Stomil – Raków 1:3 (koniec) | Chrobry – Odra O. 2:0 (koniec) | Stal M. – Zagłębie S. 1:1 (koniec)
Bytovia – GKS K. 1:2 (koniec) | Podbeskidzie – Puszcza 2:1 (koniec) | GKS T. – Pogoń Sdl. 2:3 (koniec)
GKS Tychy
2:3 (0:1)
Pogoń Siedlce
Sobota 30.09.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 11. kolejka

Dziękuję za uwagę i mile wspólnie spędzony wieczór! Życzę dobrej nocy!

To by było na tyle. Czy Pogoń zasłużyła sobie na zwycięstwo? Raczej nie. Wynik spotkania został nieco wypaczony przez sędziego, który rozdawał karne z przysłowiowego kapelusza. Brawa natomiast dla gości za dominację jaką pokazali w pierwszym kwadransie po przerwie. efekt nowej miotły? Być może. Zobaczymy jak dalej potoczy się historia zespołu Tarachulskiego. Póki co, odskakują od strefy spadkowej.
    Co stało się z GKSem na początku drugiej połowy? Gospodarze kompletnie przespali ten fragment meczu. Zdecydowanie za mało w ofensywie pokazywali się boczni defensorzy. Jurij Szatałow za pewne nie zdecyduje się już nigdy na wariant z Zapolnikiem na skrzydle, bowiem dzisiejszy mecz pokazał że jest to urodzony napastnik. Na cichego lidera zaczyna wyrastać Błanik, który w trudnych momentach potrafi pociągnąć grę, zrobić przewagę, wywalczyć rzut karny. Kibice Trójkolorowych z niecierpliwością wyczekują na powrót Grzeszczyka, który powinien uczynić grę w środku pola mniej chaotyczną.
    GKS przegrywa pierwsze spotkanie w lidze na własnym obiekcie w tym sezonie. No cóż, każda seria kiedyś się kończy! Za tydzień tyszanie muszą pokazać się po prostu z lepszej strony! (20:00:31)

90+4

90+4
    Faul w ataku Biernata.

90+4
    Jeszcze jeden aut blisko pola karnego dla gospodarzy.

90+2
    Słupek po strzale Zapolnika głową!

90+2
    Aut wysoko dla Trójolorowych.

90+1
    Z bramki do piłki wychodzi Misztal, którą ściga Zapolnik, jednak napastnik GKSu jest na spalonym.

90
    Mateusz Złotnicki dolicza 4 minuty.

90
    Strzał rozpaczy Abramowicza po zejściu z lewej flanki na prawą nogę kilometry nad bramką.

90
    Przekonajmy się jak będą wyglądały finalne ataki GKSu i na ile minut gry sędzia jeszcze pozwoli.

89
    I jeszcze jeden obrońca na placu gry w koszulce Pogoni.

88
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Paluchowski, na boisku pojawia się Wichtowski.

86
    Gol dla Pogoni Siedlce!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MATEUSZ ŻYTKO!

85
    Wyścig o miano najlepszego cwaniaka trwa w najlepsze. Drugi rzut karny dla Pogoni!

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomasiewicz (Pogoń Siedlce).

84
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 3957 widzów.

83
    Dawno Pogoni nie było na połowie GKSu, teraz mają rzut wolny na dwudziestym metrze od bramki. Trzecia próba i trzeci raz obity mur. Siedlczanie mają rzut rożny. Przy próbie wyjścia z kontratakiem faulowany jest Ćwielong.

81
    Ależ Błanik jest motorem napędowym! Jeszcze jedno świetne dogranie do Zapolnika (kogóżby innego), który próbuje skompletowć hattricka strzałem z przewrotki. Piłka nad poprzeczką.

Karol Drabik

Gole: 70. Zapolnik (kar.), 74. Zapolnik – 42. Tomasiewicz (kar.), 61. Zjawiński, 86. Żytko (kar.)

Kartki:   50. Szumilas (GKT), 54. Ćwielong (GKT) – 44. Zjawiński (SDL), 58. Szrek (SDL), 84. Tomasiewicz (SDL)

GKS Tychy: Dobroliński – Grzybek, Tanżyna, Biernat, Abramowicz – Matusiak (46. Szumilas), Łuszkiewicz – Błanik, Ćwielong, Zapolnik, Fidziukiewicz (46. Radzewicz).

Zmiany: Kubik – Mańka, Szywacz, Piątek, Szumilas, Radzewicz, Bogusławski

Pogoń Siedlce: Misztal – Szrek (81. Polkowski), Czarnecki, Żytko, Ratajczak – Tomasiewicz, Bajdur, Mroziński, Chyła – Zjawiński, Paluchowski.

Zmiany: Frąckowiak – Wichtowski, Krawczyk, Jegliński, Świerblewski, Kun, Polkowski

Sędziowie: Mateusz Złotnicki, Jarosław Mikołajewski, Maciej Majewski