Ruda Śląska – Pyskowice 16:1 (koniec) | Rzeszów – Opole 2:2 (koniec) | Jelcz-Laskowice – Lublin 5:0 (koniec)
Komprachcice – Tychy 11:3 (koniec)
Heiro Rzeszów
2:2 (0:2)
Odra Opole
Sobota 21.04.2018, 18:00 • Hala Miłocin, Rzeszów • I liga futsalu - gr. południowa • 22. kolejka

W rundzie jesiennej Odra Opole dość zaskakująco przegrała na własnym terenie z Heiro Rzeszów 3:5. Ten rezultat pokazuje, że ekipa z Podkarpacia może mieć nadspodziewanie dużo do powiedzenia również w rewanżu.

Drużyna z Opola jest przed przyjazdem do Rzeszowa na piątym miejscu w tabeli. Obok Odry panuje ścisk. Do będącego szczebelek wyżej GSF Gliwice traci ona punkt i ma identyczną przewagę nad Berlandem Komprachcice. W stawce może dojść więc do przetasowań.

Rzeszowianie strzelili tylko trzy gole mniej od swojego przeciwnika. Olbrzymią dysproporcję widać natomiast w defensywie obu drużyn. Odra pozwoliła sobie na stratę 49 bramek, a Heiro 104. To ponad dwa razy więcej.

Heiro Rzeszów nie może już awansować w tabeli, ale musi bronić się przed atakiem będącego na 10. lokacie Futsalu Nowiny. Ma nad tym przeciwnikiem dwa punkty przewagi, więc dla bezpieczeństwa drużyna z Podkarpacia powinna zapunktować w starciu z Odrą Opole.

Heiro Rzeszów podejmie na zakończenie sezonu Odrę Opole. To przyjezdni są wyżej notowani w grupie wschodniej pierwszej ligi. Rozpoczęcie spotkania w sobotę o godzinie 18.

Futsaliści gotowi do rozpoczęcia pojedynku. Za moment piłka pójdzie w ruch.

1

02:00
    W rozegraniu będący w białych koszulkach i niebieskich spodenkach opolanie. Heiro Rzeszów oczekuje na to jak rozwinie się premierowa akcja Odry.

02:50
    Nieudane rozrzucenie gry crossowym podaniem na lewe skrzydło. Piłka wprowadzili już do gry przyjezdni zza linii bocznej boiska.

03:40
    Brakuje dokładności dotychczas w atakach obu pierwszoligowców. Dość problematyczne jest dla nich przeniesienie piłki pod bramkę przeciwnika.

06:00
    Zaczyna się pojawiać coraz więcej niebezpiecznych uderzeń z obu stron boiska. Bramkarze zaczynają być podłączeni do przysłowiowego prądu.

07:35
    Dobra akcja Heiro Rzeszów i futsalistów z Opola ratowała brawurowa interwencja bramkarza na przedpolu. Odważne, skuteczne wyjście z własnego królestwa.

08:35
    W odpowiedzi na najbardziej dotychczas niebezpieczny atak Heiro Rzeszów opolanie próbują wrócić do tego, co było dobre w ich grze na samym początku konfrontacji.

09:25
    Jeszcze jedna próba z dystansu. Tym razem rykoszet, po którym Odra Opole nie zrobiła użytku z rzutu rożnego.

09:45
    Gol dla Odry Opole!

Odra na prowadzeniu. Po dalekim wznowieniu bramkarza było bezpośrednie uderzenie nożycami. Ono jeszcze nie skończyło się golem, ale natychmiast była dobitka prosto do siatki.

11:05
    Heiro musi organizować się do odrabiania strat w tym spotkaniu. Odra stara się studzić impet przeciwnika, wymieniając krótkie podania w centrum boiska.

11:55
    Zarysowała się przewaga przyjezdnych. Bramka dodała im skrzydeł i to oni są częściej w posiadaniu piłki. Przed momentem zmarnowali genialną sytuację podbramkową.

13:05
    Szybko mija czas futsalistom. Na boisku jest niewiele przewinień i generalnie piłka jest w grze.

13:50
    Powoli sunęła piłka w kierunku bramkarza Odry Opole, tymczasem żaden z gospodarzy nie zorganizował się do wysokiego pressingu.

15:00

Idą po swoje przyjezdni. Drugiej sytuacji podbramkowej już nie zmarnowali i w ten sposób mają już dwa gole przewagi!

16:20
    Coraz mniej czasu do zakończenia pierwszej części spotkania. Heiro ma problem, żeby odpowiedzieć jakąś akcją bramkową wyżej notowanemu przeciwnikowi.

17:15
    Spojenie słupka z poprzeczką uratowało drużynę z Rzeszowa. Kolejna bramka przyjezdnych wisiała w powietrzu.

18:09
    O przerwę poprosił szkoleniowiec gości. Minuta na porozmawianie ze swoimi podopiecznymi.

18:30
    Przygotowany przez szkoleniowca Odry Opole stały fragment nie wyszedł jego podopiecznym. Przyjezdni zostali wyrzuceni z okolic pola karnego Heiro.

19:20
    Uderzenie z dystansu po ziemi metr obok bramki opolan. To prawdopodobnie była ostatnia szansa dla rzeszowian na zdobycie gola kontaktowego przed przerwą.

20:00

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Odrę Opole. Swoją dojrzalszą i ciekawszą grę udokumentowała dwiema bramkami i po przerwie postara się utrzymać prowadzenie. Rzeszowianie spróbują zorganizować się do pościgu.

21

20:45
    Gol dla Heiro!

Wybornie rozpoczęli drugą połowę gospodarze. Akcja oskrzydlająca zakończona płaskim dośrodkowaniem, gdzie autor bramki sfinalizował akcję trzema strzałami. Ten trzeci wreszcie do siatki.

22:10
    Futsaliści Heiro są przekonani, że pierwsza bramka rozwiąże worek z kolejnymi. Opolanie muszą się budzić, żeby nie roztrwonić całej przewagi.

24:20
    Akcja po przeciwnej stronie boiska, czyli Odra zaczyna ponownie odpowiadać uskrzydlonemu pobytem w szatni przeciwnikowi.

25:30
    Zaostrzyła się gra w Rzeszowie. Coraz więcej spięć na pograniczu faulu i takich poza przepisami piłkarskimi.

27:15
    W drugiej połowie gra jest mniej płynna, ponieważ w działaniach drużyn z Rzeszowa oraz Opola pojawiła się nerwowość. Trudno się dziwić, ponieważ rezultat jest aktualnie na styku.

28:05
    Wysoki pressing rzeszowian. Tak jak wspominaliśmy w pierwszej połowie raczej nie stosowali takich prób odebrania piłki na połowie przeciwnika.

28:55
    Przerwa na żądanie szkoleniowca, czyli minuta na złapanie oddechu dla zawodników.

30:05
    Rozświetliła się hala. Do zmroku pozostało jeszcze trochę czasu, ale dużymi krokami nadchodzi wieczorna szarówka na Podkarpaciu.

31:25
    Odra Opole w ataku pozycyjnym, ale wygląda on zdecydowanie gorzej niż w pierwszej połowie. To przede wszystkim konsekwencja bardziej agresywnych prób odbioru Heiro Rzeszów.

32:30
    Doskonała sytuacja podbramkowa Odry Opole i drugie w tym pojedynku spektakularne pudło gości z metra do pustej bramki. Ciekawe, czy gospodarze wymierzą przeciwnikowi karę za nieskuteczność.

34:05
    Heiro dostało ostrzeżenie i stara się zaatakować. Niezależnie od błędów w ofensywie Odry Opole to nadal przyjezdni są bliżej zwycięstwa na zakończenie sezonu.

35:00
    Jeszcze jedna przerwa na żądanie. Na szczęście dla widowiska już ostatnia. Być może Heiro przygotuje już wariant z wycofanym bramkarzem.

35:40
    Bramkarz nadal na posterunku, a Heiro stara się rozmontować defensywę przyjezdnych w identycznej sile liczebnej.

36:02
    Krótki drybling na połowie zespołu z Podkarpacia nie pozwolił wypracować na tyle dużo miejsca, żeby oddać soczyste uderzenie.

36:30
    Centymetry dzieliły rzeszowian od wyrównania! Bramkarz Odry Opole nie dosięgnął piłki, a ta sunąca po parkiecie zatrzymała się dopiero na słupku.

38:20
    Odrobina zapasów w Rzeszowie. Bramkarz Heiro niby miał piłkę w dłoniach, a jednak przeciwnik miał inne zdanie i próbował ją wykopać będąc w parterze.

38:50

Radość na trybunach, ponieważ Heiro dopięło swego w przedostatniej minucie spotkania. Mocne uderzenie, wyrównanie i Odra Opole musi zapomnieć o swojej zaliczce wypracowanej przed przerwą!

39:30
    Żółtą kartkę otrzymuje Groszak (Odra Opole).

40:00

Żadna drużyna nie może się cieszyć ze zwycięstwa na koniec sezonu. Odra Opole długo prowadziła. Konsekwentną i bardziej dojrzałą grę w pierwszej połowie udokumentowała dwoma golami. Heiro miało plan. Oszczędziło trochę energii, a po przerwie ruszyło do agresywnego odbioru. W przedostatniej minucie gospodarze dopięli swego i ustalili wynik na 2:2.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:19:34)

Gole: 21. Przybyło, 39. Przybyło – 10. ., 15. .

Kartki:   40. Groszak (OPO)

Heiro Rzeszów: Piszczek (Szalacha) – Przybyło, Krawczyk, Starzewski, Depta – Lutsiw, Gąsior, Marszał-Warzybok, Dejniak, Czerkowicz.