Energa MKS – Chrobry 25:29 (koniec) | Meble Wójcik – MMTS 25:24 (koniec) | Zagłębie – Górnik 28:24 (koniec)
Piotrkowianin – Wybrzeże 21:25 (koniec)
Piotrkowianin Piotrków Tr.
21:25 (12:12)
Energa Wybrzeże Gdańsk
Sobota 03.03.2018, 18:00 • Hala Relax, Piotrków Trybunalski • Orlen Superliga mężczyzn • 24. kolejka

Piotrkowianin – Wybrzeże Gdańsk 21:25 (12:12)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 6, Urbański 2, Woynowski, Iskra 3, Góralski 4, Surosz 2, Andreou, Pożarek, Achruk, Makowiejew 1, Tórz 2, Pacześny 1, Rutkowski.
    Rzuty karne: 2/4
    Kary: 0 min
    Żółte kartki: Góralski, Pożarek, Tórz

Wybrzeże: Pieńczewski – Podobas, Kornecki, Bednarek 1, Komarzewski, Sulej 1, Rogulski 3, Prymlewicz 3, Kondratiuk 5, Wróbel 1, Adamczyk, Kostrzewa 11.
    Rzuty karne: 3/5
    Kary: 8 min (Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Wróbel)
    Żółta kartka: Bednarek

Sędziowali: Andrzej Chrzan, Michał Janas (Tarnów). Widzów: 600 (20:04:10)

Koniec meczu. (21:25)
    60
    Łukasz Rogulski przesądził sprawę. Wybrzeże za chwilę cieszyć się będzie z czterech punktów. (21:25)
    59
    Z dystansu bramka Adriana Kondratiuka. Wybrzeże ma wygraną na wyciągnięcie ręki. (21:24)
    58
    Kontra Piotrkowianina i bramka Filipa Surosza. (21:23)

55
    Z rzutu karnego nie trafił Marcin Tórz. Wybrzeże blisko wygranej. (20:23)
    55
    Z dystansu skutecznie Adrian Kondratiuk. (20:23)

55
    Sześć minut do końca spotkania. Przy piłce Piotrkowianin. (20:22)
    54
    Skuteczny rzut z biodra Jacka Suleja. (20:22)

53
    Timeout dla gospodarzy. (20:21)
    51
    Kontaktowy gol Tomasza Mroza. (20:21)

51
    Kilka minut bez rzuconego gola. Do końca 9,5 minuty. Przy piłce goście. (19:21)
    47
    Skuteczna akcja z koła Adama Pacześnego. (19:21)
    46
    Kolejny gol dla gości. Tym razem Mateusz Wróbel. (18:21)
    45
    Ważna bramka Adriana Kondratiuka. Dwa gole przewagi gości na kwadrans przed końcem. (18:20)

45
    Timeout dla gości. (18:19)
    43
    Kontra Piotrkowianina i bramka Tomasza Mroza. (18:19)
    43
    Skutecznie z rzutu karnego Damian Kostrzewa. (17:19)
    42
    W odpowiedzi z dystansu Artur Urbański. (17:18)
    41
    Wybrzeże ma w swoim składzie Damiana Kostrzewę. To właśnie on rzuca najwięcej bramek. Po raz kolejny pokonał Damiana Procho. (16:18)
    40
    Z dystansu skutecznie Sebastian Iskra. (16:17)
    40
    Ze skrzydła skutecznie Mateusz Góralski. Ten gol przywraca nadzieje gospodarzy na wygraną. (15:17)

38
    Timeout dla gospodarzy. (14:17)
    38
    Kontra gości i bramka Damiana Kostrzewy. (14:17)
    36
    Trafienie z drugiej linii skrzydłowego Mateusza Góralskiego. (14:16)
    35
    Z karnego gola dla gości rzucił Damian Kostrzewa. (13:16)
    34
    Damian Kostrzewa z szybkiego ataku powiększa przewagę gości. (13:15)
    34
    Kontra gości i bramka Michała Bednarka. (13:14)
    31
    Mamy remis po rzucie Stanisława Makowiejewa. (13:13)
    31
    Goście w podwójnym osłabieniu rzucają gola. Zdobył go Damian Kostrzewa. (12:13)

31
    Faul w ataku Artura Urbańskiego. (12:12)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:12)

Fatalny początek meczu w wykonaniu Piotrkowianina. Po pierwszym kwadransie podopieczni Dmytro Zinchuka mieli na koncie zaledwie jednego gola. Później jednak zaczęli odrabiać straty i do przerwy mamy remis. W drugiej połowie gospodarze rozpoczną grę z podwójną przewagą. To może zwiastować pierwsze dziś prowadzenie Piotrkowianina. Wracamy do naszej relacji za dziesięć minut.

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:12)
    30
    Z karnego skutecznie Marcin Tórz. Mamy remis. (12:12)

30
    Potrójne osłabienie Wybrzeża. Dwie minuty kary dla Wojciecha Prymlewicza. (11:12)

30
    Dwie minuty kary dla Jacka Suleja (Wybrzeże). (11:12)

30
    Mateusz Góralski miał szansę na doprowadzenie do remisu. Nie wykorzystał rzutu karnego. (11:12)

30
    Rzut karny dla Piotrkowianina. (11:12)
    29
    Skutecznie ze skrzydła Tomasz Mróz. Kolejny gol doświadczonego zawodnika Piotrkowianina. (11:12)

29
    Dwie minuty kary w zespole gości dla Łukasza Rogulskiego. (10:12)
    27
    Mamy teraz szybkie i skuteczne akcje. Gol ze skrzydła Łukasza Rogulskiego. (10:12)
    27
    Szybka odpowiedź Sebastiana Iskry. (10:11)
    27
    Ze skrzydła gola dla gości rzucił Damian Kostrzewa. (9:11)
    25
    Ze skrzydła znów skutecznie Tomasz Mróz. (9:10)
    25
    Mateusz Góralski skutecznie z karnego. Piotrkowianin zniwelował część strat z pierwszego kwdaransa. (8:10)
    24
    Potężna bomba z dystansu i bramka. Artur Urbański. (7:10)

24
    Pierwsze dziś wykluczenie. Dwie minuty musi odpocząć Mateusz Wróbel. (6:10)
    24
    Goście powiększają przewagę. Ponownie Damian Kostrzewa. (6:10)
    23
    Damian Kostrzewa rzuca bramkę z ostrego kąta. Trzy gole przewagi gości. (6:9)
    22
    Kontra gospodarzy i kolejny gol. Tym razem Sebastian Iskra. (6:8)
    21
    Kontra gospodarzy i gol Mateusza Góralskiego. (5:8)

20
    Timeout dla gości. (4:8)
    19
    Szybka akcja gości i bramka rzucona przez Adriana Kondratiuka. (4:8)
    18
    Kontra Piotrkowianina i bramka Tomasza Mroza. (4:7)

17
    Nieskuteczny rzut karny Wojciecha Prymlewicza, dobitka i siódmy gol gości. (3:7)

16
    Żółtą kartką w zespole Piotrkowianina upomniany Mateusz Góralski i rzut karny dla gości. (3:6)
    16
    Skuteczny rzut z dystansu Filipa Surosza. (3:6)
    15
    Kontra gości i bramka Damiana Kostrzewy. (2:6)
    14
    Skuteczna akcja ze skrzydła i bramka Tomasza Mroza. (2:5)

14
    Damian Procho obronił rzut Wojciecha Prymlewicza. (1:5)

13
    Rzut karny dla gości. (1:5)

12
    Żółtą kartką upomniany Roman Pożarek (Piotrkowianin). (1:5)
    12
    Odpowiedział rzutem z daleka Adrian Kondratiuk. (1:5)
    11
    Strzelecką niemoc gospodarzy przełamał Marcin Tórz. (1:4)

10
    Nerwowy początek Piotrkowianina. Nie wytrzymał trener Dmytro Zinchuk i poprosił o przerwę. (0:4)

10
    Timeout dla gospodarzy. (0:4)

10
    Kontra gości i bramka Damiana Kostrzewy. (0:4)

9
    Żółtą kartką w zespole gości upomniany Michał Bednarek. (0:3)
    7
    Z rzutu karnego skutecznie Wojciech Prymlewicz. (0:3)

7
    Żółtą kartką ukarany Marcin Tórz (Piotrkowianin). (0:2)
    6
    Prowadzenie gości podwyższył Łukasz Rogulski. Piotrkowianin nadal bez rzuconego gola. (0:2)
    3
    Wynik spotkania otworzył Wojciech Prymlewicz. (0:1)

2
    Jak na razie kilka błędów w ofensywie obu drużyn. Czekamy na pierwszego gola. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Już za chwilę pierwsza akcja dzisiejszego meczu. Szykują się duże emocje, a stawką są cztery punkty.

Witamy Państwa z piotrkowskiej Hali Relax. Początek spotkania za niespełna pół godziny. Trwa właśnie rozgrzewka.

Sobotni mecz sędziować będzie para Andrzej Chrzan, Michał Janas, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Mirosław Baum. Zapraszamy na naszą relację live. Początek meczu o 18:00.

Zespół Dmytro Zinchuka w ostatnim czasie zmagał się z wieloma kontuzjami. Sytuacja kadrowa powoli wraca do normy, a przeciwko Wybrzeżu powinien zagrać już rekonwalescent Piotr Swat.

Piotrkowianin w ostatnim swoim spotkaniu ligowym pokazał się z bardzo dobrej strony. Przegrał co prawda w Płocku z Orlen Wisłą 24:26 (11:11), ale jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu wynik był sprawą otwartą.

Dla Piotrkowianina to ostatnia szansa aby włączyć się jeszcze do walki o miejsce w play-off. Zespół z Gdańska zajmuje obecnie piąte miejsce w grupie z przewagą sześciu punktów nad gospodarzem meczu. W przypadku sobotniej wygranej Piotrkowianin zniweluje straty do dwóch punktów.

To bez wątpienia będzie jedno z najciekawszych spotkań 24. kolejki sezonu zasadniczego męskiej PGNiG Superligi. Piotrkowianin podejmie Wybrzeże Gdańsk. Stawką spotkania będą cztery punkty. Obie drużyny grają bowiem w grupie pomarańczowej.

Tomasz Skalski

Piotrkowianin Piotrków Tr.: Procho, Schodowski – Mróz, Urbański, Woynowski, Iskra, Góralski, Szczepaniak, Surosz, Andreou, Pożarek, Achruk, Makowiejew, Tórz, Pacześny, Rutkowski.
    Trener: Dmytro Zinchuk

Energa Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Pieńczewski – Podobas, Marciniak, Kornecki, Bednarek, Komarzewski, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Kondratiuk, Wróbel, Wołowiec, Adamczyk, Kostrzewa.
    Trener: Marcin Lijewski

Sędziowie: Andrzej Chrzan, Michał Janas (Tarnów)