Zagłębie – EKS Start 24:22 (koniec) | Młyny Stoisław – SPR Pogoń 23:22 (koniec) | KPR G.K. – KPR J.G. 30:22 (koniec)
UKS PCM – Piotrcovia 32:30 (koniec) | KPR Ruch – Korona 30:21 (koniec) | Arka – MKS Perła 17:26 (koniec)
Metraco Zagłębie Lubin
24:22 (13:13)
EKS Start Elbląg
Środa 25.04.2018, 17:00 • Hala widowiskowo-sportowa RCS, Lubin • PGNiG Superliga kobiet • 28. kolejka

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do pierwszej. Później jednak to Zagłębie zaczęło popełniać mniej błędów, przez co, moim zdaniem, wygrało ten mecz. MVP spotkania wybrana została Adrianna Górna. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji w portalu www.lajfy. com! (18:31:17)

Koniec meczu. (24:22)
    60
    Kozimur zdobywa ostatnią dzisiaj bramkę! (24:22)

60
    Faul w ataku, piłka dla Startu (24:21)

60
    Wracamy do gry. Do końca meczu 30 sekund. (24:21)

60
    Timeout dla gospodarzy. (24:21)
    60
    Trafia Szynkaruk, ale to już chyba tylko gol pocieszenia dla gości! (24:21)

59
    Grzyb wysoko ponad bramką, ale jest jeszcze rzut wolny dla Lubina (24:20)

58
    Semeniuk dokłada gola od siebie! (24:20)
    57
    Lisewska po raz piąty dzisiaj! (23:20)
    56
    Teraz to Grzyb zdobywa gola! (23:19)
    56
    Kapitalna akcja na linii Grzyb – Milojević! Po zagraniu tej pierwszej, druga rzuciła na pustą bramkę! (22:19)

55
    Rzut wolny dla miejscowych (21:19)

54
    Dwie minuty kary dla Szynkaruk (21:19)

53
    Powaga mocno pracuje na miano MVP w drużynie z Elbląga! (21:19)

53
    Piłka w grze (21:19)

53
    Timeout dla gospodarzy. (21:19)
    53
    Lisewska tym razem skutecznie z siódmego metra! (21:19)

53
    Rzut karny dla Startu (21:18)

52
    Znów Powaga! (21:18)

51
    Powaga broni w sytuacji sam na sam z Górną! (21:18)

50
    Powaga po raz kolejny ratuje swoją drużynę! (21:18)

49
    Przejęła piłkę Grzyb, przebiegła z nią pół boiska i podwyższyła prowadzenie! (21:17)

47
    Nie ma gola dla Startu! W sytuacji sam na sam Szynkaruk przekroczyła linię pola bramkowego! (20:17)

44
    Górna weszła do koła i stamtąd zdobyła gola! (20:17)
    43
    Zmniejszają powoli straty zawodniczki z Elbląga! (19:17)

42
    Powaga broni rzut Mączki z drugiej linii! (19:16)
    41
    Świerżewska przerywa niemoc Startu! (19:16)
    40
    Szybko wyprowadzony atak Lubina wykończony przez Belmas! (19:15)

40
    Jeszcze jedną bramkę dokłada Górna! Takiego prowadzenia dzisiaj jeszcze nie było! (18:15)
    39
    Podwyższa Semeniuk! (17:15)

39
    Tym razem broni Maliczkiewicz i swoją szansę mają Miedziowe (16:15)

39
    Kozimur ponad bramką, ale będzie jeszcze jeden rzut wolny (16:15)

38
    Rzut wolny dla gości (16:15)
    38
    Niesygnalizowany rzut Semeniuk trafia do siatki! (16:15)

37
    Nieudane zagranie do skrzydła i od bramki Maliczkiewicz (15:15)

34
    Szywerska długim zagraniem uruchomiła Balsam, która wykończyła kontrę! (14:15)
    33
    Dość szczęśliwie przebrnęła przez obronę Waga, ale kiedy to zrobiła, rzuciła nie do obrony! (14:14)
    33
    Z ostrego kąta trafia Grzyb! (14:13)

33
    Tracą jednak przyjezdne (13:13)

32
    Nic z tej akcji nie wyszło i przy piłce elblążanki (13:13)

31
    Faulowana Górna (13:13)

31
    Drugą połowę zaczynają gospodynie (13:13)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:13)

Po pierwszej połowie mamy remis. Wydaje się to wynik optymalny z przebiegu gry. Obie ekipy bardzo starają się na parkiecie. Niestety pojawia się też dużo błędów. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie uda się je wyeliminować. Druga połowa już za kilka chwil. Zapraszam do dalszego śledzenia relacji w portalu www.lajfy. com!

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:13)
    30
    Buklarewicz wykorzystuje karnego! (13:13)

30
    Dwie minuty kary dla Kwiecińskiej (12:13)

28
    Krótko cieszyły się z prowadzenia lubinianki! Trafia Lisewska! (12:12)
    28
    Obroniła Maliczkiewicz i długim rzutem uruchomiła Grzyb, która wyprowadziła gospodynie na prowadzenie! (12:11)
    27
    Górna zdobywa swoją piątą bramkę w meczu! (11:11)

27
    Dwie minuty kary dla Buklarewicz (10:11)
    26
    Fantastyczne wejście na koło Wagi! Piękny gol! (10:11)
    25
    Belmas zameldowała się na parkiecie! (10:10)

25
    Faul w ataku, Lubin przy piłce (9:10)

24
    Dużo niedokładności w grze Zagłębia. Po raz kolejny w głupi sposób tracą piłkę. (9:10)
    24
    Powalczyła do końca o piłkę Balsam i ostatecznie zdobyła gola! (9:10)
    24
    Mączka dla Zagłębia! (9:9)
    23
    Kozimur wyskoczyła ponad wszystkie rywalki i precyzyjnym rzutem skierowała piłkę do bramki! (8:9)

21
    Dobra współpraca z kołem i gol Milojević! (7:7)

18
    Faul w ataku, piłka dla Miedziowych (6:6)
    18
    Mączka z drugiej linii w samo okienko! (6:6)
    17
    Równie szybko odpowiada Jędrzejczyk! (5:6)
    17
    Nieporozumienie po stronie Elbląga natychmiast wykorzystane przez Górną! (5:5)

15
    Po chwili z koła bramkę zdobywa Buklarewicz! (4:5)

15
    Maliczkiewicz paruje piłkę na słupek! (3:5)

14
    Powaga po raz kolejny spisuje się w bramce! (3:5)

14
    Lisewska obok bramki! (3:5)

13
    Faulowana Kozimur (3:5)

13
    Fatalne zagranie i piłka dla przyjezdnych (3:5)

12
    Dwie minuty kary dla Dorsz (3:5)
    12
    Książkowa kontra elblążanek! Jedno długie zagranie i wykorzystana sytuacja sam na sam przez Balsam! (3:5)

10
    A już po chwili swoją bramkę dokłada Waga! (3:4)
    10
    Dorsz była faulowana, ale mimo tego zdołała oddać celny rzut! (3:3)

8
    Górna zeszła do środka boiska i rzuciła przy lewym słupku! (3:2)

7
    Jędrzejczyk znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką, ale rzuciła w poprzeczkę! (2:2)

7
    Jeszcze raz Maliczkiewicz! (2:2)

6
    Szybko odzyskują piłkę przyjezdne (2:2)

6
    Świetnie teraz spisała się Maliczkiewicz! (2:2)
    6
    Górna trafia z karnego! (2:2)

5
    Rzut karny dla Zagłębia (1:2)
    5
    Niepilnowana Kozimur wykorzystała dogodną sytuację! (1:2)

1
    Indywidualna akcja Wagi i mamy otwarcie wyniku! (0:1)

Zaczynamy prezentację składów.

Witam Państwa bardzo serdecznie z Lubina, gdzie już za około 15 minut rozpocznie się spotkanie Zagłębia ze Startem. Zawodniczki prowadzą rozgrzewkę na parkiecie, a my czekamy na pierwszy gwizdek sędziego!

Składy obu drużyn:

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Czyż – Bilik, Kurdzielewicz, Grzyb, Mączka, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak, Rosińska, Górna, Jochymek, Belmas, Milojević

KRAM Start Elbląg: Powaga, Szywerska – Balsam, Choromańska, Świerczek, Waga, Jędrzejczyk, Dorsz, Kwiecińska, Kozimur, Szynkaruk, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska

Sędziowie: Andrzej Gratunik – Mariusz Wołowicz.

Faworytem meczu wydają się być lubinianki, jednak Start przyjedzie na Dolny Śląsk mocno zmotywowany. To wszystko zwiastuje nam wielkie emocje w hali lubińskiego RCS-u. Początek meczu już o godzinie 17:00! Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania w portalu www.lajfy. com!

– Każdy mecz to inna historia. Ze składy wypadło nam kilka zawodniczek, a czasu na leczenie kontuzji nie ma praktycznie w ogóle. Zupełnie innym składem grałyśmy niedawno z Elblągiem, teraz będziemy musiały ten skład zmienić. Wyjdziemy na parkiet i nie będziemy rozmyślać o tym, co do tej pory było i jak układały się nasze bezpośrednie wyniki. Trzeba ten mecz wygrać, żeby spokojnie było za naszymi plecami – mówi przed dzisiejszym meczem Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

-W pewnym momencie coś nam się zablokowało w ofensywie i ciężko nam było zdobyć bramkę. Tak naprawdę obijałyśmy bramkarkę Lublina i takie nieskuteczne ataki spowodowały, że wynik po naszej stronie się zatrzymał. Nasze decyzje rzutowe podejmowałyśmy troszkę głupio, zresztą sama byłam autorką niejednej z takich decyzji. W obronie „szarpałyśmy” jak mogłyśmy i ten element wyglądał w miarę dobrze. Niestety w ataku w pewnym momencie dopadła nas jakaś blokada. – komentowała porażkę z Lublinem Marta Rosińska.

W tym sezonie teamy z Lubina i Elbląga mierzyły się ze sobą już 3 razy. Wówczas padały wyniki:
    Metraco Zagłębie Lubin – KRAM Start Elbląg 35:24
    KRAM Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 24:27
    Metraco Zagłębie Lubin – KRAM Start Elbląg 21:21
    .

W swoim ostatnim meczu Lubin przegrał na własnym terenie z Perłą Lublin 24:20. Start zaś na wyjeździe w Koszalinie ograł tamtejszą Energę 32:22.

W tym hitowo zapowiadającym się starciu zmierzą się odpowiednio 2. i 3. siła naszej ligi. Zagłębie na swoim koncie posiada 60 punktów. Dokładnie tyle samo mają ich dzisiejsze rywalki.

Przed nami spotkanie 28. kolejki Superligi Kobiet. Już dziś na parkiecie w Lubinie zmierzą się ekipy miejscowego Zagłębia i Startu Elbląg.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Artur Cholewa

EKS Start Elbląg: Powaga, Szywerska – Balsam, Choromańska, Świerczek, Waga, Jędrzejczyk, Dorsz, Kwiecińska, Kozimur, Szynkaruk, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska

Sędziowie: Andrzej Gratunik – Mariusz Wołowicz