Gryf – Olimpia E. 1:3 (koniec) | Siarka T. – Legionovia 2:0 (koniec)
1:3 (0:1)
Olimpia Elbląg
Środa 25.04.2018, 17:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 22. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Po raz kolejny gościć będziemy w najbliższą środę na stadionie w Wejherowie. Niepokonany na wiosnę Gryf podejmować będzie Olimpie Elbląg. W pierwotnym terminie mecz nie odbył się z powodu złych warunków atmosferycznych, teraz przychodzi czas na nadrobienie zaległości.

Gryf spisuje się rewelacyjnie i nic nie wskazuje że ta seria ma się zakończyć. Po dość pechowych remisie z Garbarnia na własnym obiekcie 2:2 Gryf udał się na wyjazd do Tarnobrzegu. Siarka przegrywa mecz za meczem ale mimo to w tabeli była wyżej niż Gryf. Nic to jej jednak nie dało bo rycerze wiosny wygrali 2-1 i pną się w tabeli drugiej ligi. Bramki dla Gryfa zdobyli Ciarkowski i Okuniewicz honorową dla Siarki strzelił Janeczko.

Goście z Elbląga będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o poprzedniej kolejce. O starciu z ŁKS-em nikt chyba nie chce nawet rozmawiać. Olimpia na własnym stadionie przegrała aż 0-5 !!!! Taka porażka a raczej pogrom na pewno pozostanie w głowach piłkarzy. Trzeba więc jak najszybciej podnieść się po tym ciosie i wrócić na właściwe tory. Gryf nie jest wygodnym rywalem ale jak nie raz już pokazała druga liga tutaj każdy może wygrać z każdym.

W rundzie jesiennej górą byli podopieczni trenera Kotasa wygrywając w Elblągu 3-1. Teraz patrząc na formę żółto-czarnych trzeba w nich upatrywać faworyta tego meczu. Jednak ostatnia wizyta Olimpii w Wejherowie to bardzo wysoka wygrana tego zespołu z Gryfem aż 4-1. Tak więc chyba każdy wynik w tym meczu jest prawdopodobny.

Już w środę dowiemy się kto będzie cieszył się po ostatnim gwizdku sędziego. Czy będzie to ponownie Gryf Wejherowo? a może piłkarze Olimpii Elbląg przerwą tę wspaniałą passę gospodarzy. My będziemy na stadionie i specjalnie dla Państwa przeprowadzimy bezpośrednią relację tekstową z tego meczu.

Gryf Wejherowo: Leleń – Kamiński, Nadolski, Wicki, Sobociński, Brzuzy, Wojowski, Goerke, Kołc, Ciarkowski, Okuniewicz
    Rezerwowi: Ferra, Maciejewski, Wicon, Koziara, Regliński, Gabor, Czychowski

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Lewandowski, Wenger, Kolosov, Balewski, Korkliniewski, Kurbiel, Stępień, Szołtys, Kiełtyka, Kop-Ostrowski
    Rezerwowi: Daniel, Lisiecki, Ressel, Szmydt, Niburski, Danowski, Filipczyk.
    Tabela wiosenna :)

1

1
    Gryf na żółto-czarni goście na biało z niebieskimi elementami.

2
    Pierwsza akcja Gryfa dośrodkowanie w pole karne Nadolskiego pewnie łapie Tułowiecki. Pomału zapełnia się również sektor z kibicami gości.

3
    Od początku meczu gra na połowie gości. Gryf chce jak najszybciej narzucić swój styl gry.

4
    Przed meczem padało w Wejherowie i murawa z pewnością może dziś sprawiać problemy piłkarzom a już na pewno obu bramkarzom.

5
    Kacper Korkliniewski przejął słąbe podanie wzdłuż boiska Sobocińskiego i pognał na bramkę. Uderzył między dwoma obrońcami ale Leleń pewnie broni to uderzenie.

6
    Odpowiedź Gryfa z lewej nogi uderza z narożnika pola karnego Wojowski ale jest to zbyt lekki strzał i bez problemu broni Tułowiecki.

7
    Gospodarze nadal na przy piłce rozgrywają ją w środku pola.

8
    Kombinacyjna akcja gospodarzy przed polem karnym Olimpii. Ciekawe podanie Goerke do Ciarkowskiego ale ten drugi nie zdołał jej utrzymać w boisku.

9
    Z dystansu uderza Wojowski ale nie trafia w światło bramki i wznawiać grę będzie Tułowiecki.

10
    Szybko z pierwszej piłki pograli Nadolski, Kołc i Brzuzy ten ostatni wypuścił ją sobie za mocno i nie zdołał dogonić. Na pewno nie pomogła w tym mokra murawa.

11
    Dośrodkowanie z wolnego Wojowskiego zbyt blisko bramki i pewnie po raz kolejny interweniuje Tułowiecki.

13
    Gryf coraz mocniej naciska. Przed chwilą jeden z obrońców w ostatniej chili przerwał podanie Nadolskiego do Wojowskiego w pole karne.

14
    Wolny dla Gryfa. Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Wojowksiego i choć piłka jeszcze odbiła się przed bramką to nie szła nawet w światło bramki.

15
    Kwadrans za nami gospodarze lepiej radzą sobie w tym meczu. Olimpia nieco wycofana ogranicza się do obrony a może taka jest taktyka na ten mecz?

16
    Ten wolny podopieczni trenera Kotasa rozegrali nieco inaczej, Wycofanie do tyłu do Sobocińskiego a ten wrzucał w pole karne ale bardzo słabo.

18
    Rożny dla Gryfa. Ciarkowski dośrodkował w pole karne. Uderza Okuniewicz ale jest blokowany poprawia Goerke ale fatalnie trafia w piłkę ta spada pod nogi Kołca który jest już na spalonym.

19
    Goście starają się pograć piłką nieco dłużej. Od początku meczu mają jednak z tym małe problemy.

20
    Aut na wysokości pola karnego Gryfa. Dośrodkowanie lekkie i wybijają obrońcy.

21
    Ruszył z kontrą Gryf ale Okuniewicz zbyt długo zwlekał z podaniem do Wojowksiego i obrońcy gości zdążyli wrócić na własną połowę.

22
    Zbyt mocne dośrodkowanie Kołca w szesnastkę. Trzeba jednak przyznać że przewagę w tym meczu mają podopieczni trenera Kotasa.

23
    Strzał z dystansu Kołca bez histori. Mocny ale również bardzo niecelny. Od bramki Tułowiecki.

24
    Z bramki wychodzi Leleń i uprzedza Kurbiela.

25
    Bez bramek jak na razie w Wejherowie ale miejmy nadzieje że to tylko kwestia czasu i ten mecz nabierze kolorów.

26
    Blokował Lewandowski piłkę myśląc że od bramki zacznie Tułowiecki a tymczasem rożny dla Gryfa.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Wenger (Olimpia Elbląg).

28
    Wolny dla Gryfa tuż z przed pola karnego. Do piłki podchodzi Kołc i co on zrobi? Uderza mocno ale prosto w mur.

29
    Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Olipmii ale ofiarnie na rzut rożny wybił powracający Wojowski.

30
    Gol dla Olimpii!
    Jedna z nielicznych akcji gości. Dośrodkowanie w pole karne Gryfa. Akcje zamykał Lewandowski i głową podał do MICHAŁA BALEWSKIEGO który z metra do pustej bramki wpakował piłkę.

31
    Niby grę prowadził Gryf a tu proszę jedna akcja i tablica wyników nam się otwiera. Teraz gospodarze muszą zaatakować z jeszcze większym animuszem.

32
    Nie zadowolony z decyzji sędziego jest Nadolski. Wyłuskał on piłkę rywalowi ale zdaniem sędziego faulował w tej akcji.

33
    Osamotniony Stępień zrobił wszystko aby zostać sfaulowanym i ta sztuka mu się udałą.

34
    Na 30 metrze faulowany Goerke. Do piłki podchodzi Ciarkowski i mocno uderza w pole karne. Tam miejsce znalazł sobie Wicki i końcówka buta uderzył na bramkę. Strzał jednak nie celny.

35
    Przez chwilę goście byli pod polem karnym Gryfa ale dosłownie przez chwilę . Strata piłki i gospodarze rozpoczną swój kolejny atak.

36
    Dobre zagranie do Ciarkowksiego ten złożył się z pół obrotu uderzył mocno ale po drodze piłka trafiła jednego z obrońców w plecy i będzie tylko rzut rożny.

38
    Gryf mimo że przerywa nadal dzielnie atakuje . Dziś jednak brakuje tego ostatniego podania.

39
    Po dośrodkowaniu w pole z rożnego w wykonaniu Wojowksiego o piłkę walczył Nadolski ale zbyt mocno pomagał sobie rękami i będzie wolny dla Olimpii.

40
    Pięć minut do końca a wynik ustalony przez Balewksiego się nie zmienia. Przyjezdni prowadzą w Wejherowie 1-0.

41
    Czekał nie obstawiony na skrzydle Ciarkowksi na podanie ale Kołc zagrał minimalnie nie celnie.

42
    Mogło być groźnie pod bramką Tułowieckiego. Ciarkowksi zagrał po ziemi na piąty metr ale poślizgnął się Wojowksi a Kołc nie miał szans na uderzenie w tej akcji.

43
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Brzuzego do Okuniewicza. Napastnik Gryfa starał się jak mógł ale to podanie po prostu było za mocne.

44
    Faulowany Goerke przy lini bocznej boiska a my będziemy mieli chyba zmianę w ekipie gości jeszcze przed przerwą.

45

Sędzia nie doliczył nic do pierwszej połowy. Mecz jak na razie toczy się pod dyktando gospodarzy ale nic z tego nie wynika. Może podopieczni trenera Kotasa mają częściej piłkę ale to goście prowadzą od 30 minuty po bramce Balewskiego. Taktyka trenera Adama Borosa jak na razie przynosi bardzo dobre rezultaty. Jak zespoły zagrają po przerwie dowiemy się za 15 minut.

46

46
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Szołtys, na boisku pojawia się Niburski.

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Kop-Ostrowski, na boisku pojawia się Filipczyk.

46
    Podwójna zmiana w ekipie gości, czyżby jakieś nowe ustawienie i taktyka na drugie 45 minut.

47
    Zbyt mocne zagranie Kołca w kierunku Ciarkowkskiego. Piłkę przejmują obrońcy gości.

48
    Dobre zagranie w kierunku Kiełtyka ale połapał się w tej akcji Leleń i uprzedził rywala.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Niburski (Olimpia Elbląg).

49
    Żółtą kartkę otrzymuje kołc (Gryf Wejherowo).

50
    Po faulu na Nadolskim zrobiło się nieco gorąca na boisku. Kiedy atmosfera opadała z wolnego zagrywał Ciarkowksi a uderzał Kamiński . Piłka o kilka metrów minęła lewy słupek .

52
    Kapitalnie z wolnego dośrodkował Stępięń a w polu karnym jak rasowy napastnik zachował się wprowadzony w drugiej połowie KRZYSZTOF NIBURSKI i strzałem głową po raz drugi pokonał w tym meczu Lelenia.

53
    Olimpia w ataku szuka kolejnej bramki.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Kiełtyka (Olimpia Elbląg).

55
    Druga połowa to znacznie bardziej odważna gra przyjezdnych czego efektem jest druga bramka.

56
    Nie zatrzymał piłki Kurbiel w boisku i od bramki zaczyna Leleń. Nieco zagubiony Gryf w drugiej połowie. Chyba plan na tę część gry w szatni był zupełnie inny.

58
    Przedzierają się przed polem karnym Olimpii piłkarze Gryfa ale idzie im to bardzo ciężko.

59
    Bardzo dobrze ustawieni są dziś obrońcy z Elbląga. Bardzo ciężko jest przedrzeć się pod pole karne Tułowieckiego rywalom.

60
    Kontra gości zabrał się z piłką Kolosov ale dośrodkował zbyt mocno. Spokojnie wzrokiem odprowadził piłkę Leleń.

61
    Kolejny strzał na bramkę Lelenia i o centymetry piłka mija prawy słupek.

62
    Na siłę starają się przedostać gospodarze pod bramkę Tułowieckiego ale nie mają nawet miejsca żeby przygotować sobie pozycję do oddania strzału.

63
    Głośne moja i bramkarz Olimpii wychodzi z bramki żeby wyłapać to dośrodkowanie. Ta jak i inne interwencje w tym meczu udana.

65
    Starał się uderzyć z głowy Kołc kilka metrów przed bramką ale miał na plecach jednego z rywali i został uprzedzony w walce o tą piłkę.

66
    Wariant w razie jak mecz się nie układa z obrony do ataku przesunięty został Krzysztof Wicki.

67
    Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Stępień ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

68
    Chyba jedna z lepszych okazji na bramkę dla Gryfa. Zagranie w pole karne a tam pierwszy do piłki dopada Wicki uderza na bramkę ale broni Tułowiecki.

69
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kięłtyka, na boisku pojawia się Lisiecki.

70
    Mocno potraktowany Wicki przed polem ale sedzia nie dopatrzył się przewinienia zawodnika gości. Do końca meczu 20 minut.

71
    Wybijanie piłki z jedną na druga połowę.

72
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Brzuzy, na boisku pojawia się Koziara.

73
    Ataki Gryfa przypominają nieco bicie głową w mur. Łatwo gospodarze przejmują piłkę ale przed polem karnym rywala pomysł na rozegranie akcji się kończy.

74
    Nie doszedł do tego podania Ciarkowski a w ekipie gospodarzy będzie kolejna zmiana.

75
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Okuniewicz, na boisku pojawia się Czychowski.

76
    Obraz gry nam się nie zmienia przy piłce częściej są gospodarze ale nie wiele pozwalają im dziś zawodnicy Olimpii.

77
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Danowski.

78
    Gol dla Gryfa!
    Najpierw uderzał Czychowski zablokował to obrońca potem strzał Nadolskiego również blokowany aż w końcu MICHAŁ CIARKOWSKI mocnym uderzeniem w długi róg pokonuje Tułowieckiego

79
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Goerke, na boisku pojawia się Gabor.

80
    Gryf wrócił z dalekiej podróży i jeszcze w tym meczu wszystko jest możliwe w ataku gospodarze.

81
    Głośno trener Kotas motywuje swoich piłkarzy do końca meczu jeszcze około 10 minut.

82
    Miękko w pole karne zagrał Kołc do Wojowksiego ten chciał oddać piłkę w kierunku Wickiego ale wychodzący z bramki Tułowiecki pokrzyżował ich plany.

83
    Piłkarze Gryfa domagali się rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym jednego z obrońców ale sędzia jest innego zdania.

84
    Akcja gości zakończona przez Gabora wybiciem piłki na aut.

85
    Dobrze Filipczyk powstrzymał Wojowksiego a przy okazji wywalczył aut dla swojej drużyny.

86
    Dwa z rzędu dośrodkowania w pole karne gości ale bez efektu.

87
    Sam na sam z bramkarzem Gryfa wyszedł KACPER KORKLINIEWSKI i mocnym strzałem zdobywa trzecią bramkę dla przyjezdnych.

88
    Bardzo mocne uderzenie Kołca z 30-kilku metrów po drodze piłka ociera jednego z zawodników w białej koszulce i będzie rzut rożny dla żółto-czarnych.

89
    Kołc raz jeszcze podbiegł z piłką kilka metrów uderza na bramkę ale niecelnie.

90
    Sędzia dolicza trzy minuty.

90
    Starał się jeszcze uderzać Ciarkowski ale został zablokowany.

90+1
    Mieli przewagę liczebną w polu karnym gospodarze ale nie potrafili oddać celnego strzału.

90+2
    Rożny dla gości. Stępięń dośrodkował zbyt mocno i piłka dla Gryfa.

90+3

To był mecz walki , goście wykorzystali swoje szanse zagrali poprawnie w obronie i mogą się cieszyć ze zwycięstwa w tym meczu. Gryf po raz pierwszy po przerwie zimowej schodzi z murawy pokonany. Na dziś to już wszystko serdecznie zapraszam na kolejny mecz który odbędzie się w najbliższą niedziele o godzinie 14. Rywalem Gryfa będzie Rozwój Katowice. (18:50:40)