Ruch – GKS K. 1:0 (koniec) | Podbeskidzie – Odra O. 1:2 (koniec) | Bytovia – Wigry 1:2 (koniec)
Stomil – Zagłębie S. 0:2 (koniec) | Olimpia G. – Puszcza 0:0 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
1:2 (1:2)
Wigry Suwałki
Sobota 12.05.2018, 18:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • Runda 31

Drutex-Bytovia Bytów:

Gospodarze mają świetną serię zwycięstw przed własną publicznością. Ostatnio cztery razy z rzędu wygrali u siebie. Zapewne podopieczni Adriana Stawskiego będą chcieli podtrzymać świetną serię i wygrać kolejny mecz na własnym stadionie. W środę jednak w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec Drutex-Bytovia przegrała 1:2. Gospodarze obecnie zajmują 13. miejsce z dorobkiem 38 punktów.

Wigry Suwałki:

Dla gości ostatnie tygodnie nie są najbardziej udane. W ostatnich pięciu meczach Wigry zdobyły pięć punktów. Nie wygrali natomiast od trzech meczów. W środę zremisowali przed własną publicznością z Chrobrym Głogów 1:1. Po 30. kolejkach podopieczni Artura Skowronka zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 46 punktów.

Czy Drutex-Bytovii uda się odnieść piąte z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością? Czy może to Wigry wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji? Przekonamy się już niedługo. Początek meczu o godzinie 18:00.

Drutex-Bytovia Bytów: Szromnik – Wilczyński, Żarskis, Wróbel, Opałacz – Kamiński, Rzuchowski, Wolski, Wacławczyk, Jakóbowski – Adamek.

Rezerwowi: Witan – Biel, Wilk, Kpassa, Duda, Szewczyk, Hebel.

Wigry Suwałki: Węglarz – Remisz, Żyro, Jurkowski, Sypachała – Gąska, Sokołowski, Radecki, Kwaśniewski, Rybicki – Klimala.

Rezerwowi: Zoch – Olszewski, Bogusz, Iorga, Pylypchuk, Pikarski, Gużewski.

Sędziowie: Krztoń (główny), Mucha, Kurt.

Jesteśmy już na stadionie w Bytowie. Za kwadrans zaczynamy mecz.

1

2
    Dobre dośrodkowanie Kamińskiego z rzutu wolnego, do piłki dochodzi jeden z zawodników gospodarzy, ale dobrze interweniuje Węglarz.

6
    Gol dla Wigier!
    Strzelcem bramki PATRYK KIMALA.
    Szybkie otwarcie wyniku przez gości. Zagranie z prawej strony w pole karne, tam dobrze odnalazł się PATRYK KIMALA, który pakuje piłkę do siatki Drutex-Bytovii.

9
    Kolejna dobra okazja dla Wigier. Coraz bardziej atakują bramkę gospodarzy Bardzo blisko Wigry są zdobycia drugiej bramki.

12
    W pierwszych minutach spotkania gra Wigier wygląda zdecydowanie lepiej. Gospodarze nie mogą się odnaleźć.

14
    Przewraca w polu karnym jeden z zawodników gospodarzy, ale sędzia pokazuje, że nic nie było.

16
    Kolejne dobre dośrodkowanie Kamińskiego w pole karne, tam dobrze wyskoczył Rzuchowski, ale uderza prosto w bramkarza i ten wybija piłkę.

19
    Uderzenie Radeckiego leci wysoko nad bramką Szromnika.

22
    Uderzenie Opałacza z rzutu wolnego leci minimalnie nad poprzeczką bramki gości.

24
    Tym razem akcja Wigier lewą stroną, zagranie w pole karne. Małe zamieszanie, które wykorzystuje PATRYK KIMALA, który pakuje po raz drugi w tym spotkaniu pakuje piłkę do siatki Drutex-Bytovii.

28
    Gol dla Bytovii!
    Strzelcem bramki KAMIL ADAMEK.
    Gospodarze wykorzystali brak asekuracji w defensywie. Piłkę zgrywaną głową w środku pola przejął ADAMEK, pognał nią w pole karne i pokonał Węglarza.

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Żyro (Wigry Suwałki).

31
    Strzał Kamińskiego na bramkę gości leci daleko obok bramki gości.

35
    Wyrównało się spotkanie w Bytowie po trafieniu gospodarzy.

38
    Zamieszanie w polu karnym Wigier. Do piłki dochodzi Wacławczyk, ale uderza mocno nad bramka Weglarza.

40
    Kolejne uderzenie Kamińskiego. Tyma razem jego strzał minimalnie leci obok prawego słupka bramki gości.

42
    Dobre dośrodkowanie Kamińskiego w pole karne gości z rzutu wolnego, ale do piłki nie dochodzi żaden zawodnik Drutex-Bytovii.

44
    Gospodarze naciskają rywali, ale brakuje im wykończenia akcji.

45

W pierwszych minutach meczu zdecydowanie lepiej wyglądała gra gości. Z mijającym czasem do głosu dochodzili gospodarze, którzy zdobyli bramkę kontaktową. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie.

46

46
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wolski, na boisku pojawia się Hebel.

48
    Dośrodkowanie Kamińskiego z rzutu rożnego, do piłki doszedł Hebel, ale uderzył minimalnie obok bramki gości.

52
    Świetna akcja Wigier, ale uderzenie zawodnika gości bardzo dobrze broni Szromnik.

55
    Kolejna dobra akcja Wigier, ale kolejna skuteczna interwencja Szromnika.

60
    Wyrównane piętnaście minut w wykonaniu obu zespołu. Zarówno Drutex-Bytovia, jak i Wigry atakują rywala, ale brakuje konkretów w postaci bramki.

63
    Ciekawe spotkanie w Bytowie. Bardzo dużo akcji z obu stron, ale brakuje finalizacji w postaci celnego strzału na bramkę rywala.

67
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Remisz, na boisku pojawia się Iorga.

67
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Bogusz.

70
    Uderzenie Rybickiego świetnie broni Szromnik!

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Spychała (Wigry Suwałki).

73
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Jakóbowski, na boisku pojawia się Wilk.

75
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Spychała, na boisku pojawia się Pylypchuk.

79
    Uspokoiło się spotkanie w Bytowie. Od kilku minut nie obserwujemy tak ciekawego meczu jak wcześniej. Jest zdecydowanie mniej akcji.

84
    W ostatnich minutach zdecydowanie opadło tempo tego spotkania. Obie drużyny mają problem z dotarciem pod bramkę rywala.

88
    Ależ blisko wyrównania gospodarze. Wróbel uderza piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego strzał tafia w poprzeczkę!

89
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Szewczyk.

90
    Sędzia dolicza co najmniej 4 minuty.

90+4

Drutex-Bytovia nie wykorzystała okazji, które stworzyła sobie dużo okazji na początku drugiej połowy. Gospodarzom nie udało się doprowadzić do wyrównania. Wigry przerwały serię czterech zwycięstw Drutex-Bytovii przed własną publicznością.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje! (19:54:16)

Krystian Błank

Gole: 28. Adamek – 6. Kimala, 24. Kimala

Kartki:   29. Żyro (SUW), 71. Spychała (SUW)

MKS Bytovia Bytów: Szromnik – Wilczyński, Żarskis, Wróbel, Opałacz – Kamiński (89. Szewczyk), Rzuchowski, Wolski (46. Hebel), Wacławczyk, Jakóbowski (73. Wilk)– Adamek.

Zmiany: Witan – Biel, Wilk, Kpassa, Duda, Szewczyk, Hebel.

Wigry Suwałki: Węglarz – Remisz (67. Iorga), Żyro, Jurkowski, Sypachała (75. Pylypchuk) – Gąska (67. Bogusz), Sokołowski, Radecki, Kwaśniewski, Rybicki – Klimala.

Zmiany: Zoch – Olszewski, Bogusz, Iorga, Pylypchuk, Pikarski, Gużewski.

Sędziowie: Krztoń (główny), Mucha, Kurt