Crotone – Napoli 0:1 (koniec)
FC Crotone
0:1 (0:1)
SSC Napoli
Piątek 29.12.2017, 20:45 • Stadio Ezio Scida, Crotone • Włoska Serie A • Runda 19

To już wszystko na dziś z Crotone. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnej nocy. (22:48:13)
    Sto siedmnasty gol Marka Hamsika zapewnił Napoli kolejne trzy oczka:

Koniec spotkania na Stadio Ezio Scida. Musiał coś motywującego w przerwie powiedzieć swoim zawodnikom Walter Zenga. Po przerwie Crotone prezentowało się zdecydowanie lepiej, jednak Napoli jest na tyle doświadczonym zespołem, że wiedziało jak ma sobie radzić z nową sytuacją na boisku i spokojnie dowiozło wynik 0:1 do końca tej rywalizacji. W rezultacie Rossoblu odnoszą druga porażkę z rzędu i po połowie rozegranych spotkań znajdują się w strefie spadkowej. Goście z Neapolu zaś skończą dwa tysiące siedemnasty rok na pozycji lidera Serie A i tylko od nich samych zależy czy w tym sezonie uda im się wywalczyć Scudetto.

90+5

90+4
    I mamy kontrowersje na sam koniec tego spotkania. W polu karnym po starciu z Maggio pada jeden z zawodników Crotone. Cały stadion próbuje wymusić na arbitrze rzut karny, ale pan Mauruzio Mariani jest przekonany, że rzutu karnego nie było. I jak pokazują powtórki, ma pełną rację.

90+3
    Dalekie podanie do hiszpańskiego skrzydłowego, który po zejściu Mertensa zajmuje pozycję numer dziewięć. Sędzia odgwizduje spalonego.

90+2
    Sprytne podanie nad głowami obrońców od Hamsika do Callejona okazało się zbyt mocne i z łatwością wyłapuje je Cordaz.

90+1
    Marko Rog próbował dośrodkować z prawej strony, ale dobrze blokowali go we dwójkę Romero z Martellą.

90
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Faulowany na połowie rywala Jose Callejon. Napoli stara się spokojnie dokończyć ten mecz bez niepotrzebnych emocji w końcówce.

88
    Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Driesa Mertensa. Słaba współpraca z partnerami oraz nie najlepiej wykonane stałe fragmenty gry sprawiły, że Maurizo Sarri na ostatnie minuty daje szanse Rogowi.

87
    Świetne uderzenie z dystansu Diawary, w jeszcze lepszym stylu broni Cordaz, po chwili z ostrego kąta dobija Callejon i ponownie broni kapitan Crotone.

86
    Crociata szukał wysokim podaniem Budimira. Chorwat użył zbyt dużo siły i sfaulował Senegalczyka.

85
    Świetny rajd Zielińskiego. Polak miał w okół siebie dwóch rywali, lecz z łatwością się z nimi uporał. W końcowej fazie tej akcji zmiennik w ekipie Sarriego nie zrozumiał się z Mertensem i za darmo oddał futbolówkę rywalowi.

84
    Dośrodkowanie Callejona w kierunku Albiola, ten jednak zdaniem arbitra zbyt agresywnie rozpychał się łokciami.

83
    Po raz kolejny uderzył Mertens. Belg trafił w mur i piłka wychodzi na rzut rożny.

82
    Faul Mandragory przed własnym polem karnym. Za chwilę obejrzymy rzut wolny z bardzo dogodnej pozycji.

81
    Wenezuelczyk już melduje się na placu gry, za kontuzjowanego Włocha.

80
    Romero już rozgrzewa się za linią boczną, za chwilę to on zamelduje się w miejsce Faraoniego.

Bartek Łojewski

Gole: 17. Hamšík

Kartki:   39. Ceccherini (COE) – 30. Jorginho (NEA), 52. Albiol (NEA)

Posiadanie piłki: 28 % : 72 %.
    Strzały celne: 5:23. Strzały niecelne: 3:10. Rzuty rożne: 2:15. Spalone: 2:3. Foule: 10:6.
    FC Crotone: Cordaz (C) – Faraoni (81. Romero), Simic (46. Sampirisi), Ceccherini, Martella – Rohdén, Barberis (73. Crociata), Mandragora – Trotta, Budimir, Stoian.