Błękitni – MKS Kluczbork 1:0 (koniec) | Jastrzębie – ROW Rybnik 2:1 (koniec) | ŁKS – Rozwój 1:0 (koniec)
Warta – Garbarnia 1:0 (koniec) | Wisła Pu. – Radomiak 1:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Gryf 1:0 (koniec)
GKS Jastrzębie
2:1 (1:1)
ROW 1964 Rybnik
Sobota 04.11.2017, 13:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • 2. Liga • 16. kolejka

Niezwykle ekscytujące derby już za nami! Ostatecznie zwyciężają je gospodarze i wydaje się, że jest to zasłużony rezultat. Po meczu czerwonym kartonikiem, w konsekwencji drugiej żółtej kartki, ukarany został jeszcze Muszalik. Sporo, choć pod koniec meczu niekoniecznie chwalebnego, działo się też na trybunach. Dziękuję za uwagę! (15:07:33)

90+5

90+5
    Nieprzepisowe zagranie Szczepana na połowie rywali i arbiter ponownie sięga po kartkę.

90+5
    Golkiper ekipy z Jastrzębia, Grzegorz Drazik, również zbyt dług zdaniem arbitra wznawiał grę.

90+4
    Nie udaje się ta akcja rybniczanom, ponadto faulowany jest jeden z zawodników gospodarzy.

90+3
    Jeszcze jedną okazję z rzutu wolnego będą mieli przyjezdni. Rzut wolny z odległości czterdziestu metrów i wszyscy zawodnicy w polu karnym GKS-u!

90+2
    Za opóźnianie wznowienia gry z rzutu wolnego żółtym kartonikiem napomniany został Szymura.

90+1
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Jadach, na boisku pojawia się Dzida.

89
    W posiadaniu piłki miejscowi, którzy z pewnością będą chcieli zabrać swoim rywalom jak najwięcej niezwykle cennych sekund.

88
    Fenomenalną paradą popisał się Drazik, który zatrzymał piłkę lecącą prosto w okienko!

86
    Obrazki, których nie chcemy oglądać, zaczynają mieć miejsce na trybunach stadionu w Jastrzębiu. Zaognia się sytuacja pomiędzy kibicami ROW-u a ochroną.

85
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Dudzik, na boisku pojawia się Drozdowski.

84
    Po chwili przerwy gramy dalej! Niecelne uderzenie na bramkę ROW-u po wrzutce z narożnika boiska i grę wznowi golkiper drużyny z Rybnika.

83
    Gra zostaje przerwana! Kibice gości odpalili środki pirotechniczne, po czym zaczęli rzucać nimi w kierunku sektora kibiców gospodarzy!

82
    Nie przestają atakować gospodarze, którzy przed momentem wywalczyli korner.

80
    Nie milkną chóralne śpiewy kibiców gospodarzy, którzy po zdobyciu drugiej bramki zaczęli świętować korzystny rezultat w derbowym pojedynku.

79
    Zakotłowało się pod bramką rybniczan, ale ostatecznie gospodarze nie zdołali nawet oddać strzału.