Stal S. W. – Siarka T. 1:2 (koniec) | Błękitni – Rozwój 1:2 (koniec) | Jastrzębie – Garbarnia 1:2 (koniec)
ŁKS – Wisła Pu. 1:0 (koniec) | Olimpia E. – Warta 1:0 (koniec) | MKS Kluczbork – ROW Rybnik 2:2 (koniec)
Znicz – Radomiak 3:1 (koniec)
Błękitni Stargard
1:2 (1:1)
Rozwój Katowice
Sobota 07.10.2017, 15:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 12. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:54:58)

Rozwój Katowice odniósł pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Drużyna ze Śląska zwyciężyła 2:1 w Stargardzie dzięki zaangażowaniu, dyscyplinie taktycznej, a przede wszystkim dzięki bramkom Żaka i Płonki. Spotkanie było lepsze w pierwszej połowie. Po szybkiej bramce po przerwie Rozwój skoncentrował się na zatrzymywaniu Błękitnych i wyprowadzaniu kontrataków. Gospodarze mieli trzy szansę na uratowanie swojej byłej twierdzy, jednak Soliński zatrzymał uderzenia Skóreckiego, a Mosiejko trafił w poprzeczkę jego bramki.

90+6

90+6
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Bętkowski, na boisku pojawia się Kaletka.

90+4
    Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Płonki za przewinienie blisko koła środkowego.

90+2
    Szybuje futbolówka w pole karne Rozwoju. Głęboko cofnięci goście nie mają problemu z jej wybijaniem.

90
    Sędzia doliczył 6 minut do regulaminowego czasu.

88
    Rozwój nie dokończy tego meczu w jedenastu. Sędzia ukarał Adama Żaka czerwoną kartką za ostry atak w nogi Pustelnika.

87
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Paszek, na boisku pojawia się Kamiński.

84
    Sędzia przerwał grę, ponieważ Bętkowski potrzebuje opatrzenia ran w centrum boiska. Jednocześnie obiecuje gospodarzom, że doliczy ten czas.

82
    Czekaj wyskoczył z linii defensywnej Rozwoju i zablokował strzał Fadeckiego. Pomocnik Błękitnych musiał wracać na własną połowę, żeby odzyskać piłkę.

80
    Na listę kartkowiczów został dopisany Mosiejko za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

80
    Zostało gospodarzom 10 minut na wyrównanie, a Rozwój zbliża się dużymi krokami do pierwszego zwycięstwa na wyjeździe w sezonie.

78
    Nie trzeba było długo czekać na podobną sytuację po przeciwnej stronie boiska. Rzepecki zatrzymał płaski strzał Marchewki z półdystansu.

77
    Soliński po raz drugi. Jest w gazie bramkarz Rozwoju Katowice, który przed momentem poradził sobie z uderzeniem Skóreckiego.

75
    Inczewski nie opanował piłki w szesnastce Rozwoju po wrzutce Gutowskiego z lewego skrzydła.

73
    Poprzeczka! Futbolówka poszybowała ponad Solińskim w obramowanie po uderzeniu Mosiejki zza pola karnego. Fura szczęścia golkipera z Katowic.

72
    Odpowiedział Paszek obok spojenia słupka z poprzeczką. Nie interesowali się przyjezdni tym, że jednocześnie na murawie leżał Węsierski.

70
    Płaska próba Skóreckiego zza pola karnego. To było pierwsze celne uderzenie po zmianie wyniku. Jest skoncentrowany Soliński i sparował piłkę na korner!

Gole: 20. Skórecki – 17. Żak, 47. Płonka

Kartki:   12. Pustelnik (BSS), 44. Włóka (BSS), 45. Magnuski (BSS), 45. Szymusik (BSS), 63. Węsierski (BSS), 65. Skórecki (BSS), 80. Mosiejko (BSS) – 12. Jaroszek (ROZ), 57. Płonka (ROZ)   90+4. Płonka (ROZ)   88. Żak (ROZ)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Pustelnik, Burzyński, Gutowski – Włóka (46. Więcek), Mosiejko, Skórecki – Fadecki, Węsierski, Magnuski (63. Inczewski).

Zmiany: Ufnal – Karmański, Liśkiewicz, Inczewski, Orłowski, Więcek, Wiśniewski.

Rozwój Katowice: Soliński – Mońka, Czekaj, Jaroszek, Łączek – Płonka, Barwiński – Paszek (87. Kamiński), Bętkowski (90. Kaletka), Tabiś (68. Marchewka) – Żak.

Zmiany: Golik – Kamiński, Marchewka, Lazar, Kaletka, Olszewski.

Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk)