Szczecin – Zduńska Wola 5:2 (koniec) | Clearex – Piast 1:3 (koniec)
Clearex Chorzów
1:3 (0:1)
Piast Gliwice
Niedziela 05.11.2017, 18:00 • Hala Sportowa, Chorzów. • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 6

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami niezwykle ciekawie zapowiadających się derbów Śląska. Clearex Chorzów na własnym obiekcie podejmować będzie Piast Gliwice. Lepiej w obecnym sezonie spisuje się ekipa gości, która pod wodzą trenera Hirscha zanotowała progres w grze i obecnie plasuje się w górnej połówce ligowej tabeli. Chorzowianie z kolei początku rozgrywek nie mogą zaliczyć do udanych. Mimo wszystko spróbują jednak powalczyć o komplet punktów w derbowym pojedynku rozgrywanym przed własną publicznością.
    Błażej Korczyński jest zainteresowany graczami z obu klubów:

Clearex Chorzów:

Chorzowianie w obecnym sezonie spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Plasują się dopiero na dziewiątym miejscu i mają już jedenaście oczek straty do lidera. Bilans bramkowy tego teamu również jest fatalny (12:22). W ostatniej ligowej kolejce podopieczni Mirosława Miozgi przegrali na wyjeździe z Gattą Active Zduńska Wola 3:5. Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Tomasz Golly, który zgromadził już na swoim koncie cztery trafienia.
    Trener kadry powołał trzech graczy Clearexu oraz dwóch Piasta:

Piast Gliwice:

Podopieczni Klaudiusza Hirscha nieźle spisują się w obecnym sezonie. Aktualnie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli i mają dziewięć punktów na koncie. To tylko o sześć mniej, niż ma w dorobku prowadzący Rekord Bielsko-Biała. W ostatniej ligowej batalii gliwiczanie pokonali po niezwykle zaciętym spotkaniu MKF Solne Miasto Wieliczka 3:2. Najlepszymi strzelcami drużyny są Gustawo Machado Coutinho oraz Przemysław Dewucki, którzy mają na koncie po cztery bramki.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 do naszej relacji!

1

0:10
    Goście rozpoczynają spotkanie od środka boiska. Ich pierwsza ofensywna akcja kończy się jednak stratą.

0:24
    Świetna okazja gospodarzy na objęcie prowadzenia. Po strzale z dziesiątego metra gracza Clearexu na raty zdołał interweniować Widuch.

1:05
    Miejscowy team konstruuje akcje na prawej stronie boiska. Ivanov wymienia podania z Segetem, ale nie wypracowali sobie sytuacji strzeleckiej.

1:33
    Goście szukają swojej okazji do wyprowadzenia ataku. Dewucki pokazał się ładnie na siódmym metrze, ale jego zgrania nie wykorzystał partner.

2:07
    Bardzo szybko mamy pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Wyprowadzający futbolówkę Ivanov był faulowany przez gracza gości.

2:44
    Coutinho pokazuje się partnerom do rozegrania akcji na lewym skrzydle. Ci jednak wyprowadzili atak drugim skrzydłem bez większego powodzenia.

3:03
    Michał Grecz ładnie powalczył z rywalem w środkowej strefie boiska, jednak nie był w stanie wyprowadzić szybkiej kontry.

3:40
    Miejscowy team zdecydował się podejść z bardzo wysokim pressingiem. Przyniósł on zamierzony efekt, ale strzał Mateusza Omylaka z lewego skrzydła broni Widuch!

4:14
    We wcześniejszej akcji źle zachował się na własnej połowie Bonifacio i stracił futbolówkę w niebezpiecznej strefie.

4:30
    Warto zauważyć, że oba teamy mają już na koncie po dwa przewinienia. Clearex źle wyprowadza swoją akcję i grę od bramki wznawia Widuch.

5:01
    Sporo mamy niedokładności w początkowych fragmentach tej rywalizacji. Trzeba wspomnieć również, że po stronie chorzowskiego teamu nie oglądamy dzisiaj dwóch ważnych ogniw: Zastawnika oraz Krzywickiego.

5:14
    Piskorz w dość ostry sposób faulował rywala przy linii bocznej boiska. Były zawodnik AZS UŚ Katowice nie otrzymał jednak napomnienia.

5:33
    Piast Gliwice ma już na koncie cztery przewinienia. Ich dzisiejszy rywal ma ich z kolei zaledwie dwa.

6:00
    Gliwiczanie mają problem ze składnym wyprowadzeniem akcji w ataku pozycyjnym. Udało im się to w tej sytuacji, ale bardzo niecelnie uderzał Michał Grecz.

6:22
    Mariusz Seget ładnie przedzierał się środkiem pola, jednak nie udało mu się nabrać zwodem rywala na linii pola karnego.

6:41
    Łuszczek fauluje Dewuckiego, który wyprowadzał kontratak. W efekcie oba zespoły mają już na koncie po cztery faule.

7:01
    Przemysław Dewucki wyprowadza szybką kontrę środkiem pola! Został on zatrzymany faulem przez rywala i Clearex ma już na koncie cztery faule.

7:17
    Lutecki świetnie powalczył o piłkę z rywalem i zdecydował się na strzał zza pola karnego! Piłka po rykoszecie trafiła jednak w słupek bramki Widucha!

8:12
    Tym razem to Karol Zdunek był faulowany na linii środkowej boiska. Niezwykle szybko oba zespoły zapisały na swoich kontach pięć przewinień.

8:28
    Michał Widuch podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny. Jego uderzenie z daleka po rykoszecie wychodzi jednak na korner.

9:15
    Gliwiczanie spokojnie wyprowadzają swój atak z własnej połowy boiska. Ostatecznie jednak piłka po nodze gracza Clearexu wychodzi na aut.

9:24
    Podopieczni Mirosława Miozgi wyprowadzają akcję z własnej połowy. Ivanov sporo ryzykował dryblingiem, ale ostatecznie Widuch wybił piłkę na aut.

10:00
    Za nami już dziesięć minut tej rywalizacji. W dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis, choć okazji pod obiema bramkami nie brakowało.

10:36
    Bonifacio szukał sobie pozycji strzeleckiej na dziesiątym metrze. Ostatecznie jego próba mija w znacznej odległości bramkę gospodarzy.

11:12
    W bardzo prosty sposób traci piłkę Bonifacio! Później z szybką kontrą wychodzą gospodarze i techniczny strzał Segeta mija bramkę Widucha!

11:28
    Przyjezdni piłkarze nie mają pomysłu na wyprowadzenie akcji. Zdołał przejąć piłkę na ich połowie Mizgajski, ale jego strzał został zablokowany.

12:14
    Tomasz Lutecki za moment wznowi grę od autu. Później po szybkim dryblingu doszedł do pozycji strzeleckiej, ale futbolówka uciekła mu za linię boczną.

12:41
    Goście kolejny już raz w tym meczu popisują się złym rozegraniem ataku pozycyjnego. Nie zdołał tego jednak wykorzystać Lutecki.

13:01
    Gracze Klaudiusza Hirscha starali się przedrzeć prawym skrzydłem. Futbolówka uciekła im jednak za linię boczną boiska.

13:45
    Warto w tym momencie przypomnieć, że goście mają już na koncie pięć przewinień. Gospodarze z kolei faulowali cztery razy.

14:00
    Bardzo mocne uderzenie z dalszej odległości oddaje Mirga, jednak futbolówka przelatuje wysoko nad bramką gospodarzy.

14:28
    Niezłą okazję stworzyli sobie goście. Najpierw po wykonaniu rzutu rożnego strzał oddał Dewucki, jednak piłka po nodze Luteckiego wyszła na kolejny korner.

15:00
    To już ostatnie pięć minut tej części gry. W dalszym ciągu nie mieliśmy żadnej bramki, ale oba zespoły szukają swoich premierowych trafień.

15:15
    Oba teamy mają na swoich kontach po pięć przewinień. Potężnie z dalszej odległości huknął Mizgajski, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

15:40
    Gustawo Machado Coutinho nieźle przedzierał się prawym skrzydłem, ale ostatecznie piłka po jego szarży ląduje na aucie.

15:42
    Po przewinieniu zawodnika gości miejscowi wykonywali przedłużony rzut karny! Po potężnym uderzeniu Macieja Mizgajskiego piłka przelatuje jednak obok słupka!

16:00
    Niezłą okazję mieli teraz gliwiczanie. Ładnie na lewym skrzydle przedarł się gracz Piasta, ale z jego płaskim strzałem poradził sobie bramkarz Clearexu.

16:22
    W dalszym ciągu oba teamy mają na kontach po pięć przewinień. Możemy jeszcze być świadkami przedłużonych rzutów karnych.

17:10
    Clearex Chorzów pod naciskiem rywala wybija piłkę za linię boczną boiska. Piast Gliwice wznowi za moment grę od autu.

17:30
    Do końca pierwszej połowy pozostały już tylko dwie minuty. Piast Gliwice zakłada wysokie podejście pressingiem na połowie Clearexu.

18:22
    Piast Gliwice ładnie wymienia podania w środkowej strefie boiska. Ostatecznie gospodarze wybijają futbolówkę na aut spod nóg Dewuckiego.

19:13
    Goście wymieniają podania w pobliżu własnej połowy. Po chwili okazję miał Gładczak, ale jego strzał z ostrego kąta broni Widuch!

19:58
    Przemysław Dewucki był faulowany i goście wznowią od przedłużonego rzutu karnego!

19:59
    Gol dla Piasta!
    Bramkę z 10 metrów zdobywa SEBASTIAN SZADURSKI.

Mamy bramkę w ostatniej sekundzie pierwszej połowy spotkania w chorzowskiej hali sportowej! Sebastian Szadurski popisał się mocnym uderzeniem z przedłużonego rzutu karnego i pokonał bezradnego Puzio!

20

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. Clearex Chorzów przegrywa na własnym obiekcie z Piastem Gliwice 0:1. Jedyną bramkę zdobył w ostatniej sekundzie pierwszej części gry Sebastian Szadurski z przedłużonego rzutu karnego. Oba zespoły dość szybko zapisały na swoich kontach pięć przewinień i później musiały uważać w grze obronnej. Z pewnością w drugiej odsłonie możemy jeszcze liczyć na sporą dawkę sportowych emocji!

21

20:18
    Gospodarze bardzo szybko po wznowieniu gry przechodzą do ataku. Ostatecznie w ostatniej chwili gracz gliwickiego teamu wybija piłkę na korner.

20:43
    Seget ładnie powalczył o piłkę w środkowej strefie boiska. Później po akcji Roberta Gładczaka gospodarze wywalczyli korner.

21:25
    Łuszczek fatalnie wznawia grę z rzutu rożnego. Z kontrą momentalnie wychodzi Mirga, jednak nie zdołał odpowiednio dograć piłki do partnera.

21:50
    Znowu mamy sporo niedokładności na boisku. Omylak stara się uspokoić grę, ale po chwili niecelnie do przodu zagrywa Gładczak.

22:02
    Sebastian Szadurski był atakowany przez rywala przy linii bocznej boiska. Ostatecznie zdołał on sprytnym zagraniem piętką wywalczyć aut.

22:37
    Mizgajski wyprowadził szybką kontrę swojej drużyny. Finalnie jego trud zmarnował Omylak, który niecelnie uderzał zza pola karnego.

23:06
    Marek Bugański wznowi za moment grę z linii bocznej boiska. Do gry pokazał mu się Piskorz, ale nie zdołali w dwójkę wypracować pozycji strzeleckiej.

23:15
    Coutinho był faulowany w środkowej strefie boiska. Było to pierwsze przewinienie w drugiej części gry.

24:14
    Piskorz bardzo dobrym podaniem wypatrzył Szadurskiego. Ten przegrał jednak rywalizację z wychodzącym z bramki Puzio!

24:27
    Drugie przewinienie miejscowego zespołu po przerwie. Goście nadal po przerwie nie popełnili jeszcze żadnego faulu.

25:00
    Fatalny błąd przytrafił się na własnej połowie Piskorzowi. Odskoczyła mu futbolówka, czego nie potrafił jednak wykorzystać miejscowy piłkarz.

25:20
    Przemysław Dewucki ładnym zagraniem za plecy starał się wypatrzeć wbiegającego Coutinho, ale ten nie opanował futbolówki.

25:31
    Czerwona kartka dla Grecz (Piast Gliwice). Wszystko przez faul na wychodzącym na czystą pozycję Ivanovie!

26:00
    Teraz przez niespełna dwie minuty gospodarze grać będą w przewadze jednego zawodnika. Niecelnie strzelał z przewrotki Ivanov.

26:23
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki MATEUSZ OMYLAK.

Mamy wyrównanie w chorzowskiej hali sportowej! Idealne podanie na czwartym metrze otrzymał Mateusz Omylak i momentalnie złożył się do uderzenia! Widuch poradził sobie jeszcze z pierwszym strzałem, ale później nie mógł nic poradzić przy dobitce!

26:50
    Bardzo szybko chorzowski team mógł objąć prowadzenie! Świtoń otrzymał świetne podanie na prawym skrzydle, jednak przegrał pojedynek z dobrze interweniującym Widuchem!

27:23
    Gospodarze w drugiej części gry starają się dłużej utrzymywać przy futbolówce i stwarzają więcej zagrożenia pod bramką Widucha.

27:33
    Zawodnik miejscowego teamu fauluje rywala na dziesiątym metrze. Potężnie z rzutu wolnego huknął Bugański, ale piłkę zablokował zawodnik gospodarzy.

27:36
    Jeden z rezerwowych zawodników przyjezdnego teamu otrzymał żółty kartonik za protesty wobec decyzji sędziego.

28:00
    Ależ szczęście miał w tej sytuacji golkiper gospodarzy! Po strzale Ariela Mnochego niepewnie odbił on piłkę rękami i przeleciała ona tuż obok słupka!

28:28
    Gospodarze wznowią za moment grę od rzutu rożnego. Tracą oni jednak futbolówkę w dość prosty sposób i mamy szybki kontratak gości z Gliwic! Bugański uderza jednak nad bramką z linii pola karnego!

29:05
    Bardzo ładnie z rywalem poradził sobie Dewucki. Doświadczony zawodnik uderzał potężnie z prawego skrzydła, ale poprawnie sparował futbolówkę Puzio!

29:18
    Drugie przewinienie w tej części gry przyjezdnych piłkarzy. Gospodarze mają w chwili obecnej trzy faule na koncie.

30:00
    Szymon Łuszczek fauluje Przemysława Dewuckiego na ósmym metrze. Za moment sam poszkodowany będzie wykonawcą rzutu wolnego.

30:28
    W dość trudnej sytuacji na uderzenie z prawego skrzydła zdecydował się Mizgajski! Poradził sobie jednak z jego strzałem na raty Michał Widuch!

31:11
    Dość zaskakujące uderzenie z autu oddaje Dewucki, a Puzio nogami zbija piłkę w powietrze. Później młody golkiper piąstkuje futbolówkę na aut.

31:33
    Wyraźnie przeszkodzili sobie w tej sytuacji Szadurski oraz Piskorz. Ostatecznie ten pierwszy zablokował uderzenie zza pola karnego byłego gracza AZS UŚ Katowice.

32:01
    Powoli wkraczamy w ostatnie fragmenty tej zaciętej rywalizacji. Oba zespoły szukają swoich okazji na objęcie prowadzenia.

32:44
    Mariusz Seget umiejętnie popracował w defensywie, ale ostatecznie później futbolówka uciekła mu za linię boczną boiska.

33:10
    Warto w tym momencie przypomnieć liczbę fauli akumulowanych po obu stronach (4:3).

33:12
    Ivanov faulował wyprowadzającego szybko piłkę do gry Widucha. W efekcie Clearex popełnił piąte przewinienie w tej odsłonie meczu!

33:44
    Ależ bliski szczęścia był w tej sytuacji Michał Widuch! Podłączył się on do ofensywnej akcji swojego zespołu i zdecydował na mocne uderzenie! Piłka po rykoszecie z hukiem trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy!

34:00
    Świtoń doznał urazu bez kontaktu z przeciwnikiem. Musi on opuścić boisko i zastępuje go jeden z rezerwowych piłkarzy.

34:30
    Bugański przejmuje piłkę po błędzie Luteckiego, a później był faulowany przez gracza Clearexu Chorzów!

34:38

Goście po raz drugi w tym spotkaniu obejmują prowadzenie! Znowu na listę strzelców wpisał się Sebastian Szadurski, który tym razem pokonał bramkarza gospodarzy płaskim strzałem z przedłużonego rzutu karnego!

35:09
    Do końca spotkania pozostało już tylko pięć minut. Z pewnością do samego końca gospodarze będą szukać szans na wyrównanie.

35:31
    Sygnał do ataku daje Mateusz Omylak! Mocne uderzenie tego zawodnika z lewej flanki paruje przed siebie Widuch!

36:12
    Wydaje się, że w tej sytuacji wyraźnie faulowany przez rywala był Ivanov. Sędziowie nie odgwizdali jednak przewinienia gracza gości.

36:20
    Gospodarze w pełnym składzie.

37:00
    Do końca spotkania pozostały już tylko trzy minuty. Omylak ładnie zgrywa piłkę do Luteckiego, ale reprezentant Polski niecelnie uderza zza pola karnego.

37:37
    Piast Gliwice wznowi za moment grę od autu. Przemysław Dewucki niecelnie zagrywa futbolówkę w pole karne Clearexu.

38:09
    Rozsądnie gra teraz przyjezdny team. Utrzymuje się dłużej w posiadaniu piłki i wyczekuje zbliżającej się końcowej syreny spotkania.

38:30
    To już ostatnie fragmenty spotkania. Mirosław Miozga nie zdecydował się jeszcze na grę z lotnym bramkarzem.

38:44
    Grę od autu wznawiają miejscowi piłkarze. Pojawia się na boisku lotny bramkarz w zespole Clearexu Chorzów.

39:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta tego meczu. Gospodarze w dalszym ciągu szukają swojej okazji na doprowadzenie do remisu.

39:16
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW DEWUCKI.

Raczej sprawa zwycięscy tego meczu jest już rozstrzygnięta! Bardzo szybko kontrę swojej drużyny zainicjował Widuch i jego partner strzelił wprost w bramkarza z linii pola karnego! Golkiper Clearexu paruje jednak piłkę przed siebie i z bliska pakuje ją do bramki Dewucki!

Za nami już to emocjonujące spotkanie w chorzowskiej hali sportowej. Clearex Chorzów ostatecznie przegrywa z Piastem Gliwice 1:3. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w tym meczu Mateusz Omylak. Z kolei trafienia dla gości notowali Szadurski (dwa) oraz Dewucki. Ta wygrana z pewnością pozwoli Piastowi powalczyć w obecnym sezonie o miejsca w czołówce tabeli. Clearex z kolei musi się powoli liczyć z walką o spokojne utrzymanie w Ekstraklasie Futsalu.

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (19:50:51)

Dawid Czempisz

Gole: 27. Omylak – 20. Szadurski (10 m rzut karny), 35. Szadurski (10 m rzut karny), 40. Dewucki

Kartki:   26. Grecz (PIA)

Clearex Chorzów: Puzio (Leoniak) – Gładczak, Zdunek, Lutecki, Seget, Omylak, Mizgajski, Łuszczek, Krzywoń, Świtoń, Ivanov.
    Piast Gliwice: Widuch (Waszka) – Mirga, Chojnacki, Mnochy, Grzywa, Dewucki, Machado Coutinho, Dubiel, Grecz, Bugański, Bonifacio, Piskorz, Szadurski.

Pierwszy: Paweł Tokarewicz (Białystok)
    Drugi: Jakub Orliński (Wrocław)
    Czasowy: Grzegorz Wiercioch (Knurów)