Chrobry – Orlen Wisła 20:29 (koniec) | Zagłębie – Energa MKS 32:28 (koniec)
MKS Zagłębie Lubin
32:28 (17:14)
Energa MKS Kalisz
Niedziela 10.09.2017, 16:30 • Hala widowiskowo-sportowa RCS, Lubin • Orlen Superliga mężczyzn • 2. runda

Lubinianie z drugim zwycięstwem z rzędu. Dziękujemy serdecznie za uwagę i zapraszamy na następne relacje live. Nagrodę MVP za udane zawody otrzymał prawy rozgrywający Zagłębia, Anderson Mollino. (18:08:39)

Koniec meczu. (32:28)
    60
    "Kropkę nad i" stawia Łukasz Kużdeba! (32:28)
    60
    Świetna końcówka w wykonaniu Artura Bożka! (31:28)
    60
    Artur Bożek! (31:27)
    59
    Ze skrzydła Arkadiusz Moryto! (31:26)
    58
    Zmniejsza straty Arkadiusz Galewski! (30:26)
    58
    Skuteczna odpowiedź Artura Bożka! (30:25)
    57
    Trafia Arkadiusz Moryto! (30:24)

57
    Pojawił się na boisku i zaledwie kilkanaście sekund później wywalczył rzut karny. (29:24)

57
    Bartłomiej Jaszka na parkiecie. (29:24)
    56
    I jeszcze raz Michał Drej! (29:24)

56
    Rzut wolny dla Zagłębia. Sędziowie sygnalizują grę pasywną. (29:23)
    55
    Michał Drej dla gości. (29:23)
    55
    Świetne podanie Dawida Przysieka do Michała Stankiewicza. Bramka dla gospodarzy. Losy tego spotkania są już chyba przesądzone. (29:22)
    54
    Bawi się piłką ręczną Anderson Mollino. Kontratak kończy zaskakującą wkrętką. (28:22)
    52
    Bramka! Z dystansu przymierzył Anderson Mollino! (27:22)

52
    Patryk Małecki popisuje się kolejną paradą. (26:22)
    51
    Druga próba już skuteczna. Arkadiusz Moryto! (26:22)

50
    Nie daje się oszukać Edin Tatar. Po obronie golkipera piłka wychodzi za linię boczną. (25:22)

50
    Zagłębie w posiadaniu. Szansa na powiększenie prowadzenia. (25:22)
    49
    Świetnie rozrzucona piłka do niekrytego Łukasza Kużdeby! Bramka! (25:22)

48
    Broni Patryk Małecki! Bez wątpienia jest to mecz bramkarzy. (24:22)
    48
    Nie ma remisu, ale jest dwubramkowa przewaga Zagłębia po kontrze Arkadiusza Moryto. (24:22)

47
    Przy piłce znów MKS Kalisz. Będzie remis? (23:22)
    46
    Bieżny, niesygnalizowany rzut Kamila Adamskiego ląduje w siatce. (23:22)

45
    Timeout dla gości. (23:21)

45
    Edin Tatar! Rzut Przemysława Mrozowicza ląduje na jego rękach. (23:21)
    44
    Bramka! Ograł zwodem defensorów Dawid Przysiek! (23:21)

43
    Dobrze interweniuje Patryk Małecki. (22:21)
    42
    Fantastyczna bramka Andersona Mollino z dziewiątego metra! (22:21)

Bartłomiej Jaszka jak na razie dzisiaj tylko jako szkoleniowiec. (21:21)

41
    Kolejna znakomita obrona Edina Tatara! (21:21)
    40
    Arkadiusz Galewski! (21:21)

40
    Zatrzymuje Miedziowych golkiper gości, Edin Tatar! (21:20)
    39
    Świetny lob z prawego skrzydła Michała Dreja! (21:20)

39
    Dwie minuty dla Tomasza Pietruszko. (21:19)

38
    I błyskawicznie odzyskana piłka. Przechwyt podania na kontrę. (21:19)

37
    Kirył Kniazeu doprowadza do wyrównania! Emocje chyba będą nam towarzyszyć dzisiaj do ostatniego gwizdka sędziów. (19:19)

36
    Krótka przerwa efektów nie przynosi. Przy piłce już kaliszanie. (19:18)

36
    Timeout dla gospodarzy. (19:18)
    36
    Nie czekał długo na rewanż Dzianis Krytski! (19:18)
    35
    Zrehabilitował się za poprzednią, nieudaną akcję Przemysław Mrozowicz. (19:17)
    35
    Trafia Kamil Adamski! (18:17)

34
    Rzut karny dla gości. (18:16)

34
    Obok bramki rzuca Przemysław Mrozowicz. (18:16)
    33
    Wręcz natychmiastowa odpowiedź Andersona Mollino! (18:16)
    33
    Kontakt! Michał Drej dla gości! (17:16)

32
    Michał Bałwas leży na parkiecie. Potrzebna będzie pomoc medyków. Gracz najprawdopodobniej stracił przytomność po zderzeniu z Andersonem Mollino. (17:15)

32
    Polepszyła grę w obronie ekipa z Kalisza. (17:15)
    32
    Arkadiusz Galewski! (17:15)

31
    Zagłębie rozpoczyna drugą połowę od straty. Od bramki zacznie Edin Tatar. (17:14)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (17:14)

MKS Kalisz w pierwszej połowie prowadził tylko raz. Później inicjatywę przejęło Zagłębie, które stanęło bardzo twardo w obronie. Zespół z Dolnego Śląska miał dużą pomoc ze strony bramkarza. Gdy bronić zaczął także Edin Tatar, poziom spotkania znacznie się wyrównał. Zobaczymy, co przyniesie nam druga część rywalizacji!

30
    Pierwsza połowa skończona. (17:14)
    30
    Jan Czuwara wykorzystuje rzut karny. (17:14)

30
    Bezpośrednia czerwona kartka za faul dla Łukasza Kobusińskiego za atak z tyłu na wyskakującego do rzutu Michała Stankiewicza. (16:14)

30
    Wykluczenie dla Przemysława Mrozowicza. (16:14)
    30
    Pobudza przyjezdnych do walki Artur Bożek! (16:14)
    29
    Interwencja Jakuba Skrzyniarza i bramka Dawida Przysieka z szybkiego ataku! (16:13)
    28
    Anderson Molino! Brazylijczyk ma dzisiaj swój dzień. (15:13)
    28
    Arkadiusz Galewski dla gości! MKS Kalisz łapie kontakt! (14:13)

27
    Zespół z Dolnego Śląska zatracił skuteczność w ofensywie. (14:12)

27
    Rzut wolny dla lubińskiej ekipy i dwie minuty kary dla Łukasza Kobusińskiego. (14:12)

27
    Trener Bartłomiej Jaszka prosi o czas. (14:12)
    26
    Zabójczy kontratak Dzianisa Krytskiego! Nie byłoby go gdyby nie świetna interwencja Edina Tatara. Rozkręca się z minuty na minutę golkiper gości. (14:12)
    25
    Bardzo dużo miejsca do rzutu miał Arkadiusz Galewski. Bramka! (14:11)

25
    Wykluczenie dla Mikołaja Szymyślika. (14:10)

24
    Pokazuje teraz próbkę umiejętności Edin Tatar! Znakomita parada. (14:10)
    24
    Bardzo szybkie tempo rozgrywania akcji. Trafia do siatki Michał Drej! (14:10)
    23
    A po drugiej stronie parkietu przypomina o sobie Mikołaj Szymyślik. (14:9)
    22
    Artur Bożek kontynuuje zmniejszanie strat! (13:9)
    21
    MKS Kalisz przejmuje piłkę. (13:8)
    21
    Błąd przekazania. Urywa się z sideł przeciwników Kirył Kniazieu i trafia do siatki! (13:8)
    20
    Kamil Adamski dla gości! (13:7)
    19
    Przedniej urody wkrętka ze skrzydła Arkadiusza Moryto! (13:6)

18
    Kolejny raz świetnym refleksem popisał się Patryk Małecki. (12:6)

17
    Chwilę później ten sam zawodnik wędruje na dwie minuty na ławkę kar. (12:6)
    17
    Przedarł się przez defensywę gospodarzy Krzysztof Misiejuk! (12:6)

16
    Drugi czas dla gości. (12:5)
    16
    Na co szybko odpowiada z koła Michał Stankiewicz. (12:5)
    15
    Impas strzelecki beniaminka z Kalisza przerywa Michał Bałwas! (11:5)
    14
    Dawid Przysiek! (11:4)
    13
    Kończy kontratak Jan Czuwara! (9:4)
    13
    A tymczasem z zimną krwią rzut karny wykorzystuje Arkadiusz Moryto. (8:4)
    12
    Dogranie na koło i bramka Krzysztofa Misiejuka z szóstego metra. (7:4)
    11
    Ciężar na swoje barki bierze w ofensywie Anderson Molino. (7:3)
    10
    Błyskawicznie odpowiadają kaliszanie. Kirył Kniazeu! (6:3)
    9
    Dobija rzut skrzydłowego Arkadiusz Moryto! (6:2)

9
    Niecelne podanie gości. Piłka wpada w ręce Dawida Przysieka. który podaje do Jana Czuwary. Jego rzut broni Edin Tatar. (5:2)
    8
    Paulo Grozdek dla gości! (5:2)

8
    Czujność zachowuje jednak Edin Tatar, który popisuje się udaną interwencją. (5:1)

7
    Kolejny atak pozycyjny beniaminka kończy się niepowodzeniem. Spokojnie rozrzucają piłkę lubinianie. (5:1)
    6
    Świetnie w defensywie spisują się gospodarze. Przechwyt i zabójcza kontra Jana Czuwary! (5:1)

6
    Timeout dla gości. (4:1)
    5
    Prowadzenie ekipy z Dolnego Śląska podwyższa niebawem Anderson Mollino! (4:1)
    4
    I trafia! (3:1)

4
    Rzut karny dla Zagłębia. Do piłki podchodzi Jan Czuwara. (2:1)
    3
    MKS Kalisz traci piłkę. Rozegranie na dziewiąty metr, a tam z dystansu huknął Przemysław Mrozowicz. (2:1)

3
    I jest też trzecia! Golkiper Zagłębia odbija rzut karny! (1:1)

2
    Wyborne interwencje Patryka Małeckiego. Dwie z rzędu. (1:1)
    1
    Szybki środek i błyskawiczna odpowiedź Przemysława Mrozowicza! (1:1)
    1
    Wynik spotkania otwiera Michał Drej! (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Przysiek, Kużdeba, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala, Szymyślik, Czuwara, Pietruszko, Skrzyniarz, Moryto, Jaszka, Dawydzik, Da Silva Mollino

MKS Kalisz w pierwszej kolejce wysoko uległ PGE Vive Kielce, a Zagłębie pokonało na wyjeździe KPR RC Legionowo. W niedzielę zespół ze stolicy polskiej miedzi postara się pójść za ciosem.

- Nie wskazywałbym faworyta w tym meczu. Na parkiecie zobaczymy dwie, prezentujące różne styl gry drużyny. My zrobimy wszystko, aby komplet punktów został w Lubinie – przyznaje reprezentacyjny skrzydłowy, Arkadiusz Moryto.

Szkoleniowcem ekipy z Kalisza był do niedawna jeszcze Bartłomiej Jaszka. Grający trener wprowadził MKS w sezonie 2016/2017 do najwyższej klasy rozgrywkowej. – Sentyment do zespołu pozostał, gdyż trenowałem tę drużynę, ale kiedy wychodzi się na mecz już się o tym nie myśli. Teraz jestem w Zagłębiu i liczy się wyłącznie dobro naszego zespołu – twierdzi szkoleniowiec lubińskiego klubu.

MKS Kalisz zebrał na sezon 2017/2018 bardzo ciekawą ekipę. W składzie znajdują się między innymi Kirył Kniaziew, Edin Tatatr czy Zbigniew Kwiatkowski. – MKS Kalisz to beniaminek , ale tylko na papierze. Nie lekceważmy nikogo i podchodzimy do każdego przeciwnika tak, aby notować zwycięstwa – zapowiada Jakub Skrzyniarz.

Beniaminek kontra drużyna od lat zakorzeniona w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Choć Zagłębie podejmie w niedzielę debiutanta, nie oznacza to wcale łatwej rywalizacji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Małgorzata Boluk

Energa MKS Kalisz: Jarosz, Tatar – Kwiatkowski, Galewski, Krytski, Bożek, Adamczak, Kobusiński, Klopsteg, Misiejuk, Grozdek, Kniazieu, Czerwiński, Adamski