezonu dla ekipy trenera Kociana, tylko jedno zwycięstwo w pięciu spotkaniach nie jest dobrym prognostykiem na pozostałą część sezonu. Mimo wszystko w ostatniej kolejce zapaliło się światełko w tunelu bowiem bielszczanie pokonali u siebie Ruch Chorzów, być może będą próbowali pójść za ciosem i sprawić nie małą niespodziankę urywając punkty faworyzowanej ekipie GKS-u.

GKS Tychy

Tyszanie natomiast cieszą się bowiem znajdują się bardzo wysoko w tabeli bo aż na czwartym miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów i aż trzech wygranych spotkań. Niespodzianką natomiast była ich ostatnia porażka w Olsztynie z lokalnym Stomilem jednak zawodnicy i trener zapewniają że o tym spotkaniu szybko zapomną i udowodnią swoim kibicom że był to tylko wypadek przy pracy oraz że ze skupieniem przystąpią do piątkowego starcia aby pewnie i bez żadnych problemów udźwignąć brzemię faworyta dodając do swojego dorobku punktowego kolejne trzy i rozpocząć marsz po fotel lidera. W spotkaniu prawdopodobnie nie wystąpi obrońca GKS-u Grzybek ze względu na uraz, jednak trenerzy zapewniają że mają dobrego zmiennika na ta pozycję.
    Oto przedmeczowy raport z punktu widzenia gospodarzy.

GKS Tychy: Dobroliński – Bogusławski, Tanżyna, Biernat, Mańka – Abramowicz, Matusiak, Łuszkiewicz, Błanik – Ćwielong, Fidziukiewicz
    Rezerwowi: Igaz – Szywacz, Szumilas, Gancarczyk, Radzewicz – Zapolnik, Kaczmarczyk

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Fabisiak- Oleksy,Wiktorski, Malec, Moskwik – Sobczak, Hanzel, Iliev, Rakowski – Sierpina, Tomczyk
    Rezerwowi: Leszczyński – Magiera, Podgórski, Kostorz, Jaroch – Kozak, Sabala

Sędziowie: Urban -.

Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia tego spotkania!

1

1
    Zaczynamy goście w białych koszulkach, a gospodarze dzisiaj na czarno.

2
    Pierwsza akcja gospodarzy, piłka zagrana w pole karne, ale bardzo niedokładnie i obrońcy bez problemu sobie z nią radzą.

4
    Abramowicz przedarł się skrzydłem zagrał piłkę i pierwszy strzał w tym spotkaniu jednak zablokowany i gospodarze mają rzut rożny.

4
    Gol dla GKS-u!

Strzelcem bramki MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ

Bardzo dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Fidziukiewicza, który głową pokonuje bramkarza gości, GKS Tychy obejmuje prowadzenie!

8
    Gospodarze szanują teraz piłkę długo rozgrywają, a goście na razie biernie się temu przyglądają.

8
    Pierwszy strzał z dystansu Podbeskidzia, strzał ten jednak nie mógł zagrozić bramce Dobrolińskiego.

10
    W dalszym ciągu przez większość czasu piłkę ma GKS, a Podbeskidzie nawet nie próbuje im jej odebrać.

11
    Podbeskidzie w końcu przeprowadziło składną akcję zakończoną dobrym dośrodkowaniem, ale obrońcy stanęli na wysokości zadania i wybili piłkę.

12
    Bardzo dobra prostopadła piłka z głębi pola do Mańki, bramkarz został w bramce i obrońca też ją odpuścił, ten błąd w komunikacji gości zaowocował groźnym strzałem Mańki na całe szczęście dla Podbeskidzia tylko w boczną siatkę.

16
    Zaskakująca próba Fabisiaka z dalekiego dystansu, ale pewnie łapie piłkę bramkarz.

17
    Kolejny strzał z dystansu tym razem zablokowany w taki sposób że spadł za bramkę Faibisiak, rzut rożny dla gospodarzy.

18
    No i po raz kolejny wrzutka z rzutu rożnego na długi słupek i strzał na bramkę, tym razem Fabisiak nie dał się pokonać.

20
    Podbeskidzie zamknięte na własnej połowie, jeśli chcą strzelić bramkę muszą zacząć grać nieco agresywniej.

21
    Błanik miał dużo miejsca w polu karnym Podbeskidzia, ale zastanawiał się zbyt długo dając obrońcom czas na reakcję i skuteczne zażegnanie zagrożenia.

23
    Strzał z dystansu Podbeskidzia no, ale celnym nazwać go nie można, od bramki Dobroliński.

27
    Tychy w inicjatywie, długimi piłkami próbują rozmontować obronę Podbeskidzia, które jest w dalszym ciągu głęboko na swojej połowie.

29
    Próba kontrataku Podbeskidzia, ale szybko zneutralizowana przez obronę gospodarzy.

31
    Matusiak, miał dobrą pozycję do oddania strzału, ale mówiąc kolokwialnie nie siadła mu ta piłka i poszybowała daleko od bramki.

34
    Teraz mamy moment gdzie Podbeskidzie dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie ma nawet cienia elementu zaskoczenia ani dynamiki w tych akcjach co prowadzi do tego że obrona GKSu ma dużo czasu na reakcję.

36
    Groźne to było dośrodkowanie Podbeskidzia z rzutu rożnego, zmusiło to Dobrolińskiego do piąstkowania.

38
    Fantastyczna długa piłka za obrońców GKSu zagrana przez Podbeskidzie, ale napastnik nie przyjmuje tej piłki i ta wychodzi na aut brakowy.

42
    Sierpina świetny rajd i strzał sprzed pola karnego, który minimalnie mija po rykoszecie słupek Dobrolińskiego!

44
    Podbeskidzie podeszło teraz z wyższym presingiem i od razu widać efekty w postaci przejęcia piłki.

45
    Gol dla Podbeskidzia!

Strzelcem bramki DIMITAR ILIEV

Troszkę odważniejsza gra gości, aktywniejszy atak, kilka odbiorów piłki, dośrodkowanie w pole karne i strzał główką Ilieva tyle wystarczyło abyśmy mieli w tym meczu wyrównanie!

GKS dobrze zaczął ten mecz, a właściwie najlepiej jak mógł bo od bramki, i większość pierwszej części gry możemy określić jako gra na stojąco obydwóch zespołów co właściwie było po myśli GKS, który ewidentnie chciał zejść na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Goście zaś grali niemal usypiającą piłkę przez większość tej pierwszej połowy dopiero kilka ostatnich minut było szybszych w wykonaniu gości co od razu zaowocowało bramką do szatni i wyrównaniu, w drugiej połowie będzie ciekawie!

46

47
    Podbeskidzie aktywnie zaczęło ta drugą część gry GKS nieco cofnięty.

50
    Dobra piłka z głębi pola i zawodnik Podbeskidzia wychodzi na sytuację sam na sam, ale bramkarz wychodzi daleko od bramki i wybija piłkę!

51
    Podbeskidzie trafia do siatki! Ale sędzia odgwizduje spalonego, nie ma bramki.

52
    Około 40 metrów od bramki i zawodnik GKSu strzela i to strzela na prawdę nieźle piłka o około metr mija okienko bramki!

53
    Otwarło nam się to spotkanie przez te pierwsze minuty dzieje się więcej niż przez większość pierwszej połowy.

55
    Zbyt mocno dośrodkowana piłka z rzutu wolnego w pole karne Podbeskidzia mija wszystkich piłkarzy i wychodzi na aut.

56
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Fidziukiweicz, na boisku pojawia się Zapolnik.

59
    Sobczak świetny drybling w polu karnym przeciwko trzem rywalom oddał minimalnie niecelny strzał, ta akcja mogła się podobać!

60
    Świetna wrzutka gospodarzy i niecelna próba strzału główką!

61
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Biernat, na boisku pojawia się Radzewicz.

63

Strzelcem gola PAWEŁ TOMCZYK

Kontratak Podbeskidzia i Iliev w ostatniej chwili zagrywa do Tomczyka, obrońcy GKSu zamarli oczkująć odgwizdania spalonego, nic takiego nie miało miejsca i z zimną krwią Tomczyk pokonuje bramkarza.

64
    Jeszcze jedna próba z dystansu gospodarzy i.... słupek, ależ to było cudowne uderzenie!

65
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Błanik, na boisku pojawia się Kaczmarczyk.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Wiktorski (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

70

Strzelcem gola ADRIAN ŁUSZKIEWICZ

Piłka odbiła sie od muru Podbeskidzia przy strzale z rzutu wolnego Łuszkiewicza i trafia do Tomczyka ten wygrywa pojedynek siłowy z obrońcą i dośrodkowuje piłkę do wbiegającego napastnika niestety wracający do obrony Łuszkiewicz pakuje futbolówkę do własnej bramki.

71
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Sobczak, na boisku pojawia się Podgórski.

75
    Oberwanie chmury w Tychach, boisko nabędzie teraz unikalnych właściwości co może wpłynąć na przebieg spotkania.

77
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego Podbeskidzia, ale piłka ląduje na górnej siatce bramki Dobrolińskiego.

78
    Mocne wstrzelenie piłki przez gospodarzy w pole karne Podbeskidzia, strzał z pierwszej piłki bardzo dobry, ale jeszcze lepiej spisał się Fabisiak i wybronił ten świetny strzał.

80
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Tomczyk, na boisku pojawia się Kozak.

81
    Strzał przewrotką gracza gospodarzy, ale piłka poszybowała nad bramką.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Zapolnik (GKS Tychy).

84

Strzelcem bramki ŁUKASZ BOGUSŁAWSKI

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ćwielona w pole karne gdzie Bogusławski przytomnie strzela szczupakiem i mamy gol kontaktowy dla GKS Tychy!

89
    Znowu bardzo groźne dośrodkowanie Ćwielonga tym razem jednak nikt nie trafił w piłkę a ta wychodzi na aut bramkowy.

90
    Piłka w bramce Podbeskidzia, ale wcześniej sędzia odgwizdał faul na zawodniku właśnie GKSu i nie ma bramki,
    a tylko rzut wolny dla gospodarzy!

90+1

Strzelcem bramki PIOTR ĆWIELONG

Co się odwlecze to nie uciecze i Piotr Ćwielong fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego wpisuje się na listę strzelców, mamy remis!

90+1
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Iliev, na boisku pojawia się Magiera.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Matusiak (GKS Tychy).

90+5
    Sierpina dostaje piłkę dość przypadkowo w polu karnym i oddaje potężny strzał w słupek, no to mogła być akcja na trzy punkty!

90+6

Dwie różne połowy, dwa różne mecze, pierwsza połowa bądź co bądź nie porwała, ale to co się działo w drugiej to było świetne widowisko. Podsumowując mamy małą niespodziankę bowiem zespół z dołu tabeli urywa dwa punkty gospodarzom który okupują górę tabeli, chociaż wymiar kary mógł być jeszcze surowszy, ale gospodarze popisali się wolą walki i niemal idealnym rozegraniem stałych fragmentów gry poprawili rezultat bo w pewnym momencie przegrywali już dwoma bramkami. To było dobre spotkanie, a wynik jednak jest adekwatny do tego co działo się na boisku, a działo się dużo. To już koniec naszej relacji dziękuję za uwagę i zapraszam na inne relacje dobranoc! (22:44:52)

Kuba

Gole: 4. Fidziukiewicz, 84. Bogusławski, 90+1. Ćwielong – 45. Iliev, 63. Tomczyk, 70. Łuszkiewicz (sam.)

Kartki:   81. Zapolnik (GKT), 90+4. Matusiak (GKT) – 68. Wiktorski (POD)

Zmiany: Igaz – Szywacz, Szumilas, Gancarczyk, Radzewicz – Zapolnik, Kaczmarczyk

Zmiany: Leszczyński – Magiera, Podgórski, Kostorz, Jaroch – Kozak, Sabala

Sędziowie: Urban -