Gwardia – Azoty 29:33 (koniec) | Pogoń – KPR 28:24 (koniec) | MMTS – Meble Wójcik 27:21 (koniec)
Chrobry – Energa MKS 27:26 (koniec) | Wybrzeże – Piotrkowianin 29:20 (koniec)
Energa Wybrzeże Gdańsk
29:20 (15:10)
Piotrkowianin Piotrków Tr.
Sobota 02.12.2017, 18:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • Orlen Superliga mężczyzn • 12. kolejka

Trwa 12. kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn. Jedno ze spotkań odbędzie się w Gdańsku, gdzie miejscowe Wybrzeże podejmie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Wybrzeże aktualnie ma na swoim koncie 14 punktów. Taki dorobek pozwala gdańszczanom po jedenastu spotkaniach zajmować przedostatnią lokatę w grupie pomarańczowej. W tabeli zbiorczej Wybrzeże zajmuje dwunastą pozycję.

Piotrkowianin ma na swoim koncie 16 punktów. Mimo zaledwie dwóch punktów więcej niż Wybrzeże zespół z Piotrkowa Trybunalskiego zajmuje czwarte miejsce w grupie pomarańczowej. W tabeli zbiorczej natomiast plasują się na dziewiątej pozycji.

Ostatnią kolejkę oba zespoły kończyły w mieszanych nastrojach. Wybrzeże pokonało w Elblągu Meble Wójcik 29:18. Piotrkowianin natomiast we własnej hali uległ Orlenowi Wiśle Płock 23:31.

Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami odbyło się prawie rok temu. Wtedy to na hali w Gdańsku Wybrzeże pewnie pokonało Piotrkowianina 31:20.

Początek spotkania w Gdańsku o godzinie 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Schodowski – Mróz, Urbański, Woynowski, Iskra, Kaźmierczak, Swat, Góralski, Surosz, Andreou, Pozarek, Achroku, Makowiejew, Paczesny, Rutkowski.

Sędziowie: Dariusz Mroczkowski (Sierpc), Jakub Mroczkowski (Sierpc).
    Delegat: Michał Wach (Gdynia)..

Rozpoczęła się prezentacja na hali w Gdańsku. Za kilka chwil pierwszy gwizdek!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Mecz rozpoczęli gospodarze, którzy dzisiaj grają w czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach. Rywale na czarno!

1
    Kondratiuk oddał rzut, ale był faulowany. Rzut wolny dla gospodarzy. (0:0)

1
    Rzut Suleja zablokowany. (0:0)
    2
    Długie zagranie do Góralskiego, a ten schodził z prawego skrzydła i w sytuacji sam na sam się nie pomylił! (0:1)
    3
    Kontra gości, którą kończy rzutem ze środka Rogulski! (1:1)

4
    Żółta kartka dla Wybrzeże Gdańsk (Bednarek). (1:1)

4
    Faul gości w ataku, przerywa grę sędzia. (1:1)

5
    Niedokładnie rozegrali piłkę w ataku gospodarze i ta wyszła na aut. (1:1)
    5
    Szybko z autu wznowili grę goście. Długie zagranie do Swata, a ten się nie pomylił i zdobywa bramkę! (1:2)
    6
    Sulej przedarł się przez defensywę i trafił do siatki! (2:2)
    6
    Bramkarz gości próbował wyjść do długo zagranej piłki. Uprzedził go jednak Rogulski, który minął golkipera i trafił do pustej bramki! (3:2)

7
    Swat rzuca z dystansu, ale broni bramkarz. (3:2)

7
    Rogulski w sytuacji sam na sam, ale podczas rzutu przekroczył linię pola karnego. (3:2)

8
    Teraz sam na sam z bramkarzem wyszedł jeden z gości, jednak górą golkiper gdańszczan. (3:2)
    8
    Ze skrzydła rzuca jeden z gospodarzy i piłka w siatce! (4:2)

9
    Żółta kartka dla Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (Pozarek). (4:2)
    10
    Atomowy rzut Kondratiuka z dystansu i Wybrzeże podwyższa prowadzenie! (5:2)

11
    Makowiejew ciągnięty za koszulkę przez Wróbla i ten otrzymuje dwie minuty kary. (5:2)
    12
    Teraz przedarł się przez defensywę Sulej i piłka w siatce po mocnym rzucie! (6:2)
    12
    Szybko odpowiada Makowiejew! (6:3)

13
    W komplecie gospodarze.
    14
    Atomowy rzut Woynowskiego ze środka i piłka wpada tuż przy spojeniu! (6:4)
    15
    Wróbel mocno i celnie! Szybka odpowiedź gdańszczan! (7:4)

15
    Teraz sam na sam broni golkiper gospodarzy! (7:4)
    16
    Woynowski ze środka i piłka po koźle wpada do siatki! (7:5)
    17
    Odpowiedź w wykonaniu Rogulskiego! Mocny rzut tego zawodnika! (8:5)

17
    Pozarek rzuca obok bramki! (8:5)
    17
    Kontra gospodarzy zakończona celnym rzutem Wróbla! (9:5)

18
    Timeout dla gości. (9:5)

19
    Surosz faulował biegnącego skrzydłem Wróbla i ogląda żółty kartonik. (9:5)

19
    Kondratiuk biegł prawym skrzydłem, oddał rzut i piłka znalazła się w bramce! (10:5)
    20
    Woynowski mimo lekkiego faulu podczas próby przedarcia się przez defensywę zdołał trafić do bramki! (10:6)

20
    Żółta kartka dla Wybrzeże Gdańsk (Bednarek). (10:6)
    22
    Surosz przedarł się przez defensywę i mimo bycia faulowanym zdobył bramkę. Jeszcze faulujący Podobas dostał dwie minuty kary! (10:7)
    22
    Szybka odpowiedź Wróbla mimo gry w osłabieniu! (11:7)
    22
    Po chwili odpowiada Woynowski! (11:8)

23
    Pozarek miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafił w słupek! (11:8)

24
    Timeout dla gospodarzy. (11:8)

24
    Niedokładnie gospodarze rozgrywają w ataku gospodarze. Piłka wyszła na aut po podaniu Wróbla. (11:8)

24
    Przez chwilę w pełnym składzie grali gospodarze. Teraz dwie minuty kary za faul dostał Rogulski! (11:8)

25
    Faulowany podczas rzutu Wróbel. Bramkarz gości interweniował, ale mamy rzut wolny dla Wybrzeża. (11:8)

26
    Wróbel rzuca, ale piłka trafia w słupek! Wróciła ona w pole i Wybrzeże dalej w jej posiadaniu! (11:8)
    26
    Kondratiuk rzuca i piłka po odbiciu się od rąk jednego z rywali wpada do siatki! (12:8)
    26
    Momentalnie odpowiadają goście! (12:9)

27
    Rogulski upadał tyłem do bramki, ale zdołał się odwrócić i oddać rzut. Piłka przeszła obok słupka! (12:9)
    28
    Prymlewicz wyszedł z indywidualną kontrą i oddał celny rzut do bramki! (13:9)

28
    Jeszcze Makowiejew miał pretensje, że Prymlewicz faulował podczas rzutu i otrzymał za to żółtą kartkę. (13:9)
    29
    Surosz także z celnym trafieniem. (13:10)

29
    Oddał rzut Sulej, ale interweniuje bramkarz. (13:10)
    30
    Z celnym trafieniem Rogulski! (14:10)

30
    Rzut Makowiejewa zablokowany! (14:10)
    30
    Piłka zagrana na skrzydło do Prymlewicza i ten trafia w słupek! Piłka wraca jednak w pole, gdzie na przeciwległej flance łapie ją Papaj i podczas rzutu się nie myli! (15:10)

30
    Pierwsza połowa skończona. (15:10)

Końcowa syrena zawyła wraz ze zdobytą bramką. Wybrzeże jak na razie prowadzi pięcioma bramkami i w kontekście wyniku pierwszej połowy wydaje się to być sporą zaliczką. Zobaczymy jednak co wydarzy się po przerwie. Zapraszam więc na dalsze emocje za około 10 minut.

Zawodnicy już na parkiecie, za chwilę druga połowa!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (15:10)
    32
    Wróbel mocnym rzutem z biodra otwiera wynik drugiej połowy! (16:10)
    33
    Daleki rzut do Papaja, ten wychodzi sam na sam i trafia do siatki! Zwiększa się przewaga Wybrzeża! (17:10)
    34
    Kolejne celne trafienie gospodarzy! Ależ weszli w drugą połowę spotkania! (18:10)

34
    Timeout dla gości. (18:10)

35
    Faulowany Wróbel. (18:10)

36
    Faulowany podczas rzutu jeden z gospodarzy i mamy rzut karny! (18:10)

36
    Rzut Prymlewicza z siedmiu metrów broni Procho! (18:10)

37
    Iskra przedarł się przez defensywę i oddał mocny rzut. Piłka po koźle wpadła do siatki! (18:11)
    38
    Teraz celnie trafia Kondratiuk! (19:11)

38
    Sulej z karą dwóch minut za faul na rywalu. (19:11)
    39
    Urbański rzuca nad rękami obrońców i piłka w siatce! (19:12)
    40
    Ależ atomowy rzut Wróbla i piłka po próbie ze znacznej odległości znalazła się w siatce! (20:12)
    41
    Rogulski rzutem ze skrzydła podwyższa prowadzenie Wybrzeża! (21:12)

43
    Próba zagrania długiej piłki do Mroza, jednak przechwytuje ją Sulej! (21:12)
    45
    Paczesny dostał piłkę za plecy defensorów i oddał celny rzut! (21:13)
    45
    Szybka odpowiedź w wykonaniu Prymlewicza! (22:13)
    45
    Szybki przechwyt gospodarzy i wyszli z kontrą, którą zakończył Sulej! Ależ mecz w Gdańsku! (23:13)

45
    Timeout dla gości. (23:13)

46
    Chmieliński broni po rzucie rywala ze skrzydła! (23:13)

46
    Teraz interweniuje bramkarz z drugiej strony boiska! (23:13)

46
    Mróz przekroczył linię pola bramkowego! (23:13)
    47
    Wróbel mimo bycia faulowanym zdobywa bramkę. Jeszcze kara dwóch minut dla Pozarka! (24:13)
    48
    Paczesny z problemami złapał piłkę zagraną przez rywala, jednak zdołał oddać celny rzut! (24:14)

49
    Kara dwóch minut dla Papaja za faul. (24:14)

49
    Paczesny ze skrzydła trafia w słupek! (24:14)

49
    Goście w komplecie.

50
    Wychodzący z kontrą Pozarek rzuca mocno ze znacznej odległości i piłka znalazła się w siatce! (24:15)

51
    Obie drużyny w pełnych składach. (24:15)
    51
    Swat pewnie wykorzystuje podyktowany przed chwilą rzut karny! (24:16)
    52
    Rzuca Rogulski i mimo interwencji bramkarza piłka znalazła się w siatce! (25:16)
    53
    Długie zagranie bramkarza do Papaja i ten wykorzystuje kontrę swojego zespołu! (26:16)
    54
    Mróz trafia ze skrzydła! Nie powinno to jednak zmienić końcowego rezultatu. (26:17)

54
    Timeout dla gospodarzy. (26:17)

56
    Faulowany teraz jeden z gospodarzy. Faulujący Rutkowski dostał dwie minuty kary, a gospodarze rzut karny. (26:17)
    56
    Z siedmiu metrów trafia Papaj! (27:17)
    57
    Jeszcze podwyższają gospodarze! To będzie nokaut! (28:17)
    57
    Odpowiada Woynowski. (28:18)
    59
    Jeszcze rzuca Woynowski, piłka w siatce! (28:19)

60
    Kondratiuk jeszcze faulowany podczas rzutu. Karny na zakończenie spotkania! (28:19)
    60
    Komarzewski pewnie z siedmiu metrów! (29:19)
    60
    Tuż przed końcową syreną trafia z lewego skrzydła Mróz! (29:20)

Koniec meczu. (29:20)

Koniec spotkania. Gospodarze pewnie wygrywają i zapisują kolejne punkty w ligowej tabeli! W drugiej połowie byli oni znacznie skuteczniejsi od rywali i dzięki temu powiększyli przewagę z pierwszej części spotkania.

To już wszystko z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na inne relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu! (19:27:10)

Kamil Kazmierczak

Energa Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Podobas, Bednarek, Komarzewski, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Kondratiuk, Wróbel, Adamczyk.
    Piotrkowianin Piotrków Tr.: Procho, Schodowski – Mróz, Urbański, Woynowski, Iskra, Kaźmierczak, Swat, Góralski, Surosz, Andreou, Pozarek, Achroku, Makowiejew, Paczesny, Rutkowski.

Delegat: Michał Wach (Gdynia).