Lokomotiw M. – Nice 1:0 (koniec) | Atletico – Kopenhaga 1:0 (koniec) | Dynamo Kij. – AEK Atény 0:0 (koniec)
Zenit – Celtic 3:0 (koniec) | RB Lipsk – Napoli 0:2 (koniec) | Villarreal – Lyon 0:1 (koniec)
Vik. Pilzno – Partizan 2:0 (koniec) | Lazio – FCSB 5:1 (koniec) | Sporting – FK Astana 3:3 (koniec)
Atalanta – Borussia D. 1:1 (koniec) | Bilbao – Spartak Mos. 1:2 (koniec) | FC Salzburg – Sociedad 2:1 (koniec)
AC Milan – Łudogorec 1:0 (koniec) | Arsenal – Östersunds FK 1:2 (koniec) | Braga – Olympique 1:0 (koniec)
Atalanta BC
1:1 (1:0)
Borussia Dortmund
Czwartek 22.02.2018, 21:05 • Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo • Liga Europy UEFA • 1/16 finału

88
    I jeszcze jednak korekta w ustawieniu miejscowych. Cornelius wchodzi za Toloia.

87
    Zaraz koniec meczu, a dopiero pierwszą zmianę wykonuje Gasperini. Mocno zmęczonego de Roona zastępuje Petagna.

82
    Ostatnia zmiana w wykonaniu przyjezdnych. Dziesięć minut szans dostaje Isak, a na ławce usiądzie Dahoud.

59
    Druga korekta w ustawieniu Niemców. Zbiega z placu boju Pulisić, a na murawie pojawia się Reus.

46
    Jest zmiana tuż po przerwie w ekipie gości. Na boisku nie pojawi się jednak wymieniany przez nas Reus, a Schmelzer. Po przerwie na murawę nie wybiegł Toljan.

Mariusz Nyka

Gole: 12. Tolói – 84. Schmelzer

Kartki:   67. Hateboer (ABC), 79. Spinazzola (ABC) – 18. Papastathópoulos (DOR), 86. Ł. Piszczek (DOR), 89. Bürki (DOR)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 2:4. Foule: 13:8.
    Atalanta BC:
    Beriša – Tolói (88. Cornelius), Caldara, A. Masiello – Hateboer, Cristante, de Roon (87. Petagna), Freuler, Spinazzola – Iličić, A. Gómez (C).

Zmiany: Gollini – Castagne, Cornelius, Haas, Gosens, Petagna, Palomino.

Borussia Dortmund:
    Bürki – Toljan (46. Schmelzer), Toprak, Papastathópoulos (C), Ł. Piszczek – Pulisic (59. Reus) – Dahoud (82. Isak), Şahin, Schürrle, M. Götze – Batshuayi.

Zmiany: Weidenfeller – Beste, G. Castro, Isak, Reus, Schmelzer, Zagadou.

Główny: Jesús Gil Manzano (ESP)
    Boczni: Angel Nevado Rodriguez (ESP), Diego Barbero Sevilla (ESP)
    Techniczny: Miguel Martínez (ESP)
    Bramkowi: Javier Estrada, Ricardo De Burgos (ESP)
    15.02.2018
    Borussia D. - Atalanta 3:2

Gole: 30. Schürrle (Ł. Piszczek), 65. Batshuayi (M. Götze), 90+1. Batshuayi (M. Götze) – 51. Iličić (Spinazzola), 56. Iličić

Kartki:   24. Weigl (DOR), 34. Ł. Piszczek (DOR), 58. Schürrle (DOR), 82. Batshuayi (DOR) – 26. Cristante (ABC), 58. Hateboer (ABC)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.