Błękitni – MKS Kluczbork 1:0 (koniec) | Jastrzębie – ROW Rybnik 2:1 (koniec) | ŁKS – Rozwój 1:0 (koniec)
Warta – Garbarnia 1:0 (koniec) | Wisła Pu. – Radomiak 1:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Gryf 1:0 (koniec)
GKS Jastrzębie
2:1 (1:1)
ROW 1964 Rybnik
Sobota 04.11.2017, 13:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • 2. Liga • 16. kolejka

Niezwykle ekscytujące derby już za nami! Ostatecznie zwyciężają je gospodarze i wydaje się, że jest to zasłużony rezultat. Po meczu czerwonym kartonikiem, w konsekwencji drugiej żółtej kartki, ukarany został jeszcze Muszalik. Sporo, choć pod koniec meczu niekoniecznie chwalebnego, działo się też na trybunach. Dziękuję za uwagę! (15:07:33)

90+5

90+5
    Nieprzepisowe zagranie Szczepana na połowie rywali i arbiter ponownie sięga po kartkę.

90+5
    Golkiper ekipy z Jastrzębia, Grzegorz Drazik, również zbyt dług zdaniem arbitra wznawiał grę.

90+4
    Nie udaje się ta akcja rybniczanom, ponadto faulowany jest jeden z zawodników gospodarzy.

90+3
    Jeszcze jedną okazję z rzutu wolnego będą mieli przyjezdni. Rzut wolny z odległości czterdziestu metrów i wszyscy zawodnicy w polu karnym GKS-u!

90+2
    Za opóźnianie wznowienia gry z rzutu wolnego żółtym kartonikiem napomniany został Szymura.

90+1
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Jadach, na boisku pojawia się Dzida.

89
    W posiadaniu piłki miejscowi, którzy z pewnością będą chcieli zabrać swoim rywalom jak najwięcej niezwykle cennych sekund.

88
    Fenomenalną paradą popisał się Drazik, który zatrzymał piłkę lecącą prosto w okienko!

86
    Obrazki, których nie chcemy oglądać, zaczynają mieć miejsce na trybunach stadionu w Jastrzębiu. Zaognia się sytuacja pomiędzy kibicami ROW-u a ochroną.

85
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Dudzik, na boisku pojawia się Drozdowski.

84
    Po chwili przerwy gramy dalej! Niecelne uderzenie na bramkę ROW-u po wrzutce z narożnika boiska i grę wznowi golkiper drużyny z Rybnika.

83
    Gra zostaje przerwana! Kibice gości odpalili środki pirotechniczne, po czym zaczęli rzucać nimi w kierunku sektora kibiców gospodarzy!

82
    Nie przestają atakować gospodarze, którzy przed momentem wywalczyli korner.

80
    Nie milkną chóralne śpiewy kibiców gospodarzy, którzy po zdobyciu drugiej bramki zaczęli świętować korzystny rezultat w derbowym pojedynku.

79
    Zakotłowało się pod bramką rybniczan, ale ostatecznie gospodarze nie zdołali nawet oddać strzału.

77
    Drazik pewnie wyłapuje piłkę po mocnej, lecz zbyt wysokiej centrze z lewej flanki.

75
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostał jeszcze tylko kwadrans! Przyjezdni z pewnością będą chcieli doprowadzić do remisu, ale czy Jastrzębie na to pozwoli?

74
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Jaroszewski, na boisku pojawia się Tkocz.

73
    Gol dla Jastrzębia!

Gospodarze powracają na prowadzenie! Ogromne zamieszanie w polu karnym gości skończyło się golem! Do wyplutej przez Rosę futbolówki dopadł KAMIL ADAMEK, który ze spokojem wepchnął piłkę do bramki!

72
    Uderzenie na bramkę Rybnika, ale prosto w objęcia stojącego na linii bramkowej Rosy.

71
    Podopieczni Jarosława Skrobacza wymieniali podania w środku pola, ale w bardzo łatwy sposób utracili futbolówkę i muszą wrócić do defensywy.

70
    Zaskakujące uderzenie z dystansu oddał Krotofil! Drazik próbował złapać piłka, jednak ta wyskoczyła mu z rąk. Ostatecznie jednak golkiper GKS-u zdołał ją wyłapać.

68
    Udana pułapka ofsajdowa zastawiona przez defensorów ROW-u.

66
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Brychlik, na boisku pojawia się Musiolik.

65
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Ali, na boisku pojawia się Adamek.

65
    Rybniczanie wywalczyli rzut wolny z prawej strony boiska. Będą musieli mieć się na baczności defensorzy drużyny z Jastrzębia. Dodatkowo żółtym kartonikiem ukarany został Kawula.

64
    Dużo więcej czasu przy piłce spędzają obecnie przyjezdni. Do końca spotkania pozostało dwadzieścia pięć minut. Czy to właśnie goście zadadzą decydujący cios?

63
    Swoje akcje konstruują też rybniczanie. Goście wznowią grę od wrzutu z autu.

61
    Niecelne uderzenie na bramkę drużyny z Rybnika i z piątego metra wznawiać grę będzie Rosa.

58
    Niedaleko linii środkowej boiska wyraźnie atakowany był jeden z zawodników ROW-u Rybnik i arbiter bez wahania zdecydował się na odgwizdanie przewinienia.

57
    Kilkukrotnie atakowali w ostatnich minutach bramkę GKS-u przyjezdni, ale dobrze pomiędzy słupkami spisywał się Drazik.

55
    Zbyt mocne zagranie w pole karne gości i futbolówka trafia prosto w objęcia Rosy.

53
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Semeniuk, na boisku pojawia się Szczęch.

52
    Teraz to przyjezdni częściej znajdują się przy piłce. Czy przełoży się to jakoś na akcje ofensywne?

50
    Muszalik również zostaje wpisany do kajetu sędziego jako ten, który obejrzał żółty kartonik.

50
    Z kolei w drużynie przyjezdnych ukarany został Bober.

49
    Tak jest, są kary! W ekipie gospodarzy za przepychanki kartonikiem upomniany został Tront.

48
    Do sporych przepychanek doszło teraz na połowie GKS-u po faulu na Krotofilu. Niewykluczone, że arbiter utemperuje zawodników kartkami.

47
    Odważniej po przerwie na murawę wyszli gospodarze. To oni utrzymują się teraz przy piłce, jednocześnie starając się jak najszybciej wyjść z jakąś akcją.

46
    A jednak doszło do jednej roszady. W Jastrzębiu za Kulawiaka wszedł Kawula.

46
    Wygląda na to, że żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Bardzo ciekawe pierwsze trzy kwadranse już za nami! Obie ekipy zdobył po golu, a zapewne żadna z nich nie wyszła tu na boisko tylko po remis. To oznacza, że po przerwie powinno czekać nas wiele emocji. Zostańcie z nami, wracamy za niecały kwadrans!

45+2

45
    Zbyt głębokie dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i futbolówkę bardzo pewnie wyłapuje Drazik.

44
    Jeszcze jeden rzut wolny będą wykonywać przyjezdni. Może być groźnie pod bramką ekipy z Jastrzębia.

43
    Kolejny przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników. Tym razem nieopodal własnego pola karnego ucierpiał Zganiacz.

42
    Nieprzepisowe zagranie Kulawiaka, który zostaje upomniany przez arbitra żółtym kartonikiem.

42
    Gra przeniosła się teraz pod pole karne gospodarzy, którzy jednak bezbłędnie wyszli z opresji.

40
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z narożnika boiska i Rosa pewnie wyłapuje futbolówkę.

39
    Rzucili się od razu do odrabiania strat miejscowi. Jeden z zawodników GKS-u uderzał z linii szesnastego metra, ale jego strzał został zablokowany. Korner dla gospodarzy.

38
    Gol dla drużyny KS ROW 1964 Rybnik!

Przyjezdni doprowadzają do wyrównania! Po świetnej wrzutce Jaroszewskiego na wślizgu do bramki rywali wepchnął piłkę MAREK KROTOFIL!

36
    W starciu w środku pola ucierpiał Jaroszewski, który jest teraz opatrywany przez masażystę. Za moment rzut wolny wykonywać będą przyjezdni.

35
    Zupełnie nieudana wrzutka Jadacha. Żaden z zawodników GKS-u nie miał szans na przejęcie futbolówki.

34
    Znakomitym wyjściem przed pole karne popisał się Rosa. Mimo to, w dalszym ciągu przy piłce utrzymują się gospodarze.

33
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne drużyny z Rybnika i gospodarze wznowią grę od rzutu rożnego.

31
    Arbiter dopatrzył się faulu na prawym skrzydle na zawodniku GKS-u i piłkarze z Jastrzębia rozpoczną od rzutu wolnego.

30
    Pół godziny gry już za nami! Miejscowi szybko objęli prowadzenie, ale nie spuścili z tonu i w dalszej części spotkania również przeważali. Przyjezdni muszą się zdecydowanie poprawić, jeśli chcą powalczyć o jakiekolwiek punkty.

28
    Przyjezdni wznowią grę do wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

27
    Dośrodkowanie w pole karne ROW-u z lewej flanki, ale zdołali wybić piłkę poza szesnastkę obrońcy drużyny z Rybnika.

26
    Przyspieszyli teraz grę miejscowi, ale nieco pogubili po bliższym podejściu pod pole karne rywali.

24
    Od własnej bramki zaczyna Rosa po kolejnym nieudanym ataku rywali.

23
    Niewiele dzieje się w ostatnich minutach na boisku. Cały czas wyraźnie przeważają miejscowi, którzy jednak nie tworzą sobie zbyt klarownych okazji strzeleckich. Czekamy na więcej!

21
    Po nieudanym wykończeniu akcji ofensywnej przez gospodarzy od bramki wznowi grę Rosa.

19
    Zupełnie nieudany kontratak w wykonaniu ekipa z Jastrzębia i tylko aut dla gospodarzy, choć akcja zapowiadała się dużo lepiej.

18
    Jeden z zawodników ROW-u ucierpiał w walce o górną piłkę i mieliśmy krótką przerwę w grze. Na szczęście wszystko jest już w porządku.

16
    Indywidualna akcja Krotofila zakończona uderzeniem z dystansu, które na raty, ale skutecznie wybronił Drazik.

15
    Miejscowi spokojnie wymieniają się obecnie podaniami w środkowej strefie boiska.

14
    Nie tym razem. Zbyt niskie dośrodkowanie i defensorzy Jastrzębia wybijają futbolówkę.

13
    Rybniczanie próbują jakoś odpowiedzieć na ataki gospodarzy, ale jak na razie nie bardzo im to wychodzi. Przed momentem jednak wywalczyli rzut wolny na wysokości trzydziestego metra. Może stały fragment gry przyniesie im wymierne korzyści?

11
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości. Jeden z graczy GKS-u zdołał nawet oddać strzał, ale nie trafił czysto w piłkę i nie miał kłopotów z interwencją bramkarz rywali.

9
    Krotofil nie zdołał sięgnąć piłki po dośrodkowanie w pole karne GKS-u, a następnie wpadł na golkipera gospodarzy, który jednak po chwili wstał z murawy i jest w stanie grać dalej.

8
    Rosa bez kłopotów wyłapuje piłkę po niezbyt udanej wrzutce z okolic dwudziestego metra.

7
    Zablokowane płaskie zagranie w szesnastkę gości i tym razem rzut rożny wykonywać będzie ekipa z Jastrzębia Zdroju.

6
    Zza linii końcowej dogrywał piłkę jeden z zawodników ROW-u. Od bramki rozpoczyna golkiper gospodarzy.

5
    Drazik popisuje się pewnym piąstkowaniem po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego. Jak na utraconego gola odpowiedzą rybniczanie?

4

Ależ szybko obejmują prowadzenie obejmują prowadzenie gospodarze! DANIEL SZCZEPAN otrzymał zagranie na szósty metr, skąd popisał się skutecznym strzałem głową!

3
    Pierwsze uderzenie na bramkę przyjezdnych, ale futbolówka szybuje wysoko ponad poprzeczką. Z piątego metra grę wznowi Rosa.

2
    Jeden z zawodników gospodarzy był nieprzepisowo atakowany na połowie rywali i arbiter dyktuje rzut wolny.

1
    Od środka rozpoczęli miejscowi. Arbiter szybko jednak przerwał grę, aby służby porządkowe mogły usunąć z boiska serpentyny wyrzucone przez fanów GKS-u.

1

Zawodnicy obydwu drużyn właśnie wychodzą na murawę! Z trybun niesie się głośny doping kibiców Jastrzębia, na stadionie zdaje się, że znajdują się również kibice gości. Oby to było wielkie widowisko przy nieustającym dopingu!
    Tak w chwili obecnej prezentuje się tabela drugoligowych rozgrywek:

Protokół meczowy:

GKS 1962 Jastrzębie:
    Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak – Semeniuk, Tront, Jadach (C), Ali – Gancarczyk, Szczepan

Rezerwowi:
    Szelong – Kawula, Szczęch, Weis, Caniboł, Dzida, Adamek

Trener: Jarosław Skrobacz

ROW 1964 Rybnik:
    Rosa – Jaroszewski, Jary, Bober, Gojny – Zganiacz, Muszalik – Kalisz, Krotofil, Dudzik – Brychlik

Rezerwowi:
    Łubik – Janik, Drozdowski, Tkocz, Spratek, Koleczko, Musiolik

Trener: Roland Buchała

Sędziowie: Mirosław Górecki.

Witam Państwa serdecznie! Za niespełna pół godziny rozpocznie się derbowe starcie w Jastrzębiu Zdroju. Niebawem poznamy wyjściowe jedenastki obydwu drużyn. Bądźcie z nami!

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Zapraszam na wspólne emocje!

Poprzednia seria gier była udana w wykonaniu obydwu zespołów. GKS zwyciężyło 2:0 na wyjeździe z Legionovią, natomiast ROW Rybnik pokonał u siebie 1:0 Stal Stalową Wolę. Kto lepiej wspominać będzie 16. kolejkę?

Goście są z kolei typowym ligowym średniakiem. Drużyna z Rybnika zanotowała po pięć zwycięstw, remisów, a także porażek. Jak na razie przyjezdnym daje to siódmą lokatę i dwadzieścia punktów na koncie.

Gospodarze są liderem tych rozgrywek. Miejscowi w piętnastu spotkaniach uzbierali trzydzieści jeden punktów. Na dorobek GKS-u złożyło się dziewięć zwycięstw, cztery remisy oraz dwie porażki.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 16. kolejki polskiej drugiej ligi. W Jastrzębiu miejscowy GKS podejmie ROW 1964 Rybnik. Zapraszam do lektury krótkiej zapowiedzi.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 4. Szczepan, 73. Adamek – 38. Krotofil

Kartki:   42. Kulawiak (JAS), 49. Tront (JAS), 65. Kawula (JAS), 90+2. Szymura (JAS), 90+5. Drazik (JAS), 90+5. Szczepan (JAS) – 50. Bober (ROW), 50. Muszalik (ROW)