Szczecin – AZS Gdańsk 3:4 (koniec) | Słomniki – AZS UŚ 4:1 (koniec) | Rekord – Red Dragons 10:3 (koniec)
FC Toruń – Piast 4:0 (koniec) | Clearex – Jagiellonia 0:4 (koniec)
FC Toruń
4:0 (0:0)
Piast Gliwice
Sobota 21.10.2017, 18:00 • Hala UCS, Toruń • FOGO Futsal Ekstraklasa • 4 • 4. runda

Koniec znakomitego widowiska w Toruniu! Lider Futsal Ekstraklasy pokonuje Piasta Gliwice i umacnia się na pierwszym miejscu w tabeli. Dziękuję za uwagę! (19:45:05)

40:00

39:34
    Gol dla FC Toruń!

Długie podanie do MARCINA MIKOŁAJEWICZA, który świetnie odwraca się z piłką i strzałem tuż przy słupku pokonuje Widucha!

38:55
    Kolejne niecelne uderzenie na bramkę gospodarzy. Nie przestają jednak atakować gliwiczanie.

37:45
    Cały czas z wysuniętym golkiperem grają przyjezdni. Niewiele im to jednak daje w ofensywie, ponieważ bardzo dobrze bronią się torunianie.

37:09
    Neagu znakomicie nogą wybronił uderzenie jednego z gliwiczan z ostrego kąta.

36:28

Wycofali golkipera gliwiczanie i natychmiastowo zostali za to skarceni! Po długim wyrzucie piłki Neagu głową piłkę do bramki skierował MARCIN MIKOŁAJEWICZ!

36:22
    Przerwa na życzenie szkoleniowca Piasta Gliwice.

35:28
    Z coraz większym impetem atakują gliwiczanie. Do końca pojedynku niecałe pięć minut. Czy przyjezdni zdołają odrobić straty?

34:25
    Uderzenie Bugańskiego zza pola karnego minimalnie niecelne. Neagu ze spokojem wznawia grę.

33:03
    Nieporozumienie między Dewuckim a Bonifacio. Torunianie szybko jednak również tracą futbolówkę.

32:23
    Kriezel znakomicie wślizgiem zablokował uderzenie Dewuckiego. Od autu zaczynają gliwiczanie.

31:39
    Dwa odłożone faule miejscowych, którzy obecnie mają ich na swoim koncie aż cztery.

30:00
    Po dziesięciu minutach drugiej części gry czyste konto jeśli chodzi o przewinienia mają goście. Miejscowi faulowali dwukrotnie.

29:38
    Kieper przypadkowo zagrał piłkę ręką, ale arbiter postanowił go upomnieć kartonikiem.

29:27
    Jakiegoś urazu doznał Neagu, który jest teraz opatrywany przez fizjoterapeutkę torunian.

28:18
    Potężne uderzenie Kiepera z dystansu, ale przytomnie interweniuje Widuch.

27:31
    Z kontratakiem wyruszyli torunianie, ale po podaniu od Mikołajewicza Wojciechowski nie zdołał skierować piłki do bramki.

26:30
    Centra Bonifacio zablokowana przez jednego z torunian. Od rzutu rożnego wznowi grę Piast.

26:03
    Niecelne uderzenie Kiepera z lewego skrzydła.

25:49
    OD autu blisko pola karnego rywali zaczną grę gliwiczanie.

25:00
    Nieustannie naciskają torunianie. Ciężkie chwile przeżywają obecnie podopieczni Klaudiusza Hirscha.

23:05

Gospodarze złapali wiatr w żagle! MARCIN MIKOŁAJEWICZ otrzymał podanie na trzeci metr, skąd bez problemów umieścił piłkę w siatce!

22:07
    Zbyt mocne podanie Wojciechowskiego do Elsnera, który nie zdołał opanować piłki na prawym skrzydle.

21:25

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Po złym wybiciu piłki przez Mirgę piłkę do bramki wpakował TOMASZ KRIEZEL!

21:15
    Elser świetnie minął Bonifacio, a następnie potężnie uderzył w słupek bramki Piasta!

20:01

Po niezwykle ciekawej pierwszej połowie spotkania bez goli w Toruniu. Miejmy nadzieję, że po przerwie worek z golami się rozwiąże. Zostańcie z nami!

20:00

19:52
    To powinien być gol dla miejscowych! W sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali Sylwester Kieper przegrywa ten pojedynek!

19:20
    Dynamiczna końcówka pierwszej połowy. Błyskawicznie gra przenosi się spod jednej bramki pod drugą. Czy któryś z zespołów zdoła to wykorzystać?

18:22
    Tymczasem piąte przewinienie ląduje na koncie gospodarzy.

17:42
    Kriezel podszedł do piłki, ale przegrał pojedynek z Widuchem! Fantastyczna interwencja golkipera gliwiczan!

17:41
    Przedłużony rzut karny dla gospodarzy! Błąd popełnił golkiper Piasta i rywale mają okazje na wyjście na prowadzenie!

16:58
    Ależ było blisko! Z lewego skrzydła uderzał tym razem Mikołajewicz, ale nogą wybronił to Widuch!

15:59
    Zablokowane uderzenie Elsnera z lewej flanki. Gospodarze w natarciu.

15:28
    Szadurski oddał strzał z woleja, ale efektownie wybronił go Neagu. Jak się okazuje, golkiper torunian nieco ucierpiał przy tej interwencji i potrzebna będzie krótka przerwa w grze.

15:24
    Tym razem o przerwę poprosił Klaudiusz Hirsch.

14:35
    Mikołajewicz przeprowadził indywidualną lewym skrzydłem, po czym kropnął na bramkę rywali. Przytomną interwencją popisał się w tej sytuacji Widuch.

14:15
    Za mocne protesty i przepychanki z rywalami ukarany kartką został również kapitan Piasta.

14:15
    Kriezel za ostry faul na własnej połowie boiska zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

13:55
    Czyszek przewrócony na parkiet przy kontrze przyjezdnych. Jest to piąte przewinienie Piasta, każdy kolejny faul oznaczać będzie przedłużony rzut karny.

13:49
    Czas na życzenie opiekuna przyjezdnych. Zaraz po przerwie torunianie wznawiać będą grę z rzutu wolnego w bliskiej odległości od bramki rywali.

13:33
    Zupełnie nieudane wznowienie gry w wykonaniu Widucha. Przy piłce torunianie.

12:35
    Morozov odpychał rywala przy linii środkowej boiska. OD rzutu wolnego rozpoczną gliwiczanie.

11:45
    Bez zmian, jeśli chodzi o faule. Miejscowi mają na swoim koncie jedno przewinienie, a przyjezdni dwa.

10:58
    W ostatnich minutach gra toczyła się głównie na połowie Piasta. Póki co jednak bez goli w Toruniu.

09:48
    W znakomitej sytuacji znalazł się teraz Kriezel, ale jego strzał wślizgiem w ostatniej chwili zablokował jeden z zawodników Piasta!

08:22
    Popełnił błąd w środku pola Elsner, ale zdołał się po chwili zrehabilitował. Jedynie od autu zaczną grę gliwiczanie.

06:51
    Przytomnym wyjściem poza pole karne po zagraniu Czyszka popisał się Widuch.

06:20
    Nieporozumienie w ofensywnych szeregach zespołu z Gliwic. Od własnej bramki grę wznowi Neagu.

04:04
    Ładnie z dystansu uderzał Kriezel, ale piłka poszybowała obok słupka bramki Piasta.

03:23
    Po podaniu od Piskorza w dobrej sytuacji znalazł się Mirga, który jednak skierował piłkę obok bramki.

02:45
    Wojciechowski ostro atakowany we własnym polu karnym. Arbiter często zmuszany jest do przerywania gry.

01:54
    Tym razem Dewucki faulował jednego z zawodników gospodarzy. Obie ekipy mają po jednym przewinieniu.

00:54
    Coutinho powalony na parkiet i pierwsze przewinienie ląduje na koncie gospodarzy.

00:01

Protokół meczowy:

FC Toruń:
    Neagu (Naparło) – Mikołajewicz (C), Kriezel, Elsner, Wojciechowski – Domański, Kieper, Morozov, Czyszek, Waszak, Spychalski, Rychłowski, Mrówczyński

Trener:Łukasz Żebrowski

Piast Gliwice:
    Widuch (Waszka) – Mirga (C), Dewucki, Bonifacio, Piskorz – Grzywa, Coutinho, Dubiel, Grecz, Bugański, Szadurski

Trener:Klaudiusz Hirsch

Sędzia I: Sławomir Steczko
    Sędzia II: Dominik Cipiński
    Sędzia III: Przemysław Stelmaszyk
    Sędzia IV: Marcin Szkodziński.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu zespołów poznamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Bezpośrednie starcia:

W poprzednim sezonie trzykrotnie doszło do pojedynków pomiędzy torunianami a gliwiczanami. Bilans korzystniejszy jest dla Piasta, który nie przegrał ani razu. Najpierw w Gliwicach zwyciężyli gospodarze, później dwukrotnie padał remis.

Niewiele gorzej radzą sobie piłkarze prowadzeni przez Klaudiusza Hirscha, byłego szkoleniowca torunian. Ekipa ze Śląska po trzech spotkaniach ma na swoim koncie sześć punktów. Piast wysoko zwyciężył z Uniwersytetem Gdańskim, pokonał również beniaminka z Białegostoku, ale przed tygodniem uległ w Zduńskiej Woli 2:3.

FC Toruń:

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczne rozgrywki. Torunianie najpierw zwyciężyli 4:1 w Katowicach, po czym zremisowali u siebie z Gattą Active Zduńska Wola. W poprzedniej serii gier ekipa z Grodu Kopernika zwyciężyła 2:1 w Pniewach.