Dania – Francja 0:0 (koniec) | Australia – Peru 0:2 (koniec) | Nigeria – Argentyna 1:2 (koniec)
Islandia – Chorwacja 1:2 (koniec)
Nigeria
1:2 (0:1)
Argentyna
Wtorek 26.06.2018, 20:00 • Stadion Sankt-Petersburg, Petersburg • Mistrzostwa Świata • Grupa D

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:59:20)

Bramka Marcosa Rojo w 86. minucie pozwala reprezentacji Argentyny dalej śnić o mistrzostwie świata. Drużyna z Ameryki Południowej zwyciężyła dzięki trafieniu swojego defensora 2:1 z Nigerią, a ten wynik pozwolił jej przesunąć się na miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej. Argentyna powalczy o wejście do ćwierćfinału z Francją. Łzy na twarzach Nigeryjczyków, którym kilku minut zabrakło do wyeliminowania z turnieju finalisty poprzednich mistrzostw świata. Po przerwie przyspieszyli, wyrównali, ale nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu. Trudno również rozstrzygnąć, dlaczego Nigeria nie dostała drugiego rzutu karnego po zagraniu ręką Rojo.

90+4
    Messi napomniany żółtą kartką za przedłużanie gry.

90+3
    Piłka cały czas na połowie reprezentacji Nigerii. Nie ma zagrożenia dla Armaniego, a za kilka chwil Cuneyt Cakir odeśle zawodników z Afryki do domów.

90+2
    Zmiana w drużynie Nigeria: z boiska schodzi Ahmed Musa, na boisku pojawia się Simeon Nwankwo.

90+1
    Doliczone do regulaminowego czasu zostały cztery minuty.

90+1
    Obi Mikel napomniany kartonikiem za niesportowe zachowanie na własnej połowie.

90
    Zmiana w drużynie Nigeria: z boiska schodzi Kenneth Omeruo, na boisku pojawia się Alex Iwobi.

88
    Koszmar Argentyńczyków chyba dobiega końca. Trudno będzie ponownie zorganizować się do odrabiania strat Nigeryjczykom. Dostali bardzo bolesny cios.
    86. Marcos Rojo (ARG) - 1:2

86
    Gol dla Argentyny!
    Strzelcem bramki MARCOS ROJO. Asysta Gabriel Mercado.

Drużyna Jorge Sampaoliego wróciła do świata żywych w końcówce regulaminowego czasu! Marcos Rojo zdobył jednego z najważniejszych goli w karierze. Obrońca pognał w pole karne Nigeryjczyków i huknął z powietrza w narożnik bramki po wreszcie dokładnym dośrodkowaniu Mercado!

85
    Zdaniem sędziego Moses zgodnie z przepisami uniemożliwił oddanie strzału z bliska Lionelowi Messiemu.
    84. Etebo chybił z rzutu wolnego!

84
    Poprawka Etebo z rzutu wolnego. Niezła próba środkowego pomocnika reprezentacji Nigerii, jednak zadrżała wyłącznie boczna siatka.

83
    Otwierają się wolne przestrzenie przed Nigeryjczykami. Armani musiał odbić futbolówkę po uderzeniu Ighalo. Zmiennik Gernota Rohra mógł lepszym uderzeniem z ostrego kąta zamknąć sprawę awansu, a tak emocje trwają!

82
    Mnóstwo stałych fragmentów ma reprezentacja Argentyny. Nie potrafi ich zamienić w jakiekolwiek zagrożenie w polu karnym zespołu z Afryki.

Gole: 51. Moses (kar.) – 14. Messi (Banega), 86. Rojo (Mercado)

Kartki:   32. Balogun (NIG), 90+1. Obi Mikel (NIG) – 49. Mascherano (ARG), 64. Banega (ARG), 90+4. Messi (ARG)

Posiadanie piłki: 32 % : 68 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 0:2. Foule: 19:15.
    Nigeria: Uzoho – Balogun, Troost-Ekong, Omeruo (90. Iwobi) – Moses, Etebo, Obi Mikel (C), Ndidi, Idowu – Musa (90+2. Nwankwo), Iheanacho (46. Ighalo).
    Zmiany: Akpeyi, Ezenwa – S. Abdullahi, Awaziem, Ebuehi, Elderson Echiéjilé, Ighalo, Iwobi, Nwankwo, Onazi, Ogu, Obi.

Argentyna: Armani – Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico (80. Agüero) – E. Pérez (61. Pavón), Mascherano, Banega, Di María (72. Meza) – Messi (C), Higuaín.
    Zmiany: Caballero, Guzmán – Acuňa, Ansaldi, Fazio, Salvio, Biglia, Lo Celso, Meza, Pavón, Agüero, Dybala.

Sędziowie: Cuneyt Cakir (Turcja)