Arsenal – Atletico 1:1 (koniec) | Olympique – FC Salzburg 2:0 (koniec)
Olympique Marsylia
2:0 (1:0)
FC Red Bull Salzburg
Czwartek 26.04.2018, 21:05 • Stade Vélodrome, Marsylia • Liga Europy UEFA • Półfinał

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (23:01:24)
    Red Bull Salzburg przegrywa na wyjeździe z OM:

To już koniec tego niezwykle interesującego i ciekawego piłkarskiego widowiska. Ostatecznie Olympique Marsylia wygrywa na własnym obiekcie 2:0 z FC Red Bull Salzburg. Bramki dla miejscowego teamu zdobywali Florian Thauvin oraz Clinton N'Jie. Warto również dodać, że dwie asysty zanotował skrzydłowy Dimitri Payet. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Pierwsza bramka dla ekipy gospodarzy została zdobyta po zagraniu ręką. Goście jednak nadal mogą wywalczyć awans do wielkiego finału. Z pewnością na swoim obiekcie podejmą oni rękawice i powalczą do ostatniego gwizdka sędziego!

90+4

90+3
    Skurcze łapią zawodników miejscowego teamu. Sanson po chwili jest już jednak w stanie kontynuować udział w meczu.

90+2
    Finalnie okazało się, że sędzia William Collum dorzucił do drugiej połowy meczu dodatkowe cztery minuty.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Konstantínos Mítroglou (Olympique Marsylia). Zatrzymał on faulem kontrę gości.

90
    Rozpoczyna się już ostatnia minuta regulaminowego czasu trwania drugiej odsłony tego spotkania. Sędzia zapewne dorzuci około trzech minut.

89
    Wydaje się, że nie zmieni się już nic w tej rywalizacji. Rudi Garcia w dalszym ciągu nawołuje o spokój w ekipie gospodarzy.

87
    Walke dobrze zachował się w tej sytuacji i wyprzedził na trzydziestym metrze szarżującego N'Jie.

86
    Berisha bardzo ładnym przerzutem znalazł na lewym skrzydle Ulmera, ale jego centra z pierwszej piłki była fatalnej jakości.

85
    Do końca rywalizacji pozostało już zaledwie pięć minut regulaminowego czasu trwania tego meczu. W dalszym ciągu dość bezpiecznie prowadzą gracze OM.

84
    Grę na własnej połowie od wrzutu z autu wznowią goście. Warto dodać, że obie ekipy wykorzystały już limity zmian.

83
    Świetne dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego posłał Dimitri Payet, ale minimalnie spóźnił się wbiegający Rami.

82
    Wkraczamy w decydującą fazę tej rywalizacji. Trzeba przyznać, że świetnie dzisiaj dysponowany jest Payet, który znowu wywalczył stały fragment gry.

81
    Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Amadou Haidara, na boisku pojawia się Reinhold Yabo.

81
    Zmiana w drużynie Olympique Marsylia: z boiska schodzi Florian Thauvin, na boisku pojawia się Valère Germain.

80
    Bardzo ładnie w polu karnym znalazł się Ulmer, ale jego strzał w pełnym biegu został świetnie wybroniony przez golkipera gospodarzy!
    W dalszym ciągu prowadzą gospodarze:

Dawid Czempisz

Gole: 15. Thauvin, 63. N'Jie

Kartki:   20. Maxime López (OMA), 90. Mítroglou (OMA) – 23. H. Wolf (SLZ)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 1:3. Spalone: 1:0. Foule: 10:16.
    Olympique Marsylia: Pelé – B. Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi – Maxime López (60. N'Jie), M. Sanson – Thauvin (81. Germain), Payet, Ocampos (52. Anguissa) – Mítroglou.
    Zmiany: Escales – Rolando, Bedimo, N'Jie, Sertic, Germain, Anguissa.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara (81. Yabo), Samassékou, H. Wolf (68. Schlager), Valon Beriša – Hwang (60. Gulbrandsen), Dabbur.
    Zmiany: Stankovic – Onguéné, Yabo, Minamino, Gulbrandsen, Pongračić, Schlager.

Główny: William Collum
    Asystenci: David McGeachie, Francis Connor
    Bramkowi: Bobby Madden, John Beaton
    Techniczny: Douglas Potter (Wszyscy Szkocja)