Red Dragons – Clearex 3:4 (koniec) | Piast – FC Toruń 3:0 (koniec) | Jagiellonia – Szczecin 2:3 (koniec)
Wieliczka – AZS Gdańsk 6:4 (koniec)
Piast Gliwice
3:0 (1:0)
FC Toruń
Niedziela 27.05.2018, 18:00 • Hala przy ul. Jasnej, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 27. kolejka

Serdecznie zapraszam Państwa na mecz ostatniej kolejki Futsal Ekstraklasy! W Gliwicach dojdzie do interesującego starcia miejscowego Piasta z FC Toruń. Liczymy na wiele emocji!

Gospodarze mają już zapewnione piąte miejsce na koniec sezonu. Piast wygrał zaledwie jeden mecz z czterech rozegranych w grupie mistrzowskiej i dość szybko przekreślił swoje szanse na medale. Podopieczni Klaudiusza Hirscha zapewniają jednak, że w niedzielnym meczu zagrają o zwycięstwo.

Mają z kolei o co grać przyjezdni. Ekipa Łukasza Żebrowskiego po remisie z Rekordem, a także zwycięstwie z Gattą znacznie zwiększyła swoje szanse na wicemistrzostwo. Drużyna ze Zduńskiej Woli w miniony piątek przegrała z Rekordem, co oznacza, że jeśli torunianie wygrają w Gliwicach, zdobędą srebrny medal. Każdy inny rezultat daje zespołowi z Grodu Kopernika miejsce na najniższym stopniu podium.

To będzie trzecie spotkanie pomiędzy tymi ekipami w bieżącym sezonie. Jesienią torunianie zwyciężyli na własnym terenie 4:0, z kolei w rundzie rewanżowej zwyciężyli oni w Gliwicach 5:2. Czy uda się powtórzyć te rezultaty?

Obsada sędziowska:

Sędzia I: Andrzej Witkowski
    Sędzia II: Kamil Grzębowski
    Sędzia III: Katarzyna Netkowska
    Sędzia czasowy: Marcin Stoń.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

1

2
    Atakują torunianie. Przyjezdni wznawiają grę od autu na wysokości pola karnego rywali.

3
    Pierwsze akcje pokazują, że gospodarze wcale nie mają zamiaru ułatwić rywalom zdobycie wicemistrzostwa. Ambitna gra Piasta.

5
    W spokojnym tempie toczy się gra na hali w Gliwicach. Obecnie po nieudanej akcji gliwiczan grę wznawia Neagu.

5
    Żółtym kartonikiem za faul na Cymanie ukarany zostaje Szadurski.

6
    Faule: 1-3.

7
    Zagranie w pole karne do Mikołajewicza, który jednak dobrze był pilnowany przez jednego z defensorów. Ostatecznie futbolówkę wyłapał Widuch.

8
    Zupełnie nieudane uderzenie na bramkę torunian po podaniu z rzutu rożnego. Od bramki golkiper przyjezdnych.

9
    Ładnie na lewej flance powalczył Kriezel. Rzut rożny dla podopiecznych Łukasza Żebrowskiego.

10
    Neagu świetnie broni uderzenie Dewuckiego po kontrataku gospodarzy!

11
    Po trzy przewinienia mają w chwili obecnej obydwie drużyny na swoim koncie.

12
    Ależ było blisko! Cyman znakomicie wygrał pojedynek z Dewuckim, ale następnie minimalnie niecelnie uderzył na bramkę Piasta!

12
    Przerwa na życzenie trenera przyjezdnych.

12
    Potężne uderzenie Grzywy. Piłka trafia w baner za bramką, który nie wytrzymał uderzenie i spadł na podłogę.

13
    Poprzeczka ratuje gospodarzy po techniczny uderzeniu Mrówczyńskiego!

14
    Taktyczny faul Cymana na rozpędzonym Dewuckim. Zasłużony kartonik dla zawodnika torunian.

15
    Nieco ponad pięć minut efektywnego czasu gry pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Cały czas czekamy na premierowe trafienie.

16
    Faul Kriezela za Dewuckim. To piąte przewinienie gości w tej części gry!

16
    Znakomita okazja przyjezdnych, ale z kilku metrów nie trafił w światło bramki Mikołajewicz!

17
    Z ostrego kąta jedynie w boczną siatkę trafia Kriezel.

19
    Zbliżamy się do końca pierwszej połowy spotkania. Przed chwilą kolejną dobrą interwencją popisał się Neagu.

19
    Przerwa na życzenie szkoleniowca gospodarzy, Klaudiusza Hirscha.

20
    Gol dla Piasta!

Zamieszanie w polu karnym torunian i z ostrego kąta piłkę do bramki pakuje GUSTAVO COUTINHO!

20

Do przerwy w Gliwicach prowadzą gospodarze! Grający bez presji Piast zdobył gola do szatni. Niebawem wracamy na drugą odsłonę!

21

22
    Ależ to była okazja! Elsner otrzymał znakomite podanie, ale jego strzał z najbliższej odległości wybronił golkiper rywali!

23
    Niewiele brakowało, a samobójcze trafienie zanotowałby Michał Czech! Zabrakło centymetrów. Korner dla gości.

25
    Czysto grają póki co obydwie drużyny. Dopiero teraz mieliśmy pierwsze przewinienie. Faulowali miejscowi.

26
    Faul Kriezela tuż przed linią pola karnego. Kartka dla gracza gości.

26
    Dodatkowo za protesty upomniany został Neagu.

27
    Zaskakujące uderzenie Szadurskiego z rzutu wolnego, ale przytomnie broni golkiper przyjezdnych.

27
    Napierają gliwiczanie. Seria rzutów rożnych dla Piasta.

29
    Próbują odpowiedzieć w jakiś sposób na dobrą grę rywali goście. Ostatnie minuty z całą pewnością należą do Piasta.

30
    Rzut wolny dla FC z dwunastego metra. Nieco ponad dziesięć minut do końca spotkania.

31
    Zablokowane uderzenie Morozova i piłka wychodzi poza linię końcową. Od rzutu rożnego wznowią grę torunianie.

33
    Mrówczyński na prawym skrzydle, ale po raz kolejny bezbłędnie w defensywie prezentują się gliwiczanie.

34
    Lucas Bonifacio w brzydki sposób przerywa kontrę rywali i w pełni zasłużenie zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

34
    Przerwa na życzenie trenera gości.

36
    O czas poprosił Klaudiusz Hirsch.

37
    Z lotnym golkiperem grają goście. Dwóch goli potrzebują przyjezdni.

37

Podwyższają prowadzenie gospodarze! Miejscowi przechwycili piłkę we własnym polem karnym i precyzyjnym strzałem przez całe boisko popisał się LUCAS BONIFACIO!

38
    Faul Mikołajewicza wyceniony przez arbitra na "żółtko".

39

Chyba mamy już po zawodach! MICHAŁ WIDUCH broni strzał rywala, a następnie pewnym strzałem spod bramki ładuje piłkę do pustej bramki rywali!

39
    Żółtą kartkę otrzymuje Widuch (Piast Gliwice).

40
    Spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska gospodarze.

40

Dobiegło końca spotkanie w Gliwicach! Piast zwycięża 3:0, co oznacza, że FC Toruń zdobywa brązowe medale, z kolei Gatta jest wicemistrzem. Dziękuję za uwagę! (19:47:55)

Gole: 20. Gustavo, 37. Lucas, 39. Widuch

Kartki:   5. Szadurski (PIA), 34. Bonifacio (PIA), 39. Widuch (PIA) – 14. Cyman (TOR), 26. Kriezel (TOR), 26. Kriezel (TOR), 38. Mikołajewicz (TOR)