Piątek 27.07.2018, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 2. runda

Strzały niecelne: 9:8.
    Rzuty rożne: 4:9.
    Spalone: 0:3.
    Faule: 20:8.

Kompromisowy wynik 1:1 w meczu przyjaźni. Lechia Gdańsk długo prowadziła, ale dała się dopaść w końcówce regulaminowego czasu przez Piotra Celebana. Kapitan Śląska Wrocław ustalił wynik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Z uwagi na przebieg spotkania i na niewykorzystanie rzutu karnego bardziej niezadowoleni z wyniku są gospodarze. Publiczność zobaczyła dość dynamiczny pojedynek z licznymi sytuacjami podbramkowymi i zwrotem akcji.

90+4

90+1
    Łukasik próbował rozstrzygnąć to spotkanie strzałem z dystansu. Publiczność jest bardzo rozczarowana precyzją pomocnika Lechii Gdańsk.

90
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu.

87
    Idzie Śląsk Wrocław po drugiego gola, ale czasu na umieszczenie piłki w siatce pozostało niewiele.
    Piotr Celeban doprowadził do remisu!

86
    Nie ma rzutu karnego po sytuacji z udziałem Mateusza Radeckiego. Zdaniem Szymona Marcinika były pomocnik Wigier Suwałki nie był faulowany.

85
    Jeszcze kilka minut dla obu jedenastek na rozstrzygnięcie spotkania. Śląsk Wrocław dostał wiatru w żagle i to jego zawodnicy wydają się pobudzeni do atakowania.
    83. Piotr CELEBAN - 1:1

83
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki PIOTR CELEBAN.

W ostatnim fragmencie spotkania pękła defensywa Lechii Gdańsk. Drugiego gola w sezonie strzelił Piotr Celeban i być może wyszarpnął punkt dla Śląska Wrocław. Kapitan przyjezdnych pobiegł w kierunku bliższego słupka i strzelił celnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Farshada Ahmadzadeha!

80
    Rozregulowane celowniki zawodników obu klubów. 10 minut pozostało do końca regulaminowego czasu, a jedyna bramka w tym spotkaniu padła z rzutu karnego.

79
    Jak wykorzystać sytuację podbramkową mógł pokazać Marcin Robak. Tylko tylko, że strzelił równie mocno, co niecelnie.
    78. Paixao nie pokonał Słowika swoim strzałem.

78
    Jakub Słowik sparował piłkę na słupek po strzale Flavio Paixao. Napastnik Lechii Gdańsk mógł zadać Śląskowi Wrocław ostateczny cios na kilkanaście minut przed końcem spotkania. Dostał podanie od Karola Fili, ale nieznacznie chybił!

77
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Maciej Pałaszewski, na boisku pojawia się Mateusz Radecki.
    75. Piech nie pokonał swoim strzałem Kuciaka!

Gole: 12. F. Paixao (kar.) – 83. Celeban

Kartki:   28. Mladenović (LGD), 35. Łukasik (LGD), 38. Lipski (LGD), 70. Nunes (LGD)

Spudłowany karny!: 33. F. Paixao (LGD), bramkarz Słowik obronił

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 9:8. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 0:3. Foule: 20:8.
    Lechia Gdańsk: Kuciak – Nunes (74. Fila), Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Łukasik, Lipski – Michał Mak (64. Borysiuk), F. Paixao (C), Haraslin (67. Stolarski).
    Zmiany: Alomerovic – Chrzanowski, Stolarski, Borysiuk, Sopoćko, Fila, Arak.

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban (C), Golla, Cholewiak – Augusto, Pałaszewski (77. Radecki), Gąska (64. Robak), Chrapek (55. Pich), Ahmadzadeh – Piech.
    Zmiany: Wrąbel – Čotra, Pich, Pawelec, Radecki, Tarasovs, Robak.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)

Widownia: 14068