Zagłębie – EKS Start 24:22 (koniec) | Młyny Stoisław – SPR Pogoń 23:22 (koniec) | KPR G.K. – KPR J.G. 30:22 (koniec)
UKS PCM – Piotrcovia 32:30 (koniec) | KPR Ruch – Korona 30:21 (koniec) | Arka – MKS Perła 17:26 (koniec)
Metraco Zagłębie Lubin
24:22 (13:13)
EKS Start Elbląg
Środa 25.04.2018, 17:00 • Hala widowiskowo-sportowa RCS, Lubin • PGNiG Superliga kobiet • 28. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami spotkanie 28. kolejki Superligi Kobiet. Już dziś na parkiecie w Lubinie zmierzą się ekipy miejscowego Zagłębia i Startu Elbląg.

W tym hitowo zapowiadającym się starciu zmierzą się odpowiednio 2. i 3. siła naszej ligi. Zagłębie na swoim koncie posiada 60 punktów. Dokładnie tyle samo mają ich dzisiejsze rywalki.

W swoim ostatnim meczu Lubin przegrał na własnym terenie z Perłą Lublin 24:20. Start zaś na wyjeździe w Koszalinie ograł tamtejszą Energę 32:22.

W tym sezonie teamy z Lubina i Elbląga mierzyły się ze sobą już 3 razy. Wówczas padały wyniki:
    Metraco Zagłębie Lubin – KRAM Start Elbląg 35:24
    KRAM Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 24:27
    Metraco Zagłębie Lubin – KRAM Start Elbląg 21:21
    .

-W pewnym momencie coś nam się zablokowało w ofensywie i ciężko nam było zdobyć bramkę. Tak naprawdę obijałyśmy bramkarkę Lublina i takie nieskuteczne ataki spowodowały, że wynik po naszej stronie się zatrzymał. Nasze decyzje rzutowe podejmowałyśmy troszkę głupio, zresztą sama byłam autorką niejednej z takich decyzji. W obronie „szarpałyśmy” jak mogłyśmy i ten element wyglądał w miarę dobrze. Niestety w ataku w pewnym momencie dopadła nas jakaś blokada. – komentowała porażkę z Lublinem Marta Rosińska.

– Każdy mecz to inna historia. Ze składy wypadło nam kilka zawodniczek, a czasu na leczenie kontuzji nie ma praktycznie w ogóle. Zupełnie innym składem grałyśmy niedawno z Elblągiem, teraz będziemy musiały ten skład zmienić. Wyjdziemy na parkiet i nie będziemy rozmyślać o tym, co do tej pory było i jak układały się nasze bezpośrednie wyniki. Trzeba ten mecz wygrać, żeby spokojnie było za naszymi plecami – mówi przed dzisiejszym meczem Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Faworytem meczu wydają się być lubinianki, jednak Start przyjedzie na Dolny Śląsk mocno zmotywowany. To wszystko zwiastuje nam wielkie emocje w hali lubińskiego RCS-u. Początek meczu już o godzinie 17:00! Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania w portalu www.lajfy. com!

Składy obu drużyn:

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Czyż – Bilik, Kurdzielewicz, Grzyb, Mączka, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak, Rosińska, Górna, Jochymek, Belmas, Milojević

KRAM Start Elbląg: Powaga, Szywerska – Balsam, Choromańska, Świerczek, Waga, Jędrzejczyk, Dorsz, Kwiecińska, Kozimur, Szynkaruk, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska

Sędziowie: Andrzej Gratunik – Mariusz Wołowicz.

Witam Państwa bardzo serdecznie z Lubina, gdzie już za około 15 minut rozpocznie się spotkanie Zagłębia ze Startem. Zawodniczki prowadzą rozgrzewkę na parkiecie, a my czekamy na pierwszy gwizdek sędziego!

1
    Indywidualna akcja Wagi i mamy otwarcie wyniku! (0:1)

5
    Niepilnowana Kozimur wykorzystała dogodną sytuację! (1:2)

5
    Rzut karny dla Zagłębia (1:2)
    6
    Górna trafia z karnego! (2:2)

6
    Świetnie teraz spisała się Maliczkiewicz! (2:2)

6
    Szybko odzyskują piłkę przyjezdne (2:2)

7
    Jeszcze raz Maliczkiewicz! (2:2)

7
    Jędrzejczyk znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką, ale rzuciła w poprzeczkę! (2:2)
    8
    Górna zeszła do środka boiska i rzuciła przy lewym słupku! (3:2)

10
    Dorsz była faulowana, ale mimo tego zdołała oddać celny rzut! (3:3)
    10
    A już po chwili swoją bramkę dokłada Waga! (3:4)

12
    Książkowa kontra elblążanek! Jedno długie zagranie i wykorzystana sytuacja sam na sam przez Balsam! (3:5)

12
    Dwie minuty kary dla Dorsz (3:5)

13
    Fatalne zagranie i piłka dla przyjezdnych (3:5)

13
    Faulowana Kozimur (3:5)

14
    Lisewska obok bramki! (3:5)

14
    Powaga po raz kolejny spisuje się w bramce! (3:5)

15
    Maliczkiewicz paruje piłkę na słupek! (3:5)
    15
    Po chwili z koła bramkę zdobywa Buklarewicz! (4:5)

17
    Nieporozumienie po stronie Elbląga natychmiast wykorzystane przez Górną! (5:5)
    17
    Równie szybko odpowiada Jędrzejczyk! (5:6)
    18
    Mączka z drugiej linii w samo okienko! (6:6)

18
    Faul w ataku, piłka dla Miedziowych (6:6)

21
    Dobra współpraca z kołem i gol Milojević! (7:7)

23
    Kozimur wyskoczyła ponad wszystkie rywalki i precyzyjnym rzutem skierowała piłkę do bramki! (8:9)
    24
    Mączka dla Zagłębia! (9:9)
    24
    Powalczyła do końca o piłkę Balsam i ostatecznie zdobyła gola! (9:10)

24
    Dużo niedokładności w grze Zagłębia. Po raz kolejny w głupi sposób tracą piłkę. (9:10)

25
    Faul w ataku, Lubin przy piłce (9:10)
    25
    Belmas zameldowała się na parkiecie! (10:10)
    26
    Fantastyczne wejście na koło Wagi! Piękny gol! (10:11)

27
    Dwie minuty kary dla Buklarewicz (10:11)
    27
    Górna zdobywa swoją piątą bramkę w meczu! (11:11)
    28
    Obroniła Maliczkiewicz i długim rzutem uruchomiła Grzyb, która wyprowadziła gospodynie na prowadzenie! (12:11)
    28
    Krótko cieszyły się z prowadzenia lubinianki! Trafia Lisewska! (12:12)

30
    Dwie minuty kary dla Kwiecińskiej (12:13)
    30
    Buklarewicz wykorzystuje karnego! (13:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:13)

Po pierwszej połowie mamy remis. Wydaje się to wynik optymalny z przebiegu gry. Obie ekipy bardzo starają się na parkiecie. Niestety pojawia się też dużo błędów. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie uda się je wyeliminować. Druga połowa już za kilka chwil. Zapraszam do dalszego śledzenia relacji w portalu www.lajfy. com!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:13)

31
    Drugą połowę zaczynają gospodynie (13:13)

31
    Faulowana Górna (13:13)

32
    Nic z tej akcji nie wyszło i przy piłce elblążanki (13:13)

33
    Tracą jednak przyjezdne (13:13)
    33
    Z ostrego kąta trafia Grzyb! (14:13)
    33
    Dość szczęśliwie przebrnęła przez obronę Waga, ale kiedy to zrobiła, rzuciła nie do obrony! (14:14)

34
    Szywerska długim zagraniem uruchomiła Balsam, która wykończyła kontrę! (14:15)

37
    Nieudane zagranie do skrzydła i od bramki Maliczkiewicz (15:15)
    38
    Niesygnalizowany rzut Semeniuk trafia do siatki! (16:15)

38
    Rzut wolny dla gości (16:15)

39
    Kozimur ponad bramką, ale będzie jeszcze jeden rzut wolny (16:15)

39
    Tym razem broni Maliczkiewicz i swoją szansę mają Miedziowe (16:15)
    39
    Podwyższa Semeniuk! (17:15)
    40
    Jeszcze jedną bramkę dokłada Górna! Takiego prowadzenia dzisiaj jeszcze nie było! (18:15)

40
    Szybko wyprowadzony atak Lubina wykończony przez Belmas! (19:15)
    41
    Świerżewska przerywa niemoc Startu! (19:16)

42
    Powaga broni rzut Mączki z drugiej linii! (19:16)
    43
    Zmniejszają powoli straty zawodniczki z Elbląga! (19:17)
    44
    Górna weszła do koła i stamtąd zdobyła gola! (20:17)

47
    Nie ma gola dla Startu! W sytuacji sam na sam Szynkaruk przekroczyła linię pola bramkowego! (20:17)

49
    Przejęła piłkę Grzyb, przebiegła z nią pół boiska i podwyższyła prowadzenie! (21:17)

50
    Powaga po raz kolejny ratuje swoją drużynę! (21:18)

51
    Powaga broni w sytuacji sam na sam z Górną! (21:18)

52
    Znów Powaga! (21:18)

53
    Rzut karny dla Startu (21:18)
    53
    Lisewska tym razem skutecznie z siódmego metra! (21:19)

53
    Timeout dla gospodarzy. (21:19)

53
    Piłka w grze (21:19)

53
    Powaga mocno pracuje na miano MVP w drużynie z Elbląga! (21:19)

54
    Dwie minuty kary dla Szynkaruk (21:19)

55
    Rzut wolny dla miejscowych (21:19)
    56
    Kapitalna akcja na linii Grzyb – Milojević! Po zagraniu tej pierwszej, druga rzuciła na pustą bramkę! (22:19)
    56
    Teraz to Grzyb zdobywa gola! (23:19)
    57
    Lisewska po raz piąty dzisiaj! (23:20)
    58
    Semeniuk dokłada gola od siebie! (24:20)

59
    Grzyb wysoko ponad bramką, ale jest jeszcze rzut wolny dla Lubina (24:20)
    60
    Trafia Szynkaruk, ale to już chyba tylko gol pocieszenia dla gości! (24:21)

60
    Timeout dla gospodarzy. (24:21)

60
    Wracamy do gry. Do końca meczu 30 sekund. (24:21)

60
    Faul w ataku, piłka dla Startu (24:21)
    60
    Kozimur zdobywa ostatnią dzisiaj bramkę! (24:22)

Koniec meczu. (24:22)

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do pierwszej. Później jednak to Zagłębie zaczęło popełniać mniej błędów, przez co, moim zdaniem, wygrało ten mecz. MVP spotkania wybrana została Adrianna Górna. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji w portalu www.lajfy. com! (18:31:17)

Artur Cholewa

EKS Start Elbląg: Powaga, Szywerska – Balsam, Choromańska, Świerczek, Waga, Jędrzejczyk, Dorsz, Kwiecińska, Kozimur, Szynkaruk, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska

Sędziowie: Andrzej Gratunik – Mariusz Wołowicz