Gwardia – Azoty 29:33 (koniec) | Pogoń – KPR 28:24 (koniec) | MMTS – Meble Wójcik 27:21 (koniec)
Chrobry – Energa MKS 27:26 (koniec) | Wybrzeże – Piotrkowianin 29:20 (koniec)
Energa Wybrzeże Gdańsk
29:20 (15:10)
Piotrkowianin Piotrków Tr.
Sobota 02.12.2017, 18:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • Orlen Superliga mężczyzn • 12. kolejka
    60
    Tuż przed końcową syreną trafia z lewego skrzydła Mróz! (29:20)
    60
    Komarzewski pewnie z siedmiu metrów! (29:19)
    59
    Jeszcze rzuca Woynowski, piłka w siatce! (28:19)
    57
    Odpowiada Woynowski. (28:18)
    57
    Jeszcze podwyższają gospodarze! To będzie nokaut! (28:17)
    56
    Z siedmiu metrów trafia Papaj! (27:17)
    54
    Mróz trafia ze skrzydła! Nie powinno to jednak zmienić końcowego rezultatu. (26:17)
    53
    Długie zagranie bramkarza do Papaja i ten wykorzystuje kontrę swojego zespołu! (26:16)
    52
    Rzuca Rogulski i mimo interwencji bramkarza piłka znalazła się w siatce! (25:16)
    51
    Swat pewnie wykorzystuje podyktowany przed chwilą rzut karny! (24:16)

49
    Kara dwóch minut dla Papaja za faul. (24:14)
    48
    Paczesny z problemami złapał piłkę zagraną przez rywala, jednak zdołał oddać celny rzut! (24:14)
    47
    Wróbel mimo bycia faulowanym zdobywa bramkę. Jeszcze kara dwóch minut dla Pozarka! (24:13)
    45
    Szybki przechwyt gospodarzy i wyszli z kontrą, którą zakończył Sulej! Ależ mecz w Gdańsku! (23:13)
    45
    Szybka odpowiedź w wykonaniu Prymlewicza! (22:13)
    45
    Paczesny dostał piłkę za plecy defensorów i oddał celny rzut! (21:13)
    41
    Rogulski rzutem ze skrzydła podwyższa prowadzenie Wybrzeża! (21:12)
    40
    Ależ atomowy rzut Wróbla i piłka po próbie ze znacznej odległości znalazła się w siatce! (20:12)
    39
    Urbański rzuca nad rękami obrońców i piłka w siatce! (19:12)

38
    Sulej z karą dwóch minut za faul na rywalu. (19:11)
    38
    Teraz celnie trafia Kondratiuk! (19:11)
    34
    Kolejne celne trafienie gospodarzy! Ależ weszli w drugą połowę spotkania! (18:10)
    33
    Daleki rzut do Papaja, ten wychodzi sam na sam i trafia do siatki! Zwiększa się przewaga Wybrzeża! (17:10)
    32
    Wróbel mocnym rzutem z biodra otwiera wynik drugiej połowy! (16:10)
    30
    Piłka zagrana na skrzydło do Prymlewicza i ten trafia w słupek! Piłka wraca jednak w pole, gdzie na przeciwległej flance łapie ją Papaj i podczas rzutu się nie myli! (15:10)
    30
    Z celnym trafieniem Rogulski! (14:10)
    29
    Surosz także z celnym trafieniem. (13:10)

28
    Jeszcze Makowiejew miał pretensje, że Prymlewicz faulował podczas rzutu i otrzymał za to żółtą kartkę. (13:9)
    28
    Prymlewicz wyszedł z indywidualną kontrą i oddał celny rzut do bramki! (13:9)
    26
    Momentalnie odpowiadają goście! (12:9)
    26
    Kondratiuk rzuca i piłka po odbiciu się od rąk jednego z rywali wpada do siatki! (12:8)

24
    Przez chwilę w pełnym składzie grali gospodarze. Teraz dwie minuty kary za faul dostał Rogulski! (11:8)
    22
    Po chwili odpowiada Woynowski! (11:8)
    22
    Szybka odpowiedź Wróbla mimo gry w osłabieniu! (11:7)
    22
    Surosz przedarł się przez defensywę i mimo bycia faulowanym zdobył bramkę. Jeszcze faulujący Podobas dostał dwie minuty kary! (10:7)

20
    Żółta kartka dla Wybrzeże Gdańsk (Bednarek). (10:6)
    20
    Woynowski mimo lekkiego faulu podczas próby przedarcia się przez defensywę zdołał trafić do bramki! (10:6)

19
    Surosz faulował biegnącego skrzydłem Wróbla i ogląda żółty kartonik. (9:5)
    17
    Kontra gospodarzy zakończona celnym rzutem Wróbla! (9:5)
    17
    Odpowiedź w wykonaniu Rogulskiego! Mocny rzut tego zawodnika! (8:5)
    16
    Woynowski ze środka i piłka po koźle wpada do siatki! (7:5)
    15
    Wróbel mocno i celnie! Szybka odpowiedź gdańszczan! (7:4)
    14
    Atomowy rzut Woynowskiego ze środka i piłka wpada tuż przy spojeniu! (6:4)
    12
    Szybko odpowiada Makowiejew! (6:3)
    12
    Teraz przedarł się przez defensywę Sulej i piłka w siatce po mocnym rzucie! (6:2)

11
    Makowiejew ciągnięty za koszulkę przez Wróbla i ten otrzymuje dwie minuty kary. (5:2)
    10
    Atomowy rzut Kondratiuka z dystansu i Wybrzeże podwyższa prowadzenie! (5:2)

9
    Żółta kartka dla Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (Pozarek). (4:2)
    8
    Ze skrzydła rzuca jeden z gospodarzy i piłka w siatce! (4:2)
    6
    Bramkarz gości próbował wyjść do długo zagranej piłki. Uprzedził go jednak Rogulski, który minął golkipera i trafił do pustej bramki! (3:2)
    6
    Sulej przedarł się przez defensywę i trafił do siatki! (2:2)
    5
    Szybko z autu wznowili grę goście. Długie zagranie do Swata, a ten się nie pomylił i zdobywa bramkę! (1:2)

4
    Żółta kartka dla Wybrzeże Gdańsk (Bednarek). (1:1)
    3
    Kontra gości, którą kończy rzutem ze środka Rogulski! (1:1)
    2
    Długie zagranie do Góralskiego, a ten schodził z prawego skrzydła i w sytuacji sam na sam się nie pomylił! (0:1)

Kamil Kazmierczak

Energa Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Podobas, Bednarek, Komarzewski, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Kondratiuk, Wróbel, Adamczyk.
    Piotrkowianin Piotrków Tr.: Procho, Schodowski – Mróz, Urbański, Woynowski, Iskra, Kaźmierczak, Swat, Góralski, Surosz, Andreou, Pozarek, Achroku, Makowiejew, Paczesny, Rutkowski.

Sędziowie: Dariusz Mroczkowski (Sierpc), Jakub Mroczkowski (Sierpc).
    Delegat: Michał Wach (Gdynia).