FC Toruń – Red Dragons 3:2 (koniec)
FC Toruń
3:2 (2:1)
Red Dragons Pniewy
Piątek 23.02.2018, 18:00 • Hala UCS, Toruń • FOGO Futsal Ekstraklasa • 14. kolejka

Po emocjonującej końcówce dobiega końca spotkanie w Toruniu! Gospodarze utrzymali prowadzenie i inkasują tym samym komplet punktów. Brawa należą się także przyjezdnym, którzy zaprezentowali wysoki poziom i cały czas byli zdeterminowani w walce o remis.

To wszystko na dziś, dziękuję za uwagę! (19:38:55)

40:00

39:59
    Nieudane wznowienie gry przez Kosteckiego, marnują ostatnią szansę pniewianie!

39:57
    Strzał Soleckiego z dużego dystansu, ale piłka trafia w Morozova. Korner dla pniewian.

39:41
    Vakhula uderzał zza pola karnego, ale świetnie blokuje ten strzał Wojciechowski.

39:00
    Przed nami ostatnia minuta tego spotkania! Czy Red Dragons dopnie swego i doprowadzi do wyrównania?

38:27
    Długo "klepią" piłkę na połowie torunian przyjezdni. W dłuższym czasie udało im się wywalczyć rzut rożny.

37:40
    Z lotnym golkiperem grają przyjezdni. W tej roli Błaszyk.

37:25
    Faule: 4-3.

37:16
    Łukasz Frajtag poprosił o przerwę.

36:55
    Stankowiak uderzał z bardzo ostrego kąta, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

36:20
    Hoły naciskany przez Kiepera wybija piłkę na aut. Mają problem ze stworzeniem sobie jakiejś dogodnej sytuacji pniewianie. Ciężko im w tym momencie wyjść z piłką poza własną połowę.

36:00
    Faulowany na własnej połowie boiska był Wojciechowski. Obie ekipy mają w tym momencie po trzy faule na swoim koncie.

35:15
    Szanują piłkę gospodarze. Torunianie starają się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, aby uniemożliwić rywalom odrobienie strat.

34:17
    Jeden z zawodników drużyny gości oddał mocne, płaskie uderzenie na bramkę torunian, ale bardzo dobrą interwencją zatrzymał piłkę Neagu!

33:48
    Zabrakło komunikacji w drużynie Red Dragons. Łatwo tracą futbolówkę pniewianie. Goście tracą również niezwykle cenny czas. Do wyrównania pozostało im nieco ponad sześć minut efektywnego czasu gry.

32:54
    Nie trafił czysto w piłkę Spychalski po zagraniu od Kiepera.

32:42
    Błaszyk faulował nieopodal własnego pola karnego Cymana. Rzut wolny z dogodnej odległości dla podopiecznych Łukasza Żebrowskiego.

32:28
    Błaszyk skutecznie powstrzymywany na prawym skrzydle przez Spychalskiego.

31:30
    Cały czas przy piłce znajdują się torunianie. W dalszym ciągu jednak brakuje dużej ilości okazji podbramkowych.

30:07
    Nieudane zagranie od Neagu do Elsnera. Od autu wznowią grę podopieczni Frajtaga.

29:30
    Gospodarze szybko próbują wrócić do dwubramkowej przewagi. Torunianie znów grają z wykorzystaniem bramkarza. Neagu pomaga w wymianie podań na połowie pniewian.

29:12
    Gol dla Red Dragons!

Goście łapią kontakt! DOMINIK SOLECKI obsłużony został wyśmienitym podaniem i zwyciężył w pojedynku sam na sam z golkiperem rywali!

28:45
    Faule: 2-2.

27:21
    Cały czas tempo gry nie powala. Brakuje tutaj dynamicznej gry, z której przecież słynie właśnie futsal.

26:05
    Długie podanie Spychalskiego do Cymana, ale w ostatniej chwili zawodnika torunian powstrzymuje jeden z przyjezdnych.

25:21
    Strzał Stankowiaka z dziesięciu metrów, ale Neagu przytomnie odbija piłkę poza linię boczną.

24:45
    Dość czysto grają po przerwie zawodnicy obu drużyn. Gospodarze bez fauli, natomiast goście z zaledwie jednym przewinieniem.

24:25
    Gol dla FC Toruń!

Podwyższają prowadzenie miejscowi! Cyman znakomicie piętą odegrał piłkę do KRZYSZTOFA ELSNERA, który potężnym strzałem umieścił ją pod poprzeczką.

23:15
    Torunianie wymieniają się podaniami na połowie rywali. Pomaga im w tym przewaga liczebna, ponieważ bramkę opuścił Neagu.

22:41
    Mikołajewicz ładnie obrócił się z piłką na linii pola karnego, ale jego uderzenie zostało wybronione przez golkipera drużyny przyjezdnych.

21:55
    Bardzo wysoko ustawieni są pniewianie. Przyjezdni próbują zadusić akcję torunian jeszcze w zarodku.

21:17
    Solecki skutecznie zablokował strzał Mikołajewicza. Korner dla drużyny z Torunia.

21:07
    Wachoński podciął Mikołajewicza niemal na linii bocznej. Od rzutu wolnego rozpoczną grę miejscowi.

20:31
    Najpierw strzał Frajtaga zablokowany przez Elsnera, a następnie grający trener Red Dragons posłał piłkę wysoko ponad poprzeczkę.

20:01

Do przerwy FC Toruń prowadzi z Red Dragons Pniewy 2:1. Spotkanie nie jest toczone w ekspresowym tempie, ale mimo to doczekaliśmy się trzech goli. W drugiej połowie scenariusz może się nieco poprawić. Przyjezdni będą musieli się bardziej otworzyć, chcąc powalczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową. Wracamy za niecały kwadrans!

20:00

19:12
    Niecała minuta do końca pierwszej części gry. W posiadaniu piłki znaleźli się przyjezdni. Czy Red Dragons zdoła wyrównać?

18:14

Ależ cios zadali właśnie torunianie! Wojciechowski świetnie zagrał do dobrze ustawionego MARCINA MIKOŁAJEWICZA, a ten pewnie pakuje piłkę do siatki!

18:05
    Przerwa na życzenie opiekuna gospodarzy, Łukasza Żebrowskiego.

18:05
    Nieporozumienie Mikołajewicza z Kriezelem. Futbolówkę zyskuje dzięki temu Kostecki, który jednak niecelnie uderza z ostrego kąta.

17:32
    Indywidualna akcja Wojciechowskiego zakończona jednak niecelnym strzałem na bramke rywali.

17:00
    Faule: 2-4.

16:48
    Mikołajewicz w brzydki sposób faulowany przez Piaska. Słowne upomnienie dla zawodnika Red Dragons.

15:56

Goście doprowadzają do wyrównania! Smoki przeprowadziły błyskawiczny kontratak! Stankowiak zagrał na skrzydło do ROMANA VAKHULY, który mocnym uderzeniem w kierunku dłuższego słupka umieścił piłkę w bramce!

15:30
    Długo budują swój kolejny atak torunianie. Przyjezdni w tym momencie całym zespołem na własnej połowie boiska.

14:44
    Kriezel znakomitym wślizgiem zabiera piłkę rywalowi, po czym długim przerzutem próbował uruchomić Cymana. Były gracz AZs-u Gdańsk nie sięgnął jednak futbolówki.

14:24
    Z dużej odległości uderzał Vakhula, Neagu przerzucił piłkę nad poprzeczką i przyjezdni wznowią grę od rzutu rożnego.

13:41
    Nie trafił w piłkę Kieper w niezwykle obiecującej sytuacji!

12:44
    Zbyt dalekie wybicie piłki przez Budycha i futbolówka trafia prosto do Neagu. Czekamy na przyspieszenie gry.

12:11
    Stankowiak faulowany na połowie torunian. Obie ekipy mają w tym momencie po dwa przewinienia na swoim koncie.

11:41
    Zakręcił się w dryblingu Cyman, ale po powrocie do defensywy naprawił swój błąd.

10:30
    Przerwa na życzenie trenera drużyny z Pniew, Łukasza Frajtaga.

10:09
    Ależ niewiele brakowało! Spychalski odegrał piłkę do Mikołajewicza, który chybił minimalnie! Po drodze piłka musiała się otrzeć jeszcze o golkipera gości, ponieważ arbiter wskazuje na rzut rożny.

09:24
    Gra zostaje przerwana. Z parkietu przez dłuższy czas nie podnosił się Błaszyk, który ostatecznie zszedł poza linię boczną.

07:57

Dwukrotnie na bramkę gości uderzał Kriezel. Przy drugim strzale nogę do piłki dostawił MARCIN MIKOŁAJEWICZ, który z bliska pokonał Budycha!

07:30
    Faule: 0-2.

07:10
    Zderzenie Wachońskiego z Wojciechowskim w środkowej strefie boiska. Gracz Red Dragons wymaga pomocy medycznej. Wojciechowski wstał z kolei o własnych siłach.

06:59
    Morozov zagrał do środka do Kiepera, ale ten minął się z futbolówką. Od bramki rozpoczną grę goście.

06:28
    Spychalski stracił piłkę na własnej połowie, ale prezentu nie zdołał wykorzystać Wachoński.

05:28
    Cyman przejął futbolówkę na połowie rywali. nowy nabytek gospodarzy indywidualnie chciał zakończyć tę akcję, ale uderzył niecelnie.

05:03
    Kriezel uderzał z okolic ósmego metra, ale przytomną interwencją popisał się Budych. Korner dla torunian.

04:02
    Patryk Hoły uderzał ze skrzydła, ale piłka znajdowała się już poza linią boczną. Od autu rozpoczną podopieczni Łukasza Żebrowskiego.

03:06
    Płaskie uderzenie z prawej strony oddał Piasek, ale futbolówka mija bramkę torunian w dość sporej odległości.

02:47
    Mikołajewicz dobrze zachowuje się w defensywie. Snajper gospodarzy i reprezentacji Polski wyprzedził Frajtaga i wybił piłkę na rzut rożny.

02:13
    W dobrej sytuacji znaleźli się torunianie, ale najpierw strzał Wojciechowskiego, a następnie próba Mikołajewicza zostały zablokowane.

01:48
    Pierwsze przewinienie notują na swoim koncie przyjezdni. W środku pola faulowany był Marcin Mikołajewicz.

01:36
    Z ostrego kąta uderzał przed momentem Elsner, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

00:01

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na parkiet Uniwersyteckiego Centrum Sportu. Zaraz zaczynamy!

Protokół meczowy:

FC Toruń:
    Neagu (Wędołowski) – Kriezel, Wojciechowski, Elsner, Mikołajewicz (C) – Domański, Kieper, Morozov, Czyszek, Spychalski, Cyman

Trener: Łukasz Żebrowski

Red Dragons Pniewy:
    Budych, Roj – Piasek, Wachoński, Kostecki, Zdankiewicz, Frajtag, Solecki, Hoły, Stankowiak, Kijak, Błaszyk (C), Vakhula

Trener: Łukasz Frajtag

Sędzia pierwszy: Grzegorz Wiercioch
    Sędzia drugi: Piotr Koloczek
    Sędzia czasowy: Patryk Gryckiewicz.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obie drużyny mierzyły się ze sobą nieco ponad tydzień temu w ramach Halowego Pucharu Polski. W meczu 1/8 finału, który rozgrywany był w Pniewach, nie brakowało emocji. Po czterdziestu minutach był remis 2:2. Ostatecznie 3:2 po dogrywce zwyciężyli gospodarze tamtego pojedynku.

Goście znajdują się obecnie w górnej połówce tabeli. Red Dragons ma na swoim koncie 18 punktów i plasuje się na szóstym miejscu. W poprzedniej kolejce pniewianie przegrali na własnym terenie 0:4 z Rekordem Bielsko-Biała.

Torunianie radzą sobie przyzwoicie w obecnym sezonie. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego zajmują trzecią lokatę, a do drugiej Gatty tracą cztery oczka. Ostatni mecz ligowy zawodnicy z Grodu Kopernika rozgrywali w Gliwicach, gdzie pokonali tamtejszego Piasta 5:2.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 14. kolejki Futsal Ekstraklasy! W Toruniu dojdzie do starcia pomiędzy miejscowym FC a Red Dragons Pniewy. Szykuje się bardzo ciekawe widowisko!

Gole: 8. Mikołajewicz, 19. Mikołajewicz, 25. Elsner – 16. Vakhula, 30. Solecki