Chrobry – Orlen Wisła 20:29 (koniec) | Zagłębie – Energa MKS 32:28 (koniec)
MKS Zagłębie Lubin
32:28 (17:14)
Energa MKS Kalisz
Niedziela 10.09.2017, 16:30 • Hala widowiskowo-sportowa RCS, Lubin • Orlen Superliga mężczyzn • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Beniaminek kontra drużyna od lat zakorzeniona w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Choć Zagłębie podejmie w niedzielę debiutanta, nie oznacza to wcale łatwej rywalizacji.

MKS Kalisz zebrał na sezon 2017/2018 bardzo ciekawą ekipę. W składzie znajdują się między innymi Kirył Kniaziew, Edin Tatatr czy Zbigniew Kwiatkowski. – MKS Kalisz to beniaminek , ale tylko na papierze. Nie lekceważmy nikogo i podchodzimy do każdego przeciwnika tak, aby notować zwycięstwa – zapowiada Jakub Skrzyniarz.

Szkoleniowcem ekipy z Kalisza był do niedawna jeszcze Bartłomiej Jaszka. Grający trener wprowadził MKS w sezonie 2016/2017 do najwyższej klasy rozgrywkowej. – Sentyment do zespołu pozostał, gdyż trenowałem tę drużynę, ale kiedy wychodzi się na mecz już się o tym nie myśli. Teraz jestem w Zagłębiu i liczy się wyłącznie dobro naszego zespołu – twierdzi szkoleniowiec lubińskiego klubu.

- Nie wskazywałbym faworyta w tym meczu. Na parkiecie zobaczymy dwie, prezentujące różne styl gry drużyny. My zrobimy wszystko, aby komplet punktów został w Lubinie – przyznaje reprezentacyjny skrzydłowy, Arkadiusz Moryto.

MKS Kalisz w pierwszej kolejce wysoko uległ PGE Vive Kielce, a Zagłębie pokonało na wyjeździe KPR RC Legionowo. W niedzielę zespół ze stolicy polskiej miedzi postara się pójść za ciosem.

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Przysiek, Kużdeba, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala, Szymyślik, Czuwara, Pietruszko, Skrzyniarz, Moryto, Jaszka, Dawydzik, Da Silva Mollino

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    1
    Wynik spotkania otwiera Michał Drej! (0:1)
    1
    Szybki środek i błyskawiczna odpowiedź Przemysława Mrozowicza! (1:1)

2
    Wyborne interwencje Patryka Małeckiego. Dwie z rzędu. (1:1)

3
    I jest też trzecia! Golkiper Zagłębia odbija rzut karny! (1:1)
    3
    MKS Kalisz traci piłkę. Rozegranie na dziewiąty metr, a tam z dystansu huknął Przemysław Mrozowicz. (2:1)

4
    Rzut karny dla Zagłębia. Do piłki podchodzi Jan Czuwara. (2:1)
    4
    I trafia! (3:1)
    5
    Prowadzenie ekipy z Dolnego Śląska podwyższa niebawem Anderson Mollino! (4:1)

6
    Timeout dla gości. (4:1)
    6
    Świetnie w defensywie spisują się gospodarze. Przechwyt i zabójcza kontra Jana Czuwary! (5:1)

7
    Kolejny atak pozycyjny beniaminka kończy się niepowodzeniem. Spokojnie rozrzucają piłkę lubinianie. (5:1)

8
    Czujność zachowuje jednak Edin Tatar, który popisuje się udaną interwencją. (5:1)
    8
    Paulo Grozdek dla gości! (5:2)

9
    Niecelne podanie gości. Piłka wpada w ręce Dawida Przysieka. który podaje do Jana Czuwary. Jego rzut broni Edin Tatar. (5:2)
    9
    Dobija rzut skrzydłowego Arkadiusz Moryto! (6:2)
    10
    Błyskawicznie odpowiadają kaliszanie. Kirył Kniazeu! (6:3)
    11
    Ciężar na swoje barki bierze w ofensywie Anderson Molino. (7:3)
    12
    Dogranie na koło i bramka Krzysztofa Misiejuka z szóstego metra. (7:4)
    13
    A tymczasem z zimną krwią rzut karny wykorzystuje Arkadiusz Moryto. (8:4)
    13
    Kończy kontratak Jan Czuwara! (9:4)
    14
    Dawid Przysiek! (11:4)
    15
    Impas strzelecki beniaminka z Kalisza przerywa Michał Bałwas! (11:5)
    16
    Na co szybko odpowiada z koła Michał Stankiewicz. (12:5)

16
    Drugi czas dla gości. (12:5)
    17
    Przedarł się przez defensywę gospodarzy Krzysztof Misiejuk! (12:6)

17
    Chwilę później ten sam zawodnik wędruje na dwie minuty na ławkę kar. (12:6)

18
    Kolejny raz świetnym refleksem popisał się Patryk Małecki. (12:6)
    19
    Przedniej urody wkrętka ze skrzydła Arkadiusza Moryto! (13:6)
    20
    Kamil Adamski dla gości! (13:7)
    21
    Błąd przekazania. Urywa się z sideł przeciwników Kirył Kniazieu i trafia do siatki! (13:8)
    21
    MKS Kalisz przejmuje piłkę. (13:8)
    22
    Artur Bożek kontynuuje zmniejszanie strat! (13:9)
    23
    A po drugiej stronie parkietu przypomina o sobie Mikołaj Szymyślik. (14:9)
    24
    Bardzo szybkie tempo rozgrywania akcji. Trafia do siatki Michał Drej! (14:10)

24
    Pokazuje teraz próbkę umiejętności Edin Tatar! Znakomita parada. (14:10)

25
    Wykluczenie dla Mikołaja Szymyślika. (14:10)
    25
    Bardzo dużo miejsca do rzutu miał Arkadiusz Galewski. Bramka! (14:11)
    26
    Zabójczy kontratak Dzianisa Krytskiego! Nie byłoby go gdyby nie świetna interwencja Edina Tatara. Rozkręca się z minuty na minutę golkiper gości. (14:12)

27
    Trener Bartłomiej Jaszka prosi o czas. (14:12)

27
    Rzut wolny dla lubińskiej ekipy i dwie minuty kary dla Łukasza Kobusińskiego. (14:12)

27
    Zespół z Dolnego Śląska zatracił skuteczność w ofensywie. (14:12)
    28
    Arkadiusz Galewski dla gości! MKS Kalisz łapie kontakt! (14:13)
    28
    Anderson Molino! Brazylijczyk ma dzisiaj swój dzień. (15:13)
    29
    Interwencja Jakuba Skrzyniarza i bramka Dawida Przysieka z szybkiego ataku! (16:13)
    30
    Pobudza przyjezdnych do walki Artur Bożek! (16:14)

30
    Wykluczenie dla Przemysława Mrozowicza. (16:14)

30
    Bezpośrednia czerwona kartka za faul dla Łukasza Kobusińskiego za atak z tyłu na wyskakującego do rzutu Michała Stankiewicza. (16:14)
    30
    Jan Czuwara wykorzystuje rzut karny. (17:14)

30
    Pierwsza połowa skończona. (17:14)

MKS Kalisz w pierwszej połowie prowadził tylko raz. Później inicjatywę przejęło Zagłębie, które stanęło bardzo twardo w obronie. Zespół z Dolnego Śląska miał dużą pomoc ze strony bramkarza. Gdy bronić zaczął także Edin Tatar, poziom spotkania znacznie się wyrównał. Zobaczymy, co przyniesie nam druga część rywalizacji!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (17:14)

31
    Zagłębie rozpoczyna drugą połowę od straty. Od bramki zacznie Edin Tatar. (17:14)
    32
    Arkadiusz Galewski! (17:15)

32
    Polepszyła grę w obronie ekipa z Kalisza. (17:15)

32
    Michał Bałwas leży na parkiecie. Potrzebna będzie pomoc medyków. Gracz najprawdopodobniej stracił przytomność po zderzeniu z Andersonem Mollino. (17:15)
    33
    Kontakt! Michał Drej dla gości! (17:16)
    33
    Wręcz natychmiastowa odpowiedź Andersona Mollino! (18:16)

34
    Obok bramki rzuca Przemysław Mrozowicz. (18:16)

34
    Rzut karny dla gości. (18:16)
    35
    Trafia Kamil Adamski! (18:17)
    35
    Zrehabilitował się za poprzednią, nieudaną akcję Przemysław Mrozowicz. (19:17)
    36
    Nie czekał długo na rewanż Dzianis Krytski! (19:18)

36
    Timeout dla gospodarzy. (19:18)

36
    Krótka przerwa efektów nie przynosi. Przy piłce już kaliszanie. (19:18)
    37
    Kirył Kniazeu doprowadza do wyrównania! Emocje chyba będą nam towarzyszyć dzisiaj do ostatniego gwizdka sędziów. (19:19)

38
    I błyskawicznie odzyskana piłka. Przechwyt podania na kontrę. (21:19)

39
    Dwie minuty dla Tomasza Pietruszko. (21:19)
    39
    Świetny lob z prawego skrzydła Michała Dreja! (21:20)

40
    Zatrzymuje Miedziowych golkiper gości, Edin Tatar! (21:20)
    40
    Arkadiusz Galewski! (21:21)

41
    Kolejna znakomita obrona Edina Tatara! (21:21)

Bartłomiej Jaszka jak na razie dzisiaj tylko jako szkoleniowiec. (21:21)
    42
    Fantastyczna bramka Andersona Mollino z dziewiątego metra! (22:21)

43
    Dobrze interweniuje Patryk Małecki. (22:21)
    44
    Bramka! Ograł zwodem defensorów Dawid Przysiek! (23:21)

45
    Edin Tatar! Rzut Przemysława Mrozowicza ląduje na jego rękach. (23:21)

45
    Timeout dla gości. (23:21)
    46
    Bieżny, niesygnalizowany rzut Kamila Adamskiego ląduje w siatce. (23:22)

47
    Przy piłce znów MKS Kalisz. Będzie remis? (23:22)
    48
    Nie ma remisu, ale jest dwubramkowa przewaga Zagłębia po kontrze Arkadiusza Moryto. (24:22)

48
    Broni Patryk Małecki! Bez wątpienia jest to mecz bramkarzy. (24:22)
    49
    Świetnie rozrzucona piłka do niekrytego Łukasza Kużdeby! Bramka! (25:22)

50
    Zagłębie w posiadaniu. Szansa na powiększenie prowadzenia. (25:22)

50
    Nie daje się oszukać Edin Tatar. Po obronie golkipera piłka wychodzi za linię boczną. (25:22)
    51
    Druga próba już skuteczna. Arkadiusz Moryto! (26:22)

52
    Patryk Małecki popisuje się kolejną paradą. (26:22)
    52
    Bramka! Z dystansu przymierzył Anderson Mollino! (27:22)
    54
    Bawi się piłką ręczną Anderson Mollino. Kontratak kończy zaskakującą wkrętką. (28:22)
    55
    Świetne podanie Dawida Przysieka do Michała Stankiewicza. Bramka dla gospodarzy. Losy tego spotkania są już chyba przesądzone. (29:22)
    55
    Michał Drej dla gości. (29:23)

56
    Rzut wolny dla Zagłębia. Sędziowie sygnalizują grę pasywną. (29:23)
    56
    I jeszcze raz Michał Drej! (29:24)

57
    Bartłomiej Jaszka na parkiecie. (29:24)

57
    Pojawił się na boisku i zaledwie kilkanaście sekund później wywalczył rzut karny. (29:24)
    57
    Trafia Arkadiusz Moryto! (30:24)
    58
    Skuteczna odpowiedź Artura Bożka! (30:25)
    58
    Zmniejsza straty Arkadiusz Galewski! (30:26)
    59
    Ze skrzydła Arkadiusz Moryto! (31:26)
    60
    Artur Bożek! (31:27)
    60
    Świetna końcówka w wykonaniu Artura Bożka! (31:28)
    60
    "Kropkę nad i" stawia Łukasz Kużdeba! (32:28)

Koniec meczu. (32:28)

Lubinianie z drugim zwycięstwem z rzędu. Dziękujemy serdecznie za uwagę i zapraszamy na następne relacje live. Nagrodę MVP za udane zawody otrzymał prawy rozgrywający Zagłębia, Anderson Mollino. (18:08:39)

Małgorzata Boluk

Energa MKS Kalisz: Jarosz, Tatar – Kwiatkowski, Galewski, Krytski, Bożek, Adamczak, Kobusiński, Klopsteg, Misiejuk, Grozdek, Kniazieu, Czerwiński, Adamski