Gryf – GKS Bełchatów 2:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Błękitni 2:0 (koniec) | Gwardia K. – Stal S. W. 3:3 (koniec)
ROW Rybnik – Jastrzębie 2:1 (koniec) | Legionovia – Znicz 0:2 (koniec) | Rozwój – ŁKS 0:2 (koniec)
Siarka T. – Olimpia E. 0:1 (koniec) | Garbarnia – Warta 1:1 (koniec) | Radomiak – Wisła Pu. 2:2 (koniec)
Gryf Wejherowo
2:1 (1:0)
GKS Bełchatów
Sobota 26.05.2018, 17:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • Runda 33

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Sezon dobiega do końca a my nadal nie znamy wszystkich spadkowiczów. Walka będzie do samego końca. Jednym z zespołów który chce pozostać w drugiej lidze jest Gryf i to właśnie on zagra swój ostatni mecz w Wejherowie w najbliższą sobotę z GKS-em Bełchatów.

Sporo dzieje się na ławce trenerskiej Gryfa. Po odejściu Jarosława Kotasa na trzy mecze stery w zespole przejął Tomasz Kotwica a w środku tygodnia okazało się że jego zastąpi Zbigniew Szymkowicz.

Przed tygodniem Gryf wygrał arcyważny mecz z MKS Kluczbork 3-1 czym poprawił swoją lokatę w taeli. Obecnie gryfici są na 13 pozycji i mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Goście są na siódmej i nie graja raczej już o nic. Do strefy premiującej awansem jest im dość daleko.

W rundzie jesiennej w ,,czerwonym meczu,, wygrali piłkarze GKS-u Bełchatów 1-0. Czemu napisałem czerwonym meczu, dlatego że sędzia miał sporo pracy i pokazał aż cztery czerwone kartki. Trzy zawodników Gryfa jedną obejrzał za dwie żółte Bierzało.

Czy po tym spotkaniu Gryf będzie się już cieszył z utrzymania?? Czy nowy trener w pierwszym meczu będzie już świętował utrzymanie. Na te pytania odpowiedź poznamy śledząc naszą relację w sobotnie popołudnie od godziny 16.45. Kwadrans później pierwszy gwizdek w meczu. Serdecznie zapraszam.

Gryf Wejherowo: Ferra – Nadolski, Wicki, Sobociński, Brzuzy, Wojowski, Maciejewski, Goerke, Kołc, Gulczyński, Okuniewicz

Rezerwowi: Leleń, Kamiński, Wicon, Koziara, Katny, Gabor, Czychowski

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Grolik, Bociek, Kendzia, Bartosiak, Flaszka, Janasik, Sierczyński, Ryszka, Peda, Kogut

Rezerwowi: Moczadło, Michalski, Chwastek, Szubertowski, Lewandowski, Berłowski

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Kibice są piłkarze wychodzą na murawę a nad stadionem zbierają się burzowe chmury.

1

1
    Gryf w żółto-czarnych strojach walczy o utrzymanie goście na zielono czarno.

2
    Ale zrobiło się ciemno na stadionie w tle słychać grzmoty zapowiada się ciekawa aura. Na boisku natomiast Gryf w posiadaniu piłki.

4
    Zbyt mocne podanie do Flaszki na prawe skrzydło. Blokowany był zawodnik Bełchatowa i nie miał większych szans zrobić coś z tej akcji.

5
    Trzech obrońców i bramkarz Ferra pilnowali piłki a jednak zza ich pleców wyskoczył zawodnik gości który lekko kopnął piłkę ale sugerował sędziemu że Ferra zagrał piłkę poza polem karnym.

6
    Gryf przyczajony z tyłu czeka na możliwość szybkiego wyjścia z piłką. Goście natomiast są częściej w jej posiadaniu.

7
    Sporo niedokładnych podań po obu stronach. Chyba trzeba nieco spokojniej pograć w piłkę i uspokoić grę.

9
    Szybkie przyjęcie i strzałą na bramkę Ferry zza pola karnego w wykonaniu Koguta.Piłka ponad poprzeczką i zacznie od własnej bramki bramkarz Gryfa.

10
    Rzut rożny dla gości. Krótko rozegrana piłka dośrodkowanie Bartosiaka ale wybija pie zdaję się że był Krzysztof Wicki.

12
    Kolejny rożny dla Bełchatowa schemat ten sam ale tym razem Bartosiak zbyt mocno dośrodkował i piłka opuszcza plac gry.

14
    Zablokowane dośrodkowanie Kołca. Bardzo dobrze grają obie defensywy. W Wejherowie zaczyna padać a właściwie gwałtownie leje deszcz. To może utrudnić pracę obu bramkarzom.

15
    Żółtą kartkę otrzymuje Grolik (PGE GKS Bełchatów).

16
    Mimom dwóch obrońców na plecach chciał sprytnie podać wojowski do wbiegającego Brzuzego ale trafił w nogi obrońcy.

17
    Nie wiele dzieje się jak na razie pod obiema bramkami. Raczej gra toczy się środku boiska ale przed oboma polami karnymi.

19
    Rożny dla Gryfa.

20
    Gol dla Gryfa!
    Po dośrodkowaniu Z rożnego uderza głową Nadolski ale trafia w poprzeczkę a do pustej bramki dobija GRZEGORZ GULCZYŃSKI.

21
    Żółtą kartkę otrzymuje Flaszka (PGE GKS Bełchatów).

22
    Po tej bramce gospodarze nabrali pewności i szukają drugiej bramki.

23
    Deszcz ciągle pada. Aż się wierzyć nie chce że dwie godziny temu ponad 30 stopni w Wejherowie. Naciskany Kendzia przez Wojowksiego popełnia błąd i gospodarze ruszają z kontrą.

25
    Goście starają się stworzyć jakąć szybką akcję ale nie bardzo im to idzie. Ta stracona bramka chyba lekko ich podłamała.

27
    Faulowany piłkarz z Bełchatowa. Do bramki około 26 metrów. Dośrodkowanie w pole karne mokra piłka odbiła się przed Ferrą i z problemami bramkarz Gryfa na rzut rożny.

28
    Żółtą kartkę otrzymuje Bociek (Gryf Wejherowo).

29
    Piąstkuje bramkarz Bełchatowa to dośrodkowanie. Fatalne warunki do gry są teraz w Wejherowie.

30
    Pół godziny gry za nami. Gospodarze prowadzą ale w tym meczu jest wszystko możliwe. Jeden mocny celny strzał z dystansu może odmienić oblicze tego widowiska.

32
    Przy linii bocznej faulowany jest Kołc. Gulczyński w pole karne ale zbyt mocno.
    Pogoda nie rozpieszcza piłkarzy.

34
    Przed chwilą dośrodkowanie w pole karne Gryfa nie zostało zamienione na bramkę a już jesteśmy w polu karnym przyjezdnych.

35
    Ależ zamieszanie na piątym metrze przed bramką Lanarcika. Gdzie jest piłka ?? Któryś z piłkarzy Grytfa uderzył ktoś blokuje?? Ciężko dostrzec co tam się na prawdę dzieje. Sytuacja się wyjaśniła i będzie rożny dla Gryfa.

36
    Mamy na meczu grupę fanów z Bełchatowa którzy właśnie przybyli na to spotkanie.

37
    Szybka kontra Bełchatowa ale w porę przerywa to podanie Wicki. Będzie natomiast rożny dla GKS-u.

39
    Przerwany atak gospodarzy. Podopieczni trenera Derbina mają nieco ponad pięć minut na odrobienie strat jeszcze w pierwszej połowie.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Sobociński (Gryf Wejherowo).

41
    Po zagraniu z wolnego Grolik zbił piłkę pod bramkę Ferry ale nikogo tam nie było aby móc uderzyć w tej sytuacji.

42
    Dobre rozegranie na lewą stronę do wbiegającego Goerke. Ten mija rywala, udaję mu się jeszcze dośrodkować ale wprost w ręce Lenarcika.

43
    Mamy głośny doping na trybunach. Jeszcze chwila a ta połowa dobiegnie końca. Od bramki zaczyna Ferra dalekim wybiciem.

45
    Sędzia dolicza minutę do regulaminowych 45.

45+1
    Faulem na Wickim kończy się ta akcja GKS-u Bełchatów.

45+1

Do przerwy Gryf Wejherowo prowadzi 1-0. Ta połowa pomimo że odbywała się w trudnych warunkach atmosferycznych pokazała że oba zespołu nie odpuszczą do końca meczu i po przerwie możemy spodziewać się większych emocji niż w pierwszej. Trenerzy na pewno mają już jakiś plan na drugą połowę i będą starli się go przekazać swoim podopiecznym. Za kwadrans ponownie jesteśmy w Wejherowie.

46

46
    Mocne uderzenie z dystansu na początek drugiej połowy przez Bartłomieja Bartosiaka. Zawodnik uderzył jednak nie celnie. Oba zespoły przystąpiły do drugiej osłony tego widowiska bez zmian.

48
    Tak jak w pierwszej połowie tak i teraz walka i jeszcze raz walka. Detale zdecydują w tym meczu o zwycięstwie.

49
    Marcin Grolik niecelnie przerzucił piłkę. Ta spadała wprost pod nogi Brzuzego.

50
    Pięć minut drugiej połowy za nami gr w środku boiska a wynik bez zmian.

52
    Bardzo nasiąknięte jest murawa, to sprawia problemu piłkarzom w przyjęciu i celnym podaniu.

53
    Przyjął sobie przed polem karnym piłkę Bartosiak uderzył z woleja. Jego strzał do samego końca mógł być zagrożeniem dla Ferry ale ostatecznie o centymetry piłka mija lewy słupek.

54
    Ostro potraktowany Bociek przy linii bocznej.

55
    Ciekawą sytuację mamy teraz na boisku. Sędzia odesłał na trybuny jednego z graczy rezerwowych z Bełchatowa. Chyba zbyt impulsywnie zachował się przy faulu na Boćku.

56
    Kolejny gracz gości leży na murawie i wymaga pomocy medycznej. Po tym deszczu plac gry jest jak gąbka.

58
    Przedzierał się przy linii bocznej Goerke ale został zablokowany. Na dodatek od autu zaczną goście.

59
    Dośrodkowanie Kołca wybite, rajd Wojowksiego zatrzymany. Wszystko kończy sędzia odgwizdując faul na zawodniku z Bełchatowa.

60
    Kwadrans drugiej połowy za nami. Wynik bez zmian ale z biegiem czasy goście będą musieli postawić wszystko na jedną kartę i bardziej się odkryć.

62
    Po dośrodkowaniu Kołca faulował w polu karnym jeden z piłkarzy w żółto-czarnym stroju więc sędzia przerywa mecz i od wolnego zaczną goście.

63
    Nie porozumienie w polu karnym pomiędzy Maciejewskim a Wojowskim. Szkoda straconej szansy. Gra przenosi się na drugą połowę boiska.

64
    Siadło nam tempo tego meczu..

65
    Zablokował rywala Goerke. Bełchatowianie mają rożny.

66
    Gol dla GKS-u!
    Po rzucie rożnym DAWID FLASZKA uderza w róg bramki Ferry i tym samym mamy na tablicy wyników remis.

67
    Może ta druga bramka wpłynie motywująco na oba zespoły i do końca meczu zobaczymy kilka ciekawych akcji.

68
    Janasik z Bartosiakiem szybko rozegrali rzut wolny. Może i był to jakiś ciekawy pomysł ale wykonanie bardzo niecelne.

70
    Gospodarze nieco przyspieszyli ale i tak piłka została wycofana aż do bramkarza. 20 minut do końca.

71
    Popatrzył tylko Brzuzy jak piłka opuszcza plac gry. Aut dla Bełchatowa.

72
    Na przed pole wycofał Okkuniewicz do Kołca. Ten drugi strzela ale jest blokowany i będzie rożny.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciejewski (Gryf Wejherowo).

75
    Błąd za błędem w przyjęciu opanowaniu piłki po obu stronach. Pewnie pogoda i ten deszcz mają na to duży wpływ.

76
    Rożny dla Bełchatowa. Piłka przechodzi całe pole karne i nikomu nie udaje się ani wybić ani uderzyć.

77
    Zawinął Bartosak rywala na nogę i uderzył na krótki słupek. Broni Ferra ale będzie rzut rożny.

78
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Wojowski, na boisku pojawia się Koziara.

79
    Powalczył o piłkę Brzuzy z rywalem dośrodkował ale zbyt mocno. Piłkę przejął Goerke uderzył ale jego strzał blokowany.

80
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Okuniewicz, na boisku pojawia się Czychowski.

81
    Grożny strzał na bramkę Lenarcika ale nie celny. Ostatnie 10 minut plus to co doliczy nam sędzia.

82
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Maciejewski, na boisku pojawia się Gabor.

84
    Fatalny błąd popełnia obrońca Bełchatowa w środku pola traci piłkę na rzecz PAWŁA czYCHOWSKIEGO a ten pędzi na bramkę Lenarcika i uderza obok interweniującego bramkarza. Piłka wpada do siatki a Gryf prowadzi 2-1.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Janasik (PGE GKS Bełchatów).

86
    Wolny wykonuje Kołc ale z bramki wychodzi Lenarcik i pewnie wyłapuje to dośrodkowanie.

87
    Przycisnęli piłkarze Gryfa. Jeśli takim wynikiem zakończy się ten mecz w przyszłym sezonie Gryf będzie nadal grał w drugiej lidze.

88
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Peda, na boisku pojawia się Chwastek.

88
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Jansik, na boisku pojawia się Berłowski.

89
    Co za petarda. Uderzenie na bramkę Lenarcika piłka trafia w poprzeczkę odbija się od lini bramkowej i wychodzi w pole!!!

90
    Sędzia dolicza 4 minuty.

90+1
    Jeszcze rzut rożny dla Gryfa.

90+2
    Gra na czas w narożniku boiska. Jak najdłużej chce utrzymac piłkę Kołc. Jest faulowany i będzie rzut wolny.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Kołc (Gryf Wejherowo).

90+3
    Ten mecz jeszcze się nie kończy. Ale to już chyba ostatnia minuta.

90+4

GRYF WEJHEROWO WYGRYWA I W PRZYSZŁYM SEZONIE BĘDZIE GRAŁ W DRUGIEJ LIDZE !!!!!!!!

To był mecz walki zakończony sukcesem gospodarzy. To co wydawało sie być nie realne po rundzie jesiennej staje się faktem Gryf utrzymuje się w drugiej lidze. Ten sukces to zwieńczenie wielu dobrych meczy jakie zagrał na wiosnę Gryf. Teraz jest czas na świętowanie i radość. Goście walczyli ale przegrali. Oddać im trzeba że walczyli cały mecz. Piłkarze wraz z kibicami cieszą się a mi nie pozostaje nic innego jak zaprosić Państwa na kolny sezon na Wzgórzu Wolności w Wejherowie. (18:55:57)