Piast – Wisła K. 0:0 (koniec) | Śląsk – Górnik Z. 1:1 (koniec) | Korona – Lech P. 1:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:1 (0:1)
Górnik Zabrze
Niedziela 25.02.2018, 15:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 24. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Trwa 24. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk zmierzy się z drużyną Górnika Zabrze. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:30. Emocji zabraknąć nie powinno!
    Tak prezentuje się tabela po piątkowych i sobotnich meczach.

Śląsk Wrocław jest obecnie dziesiątym zespołem ekstraklasowego zestawienia. Do tej pory "Wojskowi" zainkasowali siedem zwycięstw, sześć remisów, a także dziesięciokrotnie opuszczali boisko bez punktów. Wrocławianie, chcąc przedostać się do czołowej ósemki rozgrywek, muszą wygrywać. Aktualnie do ósmego Zagłębia tracą sześć "oczek", więc jest to dystans, który przy dobrej grze i odpowiednim zaangażowaniu śmiało można zniwelować. Czy piłkarze Śląska zdołają zrealizować ten cel? To się jeszcze okaże. Dziś mogą się do niego zbliżyć.

Jeżeli chodzi natomiast o Górnika Zabrze, to jest to ekipa, która może pochwalić się lepszymi rezultatami. "Trójkolorowi" plasują się tuż za podium ekstraklasowej tabeli. Dotychczas zabrzanie zainkasowali jedenaście triumfów, a także sześciokrotnie remisowali i tyle samo razy opuszczali boisko bez dorobku punktowego. Czołowa trójka jest jak najbardziej w ich zasięgu – do trzeciego Lecha, który jeszcze nie grał meczu 24. kolejki, Górnik traci zaledwie jeden punkt.
    Jak wygląda sytuacja kartkowa w Górniku?

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkani Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 15:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Znamy już składy obu ekip:

Śląsk Wrocław: Słowik – Pawelec, Celeban, Rieder, Augusto Pereira Loureiro – Lewandowski, Łyszczarz, Chrapek, Vacek, Pich – Robak.
    Rezerwowi: Wrąbel – Tarasovs, S. Riera, Srnić, Pałaszewski, Piech, Bergier.

Górnik Zabrze: Loska – Koj, Bochniewicz, Suarez, Wieteska – Kurzawa, Żurkowski, Ambrosiewicz, Kądzior – Angulo, Wolsztyński.
    Rezerwowi: Pawłowski – Wolniewicz, Gryszkiewicz, Hajda, Urynowicz, Smuga, Bartczuk.
    Trwa rozgrzewka.
    Do Wrocławia dotarła spora grupa fanów Górnika.
    Kolejna migawka z rozruchu.

1

1
    Pan Krzysztof Jakubik zagwizdał po raz pierwszy – czas rozpocząć rywalizację w ramach dzisiejszego spotkania! Gospodarze w zielonych kompletach, z kolei goście na biało.

2
    Jesteśmy bardzo ciekawi, jak będzie przebiegać ten mecz. Obydwie drużyny dość mocno osłabione, brakuje kilku nazwisk.

3
    "Górnicy" zaczęli bardzo ofensywnie. Przyjezdni już od pierwszych minut szukają szansy na zaskoczenie defensywy wrocławskiego Śląska. Póki co jednak miejscowi popisują się dobrą grą obronną i szybko neutralizują potencjalne zagrożenia.

4
    Robert Pich ładnie przechytrzył obrońcę, ale później nie zdołał odnotować celnego podania. Inicjatywa wróciła w posiadanie zabrzan. Ciekawa próba natarcia w wykonaniu ekipy z Wrocławia.

5
    Pięć minut dzisiejszego spotkania już za nami. Na razie aktywniejsi są "Trójkolorowi", choć gospodarze też pokazali, że tanio skóry tutaj nie sprzedadzą.

6
    Zabrzanie zdołali wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Może być niebezpiecznie!

7
    Michał Koj umieścił piłkę w siatce, ale sędzia podniósł chorągiewkę. Będziemy mieli wideo-weryfikację!

8
    Interwencja VAR i sędzia wskazuje na środek boiska. Trafienie Koja zaliczone!

8
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KOJ. Sprytnie oszukał defensorów przeciwnej ekipy, po czym wprowadził futbolówkę do siatki. Nic dodać, nic ująć. Słowik nie był na to przygotowany.
    8. Michał KOJ - 0:1

11
    Głośny doping sympatyków Górnika. Domagają się od swoich ulubieńców kolejnego trafienia!

13
    Tempo gry wciąż może się podobać. Oby tak dalej.

15
    Wolsztyński ładnie poradził sobie z rywalem, a następnie dograł do Angulo. Ten zdołał oddać strzał, jednak na posterunku był bramkarz Śląska. Skuteczna interwencja Słowika.

16
    Zabrzanie egzekwowali korner, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści. Piłka trafiła w posiadanie gospodarzy.

17
    Kolejne natarcia ze strony gości.

20
    Posiadanie piłki: 56-44%.

21
    Obecnie gra toczy się w okolicach środka boiska. Górnik zaczyna grać coraz odważniejszy futbol. Zobaczymy, czy przyniesie to jemu jakieś korzyści.

23
    Sporo walki po jednej i drugiej stronie. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni nie przebierają w środkach. To spotkanie może się podobać.

24
    Wrocławianie szukają szansy na przeforsowanie defensywy Górnika. Przed momentem zakończyło się to niepowodzeniem, bo jeden z zawodników Śląska znalazł się na pozycji spalonej.

25
    Za około dwadzieścia minut premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku we Wrocławiu zostanie zakończona. Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli prowadzenie gości.

26
    Dobrze zachowują się obrońcy Górnika. Na spalonym złapany Marcin Robak.
    27. Rewelacyjne wsparcie mają dziś "Trójkolorowi".

28
    Żurkowski uderzał zza pola karnego. Jego próba została zablokowana przez jednego z przeciwników.

29
    Zakotłowało się w polu karnym wrocławian, jednak ostatecznie Angulo nie zdołał oddać uderzenia. Przyzwoita postawa defensorów miejscowej drużyny.

30
    Do zakończenia pierwszej partii dzisiejszego spotkania we Wrocławiu pozostał już tylko kwadrans plus ewentualny doliczony czas gry.

31
    Godnym uwagi jest fakt, że póki co, mimo dość ostrej gry, nie odnotowaliśmy ani jednej żółtej kartki. Istotne jest, że zawodnicy wiedzą, gdzie są granice.

32
    Strzały: 1-9.
    Strzały celne: 0-4.

33
    Tempo meczu lekko siadło. W ostatnich minutach brakuje groźnych ataków. Miejmy nadzieję, że wkrótce znów zrobi się znacznie ciekawiej.

34
    Zimno, bardzo zimno jest dzisiaj we Wrocławiu. Podobnie zresztą jak w pozostałej części naszego kraju. Wydaje się jednak, że mróz nie przeszkadza zbytnio zawodnikom.

35
    Groźne starcie w środku pola. Na szczęście żaden z piłkarzy nie doznał urazu.

36
    Wieteska ładnie złożył się do strzału z powietrza, jednak nie zdołał wprowadzić futbolówki do siatki. Inicjatywa znów znalazła się po przeciwnej stronie barykady.

37
    Brakuje celnych uderzeń, a Śląskowi w ogóle brakuje strzałów. Zobaczymy, jak to się rozwinie.

38
    Żurkowski znów trafiony przez piłkarza Śląska Wrocław. Sędzia Krzysztof Jakubik musi interweniować, przywołał do siebie Marcina Robaka. Wydaje się, że tym razem kartki nie będzie.

40
    Śląsk nie potrafi przeprowadzić skutecznego ataku. Wrocławianie prezentują się tak, jakby nie mieli pomysłu na grę.

41
    Po raz kolejny na pozycji spalonej przyłapany został Łyszczarz.

42
    Wiele wskazuje na to, że w tej połowie bramek już nie zobaczymy. Tempo zdecydowanie spadło, biorąc pod uwagę to, co obserwowaliśmy chociażby w trakcie pierwszych piętnastu minut.

43
    Kądzior kopnięty w nogę. Sędzia Jakubik znów musiał interweniować, ale ponownie nie sięgnął po kartkę. Sporą cierpliwością popisuje się arbiter dzisiejszego pojedynku.

44
    Groźne natarcie zabrzan! Zapachniało drugą bramką, ale ostatecznie dobrze zareagował Słowik!

45
    Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.

45+1

Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie drużyny z Zabrza. Przypomnijmy, że w ósmej minucie wynik spotkania otworzył Michał Koj.

46

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Adrian Łyszczarz, na boisku pojawia się Arkadiusz Piech.

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Sito Riera.

47
    Trener gospodarzy zdecydował się na wzmocnienie szyków ofensywnych. Słuszny pomysł. Do tej pory wrocławianie nie potrafili nic zwojować w okolicach pola karnego przeciwnika.

48
    Dobra akcja Śląska Wrocław, a w rolach głównych... właśnie rezerwowi! Dośrodkowywał Riera, a uderzał Piech. Niecelnie, ale zawsze coś.

49
    Górnicy odpowiedzieli na natarcie wrocławian. Udało się wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Tempo wyższe niż przed przerwą, ale wciąż brakuje konkretów. Celnych strzałów jak na lekarstwo we Wrocławiu.

50
    Brzydko zachował się teraz Arkadiusz Piech. To musiało zakończyć się żółtym kartonikiem.

51
    Angulo próbował oszukać Celebana, ale nic z tego nie wynikło.

52
    Koj wrzucał piłkę w pole karne rywali, jednak żaden z jego partnerów nie zdołał przechwycić piłki. Ponadto sędzia dopatrzył się przewinienia. Piłka dla gospodarzy.

53
    A tymczasem sfaulowany został Żurkowski. Wyznaczone przepisy przekroczył Vacek, trafiając łokciem w szczękę przeciwnika.

54
    Rzuty rożne: 0-7.

55
    Augusto próbował zaatakować, ale w kluczowym momencie zabrakło mu "gazu". Inicjatywa znów trafiła na konto Górnika Zabrze.

56
    Kolejny rzut rożny dla podopiecznych Marcina Brosza.

57
    Korner nie przyniósł zabrzanom żadnych korzyści. Czekamy na rozwój wydarzeń. Wrocławianie szukają szansy na doprowadzenie do wyrównania, ale absolutnie nic z tego nie wynika...

60
    Godzina gry już za nami. Tymczasem na tablicy wyników wciąż jednobramkowe prowadzenie gości z Zabrza. Do tej pory jedyną bramkę wywalczyć zdołał Michał Koj.

61
    Strzały: 2-14
    Strzały celne: 0-2.

62
    Zabrzanie ładnie ruszyli z atakiem. Wydawało się, że będziemy mieli drugie trafienie, ale fatalnie przestrzelił Szymon Żurkowski! To była jedna z najgroźniejszych sytuacji w dzisiejszym spotkaniu.

63
    Za około dwa kwadranse wszystko będzie jasne. W dalszym ciągu lepsze wrażenie sprawiają podopieczni Marcina Brosza. Zobaczymy, czy zdołają dowieźć prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego Jakubika.

64
    Za kilka chwil będziemy mieli ostatnią zmianę po stronie Śląska Wrocław. Trener Pawłowski stawia na kolejne wzmocnienie szyku ofensywnego.

66
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ PIECH. Niewykorzystane sytuacje Górnika się zemściły. Kapitalna akcja gospodarzy wykończona precyzyjnym uderzeniem głową. Niewiele do powiedzenia miał w tej sytuacji Loska.
    66. Arkadiusz PIECH - 1:1

68
    Wydaje się, że ten gol może sprawić, że Tadeusz Pawłowski zmieni swoje plany dotyczące kolejnej roszady.

69
    Tymczasem na murawie leży jeden z zawodników gospodarzy. Uraz głowy, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Wieteska trafił w Celebana.

70
    Angulo stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, ale tym razem nic z tego nie wynikło. Groźnie zrobiło się pod bramką strzeżoną przez Słowika!

71
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do zakończenia regulaminowego czasu gry. Ten gol Śląska sprawił, że zabrzanie zaczęli grać odważniej. Zanosi się na bardzo interesującą końcówkę!

73
    Marcin Robak ogląda szóstą żółtą kartkę w tym sezonie.

74
    Faule: 12-17.

75
    Posiadanie piłki: 49-51%.

76
    Górnik gra dość wysokim pressingiem. Goście zdają sobie sprawę z tego, że do końca meczu coraz mniej czasu. Zabrzanie próbują szukać kolejnych szans na objęcie prowadzenia.

77
    Miejmy nadzieję, że jeszcze jakaś bramka tutaj padnie. Czekamy na rozwój wydarzeń!

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Tim Rieder (Śląsk Wrocław).

79
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Rafał Wolsztyński, na boisku pojawia się Marcin Urynowicz.

80
    Za około dziesięć minut poznamy już odpowiedź na pytanie o wynik tego spotkania. Obecnie nie jesteśmy świadkami zbyt interesującego pojedynku.
    81. Raz jeszcze zerkamy na trybuny.

82
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Kamil Vacek, na boisku pojawia się Igors Tarasovs.

83
    Kurzawa próbował zaskoczyć Słowika i wrzucić mu piłkę za kołnierz! Ostatecznie jednak golkiper Śląska zdołał przenieść futbolówkę ponad poprzeczką. Będziemy mieli rzut rożny dla Górnika Zabrze.

84
    Następna żółta kartka. Tym razem ukarany Augusto, który poturbował Żurkowskiego.

85
    VAR znów w akcji! Czy Marcin Robak zagrywał ręką we własnym polu karnym!?

86
    Mamy rzut karny dla Górnika Zabrze!
    86. Sędzia podjął piekielnie trudną decyzję.

87
    Co za historia! Słowik wybronił uderzenie Angulo! Kolejna kapitalna parada bramkarza Śląska Wrocław. Robi dzisiaj niesamowitą pracę!
    87. Świetnie zachował się Słowik.

88
    Zabrzanie operują piłką na połowie przeciwnika. Przed momentem uderzył Kurzawa, ale futbolówka poszybowała hen ponad bramką strzeżoną przez Słowika.

89
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Damian Kądzior, na boisku pojawia się Adam Wolniewicz.

90
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 9 960 widzów.

90+1
    Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

90+2
    Marcin Brosz jeszcze udziela wskazówek swoim podopiecznym. Ci jednak nie pokazują niczego szczególnego. Wiele wskazuje na to, że mecz zakończy się podziałem punktów!

90+4

Spotkanie kończy się podziałem punktów. Cóż, nie był to jakiś porywający pojedynek. Więcej groźnych sytuacji stworzyli zabrzanie, ale nie zdołali tego przełożyć na bramki. Jedyne trafienie po stronie "Trójkolorowych" zainkasował Michał Koj, natomiast dla gospodarzy bramkę wywalczył Arkadiusz Piech. (17:24:21)