Everton – Arsenal 2:5 (koniec) | Tottenham – Liverpool 4:1 (koniec)
Everton F.C.
2:5 (1:1)
Arsenal F.C.
Niedziela 22.10.2017, 14:30 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 9

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (16:28:38)
    Arsenal pewnie wygrywa z Evertonem:

Ależ to był zakręcony mecz w Liverpoolu. Obie ekipy nie spisały się najlepiej w defensywie, czego najlepszym uzasadnieniem jest wynik. Everton przegrał aż 2:5 z Arsenalem i nie zdołał odskoczyć od strefy spadkowej. Bramki dla Kanonierów zdobywali dzisiaj Monreal, Özil, Lacazette, Ramsey oraz Alexis Sanchez. Z kolei gole dla miejscowego teamu padały po strzałach Rooney'a oraz Niasse. Z całą pewnością najlepszym zawodnikiem w zespole Koemana był Pickford, który szczególnie w pierwszej połowie kapitalnie spisywał się w bramce gospodarzy.

90+5

90+5
    Gol dla Arsenalu!
    Strzelcem bramki ALEXIS SANCHEZ.

Cóż za końcówka spotkania meczu w Liverpoolu! Tym razem kapitalnym rajdem popisał się Alexis Sanchez, który ostatecznie mocnym uderzeniem prawą nogą w dalszy róg bramki pokonał bezradnego Pickforda! Arsenal gromi The Toffees!

90+3
    Gol dla Evertonu!
    Strzelcem bramki BAYE OUMAR NIASSE.

Fatalnie w tej sytuacji zachowała się defensywa Arsenalu i Everton zmniejsza straty. Monreal w niegroźnej sytuacji zbyt lekko wycofuje piłkę do Petra Cecha, a ten nie zdołał odpowiednio zareagować na podbiegającego Niasse! Napastnik w sprytny sposób mija bramkarza gości i kieruje futbolówkę do siatki!

90+3
    Niezwykle trudno znaleźć jakiegolwiek pozytywy w grze Evertonu. Wszystko wskazuje na to, że niebawem z posadą trenera może pożegnać się Koeman.

90+2
    Sędzia zdecydował się doliczyć aż pięć minut do drugiej połowy tego spotkania. Za moment gospodarze będą mieli dobrą okazję na uderzenie z rzutu wolnego. Nad bramką przymierzył jednak Sigurdsson.

90
    Strzelcem bramki AARON RAMSEY.

Kibice Evertonu właśnie zaczynają opuszczać trybuny stadionu Goodison Park. Fatalnie w defensywie ustawili się miejscowi gracze i wykorzystali to przyjezdni. Wilshere podał do wbiegającego w szesnastkę Ramsey'a, a Walijczyk nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem!

90
    Po zejściu z boiska Gueye gospodarze kompletnie nie potrafią się odnaleźć i stworzyć zagrożenia pod bramką Petra Cecha.

89
    To już ostatnie fragmenty tego spotkania. Niebawem dowiemy się ile minut do tej rywalizacji zdecyduje się doliczyć sędzia Craig Pawson.

87
    Bellerin był atakowany przy linii bocznej boiska, ale i tak zdołał w odpowiedni sposób wyprowadzić akcję swojego zespołu. Później faulował rywala Baines.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Laurent Koscielny (Arsenal F.C.). Francuz faulował od tyłu rywala, który próbował wyprowadzić kontrę The Toffees.

85
    Kompletnie gubią się w środku pola miejscowi piłkarze i starają się to jeszcze wykorzystać goście. Wilshere nie jest jednak w stanie dobrze wrzucić piłkę z prawej strony pola karnego.

84
    Ależ kropnął z dystansu Granit Xhaka! Najpierw minął on rywala w środku pola i podbiegł na 24. metr. Tam zdecydowął się na potężne uderzenie, a piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy!

83
    Niemal cały zespół gospodarzy cofnął się na własną połowę. Świetną okazję stworzyli sobie goście, ale po niezłej centrze z prawego skrzydła minimalnie chybił strzałem głową Alexis Sanchez!

82
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mesut Özil, na boisku pojawia się Francis Coquelin.

81
    Kibice zgromadzeni na stadionie nie dopingują już tak żywiołowo swoich ulubieńców. Nie wierzą już wyraźnie w odwrócenie losów tej rywalizacji.

Dawid Czempisz

Gole: 12. Rooney, 90+3. Niasse – 39. Monreal, 53. Özil, 74. A. Lacazette, 90. Ramsey, 90+5. Alexis Sanchez

Kartki:   16. A. Williams (EVE), 34. Gueye (EVE) – 86. Koscielny (ARS)   68. Gueye (EVE)

Posiadanie piłki: 32 % : 68 %.
    Strzały celne: 3:14. Strzały niecelne: 3:8. Rzuty rożne: 0:7. Spalone: 2:1. Foule: 14:14.
    Everton F.C.: Pickford – M. Keane, Jagielka (C), A. Williams (46. Davies) – Gueye, Kenny, Sigurdsson, Vlašić, Baines – Rooney (75. Lookman), Calvert-Lewin (76. Niasse).
    Zmiany: Robles – Davies, Claassen, Lookman, Cuco Martina, Mirallas, Niasse.

Arsenal F.C.: Cech – Koscielny, Mertesacker (C), Monreal, Bellerín – Ramsey, Xhaka, Kolašinac, Özil (82. Coquelin) – Alexis Sanchez, A. Lacazette (77. Wilshere).
    Zmiany: Macey – Coquelin, Giroud, Holding, Iwobi, Walcott, Wilshere.

Główny: C. Pawson
    Asystenci: L. Betts, E. Smart
    Techniczny: R. Madley